FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
23-02-14 08:34  Odp: [Galeria] Surowy PZL M-2 według Aviatora
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Chopin - zmartwiłeś mnie stanem zdrowia - nie ma nic gorszego jak choroba uniemożliwiająca robienie nam tego,co daje autentyczną przyjemność!
Jeśli chcesz,skontaktuj się ze mną na priv - może znajdzie się jakaś medyczna rada? ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
23-02-14 13:59  Odp: [Galeria] Surowy PZL M-2 według Aviatora
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Trzymaj się chłopie, może jakieś kleje w końcu się dla Ciebie znajdą i będziesz mógł dalej popadać w jakże uwielbiony przez nas nałóg. A suróweczka wyszła elegancko, wręcz bardzo zachęcająco.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
23-02-14 18:19  Odp: [Galeria] Surowy PZL M-2 według Aviatora
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Chopin. Wyrazy współczucia z powodu, jak to powiadasz ,, chemii modelarskiej ,, Ja Ciebie doskonale rozumię, gdyż mam ten sam problem, głównie ze spojówkami, a szczególnie w okresie wiosna lato. Wtedy praktycznie nic nie kleję a w okresie póżna jesień-zima coś ,,dorabiam,, ale odkąd zniknął klej ,,Hermol,, mam straszne problemy z doborem kleju. Niektórzy używaja butaprenu, w moim przypadku moge go uzyć tylko przez pare minut, gdyż jego opary drażnią mi spojówki.

Do impregnacji używam tylko aerozolu, ale robię to w piwnicy i w dodatu na twarz zakładam maske p/gaz, po czym zamykam piwnice i ,,nogi za pas,, a maskę zdejmuje dopiero na klatce schodowej. Obecnie używam kleju UHU, cyjanopan juz dawno poszedł w odstawkę.

Już 1991r. wystąpiły u mnie już objawy stosowania chemii. W pewnym momencie wstałem z krzesła i okazało się, że ciagnie mnie tylko na lewa stronę, głowa, wzrok normalnie pracowały. Przez dwa tygonie na neurologii uczono mnie chodzić na korytarzu w linii prostej. Błędnik wyszedł w normie, grono lekarskie orzekło, że powodem jest własnie chemia. Przez kilka lat nic nie kleiłem, gdyż kazdy wdech oparów kleju powodował u mnie półwdech.

Jakoś doszedłem do siebie i wróciłem i może uda mi się skleić jeszcze jakiś porządnie opracowany model szybowca, ale tez zaczynam się ,, rozglądać ,, za jakims innym zajęciem mającym zwiazek i z modelarstwem i tematyką lotniczą

P.S.
Właśnie czekam na ukazanie się ,, Pw-5 ,,

--
Pozdrawiam.
Andrzej K.

 
23-02-14 23:08  Odp: [Galeria] Surowy PZL M-2 według Aviatora
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Chopin, są modele, które da radę zrobić tylko z użyciem nietoksycznego BCG.
Jak poszukasz to na pewno znajdziesz, np. czeskie budowle Ondrej Hejla są z reguły tak pomyślane, ze nie mają drutologii ani szkieletu (konstrukcja samonośna), wiec nie trzeba innych klejów. Tak skleiłem sobie np. Mauzoleum. Trawki i otoczenia nie było w projekcie i nie trzeba ich robic by ukończyć model.

Nie poddawaj się i zdrowia życzę!

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
24-02-14 20:03  Odp: [Galeria] Surowy PZL M-2 według Aviatora
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ufff.... Panowie dzięki za wsparcie. To miłe ;-) Jak to dalej z mim modelarstwem będzie to czas pokaże, ale zakładam, że do takiego "pełną gębą" to się już nie uda wrócić. Musiał bym zaczynać od zera, a na to już niestety czasu mi brakuje.

OSTOJA korci, kusi i bez "wiosny", "czerwca" itp, ale zdrowie "first". Chciał bym jeszcze pośmigać na ukochanym rowerze po polnych drogach i leśnych szutrach (hmmm... się rozmarzyłem). Jeszcze co najmniej kilka razy pojechać w góry (Beskidy i Tatry czekają cierpliwie choć wielokrotnie musiałem zrezygnować).

