FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 16Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
19-09-20 11:59  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Dzięki za podpowiedź z tym przejechaniem po krawędzi. Z ciekawości spróbuję!!

 
23-09-20 10:39  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzień dobry.
Dziś zająłem się trochę dodatkami. Wykonałem od nowa właz kierowcy, bo poprzedni mi coś nie leżał. Był za wysoki. Krótka historia jak to wyglądało:




A tu rury wydechowe. Miałem zagwozdkę jak je wykonać. Doszedłem do wniosku, że tylko w grę wchodzi karton. No to trzeba się dokształcić jak to zaprojektować. Solidowrks i kilka tutoriali i wyszło coś takiego:


I po sklejeniu:


Nie wygląda to super, ale to jeszcze nie koniec. Zaglutowac i oszlifować i takie 2-3 cykle i otrzymałem coś takiego:


Zapraszam do komentowania. Pozdrawiam serdecznie.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
26-09-20 10:50  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Po malowaniu będzie malina :)

 
28-09-20 13:22  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@GTiStyle: oby :)
====================================================================================

Dzień dobry,
Po sugestii Piterpanzera wymieniłem imitację rurek w których szły przewody do Bdsz z drucianych na takie wykonane z izolacji przewodu. Przy okazji zobaczyłem, że coś mi się odkleja (druga fotka):



Wykonałem także ograniczniki zabezpieczające wahacze:


A także je przykleiłem wraz z odbojami:



Usunąłem także płetwy z pierwszej pary wahaczy:


Doszły także gniazda kół napędowych:



Dziękuję za uwagę i jak zwykle zapraszam do komentowania. Pozdrawiam

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
02-10-20 08:08  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzień dobry,
Październik już się zaczął, a tutaj walka wciąż trwa. Walka bardzo nierówna. Może nie tyle sam model jest moim głównym oponentem, co zmęczenie materiału. Coraz częściej rozglądam się za alternatywą, może mały odpoczynek wyjdzie na dobre :)

To tytułem wstępu. A teraz konkrety, czyli to po co tutaj wszystkich zwołałem. Pobawiłem się z osłonami wydechów. Ich kształt może nie jest jakiś wybitnie skomplikowany, ale nie miałem pomysłu jak je rozrysować. Więc spróbowałem je wykonać techniką formowania próżniowego. Na pierwszej fotce od góry mamy kopyto wykonane z tektury warstwowo, a poniżej same osłony.


A tutaj wycięte kołnierze:


Zespolenie detali oraz wzmocnienie wytłoczek od spodu klejem "Magic" oraz kartonem.


A tu po pokryciu Surfacerem:



Udało mi się w końcu zamknąć przedział silnika. Może nie wygląda to na razie zbyt ładnie, ale spoknooooojnie, będzie jeszcze gorzej :)





Dziękuję za uwagę i zapraszam do komentowania. Pozdrawiam.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
08-10-20 12:14  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzień dobry, witam wszystkich serdecznie w kolejnej odsłonie relacji. Dziś nieco skromnie.
Całoś można streścić w jednym zdaniu: Zamocowałem uchwyty dla desantu, kilka nakrętek na stropie kadłuba, osłony wydechów oraz wykonałem osie dla kół napinających. A to wszystko widać na fotkach poniżej:








Pozdrawiam.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
13-10-20 13:47  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzień dobry,
13 października 2020 - wirus SARS-CoV-2 szaleje w najlepsze, a ja mam drugą rocznicę ślubu... ale czas na modelowanie musi się znaleźć. Musze przyznać, że Teciak poszeł troche w odstawkę bo dał mi ostatnio mocno popalić, więc progres nie jest spektakularny.

Uzupełniłem nakrętki (własnej roboty) na dole wanny:





A także przyjrzałem się temu co wcześniej zrobiłem i zdarłem tą pokrywę z siatką. Poprawiłem jej dopasowanie do reszty, zrobiłem nowe zawiasy (które chyba nie są zawiasami) oraz wykonałem nowe i przede wszystkim cieńsze rurki na przewody do BdSZ (wykonane z pręta polistyrenowego 0,5mm - są nawiercone na końcu)


A tutaj zawiasy z góry pokryw silnikowych:


A tutaj na miejscu:


Dziękuję za uwagę i zapraszam do komentowania. Pozdrawiam :)

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
29-10-20 10:52  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@PITERPANZER: Cieszę się, że Ty się cieszysz. Twa pomoc jest nieoceniona :)
==================================================================================================
Dzień dobry,
Długo mnie nie było, a powodem był "odwyk" od klejenia. Musiałem sobie to zrobić bo ten model tak daje mi w kość, że rence opadają. Nie mogę wybrnąć z sekcji pokryw silnika. Cały czas jest cos do poprawki, a i tak nie jestem zadowolony z efektów. Tym razem zorientowałem się, że nad bocznymi kratkami jest za mało "mięsa" mimo że na rysunkach CADowskich mniej wiecej jest ok:


No to wyrwałem kratki i przykleiłem ryżowa tekturę:


Tutaj nowe zawiasy wg zaleceń Piterpanzera i JSJ (dzięki!):



I jakieś detale tylnej płyty (walne kawusie i będzie git):



Przyspawane na miejsce:


Pozdrawiam i zapraszam do komentowania.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
06-11-20 10:00  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzień dobry,
Z moich wyliczeń wynika, że to już 30 odsłona tej relacji. Zabawa trwa!

Przypomniałem sobie o czymś takim jak koła. No to użebrowałem je.


A tera haki. Z nimi to miałem przeboje. To chyba trzecia wersja - co za wysokie, to za długie, ale chyba nie jest już źle:




A teraz dla odskoczni zrobiłem liny holownicze. Same linki pochodzą z starego teciaka, a są produkcji z tego co pamiętam Eureki XXL. Żywiczne kausze musiałem wyrzucić, bo nie dość, ze mi się połamały to były starego typu:



No to chyba tyle. Zapraszam do komentowania.

Dziękuję za uwagę.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
06-11-20 12:07  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Koła zapowiadają się odjazdowo. Zastanawia mnie dlaczego obrys pokrywy pomiędzy wydechami jest bliżej prawego (patrząc od tyłu) ?
Tak było w rzeczywistości czy wydech przylepiony za blisko ? Będziesz to korygował ? Przesuwając pokrywę włazu ?

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 16Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024