FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
28-07-20 19:43  [R/G] Pz. Kpfw. IV Ausf. G 1:25 ANGRAF
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Dzień dobry,

Nadeszła pora na rozpoczęcie kolejnej relacji z budowy niemieckiego pojazdu.
W porównaniu z poprzednimi dwoma modelami, których opracowania były dosyć leciwe, tym razem wybór padł na coś w miarę świeżego na rynku - Pz IV w wersji G z wydawnictwa Answer. Powodem wyboru tego konkretnie modelu jest fakt iż bardzo podoba mi się sylwetka długo-lufowych "czwórek", oraz jak dla mnie - niesłychanie atrakcyjne malowanie i waloryzacja. Nie wiem czy taki kamuflaż istniał na prawdę, ale w porównaniu z innymi dostępnymi PZ IV, ten prezentuje się najefektowniej (tu zastrzegam że nie widziałem jeszcze arkuszy ostatnio wydanej wersji J z GPM). Przez wzgląd na powyższe, model oczywiście będę wykonywał w standardzie, z dodatkami uplastyczniającymi. Do modelu dokupiłem laserowo wycięte gąsienice.

Na początek arkusze modelu porozcinałem i zaimpregnowałem caponem 2x z każdej strony.

Okładka:


Zaimpregnowane arkusze:


Podklejone wręgi:

Pozdrawiam,

Kuba

Post zmieniony (05-05-21 11:28)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
06-08-20 19:42  Odp: [R] Pz. Kpfw. IV Ausf. G 1:25 ANGRAF
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Dzień dobry,

Poniżej prezentuję prace związane ze szkieletem. Składał się bez zarzutu - wszystko pasuje praktycznie idealnie.
Drobna niezgodność, łatwa jednak do wychwycenia i skorygowania, dotyczy części nr 10, w której należy wyciąć nieco dłuższy otwór na pióro części 8 niż to wynika z rozrysowanej części. Szkielet dla własnego spokojnego snu wzmocniłem dodatkowymi żebrami zarówno w wannie ( żebra typu X w trzech polach) jak i w części górnej (po pasku tektury w okolicach przełamania płyty pancerza), oraz dołożyłem zamknięcie na dole z tyłu wanny. W zasadzie wzmocnienie wewnętrzne nie jest konieczne, niemniej po doświadczeniach z pantery, gdzie musiałem nieco podszlifować kadłub, wolałem mieć pewność iż przy tej operacji się mi on nie powichruje.

Na uwagę zasługuje sposób zaproponowany przez autora złożenia kadłuba z dwóch niezależnych części. Nie spotkałem się do tej pory z takim podejściem (w opracowaniach które przeglądałem) ale uważam iż jest bardzo dobrze przemyślany.
Po pierwsze przyspiesza prace, gdyż można sklejać dwie niezależne bryły i na końcu je połączyć ze sobą w sztywną całość.
Po drugie, jest możliwość oklejenia niezależnie elementów poszyciem, co wydaje się łatwiejsze w manewrowaniu i zmniejsza ryzyko upaprania klejem wykonanego już poszycia (co zdarzało mi się w poprzednich modelach)
Jeszcze nie zdecydowałem którą ścieżką pójdę (czy najpierw skleję szkielet w całość i dopiero okleję, czy pooklejam niezależnie oba segmenty i połączę ze sobą już oklejone)

1. Niezgodność części 8 i 10 - należy wydłużyć jeden z otworów do wycięcia


2. Wycięte elementy szkieletu:


3. Dodatkowe wzmocnienia w szkielecie:


4. Sklejone części szkieletu i złożone na sucho w całość:


7. Sklejone w całość żaluzje boczne:


8. Wycięte i ponacinane od środka elementy poszycia:


Pozdrawiam,
Kuba

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-08-20 10:15  Odp: [R] Pz. Kpfw. IV Ausf. G 1:25 ANGRAF
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Dzień dobry,

* janekg - pojedynczych ogniw nie ma w opracowaniu.

