FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 16Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
11-10-20 15:16  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Drugi błotnik na swoim miejscu ranty błotników od wewnętrznej strony nasączyłem klejem szybkoschnącym aby były mocniejsze ,błotniki muszę jeszcze trochę wyprostować trochę są zwichrowane po malowaniu lakierem,ale to szczegół .

A oto drugie błotniki z dodatków do tego modelu.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
11-10-20 15:35  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Kupiłem te dodatki. Super sprawa. Można wykorzystać w dwóch modelach : jeden w standardzie drugi malowany.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
11-10-20 22:27  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Taki dodatek to ja rozumiem:-)
Naprawdę, te siatki na błotnikach to strzał w dziesiątkę i chyba pierwszy dodatek do modelu kartonowego, który jest po prostu niezbędny - przynajmniej w tym egzemplarzu:-) Fajnie wygląda i a całość dużo zyskuje.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
11-10-20 22:57  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Siatki usztywniły,wzmocniły dodatkowo błotniki lepiej się teraz przykleja do nich drobne elementy.Pozatym model spróbuje na koniec zakórzyć trochę czołg suchym pigmentem siatki powinny go trochę zatrzymać ,ale to działanie na koniec całej imprezy.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
12-10-20 00:13  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Model już zaczyna nabierać kształtów i to w porządnym wykonaniu.
Błotnikami się nie przejmuj, bo się wyprodukują jak przykleisz do nich skrzynki.

Piotr, zaintrygowała mnie sprawa z tymi laserowymi dodatkami, które umieściłeś na ostatnim zdjęciu. Czy mnie wzrok myli, czy faktyczne diamęciki w ryflach są wypukłe?

 
12-10-20 06:09  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tommy na błotnikach które mi zostały są wypalone siatki ,siatki są wypukłe a diamenty wklęsłe co daje taki sam efekt jak umnie na modelu zastanawiam się czy ten drugi komplet blotników sie mi przyda do czegość

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
12-10-20 12:38  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Piotrze - tak dla ścisłości. Czy te siatki, które użyłeś z zestawu waloryzacyjnego, są koloru modelu czy są do malowania? Jedne na pewno, ale te przyklejone?

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
12-10-20 13:12  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Stug siatki przyklejone są z tektury I noszą ślady wypalania laserem (ciemne paseczki) więc je pomalowałem według mnie trzeba je napewno pomalować ,chodz wystarczy je tylko raz przemalować gdyż tektura jest bardzo zbliżona kolorystycznie do camo panzera.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
13-10-20 00:29  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dziękuję za odpowiedź. Teraz jest wszystko jasne 😉👍

Pytasz, czy do czegoś jeszcze możesz wykorzystać te błotniki raczej już nie, no chyba, że zbudujesz sobie wersję Ausf. C lub Sd.Kfz 131 Marder II - wczesny 😉

Pozdrawiam
Tommy

Post zmieniony (14-10-20 00:50)

 
13-10-20 10:31  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Tommy T.B z tym Marderem to dobry pomysł. Trzeba go głośno wyrazić bo ostatnio Answer opracowuje modele niejako spełniając moje sugestie. W różnych relacjach z budów panzer 1 pisałem, a że fajnie byłoby mieć Bisona a to że Panzerjagera a ostatnio pisałem o tym, że liczę na befehlswagena. I kilka postów dalej Answer zapowiedział jego wydanie. Oczywiście, to przypadek ale Answer ma już panzer II więc do Mardera II niedaleko... A w Twoim wykonaniu byłoby co oglądać i na czym się wzorować.
Piotr , model wychodzi Ci rewelacyjnie, szacun. Pan Sobel opracował świetny model , zresztą tak jak poprzedni lubiany i doceniany panzer II od A.H. Z niecierpliwością czekam na zawieszenie i wykorzystanie nakrętek z wystającą śrubą z tego samego zestawu co błotniki.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 16Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024