FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
12-08-20 21:44  [R/G] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam szanowne grono modelarzy ,jest to druga moja relacja z budowy modelu kartonowego.Postaram się ją poprowadzić do finału.No to zaczynamy głównym bohaterem będzie czołg lekki
w malowaniu jak podaje okładka modelu 21 dywizji pancernej DAK z tunezji luty rok 1943.

Przed przystąpieniem do głównych części modelu coś na przećwiczenie dłoni i palców po małej przerwie w klejeniu i pracy łopatą w ogródku , oto wynik skrzynka z drewna.


--

Post zmieniony (05-03-21 21:22)

 
12-08-20 22:05  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 


Do szkieletu wykorzystałem lasery ,gąski to jeszcze znak zapytania czy będą z wycinania laserowego.

Farby do retuszu muszę zmieszać ciężko dobrać gotowca.

I mała przymiarka


--
Ile ludzi tyle zdań.

 
13-08-20 10:14  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kolejne odsłony relacji muszą poczekać bo wakacje rodzinne się zblirzają,model będzie w standardzie więc pokarzę sklejalność tego cacka.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
14-08-20 14:15  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dziękuje za doping ,nie ogarniam trochę technicznych znaczeń graficznych dzięki.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
30-08-20 22:06  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 




Witam ponownie, trochę zdjęć z budowy modelu przednie części jeszcze nie doklejone czekają na spasowanie z bocznymi.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
30-08-20 22:24  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Model nie sprawiał dużych problemów , trochę szlifowania było, w dolnej części musiałem wkleić drobny bristol aby poszycie się nie zapadło wyszło mi
w tym miejscu trochę luzu ale cienki bristol to uzupełnij zobaczymy co dalej będzie z prawej strony mam małe wklęśnięcie może nie przeszkodzi w doklejeniu błotników.
Kolejne skrzynki na ŁUPY PANCERNIAKÓW skrzynki kleje żeby oderwać się na chwilę od kadłuba.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
30-08-20 22:50  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Viz model jest zaprojektowany aby można było wykonać wnętrze w własnym zakresie ,np.w szkielecie laserowym jest wycięty otwór na przedni właz który można zrobić uchylany,otwierany są nawet wewnętrzne części tego włazu ale ta opcja daje nam właz równo z pancerzem a po przeglądnięciu wielu zdjęć właz zamyka się na pancerz a nie równo z nim chyba że żle to rozumuję pozdrawiam.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
30-08-20 22:51  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

-
Pokrywy silników wychodzą na równo z pancerzem.

Post zmieniony (30-08-20 22:56)

 
03-09-20 21:49  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam ponownie. jhradca masz rację ,dzięki za wsparcie klapy według wycinanki wychodzą na równo z pancerzem, więc trzeba je podkleić i po sprawie oto efekt.

Przednie płyty pancerza zakończone
Tommy dzięki za życzenia , dobrze że fachowiec od pojazdów pancernych lll rzeszy będzie miał moją relacje pod okiem .

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
01-10-20 15:46  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Super fotka dobrze,widać zamek pokryw niemasz czasem przedniego włazu na zdjęciu .

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
03-10-20 19:47  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 


Witam w mojej skromnej relacji ,mały zonk z tylną częścią za szeroka o grubość szkieletu,najłatwiej obejść rozciąć na środku przy białej linji i po kłopocie

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
03-10-20 20:15  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kolejne fotki ,trochę problem z doborem koloru do retuszu tych ciemniejszych plam ,ale jakoś tam idzie model cieszy z każdym krokiem zapraszam do oglądania .
Model jest jako używany ,więc dodałem siatki taki dodatek od załogi do tego czołgu aby jakiś koktajl nie wpadł do komory silnika,a mają na celu także zakryć puste wnętrze komory silnika,które bez nich jest za bardzo widoczne.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
09-10-20 20:47  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam ponownie,dziękuje za wpisy i wsparcie ogniem ciągłym jak i również krótkimi seriami .Kupiłem dodatki siatki do wykonania blach ryflowanych na błotnikach i o to lewy gotowy siatki dobrze wykonane ,3 razy lakierem typu capon przemalowałem i raz farbką i po naklejeniu na bcg lakier z AK aby usunąć nadmiar,plamki z kleju . puzniej retusz szarych plam.A zdobyłem łupek z piaskowca naturalnego z kopalni piaskowca Palcza posłuży jako podstawka dobrze razem się komponują pozdro.


--
Ile ludzi tyle zdań.

 
09-10-20 21:48  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Siateczka jest od model hobby jest w zestawie dodatków do Pzkpfw 2 z drugimi błotnikami ,które trzeba by było całe malować ta opcja jest lepsza ,w zestawie są wycięte także resory.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
11-10-20 15:16  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Drugi błotnik na swoim miejscu ranty błotników od wewnętrznej strony nasączyłem klejem szybkoschnącym aby były mocniejsze ,błotniki muszę jeszcze trochę wyprostować trochę są zwichrowane po malowaniu lakierem,ale to szczegół .