Co do postępów, to kolejna aktualizacja będzie dopiero za ok 2-3 tyg z uwagi na sezon urlopowy.
Dziękuję za doping - bardzo mnie cieszy zainteresowanie relacją co dopinguje do pracy, niemniej proszę o wyrozumiałość :)

Pozdrawiam,
Kuba

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
27-08-20 21:06  Odp: [R] Pz. Kpfw. IV Ausf. G 1:25 ANGRAF
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Dzień dobry,

Po przerwie urlopowej wracam do budowania modelu.
Udało mi się okleić kadłub.
Obawiałem się tego kroku, gdyż klejenie dużych powierzchni nie wybacza nawet drobnych błędów.
Oklejenie podzieliłem na dwie części zgodnie ze zbudowanym szkieletem - zdecydowałem że okleję je niezależnie a dopiero potem połączę w całość.
Część dolna okleiła się bez żadnych problemów - burty i dno ładnie siadły - wystarczyło lekko zretuszować krawędzie
Przy części górnej najpierw skleiłem w całość poszycie - część 16, ai następnie nałożyłem je na przygotowany i oszlifowany nieco kadłub.

Jedyny problem na jaki napotkałem to zbyt małe (niskie) żaluzje boczne. Na skanie i kserze sprawdziłem czy nie popełniłem błędu przy wycinaniu, ale wydaje się że nie. Wg mnie wysokość części 13 nie uwzględnia grubości wręgi nr 6. co spowodowałoby około 1mm szczelinę pomiędzy spodem żaluzji a błotnikiem. Problem rozwiązałem obniżając nieco żaluzje. Tym sposobem szczelina wyszła u góry, ale została przykryta poszyciem części 16.

W trakcie są prace nad błotnikami i wyposażeniem płyty dennej. Efekty pokażę przy następnej aktualizacji.

Pozdrawiam,
Kuba

1. Sklejone w całość poszycie górne - część nr 16:2. Oklejony kadłub:Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-09-20 22:57  Odp: [R] Pz. Kpfw. IV Ausf. G 1:25 ANGRAF
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Dzień dobry,

Mała aktualizacja z postępu prac.
Wykonałem główny element błotników, oraz wyposażyłem płytę denną, która uzupełniłem o śruby.
Dodałem śruby na belkach krawędziowych, których opracowanie (w formie graficznej) nie przewidywało.
Dalsze pracę będę chciał kontynuować w podobnym duchu - na podstawie zgromadzonych zdjęć i materiałów, będę się starał w miarę możliwości uplastyczniać model i przerabiać w ramach standardu elementy, aby lepiej odzwierciedlały oryginalny pojazd.
To jak dla mnie trochę nowe podejście - do tej pory sztywno trzymałem się wycinanek nie bacząc na poprawność historyczną - ale z uwagi na mnogość zdjęć muzealnych widzę w tym modelu potencjał ku temu i spróbuje to wykorzystać

Pozdrawiam,
Kuba


Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-09-20 21:02  Odp: [R] Pz. Kpfw. IV Ausf. G 1:25 ANGRAF
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Cześć,

Co do tematu błędnej wanny dla tej wersji, to mam jeszcze jedną małą ciekawostkę.
Sprawdziłem sobie jak to wygląda w projekcie STUG-a IV od Answera. Autorem tego opracowania jest (podobnie jak sklejanego przeze mnie PZ IV G) również Pan Adrian Wandtke. O ile dobrze zinterpretowałem opis to STUG-a (na zdjęciu poniżej), to wydany model jest na bazie podwozia PZ IV G. Porównując więc oba modele: mamy tego samego autora, tą samą wersję podwozia i dwa zupełnie różne opracowania wanny :)
Nie mam wiedzy czy prezentowana w STUG-u wanna jest poprawna dla wersji G (tu pozostawiam pole do wypowiedzi dla Przemka W.), niemniej stwierdziłem iż podzielę się powyższym spostrzeżeniem jako mój głos w dyskusji.

