FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
13-02-21 18:12  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Bardzo ładne wykonanie . Brakuje części piszesz.... Mam taki sam problem , tyle że przy innym pojeździe z tego wydawnictwa .
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
13-02-21 18:20  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
marcco.life   

Do Bielska Białej tez poproszę tę errate z przesunietymi kolorami kamuflarzu Brakuje kół....??? co na to wydawca ?

Post zmieniony (13-02-21 18:28)

 
13-02-21 18:59  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Ja już mam apel do wydawnictwa. Zapowiadają, że za chwilę do sprzedaży trafi nowy T 34/76. Proszę nie spieszcie się, przejrzyjcie arkusze i policzcie części, na dedykowanych laserach też. Mam zamiar kupić ten model.

--
pozdr, Radek

 
14-02-21 15:12  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Adam Łabędzki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Szkoda, że znowu czegoś brakuje. Mogę ci wysłać swojego. Wiesz gdzie się do mnie odezwać. Będziesz miał zapasowe części. Dogadamy się jakoś. Ja sobie odpuszczę dalsze sklejanie. Pozdrawiam

 
14-02-21 15:58  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Adam, dziękuję ale na razie nie ma potrzeby. Brakowało tylko elementów na dokupionym zestawie laserków do kół, brakujące elementy po prostu wyciąłem z modelu i podkleiłem tekturą. Składam teraz koła nośne 36 szt., na razie niczego nie brakuje. Muszę dokupić kilkaset śrub, zastanawiam się które wybrać, ale chyba wezmę z Modelika, są drukowane na czarnym brystolu i łatwiej się je odcina niż te z Answera. Piterpanzer ma żywiczne, też są ciekawe.

--
pozdr, Radek

 
14-02-21 19:28  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
filcu21 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 10
 

Radek zdecydowanie polecam żywiczne od Piterpanzera.

--

 
14-02-21 19:45  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Mam też cięte laserem śruby i nakrętki jeśli chciałbyś zostać koszerny.
W innym przypadku do rozważenia są kompletne kola nośne z żywicy.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
14-02-21 19:47  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Tak wiem, Piterpanzer, na pewno coś zamówię, szczególnie te z łbem stożkowym

--
pozdr, Radek

 
25-02-21 21:04  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Bonthyc 

 

Jak tam Tygrysek się miewa? Errata już może doszła? Kolory nie różnią się od tych w wycinance?

 
25-02-21 21:14  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Erraty jak nie było tak nie ma. Czekam cierpliwie, zresztą nie tylko ja. Dłubię koła nośne weekendami, w niedzielę wrzucę kilka fotek jak mi idzie.

--
pozdr, Radek

 
28-02-21 15:52  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Nadal walczę z kołami nośnymi. Chciałem przy tej okazji porównać śruby dostępne w sklepach modelarskich (o których mi wiadomo). Zakupiłem te z ze sklepu Answera, Modelika i u Piterpanzeza.
Pokazuję śruby z łbem 1 mm. U Piotra jako jedynego można dostać śruby z łbem stożkowym, bardzo przydatne do kół napędowych w pojazdach niemieckich.
Dla mnie, najwygodniejsze w użyciu są śruby z Modelika. Dlatego, że czarny karton najlepiej przyjmuje farbę i wystarczy tylko delikatnie przeciąć ich mocowanie do szablonu. Śruby z Answera trudniej przyjmują farbę, chociaż są trochę grubsze, 0,5 mm i trzeba je wycinać z dwóch stron. Z kolei śruby od Piotra są sprzedawane już wycięte (nie wszystkie dokładnie niestety) i malowanie osobno każdej śruby zajmuje trochę czasu. Koła napędowe już ośrubowane, koła nośne to nadal żmudna robota, ośrubuję chyba tylko zewnętrzne rzędy, bo oszaleję.







--
pozdr, Radek

 
28-02-21 19:10  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Bonthyc 

 

Roboty strasznie dużo, ale efekt świetny. :)

 
02-03-21 23:21  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Bardzo ładnie to wygląda, ale martwi mnie koło napędowe, po pierwsze duże odległości między zębami oraz poetycki kształt szprych.


--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
03-03-21 08:48  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Piotrek, to koło do niczego nie jest podobne.
Przypomina mi się dowcip o Bacy jak był w Afryce i widział żyrafę...
To tak samo jest z tym kołem...
Co do samej pracy Radka nie mam zastrzeżeń 😉👍

 
03-03-21 13:49  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

No rzeczywiście te koła to jakby od innego czołgu. To dziwne bo mimo różnych błędów, model generalnie jest atrakcyjny kamuflażem i detalizacją a tu koła napędowe uproszczone w nadmierny sposób, który w znaczący sposób zmienił ich wygląd.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
03-03-21 20:14  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Dzięki za zdjęcie kół. Jak policzyłem zęby są co trzecia śruba, więc wg mnie to się zgadza. Zęby w oryginale takie bardziej wąskie jakby. Co do szprych, to tu chyba pokuszę się o niewielkie uplastycznienie u nasady. Fajnie, że wywiązała się dyskusja. Dopóki nie ukaże się model Przemka W. to wydaje mi się, że nie mamy do wyboru King Tigera bardziej zbliżonego do oryginału.

