FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 12Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  -> 
27-12-23 18:08  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

No tak, grunt to porządna dokumentacja. Ale nawet z porządną dokumentacją nie jest łatwo.

A robisz cudo ;-)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
27-12-23 19:48  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Nie moja skala ale detal działa na wyobraźnię. Super to wygląda. Bankowo skopiuję sobie Twoją relację na dysk, co już nieraz uratowało mi zasób zdjęciowy, który po jakimś czasie zniknął.

--
Relacje: IJN Fuso, ORP Piorun
Galerie: ORP Piorun,
Poradniki: Przygotowanie do druku 3D

 
29-12-23 10:55  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Dzięki za zainteresowanie :-)
Tak, dokumentacja to podstawa i tutaj amerykańskie okręty biją inne na głowę. Nie dość, że dużo jest dostępne w internecie i to zarówno rysunków, jak i zdjęć, to jeszcze serie okretów w danym typie były bardzo liczne, a wyposażenie bardzo typowe. Raj dla modelarza :-D
Tutaj mialem jednak i tak zagwozdkę z opływką sonaru. No bo jak to nie w osi? I jak to wsuwano w kadłub? Dopiero gdzieś w czeluściach 70-stronicowego wątku na https://www.modelwarships.com poświeconego w całości Bensonom i Gleavsom znalazłem zdjęcia tej opływki i wyjasnienie, że była przyspawana na stałe. Amerykanie - lud prosty i nieobliczalny :-D pewnie doszli do wniosku, że taniej będzie taką opływkę czasem wyklepać, albo wymienić niż się ciągle użerać z jej zacinaniem, przeciekaniem i czym tam jeszcze...

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
11-02-24 18:42  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Witam serdecznie Obserwujacych 😊

Miał być gotowy kadłub, ale pozwólcie, że jeszcze przed jego prezentacją pokażę śruby napędowe. 

Niby takie nic, składa się tylko z 4 części każda i to dużych, ale jednak miałem sporego zgryza, jak je zrobić i stresa, jak mi to wyjdzie o "kupie" roboty nie wspomnę.

Ostatecznie środek wytoczyłem z drewna, a płaty zrobilem z preszpanu oszlifowanego, zaglutowanego i wstępnie pomalowanego. Sklejone najpierw cyjanoakrylem, a potem dodatkowo klejem dwuskładnikowym (Distalem) dla uzykania ładnych wyobleń na połączeniach. Wyszło tak:


Po dwukrotnym malowaniu farbą koloru brązu zmieszaną z jasnobrązowym, było tak



...a no właśnie, bo jeśli zapytać modelarza, jakiego koloru są śruby, każdy odpowie, że złote, błyszczące. I będzie miał rację. 

Przez chwilę.

Chwilę wodowania.

Bo za chwilę te śruby zaczną wyglądać jak poniżej, stąd i ja coś sobie takiego podobnego spróbowałem zrobić 😉

Uwaga: małe zdjęcie na kolażu u góry po lewej, to oczywiście z jakiegoś statku, byc może mocno przechodzona, współczesne, dodalem tylko dla pokazania kolorów; po prawej zdjęcie USS Shubrick DD-639, bliźniaka Emmonsa - widać lekki połysk i dwa odcienie na śrubie, czyli cała zaśniedziała z wytartymi końcami płatów; no i na dole moja wizja śruby używanej 3 lata.




Ciekawostka: Emmons uszkodził pewnego razu śrubę wychodząc z bazy, okazało się to dopiero po paru godzinach, kiedy zwiększono obroty. Zawrócił. Baza była już powiadomiona. Okręt zadokowano, wymieniono śrubę i wydokowano w 12 godzin! Po tych 12 godzinach Emmons był znowu w morzu goniąc swój zespół

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
11-02-24 19:26  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Wyszły pięknie. 👍👏

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
11-02-24 23:01  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Dzięki, cieszę się, że Ci się podobają. 😊

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
12-02-24 09:20  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Widać że nie idziesz na łatwiznę.
Piękna robota.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
18-02-24 20:33  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Witam ponownie, tym razem po krótkiej przerwie.
Pora na kadłub. Udało mi się go wreszcie skończyć. Wprawdzie kadłub modelu okrętu, to jak kiedyś czytałem ledwie 20% zaawansowania prac nad całością, ale jego ukończenie i tak bardzo cieszy.



Pare słów o dnie. Malowałem ciemnoczerwonym matem w sprayu zakupionym w sklepie samochodowym. Wprawdzie wyszedł półmat, ale i tak był piękny. Farba się świetnie, jednolicie rozłożyła (pierwsze 2 zdjęcia na kolażu poniżej). To było nie do wytrzymania. 😉 Tak to może sobie wyglądać dno na pochylni, a nie na okręcie, który od wielu miesięcy nie był w doku, więc trochę powycierałem, trochę popaskudziłem i całość pokryłem nierówno bezbarwnym matowym Humbrolem (trzecie zdjęcie)



Na koniec gotowa rufa z ochraniaczami śrub. Dały mi popalić...



Co do paskudzenia, to w przypadku dna inspirowałem się znanym zdjęciem Pensylwanii w doku: https://www.navsource.org/archives/01/013802.jpg Nad burtami jeszcze rozmyślam, może zrobię jakieś odpryski farby (dlatego na rufie na razie nie poprawiam czarnego pasa na L.W., może jakieś zabrudzenia ropą....
Kalkomania z cyframi 457, to Techmod, tyle że zmodyfikowany, bo "5" byla jakaś dziwna, a "7" tylko 2 szt. w potrzebnym rozmiarze. Jakoś się udało 😉

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
18-02-24 20:43  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Poustawiaj na kadłubie to co już masz zrobione. To będzie niezła motywacja i dla Ciebie i dla innych długodystansowców😉.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
19-02-24 08:28  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

...ale oprócz nadbudówki dziobowej i to nieukończonej, to mam jeszcze tylko garść drobiazgów do powieszenia na przyszłych nadbudówkach. Oczywiście, jak tę nadbudówkę dziobową skończę, to zrobię jej zdjęcia razem z kadłubem.

No chyba, że spowduje to, iż ruszy relacja z budowy pewnego Wichra, to nie ma problemu, mogę zrobić takie zdjęcia tak szybko, jak tylko się da😉

P.S. Stary dzięki za mile slowo poprzednio.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 12Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024