1. Opis z modelu STUG-a IV wydawnictwa Answer i zdjęcie z częściami spodu wanny:


Wracając do meritum, poniżej prezentuję pierwszą partię detali:

1. Wspornik przy żaluzjach w wersji wycinankowej i z moimi dodatkami:


2. Pokrywy na przednim pancerzu: części z wycinanki i mój finalny produkt:


3. Błotniki tylne:


Pozdrawiam,
Kuba

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
28-09-20 20:16  Odp: [R] Pz. Kpfw. IV Ausf. G 1:25 ANGRAF
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Dzień dobry,

Błotniki uzupełnione o spodni kątownik wzmacniający wraz z dodatkowym onitowaniem, oraz połączenie w przedniej części kadłuba z wanną.
I tutaj pojawił się pierwszy problem. Po wewnętrznej stronie kadłuba, przy styku błotnika z pionową ścianą wanny, po obu stronach pojawiły się dziury. Nie potrafię powiedzieć, czy to mój błąd, przy wycinaniu / pasowaniu elementów do siebie, czy po prostu zbyt mały gabaryt części w tym miejscu. Na chwilę obecną ubytek zamalowałem, docelowo wypełnię z zapasu koloru. Problematyczne miejsce zaznaczyłem poniżej.
Rozpocząłem również prace nad podwoziem. Poniżej wykonane rolki powrotne:


Przy kołach napędowych jest mały błąd w opracowaniu związany z grubościami warstw kartonu. Niestety wychwyciłem go po fakcie.
Część koła bliżej wanny należy zgodnie z projektem skleić z części 80a, c, d. Żadna z nich nie wymaga podklejenia, więc całość ma grubość 3 warstw kartonu. Element zewnętrzny należy skleić z części 80 i 80a z czego część 80 należy najpierw podkleić kartonem, a potem skleić dwustronnie. Nawet podklejając tylko jedną stronę części 80 kartonem (jak ja to uczyniłem) mamy 4 warstwy. Niestety różnica jest widoczna gołym okiem. Zastanawiam się nad jedną z 2 opcji - pozostawienie jak jest, lub rozcięcie i podklejenie kartonem koła wewnętrznego. Na chwilę obecną bardziej skłaniam się przy pozostawieniu jak jest. Obawiam się iż rozcięcie koła może uszkodzić cały element.W kole napinającym również jest mały błąd - tym razem graficzny.
Części 82 i 82c powinny mieć kolor po obwodzie, gdyż opracowanie nie przewiduje w tym miejscu naklejania części 82b


Pozdrawiam,
Kuba

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
28-10-20 22:20  Odp: [R] Pz. Kpfw. IV Ausf. G 1:25 ANGRAF
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Dzień dobry,

Mała aktualizacja. Obecnie nadszedł ten etap budowy (elementy podwozia) gdzie duży nakład prac skutkuje wizualnie małym przyrostem postępu. Ukończyłem koła napędowe, koła napinające, przekładnie, odbijacze oraz elementy mocujące koła napinające. Udało mi się wyprowadzić poprzednio opisane błędy. Koła są symetryczne.
Przed masową produkcją wykonałem pierwsze dwa prototypy kół jezdnych. Jestem z nich zadowolony. Na zdjęciu nie widać - ale dekle są wypukłe. Wahałem się czy wykonać otwory w deklu i wklejać śruby, ale nie czułem się na siłach i ostatecznie odpuszczę ten zabieg.