A oto drugie błotniki z dodatków do tego modelu.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
11-10-20 22:57  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Siatki usztywniły,wzmocniły dodatkowo błotniki lepiej się teraz przykleja do nich drobne elementy.Pozatym model spróbuje na koniec zakórzyć trochę czołg suchym pigmentem siatki powinny go trochę zatrzymać ,ale to działanie na koniec całej imprezy.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
12-10-20 06:09  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tommy na błotnikach które mi zostały są wypalone siatki ,siatki są wypukłe a diamenty wklęsłe co daje taki sam efekt jak umnie na modelu zastanawiam się czy ten drugi komplet blotników sie mi przyda do czegość

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
12-10-20 13:12  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Stug siatki przyklejone są z tektury I noszą ślady wypalania laserem (ciemne paseczki) więc je pomalowałem według mnie trzeba je napewno pomalować ,chodz wystarczy je tylko raz przemalować gdyż tektura jest bardzo zbliżona kolorystycznie do camo panzera.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
13-10-20 13:00  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jhradca dołącz do swoich sugesti jeszcze hetzera bo czekam na nowe wydanie tego ciekawego pancerniaka I najlepiej jako model waloryzowany.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
18-10-20 12:34  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 


No coś znowu skleiłem , skrzynie wyszły dobrze i tak samo dobrze pasują na błotniki,na skrzynkach zrobię zamki ,ale to puzniej.


--
Ile ludzi tyle zdań.

 
23-10-20 20:10  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 


Witam z kolejnymi zdjęciami czołgu dalsza budowa bez niespodzianek wszystko leży jak ulał ,na lufę musi poczekać, zamówiłem gotową metalową .
W przedniej części ruchomej wieży pomiędzy działkiem a karabinem był jeszcze okrągły otwór z osłoną od góry, w tym modelu nie jest to uwzględnione chyba jeszcze wzbodacę wieżę o ten szczegół.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
24-10-20 21:05  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 


Kolejne części wieży

Polecam klej do testów, bardzo podobny do butaprenu kolor bezbarwny nadmiar można bez problemu bez poplamienia modelu zwijać np.wykałaczką,i nie pachnie tak mocno jak butapren.
Dziękuje za wpisy nic tak bardziej nie motywuje jak to że można na konradusie pokazać swoje prace modelarskie.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
25-10-20 19:40  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 


Wieżyczka obserwacyjna wraz z peryskopami gotowa.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
26-10-20 11:44  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sklep TEDi sieciówka, taki hobbistyczny ale bardziej dla kobiet ale kupiłem trochę ciekawych rzeczy które testuje w modelarstwie.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
27-10-20 21:29  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

jHradca ostatecznego retuszu dokonam na końcu budowy kadłuba,lub nieco przed końcem jak będzie więcej części do retuszu, plamki na pz 2 są różne jaśniejsze,ciemniejsze czasem wchodzą w lekki metalik czasem w bardzo jasny szary więc parę ciemniejszych też może być w końcu pojazd po przejściach ,a tak po za tym dzięki za kolejne wpisy.
Tommy przyjdzie i czas na Pz 2 ,jak u mnie kiedyś na KT , te peryskopy z włazem to prawię połowa niedzieli pracy masakraaaa
Wiśniowy lufę dopiero zamówiłem powinna za niedługo przyjść zamawiałem w innym sklepie ze względu na nity stożkowe ale produkt ten sam prawdopodobnie będzie.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
27-10-20 21:40  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 


W budowie teraz piasty.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
05-11-20 20:13  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

GTiStyle ta sterylność dzięki pewnym płynom stosowanym przy sklejaniu i muzyce IRON MAIDEN



Męcze się teraz z tłumikiem,pomalowałem go farbą z proszkiem zeby nabrał troche chropowatosci.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
05-11-20 20:19  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

O zapomniałem dodać są pierwsze śruby,Te mniejsze są z dodatków kartonowych, a na napędzie z innych żrudeł.


--
Ile ludzi tyle zdań.

 
06-11-20 13:29  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Stug masz 100%racje ,osłona nie jest przyklejona tylko przypasowana w celu nadania jej kształtu tłumika pod ekran będa wklejone 4 kwadraciki z potrójnego bristolu,natomiast rura też jest już zmodyfikowana tz. końcòwkę rozpiłowałem pilnikiem okrągłym I jest lepiej ,co do grubości osłony chyba już tak zostanie w realu nie wygląda to tak źle

--

Post zmieniony (06-11-20 16:30)

 
06-11-20 19:09  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 


Dalsze prace z tłumikiem ,rozpiłowałem trochę rurę wylotową bo wyglądało jak z grubościennej rury,blacha jest poretuszowana środkiem wypalona od ciepła po bokach ślady rdzy i farby,zostało jeszcze połączenie z komorą silnika,dorobiłem tylne uchwyty po bokach.

