FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
06-06-20 15:36  [G] Char B1 bis z WAK-u
Tede 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć,
Oto mała galeria czołgu Char B1 bis z wydawnictwa WAK. Model autorstwa Michała Rafalskiego. Sklejałem w standardzie, bez brudzenia i poza nitami i śrubami niczego nie dodałem ani nie zmieniłem.
Model z gatunku "wszystko mających" i "samo sklejających", ale łatwo nie było. Po prostu jest to opracowanie bezkompromisowe, czyli : jeśli jakaś część jest w oryginale, to jest w modelu i w dodatku
nie jest narysowana, ale trzeba ją wyciąć, przykleić i najlepiej jeszcze przynitować. To był spory test dla mojej cierpliwości, ale ostatecznie dotrwałem do końca i jestem z tego bardzo dumny.
Natomiast jakość klejenia widać na zdjęciach, tu już tak różowo nie jest. Najgorzej wyszły gąsienice, reszta wydawała się OK, dopóki nie zobaczyłem tego w powiększeniu na monitorze.
Generalnie model jest świetnie zaprojektowany, doskonale spasowany i posiada czytelną i dokładną instrukcję. Bardzo pomógł mi szczegółowy opis tekstowy, rzecz ostatnio dość rzadka w modelach kartonowych.
Po wszystkim nie pozostaje mi nic innego, jak pogratulować autorowi doskonałego opracowania, które dostarczyło mi tyle frajdy.
Na koniec chciałbym jeszcze podziękować mojemu kotu Filusiowi za udostępnienie do celów sesji zdjęciowej słupka z włochatą podstawką bez którego ta galeria by nie powstała :-)








Pozdrawiam,

Tomek

--

Post zmieniony (06-06-20 16:13)

 
06-06-20 16:53  Odp: [G] Char B1 bis z WAK-u
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Gratuluję ukończenia modelu. Tak, nie jest to prosty model ze względu na ilość części i kilka "zaokrąglonych" powierzchni. Staram się by moje modele były jak najbardziej zbliżone do oryginału. Jakoś już nie potrafię stworzyć prostych modeli.
Raz jeszcze gratuluję ukończenia modelu a że wydać w kilku miejscach pewne niedokładności to nie przejmuj się. Każdy kolejny model czegoś uczy.

Pozdrawiam
Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
06-06-20 17:46  Odp: [G] Char B1 bis z WAK-u
Tede 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Michał, francuska pancerka "zaokrągleniami" stoi. A tutaj te obłości sklejało się bardzo dobrze. Trochę się zagapiłem i nie użyłem części bez obrysów. Może wtedy listki nie byłyby tak widoczne.

Tomek

 
06-06-20 19:29  Odp: [G] Char B1 bis z WAK-u
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Tomek, wprawdzie widziałem ze 2, 3 zdjęcia już wcześniej, ale dopiero teraz widzę w pełni ogrom pracy jaki włożyłeś w ten model. Jeszcze raz, tym razem oficjalnie, gratulacje! Piękna robota.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
06-06-20 21:03  Odp: [G] Char B1 bis z WAK-u
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Piękny Model :) GRATULACJE za wytrwałość !!!

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
07-06-20 14:19  Odp: [G] Char B1 bis z WAK-u
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

No pięknie pięknie. To nie jest prosty do sklejenia w standardzie czołg.

Gratuluję.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
07-06-20 16:25  Odp: [G] Char B1 bis z WAK-u
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Podoba mi się. Fajne te okrągłości.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
07-06-20 20:44  Odp: [G] Char B1 bis z WAK-u
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Wydaje mi się że jesteś za surowy dla siebie. Jestem 100% pewny że to co wychwycił aparat w makro jest niewidoczne dla oka.
Model prezentuje się świetnie.
Pzdr

 
07-06-20 20:56  Odp: [G] Char B1 bis z WAK-u
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Świetnie wygląda, nity mocno podnoszą walory modelu, gratuluję cierpliwości przy "listkach".

 
07-06-20 20:59  Odp: [G] Char B1 bis z WAK-u
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Model faktycznie nie jest łatwy do sklejenia w standardzie - zresztą jak chyba każdy francuski czołg z tego okresu.
Obłości i listki mogą dać popalić, ale Ty uzyskałeś świetny efekt:-)
Twojego marudzenia nie biorę na poważnie, bo to o czym wspominasz to drobnostki, poza tym mało widoczne:-)
Tak to już jednak jest, że modelarz ma zazwyczaj najwięcej pretensji do siebie, bo tylko on najlepiej wie, gdzie jeszcze tkwią rezerwy:-)
Świetny model - fajnie, że zdecydowałeś się go pokazać:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024