Pozdrawiam,
Kuba

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
22-11-20 22:25  Odp: [R] Pz. Kpfw. IV Ausf. G 1:25 ANGRAF
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Dzień dobry,

Poniżej efekt ostatniego miesiąca prac.
Wykonałem wszystkie koła nośne, oraz pierwsze dwa prototypowe wózki. Szczerze mówiąc te 2 wózki wymęczyły mnie bardziej niż te 16 kół.
Wszystko w miarę ładnie się składa. Błędy w ilości części - bliźniacze jak w Sturmgeschutz IV w prowadzonej przez MarkaC relacji (notabene bardzo ubolewam iż podjął decyzję o nie kontynuowaniu jej). Uwzględniłem uwagi do wózków z tej relacji i przyciąłem od razu resory.
Dodatkowym błędem graficznym w opracowaniu jest brak pełnego zadrukowania kół od strony spodu wanny - będę musiał albo zamalować, albo ku czemu się skłaniam - nakleić krążki wycięte z zapasu z ksera.
Po wykonaniu reszty wózków będę miał już całość elementów podwozia.
Przed wykonaniem i zamontowaniem gąsienic, planuję złożyć całe podwozie, pomalować lakierem bezbarwnym i wykonać pin wasch.

Pozdrawiam,
KubaOdpowiedz na tę wiadomość 
 
22-12-20 23:30  Odp: [R] Pz. Kpfw. IV Ausf. G 1:25 ANGRAF
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Dzień dobry,

Ostatnio częstotliwość aktualizacji spadła, ale nie oznacza to braku postępów.
Wykonałem w komplecie wózki podwozia - jak do tej pory chyba najmniej przyjemna dla mnie część. Jakoś nie miałem do nich serca co widać - poległem na oklejaniu obłości. Na obecnym etapie modelarskiego rozwoju chyba więcej nie dałbym rady z tego wycisnąć. Trochę pociesza mnie fakt iż po sklejeniu całości niewiele będzie z nich widać. W między czasie, aby urozmaicić prace w ramach przerywnika wykonałem kilka elementów na kadłubie.

Wózki jezdne:Przygotowane do złożenia elementy podwozia:


Elementy kadłuba wykonane podczas prac nad wózkami: włazy, pokrywy przednie, pokrywy silnika i doposażenie tyłu


Rozpocząłem również prace nad wieżą.


W dalszych planach jest złożenie podwozia i wykonanie gąsienic. Wraz z modelem zakupiłem gąsienice laserowe - jak poniżej.
Trochę się rozczarowałem jak zobaczyłem iż zęby są wygrawerowane a nie wycięte - jakoś wcześniej nie zwróciłem na to uwagi. Czeka mnie sporo nieplanowanej pracy aby przypominały choć trochę te prawdziwe. Zacząłem rozważać zakup drugiego kompletu od innego producenta - jest jednak ryzyko że nie będą pasować do rozstawu talerzy kół napędowych. Czy może ktoś dysponuje laserowymi gąsienicami GPM lub Draf Model (lub innych) dla PZ IV i jest w stanie podać mi wewnętrzny rozstaw otworów na zęby w ogniwach??Pozdrawiam,
Kuba.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-01-21 11:30  Odp: [R] Pz. Kpfw. IV Ausf. G 1:25 ANGRAF
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Witam,

W temacie gąsienic - zdecydowałem na zakup nowych. Wybór padł (za namową forumowego kolegi Michała - za co dziękuję) na lasery Draf Model. Poniżej zdjęcia wraz z porównaniem z paskiem gąsienic od Answer. Z wyboru jestem zadowolony. W mojej opinii wyglądają znacznie lepiej.W oczekiwaniu na dostawę nowych gąsienic poprzyklejałem elementy zawieszenia i na sucho przymierzyłem wszystkie koła. Doszło też parę drobnych elementów na pancerzu. ZPowstała wieża. Najbardziej bałem się pracy związanej z wyprofilowania zasobnika, ale o dziwo wszystko ładnie spasowało. Pierścienie baszty dowódcy również skleiły się bez problemowo ze sobą. Jedynie co bym na przyszłość zmodyfikował w konstrukcji wieży, to (można we własnym zakresie) wykonał jakieś wzmocnienie / usztywnienie / podposzycie dla ścian bocznych wieży. Wycinanka nie przewiduje, ale przydało by się. Ja tego nie wykonałem i nie wiem czy widać na zdęciach, ale poszycie boczne lekko mi troszeczkę wklęsło "do środka" przy naklejaniu włazów bocznych.