--

Post zmieniony (06-11-20 19:11)

 
06-11-20 22:35  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

JHradca na przednich piastach korzystam z śrub dekturowych zakupionych na giełdzie w jaworznie na nie przykleiłem nity żywiczne zakupione u piterpanzera I oto nakrętka z śrubą gotowa,zakupiłem tam też nity stożkowe będą potrzebne na pancerzu,tłumik pomalowałem dlatego żeby był chropowaty do farbki dosypałem trochę posypki,natomiast blacha jest w dodatkach laserowych z tekturki więc trzeba pomalować siła wyrzsza,ja natomiast nie zastosowałem jej, posiadaw taką folię I ten kolor srebrny to jej oryginalny kolor zastosowałem ją już w Ł 34 pod tłumikiem I szczerze sprawdzałem jest nawet cięńsza niż to co daje bristol który trzeba pomalować. STUG dzięki za pochwałę.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
15-11-20 18:17  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kolejne prace nad panzer 2 to montaż karabinu oraz działka, które zakupiłem gotowe są wykonane z metalu ,jeszcze nie mam pomysłu na waloryzację lufy może będzie coś w kierunku maskowania ponieważ zakupiłem ciekawe materiały które mogą w tym pomóż ,ale to pużniej .Dorobiłem przegnie haki są jeszcze bez śrub ,haki są wycięte z kartonu i powlekane wikolem oraz malowane.Za czołem proces budowy kół muszę zrobić układ jezdny za czym kadłub uzbroję w detale np.nity ,narzędzia kanistry itd .Koła są spasowane wszystko leży jak ulał.

Sruby na dekle są z dodatków do panzera ,dekielki delikatnie mają wypukłość ,oraz gniazda na śruby wybite igłą 1,5 mm

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
22-11-20 19:36  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam szanowne grono modelarz w kolejnej odsłonie relacji przedstawiam koła nośne w komplecie oraz jedno zamocowane na pancerzu.

Przystąpiłem do budowy rolek część przednia rolki z tylną mają ten sam numer natomiast trochę są inne ,zrobiłem także wybijak tak na szybko średnicy 6mm z wkładu stalowego do długopisu ,polecam młodym modelarzom nie starajcie się wycinać nożykiem takich średnic .


--
Ile ludzi tyle zdań.

 
23-11-20 22:19  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

W tym modelu zdecyduję się na gąsienice z ogniw bedą to pierwsze tego typu gasienice jakie wykonam ,nigdy wcześniej nie robiłem ,jak spartole to zawsze można nabyć lasery ale one tu trochę nie pasują bo model zasługuje na coś ciekawszego .Także jeszcze jedno wyzwanie a puźniej z górki .

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
24-11-20 09:06  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

https://youtu.be/BAcG1gntqsg

--

Post zmieniony (04-12-21 23:29)

 
24-11-20 09:34  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Natomiast według wycinanki I sklejonej surówki ma być tak jak zrobiłem ,I na wielu modelach plastikowych jest podobnie .Z tego filmiku koło uniesione nad pancerz daje dostęp do pokrywy która się pod nim znajduje natomiast daje szczelinę I nie chroni moim zdaniem dobrze pancerza przed ogniem ,sam już niewiem wybrałem opcję z M.Hobby

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
24-11-20 18:04  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja chyba zdecyduję się na dorobienie tych uchwytów, koła już nie uniose bo wikol ,ale bedzie zabezpieczone .Linę mam zamiar założyć na przodzie pojazdu ,do okoła koła na paru zdjęciach widziałem łancuch nieźle to wyglądało.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
06-12-20 20:00  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam w kolejnym odcinku relacji wszystkich oglądających ,dwa tygodnie pracując po 2,5 godzinki wieczorami zajęło mi zrobienie wahaczy są pracochłonne zwłaszcza że trzeba dobrać odpowiedniej grubości karton do zrobienia resorów ponieważ te z wycinanki są za cienkie ,dużo retuszowania drobnych części ,trochę śrub i zeszło trochę ale się nie poddaje.Obostrzenia sprzyjają w siedzeniu w domu zwłaszcza że kolejny model już wystaje z półki i korci niemiłosiernie .


--
Ile ludzi tyle zdań.

 
07-12-20 08:26  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dziękuje Borowy...
Nie podklejałem piór z wycinanki kiepsko by to wyglądało wyciąłem nowe z jakiejś okładki po zrobionym modelu kartonowym,zrobiłem próbę wcześniej przeliczyłem pióra I wyszło ok .

