FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
26-01-21 22:13  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No zobaczymy jeszcze nie próbowałem fazowania tego ogniwa z jednej ze stron do fazowania jest bardzo mały zapas masy papierowej ,może się rozlecieć przy tym działaniu,jedno jest pewne jak skończe te gąski to kolejnym pojazdem jaki będe sklejał będą Aerosanie ...cztery narty I gotowe.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
31-01-21 21:22  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zacząłem przyklejać zęby do ogniw i stwierdzam że brakuje w zestawie który kupiłem na drugą gąskę ,u mnie jest tylko jeden listek tekturka z trzema rzędami zębów a gdzie reszta? Jak jest u was .Musze zareklamować mój zestaw.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
01-02-21 18:30  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Brakuje zębów na jedną gąskę bo ogniw jest 270 I zębów 270 a po dwa zęby na ogniwo ?

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
12-02-21 20:46  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 




Muszę czekać na zęby brakujące więc się bawię w detale.Maska przeciwgazowa obcięty palec z gumowej rękawiczki, motyw z filmu nie mogłem się powstrzymać żeby sobie nie zrobić w końcu w wycinance są futerały.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
13-02-21 21:54  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dziękuje panowie .Pod model zrobię podstawkę z imitacją podłoża mam sporo piasku drobnego(morskiego) próbuję go jeszcze bardziej rozdrobnić ,mieląc w starym młynku do kawy I jak narazie daję dobry efekt .

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
14-02-21 20:25  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dalsze prace nad dodatkami lina stalowa z przodu pojazdu zakupiona od piterpanzer .Oraz skrzynka drewniana z wycinanki przymocowana liną jutową zrobioną z sznurka który opalam z drobnych włosków i potem maluję



--
Ile ludzi tyle zdań.

 
20-02-21 22:55  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dalej czekam na ząbki do gąski ,ale podobno są już w drodze ,więc się bawię w podstawkę pod tanka ,odlałem ją z gipsu na podłożu piach z Bałtyku dokładnie przesiany na plaży przez dzieciaki .Osobiście zmieliłem go w młynku do kawy z PRL-u ,na podstawce ubarwiłem pigmentem ,wyrwa rów zrobiony z ziemi może posadzę tam jakąś palmę ale to na razie plany.Kanistry pomalowane chińskim aero nie mam wprawy wyszły jak wyszły.




--
Ile ludzi tyle zdań.

 
21-02-21 09:06  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja uda mi się wystrugać pierwsze jakąś palmę to wrucimy do tematu.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
21-02-21 13:35  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mam pomysła ,zobaczym jak się wszystko potoczy ,figurki jak będą to napewno nie będą się opalać .

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
25-02-21 21:31  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Na wstępie napisze że nie jestem dendrologiem ani florecistom żeby było jasne ząbki dotarły także składam gąsienice ,natomiast międzyczasie robiłem palmę na podstawkę, materiały na palmę zajęły mi trochę głowę ostatnio, zostało ją wykończyć nie mam za bardzo pomysłu czym pomalować jeszcze liście jednym z pomysłów jest lakier do paznokci ......



--
Ile ludzi tyle zdań.

 
26-02-21 22:39  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Chciałem to opisać jak skończę całą palmę bo jeszcze został temat liści które jeszcze przypominają papier, no ale przejrzałem w internecie i wszystko takie drogie albo trzeba by było być dobrym rzezbiarzem żeby coś osiągnąć. PIEŃ PALMY TO RDZEŃ SZYSZKI z jodły pospolitej szyszka musi być gigantyczna moja miała 15 cm sama po wyschnięciu się rozsiała i zostały środki które przypominają pewny rodzaj palmy którą znalazłem w necie, odpowiednio zapuściłem pocieniowałem ,ze szyszek można robić różne palmy wysokie szerokie niskie .góra pnia palmy to wymodelowana poksylina w która zamontuje druty liści po wywierceniu otworów góra jest pokryta pociętą konopią włosem anielskim zwał jak zwał do uszczelnienia gwintów za pomocą wikolu .Liście dwa ciękie papierki wklejony do środka drut wygięty lub prosty noi puzniej wycinanie skalplem różnych kształtów Pozdrawiam nie robiłbym tej palmy ale ogułem lubię drzewa w tym roku sadzę przy domu cedry himalajskie

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
05-03-21 21:17  Odp: [R/G] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zapraszam na galerię ,makieta z palmą będzie w innym terminie.Odnośnie jeszcze czołgu z gąsienicami nic więcej nie udało mi się zrobić pomalowane są pactra gunmetal na ogniwa pigment na timerze mig africa oraz na sucho po całym modelu mig africa oraz vallejo desert ,lakier capon oraz lakier mat z ak .Na modelu można by było zrobić więcej drobiazgów co na pewno podkreśliłoby jeszcze jego rzeczywisty ciekawy wygląd no ale ja pozostawiam takiego jak z wycinanki,podziękowania dla odwiedzających relacje . A jeszcze jedno wiem że łopatę wkleiłem odwrotnie.....


--

Post zmieniony (05-03-21 21:18)

 
06-03-21 13:34  Odp: [R/G] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam was po oględzinach nie jestem dobrym mówcą I wachlarz słów też mam ubogi ,dziękuje wszystkim za pozytywne komentarze .Jhradca dzięki za częsty udział w relacji.ps. (też jeżdze rowerem) .Stug masz rację trochę za prostackie te gąski ,bałem się je bardziej waloryzować żeby nie odstawały od całości standardu noi teraz wiadć efekt.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
07-03-21 21:43  Odp: [R/G] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wielkie dzięki panowie za aplauz,trochę się wysiedziałem nad tym modelem a jak zdjęcia wklejałem do galeri Konradusa to aż łza w oku staneła .Kruszyna narazie rozdwojenie jaźni sam nie wiem co wybrać,w wiosce której mieszkam lądowała awaryjnie w 45 roku B 17 Big stuff jak dobrze pamiętam z histori numer taktyczny 44 6452 dużo się słyszy opowiadań może by tak sklejić ,chociaż nine o nine.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024