A na razie to mam problemy z wejściem po schodach na I piętro bez zadyszki.

fitter chyba znalazłem swoją niszę i już jak wspominałem: tak łatwo się mojej kaprawej gęby nie pozbędziecie ;-) Choć największą radochę sprawiała mi budowa, a w szczególności rozwiązywanie pewnych trudności konstrukcyjnych i drobna waloryzacja, to jak bóg i partia pozwolą dam wam jeszcze do wiwatu ;-) i pewnie nie raz gromy zbiorę ;-) Ale to na razie niespodzianka ;-)
Jak już napisałem OSTOI, na wypadek "niepowodzenia", w odwodzie mam kilka alternatyw ;-)

BeBe gorzej: ktoś te puzzle będzie składał za mnie pod moje dyktando ;-D

ZbiG-u zawsze jakoś, jak do tej pory, udawało się wykaraskać ;-)

marek1 na takie "pełną gębą" pewnie się już nie porwę. Ale jakieś małe i proste duperelki na pewno sobie zmontuje ;-) Zawsze pozostaje w odwodzie modelarska "cepelia"

MARIUSZ ja już mam postawioną diagnozę: zabieg, odczulanie i kontynuacja leczenia. Historia jest długa i wielowątkowa. To pokłosie dawnych dolegliwości i trochę mojego olewatorstwa. Ale dobrze wiedzieć, że jest się z kim w razie potrzeby skonsultować ;-)

TRH jak już pisałem wcześniej bez walki to się tak łatwo nie poddam, ale na rewelacje też nie liczę.

Krakus doskonale wiem jak to jest kiedy niemożna złapać oddechu, albo co to jest hiperwentylacja. Teraz z zatkanym nosem i wysuszonym gardłem też nie jest różowo. Niestety jesteśmy, żywy dowodem na to, że mimo frajdy jaką to hobby daje niestety niesie też pewne niebezpieczeństwa, a ostrzeżenia i nakazy na opakowaniach z chemią to nie są "bajki dla grzecznych dzieci". Trzymaj się i nie poddawaj. Z autopsji wiem, że najgorsze co można zrobić to się załamać w takiej sytuacji.

Hastur wszystko fajnie tylko ja jestem samolociarz ;-) Nie będę udawał, że budowle mi się przytrafiały (od choćby w szkole), a i zdradzałem latadła dla pojazdów ale główna namiętność to to co lata ;-)
Do tego architektura jest wymagająca, a znając siebie zaraz będzie korciło, żeby dodać to czy tamto, a to już niestety wymaga chemii ;-(
Stuarta M5 z MM budowałem blisko 20lat(!) i mimo, ze nie wygląda na dzieło sztuki nadal uważam go za nieskończonego. Cały czas coś dodawałem i poprawiałem. Docelowo miał stanąć na dioramie, ale...
I mimo, że chłopaki się tu już zemnie śmiali, że za chwilę z oryginalnej wycinanki to tylko okładka zostanie ja cały czas coś dłubałem ;-) Od ten typ już tak ma ;-P

OK ale cyk Walenty, na bok sentymenty. Miało być o PZL M-2 a jest o laryngologii ;-)

Jeżeli są jakieś pytania odnośnie modelu to odpowiem szczerze ;-)

Mi samolocik strasznie się podoba i jak padła propozycja testowania to się nie zastanawiałem. Tym bardziej, że była okazja wesprzeć projekt. A z autorem w osobie Aviatora współpracowało się bardzo sympatycznie. Na zasadzie anegdoty powiem tak: "nie taki diabeł straszny jakim go malują". Autor jest bardzo otwarty na współprace i sugestie. Niestety nie dane było mi już włączyć się do prac nad kolejnym modelem ;-(

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
25-02-14 00:42  Odp: [Galeria] Surowy PZL M-2 według Aviatora
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Życzę powrotu do zdrowia, bez konieczności zabiegów!

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
25-02-14 11:04  Odp: [Galeria] Surowy PZL M-2 według Aviatora
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Polej go jakimś sosem.. tatarskim albo salsa:D

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
25-02-14 20:51  Odp: [Galeria] Surowy PZL M-2 według Aviatora
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ReVan_1991 w tym zestawieniu kolorystycznym to bardziej słodko-kwaśnym lub winegret ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024