--
pozdr, Radek

 
03-03-21 20:20  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Czy koła nie mają zbyt mało zębów w porównaniu z oryginałem ?
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
03-03-21 21:55  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

W tym typie wieńca zebranego ilość zębów się zgadza - 9szt.
Jednakże te są strasznie wielkie...

 
07-03-21 16:03  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Kolejny weekend dłubania przy kołach. Starałem się choć trochę uplastycznić koła zębate, ściąłem lekko zęby i poprawiłem nieco wygląd szprych.
Obręcze na szczęście już wszystkie przyklejone, śrubuję koła i powoli łączę w pary. Przymierzyłem też pasek gąsienic do zębów koła, w miarę się zgrywają. Gąski z pasków zakupione w sklepie Modelik. Przy okazji pokazuję jeszcze jeden problem, szczeliny obserwacyjne w przedniej płycie pancernej nachylone są do środka pojazdu zamiast na zewnątrz. Coś tu moim zdaniem jest nie tak, trzeba będzie to wyrównać i zeszlifować.






--
pozdr, Radek

 
07-03-21 17:45  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Wycięcia na wizjery były różne, prawe było wycięte równolegle, lewe miało ostry spadek w przód przedniego pancerza.

Hosted on Fotki

 
07-03-21 18:40  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Dzięki Przemku za zdjęcie. Będzie zabawa, obym nie przedobrzył.

--
pozdr, Radek

 
08-03-21 14:50  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Cieszę się, że powalczyłeś trochę z kołem napędowym, to zawsze motywuje do analizowania modelu i podpowiadania.
Tylko czy także projektant wyciągnie z tego pozytywne dla siebie wnioski?

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
10-03-21 14:03  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Adam Łabędzki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Cześć Radku. Widzę, że walczysz dzielnie. Mam pytanie :) dostałeś może erratę od wydawcy?. Pozdrawiam.

 
10-03-21 14:35  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Nie dostałem erraty, wydawca pisał że drukuje się razem z T 34/76. Czołg już jest dostępny w sklepie, więc liczę że errata też jest wydrukowana.

--
pozdr, Radek

 
14-03-21 16:53  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

No i wreszcie tygrysek stanął na kołach. Teraz to jak się mówi, będzie już z górki. Koła zębate postanowiłem najpierw owinąć gąsiennicami i dopiero dokleić. Tak więc kolejny weekend spędzę nad przygotowaniem gąsienic i koła napinającego. Erraty górnego pancerza nadal nie dostałem.





--
pozdr, Radek

 
14-03-21 16:55  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Jedno zdjęcie przez pomyłkę wgrałem podwójnie, miało być to


--
pozdr, Radek

 
15-03-21 19:40  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Wywaliło mi Radkowe zdjęcia. Tylko ja tak mam?

 
15-03-21 19:59  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Wywaliło...

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
15-03-21 20:00  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dla mnie też nie widoczne.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
15-03-21 20:23  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Strona Fotosika coś fiksuje, nie jest dostępna aktualnie, jest komunikat że może być niebezpieczna, hakerzy itp. Ponoć tymczasowo, mam nadzieję
Answer zapowiedział, że wysyła erratę

--
pozdr, Radek

 
15-03-21 22:41  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Adam Łabędzki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Wcześniej widziałem fotki teraz już ich nie ma :/

 
21-03-21 16:07  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Praca posuwa się naprzód. Założyłem częściowo gąsiennice. Starałem się też poprawić otwory w przedniej płycie pancernej. Otwór dla strzelca trochę za głęboko wyciąłem, chyba go jeszcze poprawię. Za tydzień koła napinające i reszta gąsienic. Erraty nadal nie mam.







--
pozdr, Radek

 
27-03-21 08:49  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Adam Łabędzki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

jest co robić :)

 
27-03-21 17:45  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Jako rzekłeś Adam. To już siódmy m-c pracy nad modelem. Mam pewien problem i proszę o poradę. Na rysunkach montażowych koło napinające jest odsunięte od kół nośnych a jego zewnętrzne koło jest mocno wysunięte. Na zdjęciach egzemplarzy muzealnych koło napinające nachodzi lekko na ostatnie koło nośne i nie ma między nimi dużej szczeliny.
Co o tym myślicie ? Chyba lepiej zrobić tak jak na zdjęciach oryginału czołgu. Aha, errata doszła do mnie wczoraj :)





--
pozdr, Radek

 
27-03-21 18:50  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Adam Łabędzki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Radku, jak przesuniesz to koło tak jak było w oryginale będziesz musiał zretuszowć miejsce na ów koło na ścianie wanny, więc nie wiem czy warto. Fajnie, że dostałeś eratę. Trzymam kciuki za dalsze postępy. Ja na razie nie mam weny na modele. Hejka.