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
10-12-20 17:28  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Prace trwają nadal nad układem jezdnym,czym bliżej końca tym zapał coraz mniejszy ,ale małymi krokami do przodu .Koło napinające w trakcie klejenia, wszystkie części pasują wzorowo szkoda że w niektórych modelach zapas koloru jest skromny można by było koła ponaklejać na zapas a potem wyciąć gotowe mając lewą i prawą stronę od razu,niż łączyć ze sobą część przednią i tylną no ale to w końcu modelarstwo


--
Ile ludzi tyle zdań.

 
13-12-20 21:06  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 


Koła napędowe jeszcze muszą poczekać na śruby ,może uda się zakupić śruby na kontry,natomiast na tylne koła śruby przykleję pużniej .Przy przednich kołach obręcze są od wewnętrznej strony za wąskie musiałem środki wyciąć z nadmiarem aby nie powstała szpara ,lub obręcz wyciąć szerszą jak kto woli ja się spostrzegłem jak obręcze były już wycięte ....pozdro.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
14-12-20 11:15  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Postaram się coś z tym zrobić najlepiej by było namalować plamkę z szarej farbki .

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
01-01-21 20:09  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam szanowne grono modelarzy w roku 2021 oraz kolejnym etapie mojej relacji .Przymocowałem śruby oraz skrzynie .Wykonałem klatkę na kanistry postanowiłem zakupić kanistry żywiczne,są ok ,natomiast oczka na rygiel do zmykania musiałem wydłużyć o niecały milimetr aby swobodnie przechodził przez kanistry .Same w sobie kanistry żywiczne są nieco grubsze i czwarty wchodzi ciasno a nawet rozwala klatkę, ale nie rezygnuję przeszlifuję trochę ścianki kanistrów w miejscu styku i będzie miodzio.Śruby i podkładki wykonałem tekturowe.


--
Ile ludzi tyle zdań.

 
20-01-21 22:44  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dziękuje za dobre słowa ,trochę ostygłem z klejeniem ,ale pomału znowu łapię rytm.
Danielw: W moim modelu są już siatki na błotnikach malowane,działka,haki,tłumik,będą malowane gąsienice i dużo drobnych detali, więc już i te kanistry pomaluję na czymś się trzeba uczyć malować, zwłaszcza że są w klatkach jeden obok drugiego zobacz ile powierzchni tak naprawdę widać.
Guciu: Na kanistry mam stary dobry sposób na postarzanie ich ,po pomalowaniu wkładam do kieszeni od kurtki na tydzień i po tygodniu chodzenia gotowe,powstają naturalne obtarcia.
Kuba2025:O działku pisałem w poście wyżej ,mam plan ją zamaskować.

Kanistrom zrobiłem szlif i już pasują,zamocowałem rolki oraz ośki na koła nośne.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
20-01-21 23:15  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kolejny dodatek do czołgu gąsienice laserowe z pojedynczymi ogniwami ,nie jestem dumny z siebie że idę na łatwiznę z tym modelem ale co mi tam przy następnym już postaram się bardziej pomęczyć ,parę fotek do pokazania .Moim zdaniem za bardzo kanciaste będą .


--
Ile ludzi tyle zdań.

 
21-01-21 19:00  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dziękuje za doping ,żywiczne elementy jak najbardziej są dopracowane jestem raczej za ich stosowaniem niech się interes kręci wydawcą rozumię cennik, sam jestem prywatnym przedsiębiorcom ,ale niechciałbym za dużo elementów z żywicy na moim modelu aby nie był źle postrzegany jako standard .....itd.Ale mentlik w głowie te lasery jak klocki lego wyglądają jak je zapuszcze klejem to otwory na sworznie mogą zmienić średnice I bedzie du.. wołowa.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
21-01-21 21:10  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć Adam widziałem sporo twoich modeli na FB między innymi ten co ja robię spoko że zrobisz z wycinanki gąski ja jeszcze analizuję .

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
24-01-21 15:56  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 


Sworzeń do spinania ogniw trochę muszę jakość te gąsienice podratować upiększyć to jeden z pomysłów.

Sworzeń jest w ostatnim ogniwie .

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
24-01-21 19:45  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 


Dalszy odcinek zmagań sworznie otrzymały łby,sworznie są wykonane z tworzywa łby zrobiłem na ciepło dotykając lutownicy,ogniwa nasączyłem lakierem a potem metalowym prętem wygniotłem łuki aby niebyły płaskie CDN......

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
25-01-21 14:05  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Toomy wszystko rozumie ,dobra rada zrobię jeszcze fazowanie ,zęby nie są najgorsze w tych laserach może będzie to jakoś wyglądać.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024