Nie mogłem sobie odmówić przyjemności połączenia wszystkiego na sucho. Powoli model zyskuje docelową sylwetkę, co motywuje do dalszej pracy.


Niestety chyba będę musiał nieco zmodyfikować wydech. Prawdopodobnie zdjąłem za dużo materiału po obwodzie przy wycinaniu kopułek zamykających tłumnik z obu stron. Po wyprofilowaniu okazało się że ich średnica w miejscu styku z walcem jest mniejsza i powstanie brzydka szpara. Oprócz gąsienic będzie to zatem kolejny element wykonany nie w standardzie.Pozdrawiam,
Kuba

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
08-03-21 13:03  Odp: [R] Pz. Kpfw. IV Ausf. G 1:25 ANGRAF
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Dzień dobry,

Witam po dosyć długiej przerwie.
W tym czasie udało mi się kompletować całe podwozie. Panzer stanął na własnych gąsienicach. W pierwszej kolejności pomalowałem dno i boki wanny, oraz elementy podwozia bezbarwnym lakierem, a następnie nałożyłem pin wasch. Dla pokazania efektu załączam zdjęcie wanny z przed rozpoczęcia tego procesu. Z efektu jestem zadowolony - wasch wydobył śruby i detale.

Wanna przed i po waschowaniu:


Następnie przyszedł czas na gąsienice - proces sklejania, szlifowania i malowania i brudzenia zajął mi znacznie dłużej niż myślałem. Co do efektu mam mieszane uczucia. Mam wrażenie że to co wyszło jest trochę niespójne wizualnie z resztą modelu. Do oceny przez Was.
Widoki z profilów:


W między czasie pomiędzy poszczególnymi krokami wykonywania gąsienic, podłubałem trochę przy wieży. Doszła lufa, zawiasy włazów, trochę drobnicy.


A tak prezentuje się całość stanu prac na dzisiaj:
Do wykonania został układ wydechowy, oraz drobnica na pancerzu kadłuba i wieży. Zostało mi trochę zapasowych ogniw, więc (mimo iż opracowanie tego nie przewiduje) dołożę je na płytę przednią aby urozmaicić wizualnie tą cześć kadłuba.

Pozdrawiam,
Kuba

Post zmieniony (08-03-21 13:10)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
10-03-21 08:37  Odp: [R] Pz. Kpfw. IV Ausf. G 1:25 ANGRAF
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Dzień dobry

@ Radku - pin wash to technika którą podpatrzyłem u modelarzy sklejających modele plastikowe, ale również i kilku kolegów z tego forum używa jej przy swojej pracy. Z tego miejsc prośba do nich - jeżeli bym coś poplątał w tłumaczeniu to proszę o korektę.
Pin wash jest to jedna z technik watheringu (postarzania), która z jednej strony ma imitować naturalne kumulowanie się brudu w załomach, zagłębieniach itp, a z drugiej poprawić odbiór wizualny modelu poprzez "wyciągnięcie" i "uwypuklenie" detali. Polega na aplikacji cienkim pędzlem (stąd pin) bardzo rozcieńczonej farby (najczęściej olejnej, rzadziej akrylowej) wokoło detali i w zagłębienia, a następnie usunięciu niepotrzebnego nadmiaru za pomocą rozpuszczalnika. Myślę że dwa poniższe filmy wyjaśnią więcej niż mój opis.
https://www.youtube.com/watch?v=aDXFyq3_ut4
https://www.youtube.com/watch?v=iekseD0IrfA

W moim przypadku efekty chyba najlepiej widać na kole napędowym wokoło śrub. Po lewej zdjęcie z przed a po prawej po aplikacji washa.Korzystałem tu z gotowego produktu: AMMO MIG 1005 - Dark Brown Wash for Green Vehicles
Dla kadłuba i wierzy planuję użyć: AMMO MIG 1000 - Brown Wash for German Dark Yellow

Jeżeli zdecydujesz się na wypróbowanie tej techniki (co zdecydowanie Ci polecam) to przed rozpoczęciem nanoszenia washa koniecznie pokryj model warstwą lakieru bezbarwnego. Zabezpieczy to karton i poprawi "rozpływanie" się washa.