 
27-03-21 18:54  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Adam, to koło jest na tzw. chyba mimośrodzie. Czyli można regulować jego położenie. Na rysunku montażowym tego nie widać.

--
pozdr, Radek

 
27-03-21 19:04  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 



Post zmieniony (27-03-21 23:36)

 
27-03-21 19:08  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Dzięki Przemek :)

--
pozdr, Radek

 
28-03-21 17:03  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

W sumie te koła napinające są dość pracochłonne, dobrze że tylko dwa :) Poskładałem i przymierzyłem jak będą się schodzić z ostatnią parą kół nośnych. Musiałem obciąć pasek z cz. 124 ok. 4 mm, aby zewnętrzne koło napinające nie wystawało tak mocno do przodu.






--
pozdr, Radek

 
28-03-21 20:55  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Stąd ten rysunek ode mnie, byś poprawił ten błąd. Cz. 124 była za długa ;-)

Co do usytuowania koła napinającego, było ono regulowane poprzez naciąg. Różne egzemplarze, różne napięcia.

Pzdr

 
28-03-21 21:09  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Bonthyc 

 

Świetnie to teraz wygląda. A jak wygląda errata? Kolory różnią się czy takie same jak w książeczce?

 
29-03-21 13:57  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Mechanik_Orzecho 

 

Kiedy prosiłeś o erratę? Ja napisałem w tej sprawie do Answera dwa tygodnie temu, ale do dziś cisza z Ich strony.

 
29-03-21 19:55  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Ja też dwa tygodnie temu, gdy tylko Answer napisał na profilu na FB, aby podać adres wysyłki. Ponownie napisałem do nich w zeszłym tygodniu to mi odpisali, że już wysłali i w piątek listonosz przyniósł. Zrobiłem na szybko przy sztucznym świetle zdjęcia porównawcze. Może się wydawać, że errata jest ciemniejsza ale na żywo wydaje mi się że kolory się nie różnią.



--
pozdr, Radek

 
29-03-21 20:53  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Dopiero dzisiaj "weszłem" na tę relację i baaardzo mi się podoba. A tak przy okazji - ciekawe że oryginalna niemiecka nazwa Königstiger, czyli Tygrys Bengalski, została tak bardzo zniekształcona poprzez DOSŁOWNE, czyli bezsensowne, przetłumaczenie niemieckiego nazewnictwa.

 
05-04-21 14:28  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Nakleiłem erratę na górny pancerz, dokończyłem gąsiennice i zająłem się płytą pancerną nad przedziałem kierowcy i strzelca. Trochę dopasowywania i delikatnego docinania było przy włazach, aby to się mieściło i było łatwo rozbieralne. Nie zamierzam przyklejać tej płyty, od strony wnętrza będą jeszcze mechanizmy podnoszenia włazów.







--
pozdr, Radek

 
05-04-21 15:40  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Radku - to złudzenie, czy ta płyta wystaje poza obrys dachu ? Jeśli tak, to będzie problem z obrotem i ogólnym umiejscowieniem wieży...

 
05-04-21 15:52  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Tak, minimalnie wystaje. Jeśli napotkam problem z obrotem wieży, to jestem w stanie ją docisnąć. Sugerowałem się zdjęciem, które zamieściłeś mi chyba na stronie 12 relacji. gdzie płyta też dość wyraźnie wystawała. Choć to egz. muzealny i pewnie nie dbano o jej dokładne umiejscowienie na pancerzu.

--
pozdr, Radek

 
05-04-21 16:23  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Egzemplarz muzealny i do tego po przejściach...płyta w żadnym wypadku nie leży w nim jak powinna.

Tak to powinno wyglądać prawidłowo...na równi z całym dachem, by wieża mogła się swobodnie obracać.

 
05-04-21 18:09  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

A mogłem poprosić Cię wcześniej o fotkę, a tak zrobiłem odwrotnie, włazy na równi z płytą a płyta wystaje trochę nad pancerz. Chyba i tak już wpadłem za bardzo w paranoję, żeby upodobnić ten model do oryginału.

--
pozdr, Radek

 
05-04-21 22:28  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Mam jeszcze pytanie do osób, które posiadają tą wycinankę. Szukam u siebie elementów części 178 i 179. Nie sądzę, aby mi zaginęły. Opisane są jako elementy pierścienia obrotu wieży, czy ktoś może sprawdzić, czy znajdujecie te elementy w swoim modelu ?

--
pozdr, Radek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024