FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
06-06-20 15:36  [G] Char B1 bis z WAK-u
Tede 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć,
Oto mała galeria czołgu Char B1 bis z wydawnictwa WAK. Model autorstwa Michała Rafalskiego. Sklejałem w standardzie, bez brudzenia i poza nitami i śrubami niczego nie dodałem ani nie zmieniłem.
Model z gatunku "wszystko mających" i "samo sklejających", ale łatwo nie było. Po prostu jest to opracowanie bezkompromisowe, czyli : jeśli jakaś część jest w oryginale, to jest w modelu i w dodatku
nie jest narysowana, ale trzeba ją wyciąć, przykleić i najlepiej jeszcze przynitować. To był spory test dla mojej cierpliwości, ale ostatecznie dotrwałem do końca i jestem z tego bardzo dumny.
Natomiast jakość klejenia widać na zdjęciach, tu już tak różowo nie jest. Najgorzej wyszły gąsienice, reszta wydawała się OK, dopóki nie zobaczyłem tego w powiększeniu na monitorze.
Generalnie model jest świetnie zaprojektowany, doskonale spasowany i posiada czytelną i dokładną instrukcję. Bardzo pomógł mi szczegółowy opis tekstowy, rzecz ostatnio dość rzadka w modelach kartonowych.
Po wszystkim nie pozostaje mi nic innego, jak pogratulować autorowi doskonałego opracowania, które dostarczyło mi tyle frajdy.
Na koniec chciałbym jeszcze podziękować mojemu kotu Filusiowi za udostępnienie do celów sesji zdjęciowej słupka z włochatą podstawką bez którego ta galeria by nie powstała :-)








Pozdrawiam,

Tomek

--

Post zmieniony (06-06-20 16:13)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [G] Char B1 bis z WAK-u  nowe
Tede 3542 06-06-20 15:36
 Odp: [G] Char B1 bis z WAK-u  nowe
MichalR 169 06-06-20 16:53
 Odp: [G] Char B1 bis z WAK-u  nowe
Tede 210 06-06-20 17:46
 Odp: [G] Char B1 bis z WAK-u  nowe
Waldek K 178 06-06-20 19:29
 Odp: [G] Char B1 bis z WAK-u  nowe
rodrus 178 06-06-20 21:03
 Odp: [G] Char B1 bis z WAK-u  nowe
QN 162 07-06-20 14:19
 Odp: [G] Char B1 bis z WAK-u  nowe
Demon 171 07-06-20 16:25
 Odp: [G] Char B1 bis z WAK-u  nowe
dokker 169 07-06-20 20:44
 Odp: [G] Char B1 bis z WAK-u  nowe
Viz 193 07-06-20 20:56
 Odp: [G] Char B1 bis z WAK-u  nowe
StuGu 157 07-06-20 20:59

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024