Pozdrawiam,
Kuba

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-05-21 11:27  Odp: [R] Pz. Kpfw. IV Ausf. G 1:25 ANGRAF
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Witam,

To już ostatnia odsłona tego projektu z mojej strony. W stosunku do poprzedniego etapu wykonałem następujące prace:
• Zmieniłem lokalizację łopaty - w pierwotnym miejscu nie mieściła się wraz z szyną dla anteny.
• Uplastyczniłem nożyce i łopatę.
• Dodałem ogniwa zapasowe na przednim pancerzu.
• "Złoszowałem" i przetarłem metalizerem: lufy KM-ów, akcesoria stalowe umieszczone na błotnikach.
• Dołożyłem uchwyty na linę i samą line na tylnym pancerzu.
• Trochę uplastyczniłem zawiasy pokryw nad przedziałem silnikowym
• Wydech starałem się wykonać na podstawie obejrzanych na Youtube filmów dla modeli plastikowych, ale… co innego widzieć jak to się robi a co innego zrobić samemu….


Odnośnie podsumowania całościowego - Jeżeli ktoś nie ma PZ IV w swojej kolekcji, to zdecydowanie polecam. Model może nie jest idealny, ale liczba plusów zdecydowanie dominuje nad minusami. Przyznam szczerze ze trochę się bałem wziąć w swoje ręce nowość wydawniczą – z uwagi na dużą ilość głosów iż wydania Answer bywają niesklejalne. Otóż po przygodzie jaką było sklejanie tego modelu stwierdzam że nie taki diabeł straszny jak go malują. Błędy się pojawił a i owszem, ale w żaden sposób nie uniemożliwiają ukończenia modelu, co widać na załączonych zdjęciach. Wielkie ukłony za waloryzację. Jest na bardzo wysokim poziomie i niesłychanie podnosi odbiór modelu.

Moim skromnym życzeniem do Wydawnictwa byłoby, aby w podobnej formie pojawił się jakiś model Pz.Kpfw III. (po Pz IV, V i ostatnio wydanym VI byłoby to naturale uzupełnienie kolekcji :)

Plusy opracowania:
• Model zdecydowanie sklejalny.
• Bardzo ciekawa waloryzacja i kamuflaż.
• Retuszowanie modeli przy takiej waloryzacji jest wg mnie łatwiejsze niż przy jednolitym kolorze, gdyż ewentualne różnice w odcieniu farby do retuszu gubią się w mnogości odcieni koloru wycinanki.
• Podział szkieletu kadłuba na 2 oddzielne kawałki – jak dla mnie łatwiej się to to okleja potem i manewruje.
• Duże pole do uplastycznienia modelu. Rozrysowane lokalizacje wszystkich śrub / nitów.
• Idealne wyosiowanie elementów podwozia. Nie było przesunięć różnych rodzajów kół względem siebie. Zęby i otwory gąsienic idealnie nachodziły tam gdzie powinny


Minusy (subiektywna i tylko moja ocena):
• Błędy merytoryczne wypunktowane przez kolegów forumowiczów podczas prowadzenia tej relacji, co jednak nie wpływa na sklejalność
• Jak dla mnie - Zbyt mały/wiotki szkielet da wieży – można było dodać trochę więcej wzmocnień.
• Mało zapasu koloru.

Zapraszam do galerii końcowej (zdjęć detali podwozia i dna wanny nie robiłem. W tych zakresach nic nie ingerowałem a został obfotografowane dokładnie w poprzednich postach):Pozdrawiam,
Kuba

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
13-05-21 08:16  Odp: [R/G] Pz. Kpfw. IV Ausf. G 1:25 ANGRAF
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Witam,

Dziękuję wszystkim za komentarze.
Niebawem kolejna relacja.

Pozdrawiam,
Kuba

Odpowiedz na tę wiadomość 
 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek