FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
20-04-20 09:34  [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzień dobry,
Z racji braku miejsca na półce, muszę wziąć się na odgrzewanie kotletów. Model został sklejony 13 lat temu, doprowadzony do obecnego stanu jakieś 10 lat temu, a zaprezentowany na łamach forum 1:25saf 9 lat temu- http://1-25saf.com/viewtopic.php? f=18&t=1030&p=5890#p5890
Oto fotki:








Taka ciekawostka:
To już drogi remont w historii tego pojazdu. Pierwotnie wyglądał tak (fotka z 2007 roku, gdy jeszcze nie było Sars Cov 2 :( ):




A teraz prośba:
Zapewne są tu ludzie, którzy znają się na teciakach. Proszę weryfikację merytoryczności modelu. Próbowałem określić dokładnie co to za czołg. Ustaliłem, że to T-34-85 (wow, serio!) z armatą Zis-S-53, a wieża z 1944 z fabryki 174 (?). Dobrze? :)

Pomyślałem, że mały lifting się przyda. Oto założenia:
1. Rozcięcie gąsienic na pojedyncze ogniwka,
2. Wykonanie nowej anteny radiostacji,
3. Nowy reflektor,
4. Uplastycznić haki holownicze,
5. Poprawa opadającej lufy
6. Wymiana lufy,
7. Zmiana malowania
8. Brudzenie.
9. Może nowe koła.


Ad. 1 Gąski są laserowe z pasków. Dlatego chcę rozciąć je na pojedyncze ogniwka, zaglutować i oszlifować krawędzie na półokragło.
Ad. 2 Antena jest urwana i leży na lewym błotniku. Chciałbym ją wymienić na cieńszą (tradycyjnie struna gitarowa). I teraz pytanie czy podstawa anteny wyglądała we szytstkich T 38-85 tak samo jak na fotce poniżej czy też były jakieś odmiany?

Ad. 3 Budowa reflektora od podstaw. Obecny ma namalowany odbłyśnik. A chciałbym zrobić tak jak się to robi, czyli wydrążona skorupa i szkiełko.
Ad. 4 Są zbyt płaskie. Trzeba nadać im wygląd odlewów.
Ad. 5 i 6 Jak zwykle mam problem z opadającą lufą :( Mam zamiar jakoś wcisnąć "kliny" w jarzmo armaty by wszystko chodziło ciaśniej. Także wymieniam samą lufę, zastanawiam się nad drewnianym gotowcem.
Ad. 7 Drugowojenne. Rosyjskie. Nie polskie. Pierwszy pomysł to cos z operacji berlińskiej. Dodałbym wtedy pancerz siatkowy (nie wiem czy tak to się nazywa, po angielsku to bed spring armour), ale po analizie zdjęć stwierdziłem, że musiałbym wymienić wszystkie koła na pełne, które model już kiedyś posiadał, oraz pewnie pozbyć się dodatkowych zbiorników paliwa, a bardzo je lubię. No chyba, ze posiadacie jakieś fotki ukazujące czołg z dodatkowym opancerzeniem, zbiornikami i kołami z otworami (przynajmniej w większej części). I wtedy znalazłem taka fotę:

I pomyślałem: "O kurła, jeszcze nie robiłem zimowego kamuflażu. Może spróbuję." I na razie przyjmuję to malowanie, ale jak macie jakieś fajne propozycje (rosyjskie, tudzież radzieckie, ewentualnie sowieckie) to możecie też podrzucić, chętnie popatrzę - podobają mi sie z wielkimi napisami ZA STALINA itp, ale nie znalazłem dowodów zdjęciowych.
Ad. 8 Tutaj nie ma co rozwijać.
Ad. 9 Sprawa otwarta, nie są zapiękne, ale jak będę malował w zimowe camo to koła będą upaćkane błotem więc sprawa się rozwiązuje. Może zrobię ze dwa kola pełne by był mix :)

Ale się opisałem, ciekawe czy ktoś to przeczyta...

Liczę na pomoc i pozdrawiam serdecznie :)

--

Post zmieniony (18-08-20 09:41)

 
20-04-20 12:28  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No no będzie się działo pozdrawiam.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
22-04-20 11:41  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
JSJ   

Na dwa pytania mogę odpowiedzieć, tyle że bez mojej winy wymijająco:

1. Jaki to czołg? Można go dwojako interpretować:
- Powojenna produkcja polska
- Produkcja z. 183 od ostatnich dni wojny (wiosna 45.), kiedy wprowadzono tam bezbelkowe połączenie płyt przednich kadłuba (takie wnioskuję ze zdjęć).
Niejednoznaczność wynika z formy wieży. Nie widać podziałów technologicznych będących „znacznikami” producenta. Boki wieży mogą sugerować polską produkcję, gdyż w przypadku pierwowzoru z z. 183 powinno być wyraźnie zaprojektowane pionowe spłaszczenie widoczne np. na tym zimowym zdjęciu. O ile pamiętam ten bodajże model w standardowym wykonaniu, to ów fragment stanowił jakiś dziwny myk - przejście ścian na dole ni to łukiem (polski kaczor), ni to pośrednim odcinkiem prostym (z. 183).

2. Osadzenie anteny - zależnie od przyjętej opcji z pktu powyżej. Dla modelu wojennego jak na zdjęciu z muzeum. Dla modelu wczesnej polskiej produkcji też, ale tu dość szybko wszedł wariant z niższym pierścieniem i dodanym kapturkiem. Na szczęście nie muszę pisać o powojennych wariacjach w ZSRR, bo są nie do ogarnięcia.

Koła jezdne w z. 183 zasadniczo stosowano odlewane, w końcu wojny już z pełnym żebrowaniem i takie przeszły jako standard na czołgi polskie. Tym niemniej istnieją rzadkie zdjęcia tych naszych (zapewne najwcześniejszych) z kołami tłoczonymi, chociaż ja traktuję to jak pewien fenomen, bo nie spotkałem wyjaśnienia tej niekonsekwencji w całym ciągu logistycznym.
„Łóżkowe”, czyli zabezpieczone siatkami czołgi są bliżej znane z kilku zdjęć z Berlina. To dwa lub trzy egzemplarze z jednej jednostki, jednak dla tego modelu są wzorami „nie teges”, gdyż pochodziły z produkcji z. 112 i miały wieże tzw. alternatywne. Jest to na tyle inna bajka, że przerabianie modelu pod jej kątem byłoby raczej bez szans powodzenia.

 
22-04-20 13:59  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzięki JSJ na fachową odpowiedź. Skupmy się na drugowojennej produkcji - przyjmijmy, że decyduje się na zimowe malowanie. Z racji tego, że jestem kompletnie zielony w temacie T-34 możesz wyjaśnić mi o co chodzi z pionowym spłaszczeniem wieży? Co miałbym zmienić by upodobnić model to czołgu ze zdjecia (wiem, że na zdjęciu widać tylko wieżę)

Domyślam się, że też chyba trzeba zmienić wspominanie przez Ciebie połączenie płyt przednich na starsze. Jak ono wyglądało z zewnątrz?

PS. Pewnie będę miał wiele pytań. Czy mógłbym prosić jakiś kontakt do Ciebie :) Nie będę bardzo spamował.

--

Post zmieniony (22-04-20 14:05)

 
23-04-20 10:33  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
JSJ   

Szczerze powiem, że słabo to widzę. Od nowa tej wieży chyba nie zrobisz, a bez nowych wykrojów części jest jedna droga - kupa szpachlówki jako budulec. Ale proszę, zasada spłaszczenia: Wyobraź sobie roboczą formę wieży ze zwykłym stożkowym przejściem między przodem i tyłem ściany boku. Taki, typowy dla innych wież T-34 kształt, zwężono po prostu finalnie przez pionowe obcięcie skrajnych bocznych zarysów na dole. Na zdjęciach można zauważyć, że wynikowy „ślad” powstał w wyniku cięć w dwóch kierunkach - na mniejszym przednim fragmencie równolegle do burt czołgu, na części tylnej skośnie ku osi wieży (ok. 9°). Szerokość wieży mierzona na przednich fragmentach ścięć to ok. 195 cm.
Żeby to wszystko zagrało, trzeba mieć dobry kształt wyjściowy, tzn. właściwe pochylenie ścian, zbieżności do przodu i tyłu i odpowiednie zaokrąglenie przejścia między nimi. Wątpię, aby tak było, stąd moje obawy, czy warto się bawić.

Kadłub modelu, uwzględniając stopień uproszczenia, nie wymaga chyba żadnych przeróbek, poza owym czołem.
W starszej wersji miało ono wspawaną między płyty pancerza belkę o wysokości widocznej części 164 mm {pomijamy wewnętrzną część pod płytami). Na profilu ta wysokość oznacza podstawę równoramiennego trójkąta prostokątnego z nieco zaokrąglonym wierzchołkiem. Ponieważ ten profil jest symetryczny do przekrojów dolnej i górnej płyty tworzących kąt 60°, można np. zrobić tak: ostry dziób modelu odciąć na górze i dole na szerokość równą wysokości belki (w skali to ok. 6,6 mm) i do tak uzyskanych krawędzi przykleić belkę zrobioną wg powyższego opisu. Następnie na szerokości ok. 0,8 mm od krawędzi belki powinien być na brzegach „płyt” zaimitowany spaw lekko wypukły. W rzeczywistości spaw taki wypełnia kanały między brzegami płyt a niewidocznym obustronnym zwężeniem belki.

Sporo, głównie co do tych rzeczy, znajdziesz na zdjęciach po linkiem; podobnych materiałów jest bez liku:
http://legion-afv.narod.ru/T-34-85_Vologda.html
Możesz pisać na jaslimak@gmail.com
- J.

Post zmieniony (23-04-20 10:48)

 
24-04-20 10:55  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzień dobry,
Tak się złożyło, że wczorajszego wieczora nie miałem co robić to postanowiłem coś nieśmiało podziałać.

Zacząłem od demontażu lin holowniczych, zapasowych ogniwek gąsienic oraz reflektora.


Liny teraz kiszą się w krecie by oczyścić je z farby. A ja przyjrzałem się reflektorowi. Nie jest on za duży?


Dokładne wymiary:



A teraz wieża. Zdemontowałem górna płytę osłaniającą jarzmo by mieć dostęp do lufy od tyłu. Okazało się, że występują elementy kserowane. Dlaczego? Nie mam pojęcia :) A właśnie a propos lufy. Szukam gotowca i znalazłem dwie lufy do Zisa w dwóch długościach: 51,5 i 54,6 kalibrów. Kiedy stosowano jedną, a kiedy drugą?




I tak oglądam tę wierzę i parzę i widzę to:


I reaguje tak:


Coś się wymyśli :) Mam już pomysł.

I kolejny dylemat. Czy wieżyczka dowódcy nie jest za wysoka?



Generalnie mam zamiar jutro podjechać do jednego Teciaka i pomierzyć sobie cokolwiek. Pozdrawiam i zdrowia życzę!

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
08-05-20 13:30  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzień dobry,
Na początku wyznanie winy. Koledzy z 1:25saf mieli rację, mogłem się wziąć za nowy model. Dlaczego? Bo przyjrzałem się kadłubowi podczas rozbiórki i zauważyłem, że praktycznie wszystkie płyty są wklęśnięte. No to postanowiłem rozrysować na podstawie tego modelu oraz swoich pomiarów rzeczywistego czołgu nowy kadłub. Dobra wiadomość, że wieża się przyda.

Zanim sobie rozrysuje sobie elementy kadłuba działam z tym co mogę.

Zdemontowałem strop wierzy i do wyrównałem oraz wstawiłem wzmocnienie w okolicach jarzma. Starałem się także delikatnie poprawić kształt wieży:





Zdemontowałem lufę i wykonałem nową. miąłem kupowac toczona, ale stwierdziłem, że spróbuje zrobić własnoręcznie. Nie wyszło idealnie ale jest.





Podziałałem także z samym jarzmem. Jeszcze nie jest skończone, a na teraz prezentuje się tak.



I trochę smutek, bo myślałem, że dodatkowe zbiorniki paliwa z MM będą ponownie użyte ale są za krótkie o ok 2mm.



No to tyle. Aktualizacje nie będą zbyt częste bo odkryłem legimi.pl :)

--

Post zmieniony (08-05-20 13:33)

 
08-05-20 20:55  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. W temacie powinieneś napisać, że jest to remont kapitalny ;) Kibicuję Ci w tej pracy.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
12-05-20 21:12  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

I znowu Rzeźnik się rozpisuje a mechanik z Lego zap.. tralala. Elegancko, zwłaszcza, że w ruch znowu idzie Acad. Kibicuję i już wiem jak to się skończy!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
14-05-20 13:15  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@Borowy: Tak jak napisałem, po dogłębnej analizie uznałem ze to musi być remont generalny. Każdy kibic mile widziany, szczególnie, że Twój T34 jest niesamowity.

@Mucha: Trzeba się ustawić w życiu :) Dzięki, obyś miał racje co do finału.

=============================================================================================

Żeby nie było, że nic nie robię. Dziś odcinek będzie głownie o kołach napinających, ale nie tylko. Postanowiłem że spróbuję coś podziałać z włazem ładowniczego. Z ostatniego kawałka cyny zrobiłem otok przy pomocy takiego oto wielce wyrafinowanego przyrządu:

Następie pierścionek nałożony na podobny "przyrząd" tylko, że cieńszy przeciągnąłem kilkukrotnie po papierze ściernym by go spłaszczyć. Na końcu wkleiłem w środek sam właz i pokryłem cienka warstwa rozwodnionego wikolu.

Wiadomo, to jeszcze nie koniec tego tematu, ale musi poczekać na zawias i inne detale.

Postanowiłem zmierzyć się z osłona wentylatora. Po przeglądnięciu rożnych modeli znalazłem inspirację w T-34-85 z WAK. Skopiowałem pomysł i wyszło mi coś takiego. Musze przyznać, że jestem wyjątkowo zadowolony z tego detalu. Dzięki wielokrotnemu pokrywaniu elementu klejem cyjanoakrylowym i szlifowaniu udało mi się uzyskać tak ponętne kształty.



No i etapy budowy kół napinających.







Koła nie są skończone. Zalałem je rozcieńczonym wikolem i teraz muszę pomalować podkładem by ocenić czy przypominają odlew. Jeśli tak to wokół otworów przykleję obrączki wykonane z miedzianego drutu fi0,3mm.

No to tyle. Zdrowia!

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
02-06-20 13:36  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzień dobry, witam wszystkich w piątym odcinku moich zmagań z modele T 34-85.

Udało mi się wymęczyć koła napędowe. Obecnie nie wyglądają zachęcająco, ale myślę, że po zawikolowaniu oraz pokryciu podkładem będzie lepiej.








Dla odpoczynku od kół zrobiłem nowy właz kierowcy. Brakuje jedynie osłon peryskopów.





No i zakończyłem temat dodatkowych zbiorników paliwa. Ten w pełni kartonowy już pokazywałem, a dla zabawy dwa pozostałe zrobiłem z puszki po Koka Koli. Fajnie wychodzą wgniecenia na takim aluminiowym elemencie. Spawy robione moteda kolegi Borowego - wikol z farbą plakatową z tubki.


Pozdrawiam.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
04-06-20 21:20  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Elegancko, czyli jak zwykle.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
25-06-20 12:48  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@Mucha: Dziękuję za miłe słowo :)
===============================================================================================================
Dzień dobry,
Chwilę mnie nie było tutaj, bo i wena mi przeszła - największy kryzys odkąd wróciłem do modelarstwa PaKiem 40. Na tapet wziąłem kopułkę dowódcy. Wielkie podziękowania dla kolegi JSJ z czarnego (mam nadzieję, że nie wychwycę bana za rasizm) forum, który rozwiał moje wątpliwości co do umiejscowienia szczelin obserwacyjnych.

Detale skaładowe:


A teraz obrzeża szczelin wykonane z drutu miedzianego 0,3mm. Tutaj idealnie wpasowały się ostrze Olfy AK5




Spawy robione wg przepisu kolegi Borowego:


I na koniec nadanie faktury odlewu za pomocą Mr.Surfacera 1200:


Nie zdążyłem już przykleić włazu na kopułki, w następnym odcinku to pokażę. Pozdrawiam :)

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
08-07-20 11:34  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzień dobry,
Dziś chciałbym pokazać niewielkie postępy budowy T 34.

Pobawiłem się trochę wieżą. Nadałem jej kształt zbliżony do pożądanego. Teraz nie wygląda to estetycznie ale w toku budowy nabierze to lepszej prezencji. Przynajmniej taką mam nadzieję. Dokleiłem także iminatcję wybrzuszenia pod mechanizm obrotu wieży oraz "wykusz" kopułki dowódcy.



\

Skończyłem także włazy:





Zapraszam do komentowania i do zobaczenia w następnej odsłonie relacji!

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
14-07-20 11:04  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzień dobry,
Dziś sponsorem odcinka jest producent lamp czołgowych Lampex Sp. z o.o.

Umyślalem sobie, że lampa nie będzie z kartonu, bo chciałem ja wykonać jako skorupę, by móc zaimitowac jej wnętrze, a detali z listkami nie umiem projektować (są na to jakieś patenty?). Padło na formowanie próżniowe. Oczywiście całkowicie kartonu nie uniknąłem. Materiał ten wykorzystałem do wykonania "kopyt".


No i wytłoczki. Dupka lampy trochę się przypaliła :)


W przednią cześc wstawiłem kartonowy pierścień służący do połączenia lampy w całość, a tył zalałem wikolem dla usztywnienia elementu oraz zaimprowizowania odbłyśnika.


A tutaj żaróweczka - tradycyjnie kulka z pochłaniacza wilgoci.


No i wszytko zmontowane na sucho. W międzyczasie środek lampy pomalowałem Tamką XF-16



I to by było na tyle. Zapraszam do komentowania. Do następnego!

--

Post zmieniony (14-07-20 13:45)

 
16-07-20 14:07  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzień dobry,
Walka trwa. Pobawiłem się wieżą. pokryłem ją szpachlówką Tamki rozcieńczaną acetonem i nanoszoną pędzlem - to będzie pierwsza warstwa faktury odlewu. Dodałem pozostałości układu wlewowego oraz otok szczeliny obserwacyjnej:








A teraz stare jarzmo wraz z KMem do oceny. Nadaje się do wykorzystania w modelu? Wiadomo, jakaś kosmetyka będzie konieczna, ale czy ogólnie rzecz biorąc jest gites?





Pozdowionka!

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
22-07-20 11:31  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dziś powalczyłem z świecami BDSZ. Niby prosty element ale napsuł mi sporo krwi - jakaś niemoc bije od tych elementów. Wykorzystałem tutaj puszkę po napoju z tego względu, żeby uzyskać ładne przetłoczenia, a z kartonem nie udało mi się osiągnąć jakiegoś akceptowalnego efektu.

Zrobiłem sobie takie "matryce" to tłoczenia:


A tu gotowe poszycie z obcą sklejką wklejoną na butapren:


No i czoła świec:


Trzy razy je robiłem. Nie potrafię powiedzieć dlaczego. Po prosto nie wychodziło i już...

Beczułki uformowane...


...i zamknięte


A także uzbrojone w detale:




A tutaj przygotówka do kół jezdnych - jak na to patrze to już mi się nie chce:


Następna aktualizacja pewnie za tydzień, bo na przedłużony weekend jadę w Pieniny zdobywać Trzy Korony w stylu alpejskim.

Niech karton będzie z Wami.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
29-07-20 18:32  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzień dobry.
Urlop, urlop i po urlopie... Coś jeszcze przed wyjazdem udało mi się podziałać i teraz chcę to pokazać. Walczę z kołami jezdnymi:




A tu żebra do wyżej pokazanych kół:


Miałem dość już tego dziubania, więc wziąłem się wieżę. Przyszła pora na odwzorowanie linii podziału form. Najpierw maskowanie:


I tak to wyszło:



Wyciąłem także płytę stropową wieży:


A tutaj nowa antena (po prawej), a obok stara (po lewej):


Pozdrowienia!

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
29-07-20 20:57  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Rzeźnik, to nie jest remont... Tu mało co zostało z MM! Podziwiam za upór i samozacięcie.

Aaaaaa i pogoń tego mechanika, skoro mu się urlop skończył!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
03-08-20 12:15  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@Mucha: Tak, wiem. Już gdzieś wyżej to pisałem, że to raczej będzie nowy model na podstawie MM. Kurła tak to jest z pracownikami, ja mu płacę PIENIĄDZE a on nie chce robić.
=====================================================================================

Dzień dobry,
Koła jezdne poszły w odstawkę i dlatego skupiłem się na wieży. Powyginałem uchwyty dla desantu - oczywiście będą wykorzystane nie tylko na wieży.


I hop, już na miejscu.



A teraz uszy do unoszenia wieży. Już miałem je wycinać, ale pewna myśl łysnęła mi w głowie. Jak znam siebie to do momentu ukończenia modelu pourywam je kilkukrotnie i pogubię, więc postanowiłem je umocować troszkę solidniej przy korzystaniu wpustów.






miałem spore wątpliwości co do kąta pod jakim należy je przykleić. Jednak po analizie kilku fotem uznałem, że były przyspawane jak leci - czasem pionowo, a czasem pod kątem.

Ostatnia kwestia dzisiaj. Czy stary klakson nadaje się do ponownego użytku?




Pozdrowionka!

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
05-08-20 10:31  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzień dobry,
Miałem coś czasu by podziałać przy Teciaku.
Zrobiłem zaczepy na kocyk. Początkowo chciałem wykorzystać stare elementy, ale okazały się wykonane z za grubego drutu - wyglądały zbyt masywnie. Te poniższe zrobione z drutu 0,3mm


I już na swoim miejscu. Przy okazji widać, że pokryłem wieżę Surfacerem oraz obspawałem elementy. Na sali pewnie sa jacyś spawacze i z pewnością okreslili by to raczej jako obsmarkanie :)




Kopułka i właz również przyspawany.



Dziękuję za uwagę i zapraszam do komentowania.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
05-08-20 12:21  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

łapę psa już masz? czy pojedziesz po całości i będą odciski pośladków Marusi? ;-)

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
05-08-20 12:50  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ta druga wersja! Ta druga wersja!!!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
05-08-20 14:10  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Jakby co, to ja służę swoimi. Też całkiem całkiem.

--
serwusik

 
05-08-20 16:59  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja jednak zostanę zwolennikiem Marusi. Ok, Lidka też by się nadała... Kilka innych też dałoby radę... Lelum, może niekoniecznie.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
05-08-20 17:35  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Jak niekoniecznie? Lelum koniecznie! Wszyscy koledzy sobie chwalą, a temu nie pasuje. Sie nie znasz.

--
serwusik

 
05-08-20 17:45  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

To może inaczej... Puść zdjęcie do Rzeźnika a on sam oceni czy się kwalifikują na odbicie na pancerzu.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
06-08-20 07:05  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@97: Przekonałeś mnie, bo już rozglądałem się za jakimś bezpańskim psem.
@Lelum Polelum: Wrzuć zdjęcie w tym wątku, wszyscy ocenimy!

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
06-08-20 17:30  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Jak już mnie tak błagacie no to włala: cały (niecały) ja.



W sam raz do ruskiego czołgu. "Nas nie dogoniat". A jak już dogoniat, to ...

--
serwusik

 
06-08-20 20:06  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Rzeźnik, napisz że ta relacja to jest 18+ a aktualizacja po 22:00! Ja tam wolę pośladki Sarah Young lub Rity Faltoyano. Sami sobie znajdziecie na odpowiednich stronach :)

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
06-08-20 20:09  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Mówiłem, że się nie znasz. ;-p

--
serwusik

 
07-08-20 10:54  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@Lelum polelum: No muszę przyznać, ze jest na co popatrzeć! Lubię takie lateksowe klimaty :)
@Mucha: początkowo nie chciałem tego sprawdzać, by przypadkiem się nie wydało i w ten sposób pozbawić się obiadów w domu, ale ciekawość była silniejsza i zaryzykowałem. Nooo ta Sara to jest szprycha! Jest na co popatrzeć. Tutaj jest fotka i życiorys: [https://www.jesuscalling.com/author/

Generalnie zawsze chciałem by pod moimi postami był taki ruch i w końcu się udało! Dziękuję Wam!

===============================================

Dzień dobry,
Dziś raczej mało spektakularna aktualizacja. Przyspawałem cycuszki oraz słone antenę. Sama antena będzie demontowalna z myślą o transporcie na wystawy i konkursy.




Zostało mi wykonać i przykleić korki otworów strzelniczych oraz tą płytę osłaniająca od góry maskę jarzma armaty.

Rozrysowałem sobie także w międzyczasie kadłub. Powstał on na bazie kadłuba MM a kilkoma modyfikacjami m. in dodatkowy podłużne wręgi. Kilka fotek z dotychczasowych postępów prac.






Pozdrawiam i jak zwykle zapraszam do komentowania.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
07-08-20 13:55  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

czyli budowasz "rudego" od podstaw ;-)

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
07-08-20 21:01  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jak zobaczyłem tą laskę, to rozwaliło mi mięśnie czoła!

OK widzę że zaczyna się zabawa. To skoro w Ft zrobiłeś takie ładne wnętrze, to może jeszcze uda (skoro na pośladkach ostatnio skończyliśmy) się Tobie machnąć wnętrze i makietę silnika? Hmmm?

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
11-08-20 13:15  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@97: Tak, zgadza się, to już jest budowa od podstaw na podstawie MM.

@Mucha: Takie laski polecasz....
Wolę chyba te pośladki. A tak poważnie to Broń mnie Panie Boże bym nawet się zastanowił nad wnętrzem. FT to był mój pierwszy i na razie ostatni raz.

=========================================================================================================================================================================
Dzień dobry,
już piętnasty odcinek moich zmagań z ciemną materia kartonową. Kadłub nabrał właściwych kształtów. Coś niezagrało na krawędzi przedniej oraz bocznych płyt, ale nie ma paniki, i tak tam maja być imitacje spawów.




Uzupełnianki także dotyczyły wieży. Na pierwszy ogień poszła płyta osłaniająca jarzmo armaty od góry. Zrobiłem to tak, że na elemencie ponaklejałem trzy fragmenty drutu miedzianego 0,3 mm, a na to drugi taki sam element obficie nasączony BGC.


Po dociśnięciu i przyklejeniu do wieży uzyskałem coś takiego (widać także nakreślone linie wyznaczające brakujące ślady po łączeniu form, których brak zauważył Piter:


A teraz "korki zatykające otwory strzelnicze w wieży. Cyk, dwa małe stożki i po ptokach:




No to papatki!

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
17-08-20 13:02  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzień dobry,
Kolejna mała aktualizacja postępów prac. Jak widać tempo trochę spadło, bo miałem dość "pracowity" weekend.
Wanna kadłuba zamknięta od dołu:


Nie jestem pewien ile powinno być tych kwadratowych osłon na spodzie. Chyba pod pierwszymi kłami ma ich nie być.

Wykonałem oraz przykleiłem bardzo wymagające elementy, a dokładnie takie ustrojstwo służące do dobijania szpilek w gąsienicy. Podobno dzięki niemu Teciak tak charakterystycznie klekotał podczas jazdy i został ochrzczony 'kaczorem":



Osłony przekładni kół napędowych. Tutaj kolega JSJ z czarnego forum podpowiedział mi, że czołgi z zakładu 183 będzie miał raczej kanciaste osłony:



A tu ciekawostka:


Pojazd ma dwie rożne osłony

No i wspomniane osłony. Sklejone, zaglutowane i oszlifowane.


No to do zobaczenia następnym razem.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
17-08-20 16:52  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
JSJ   

Tu ja, z „czarnego” i na „czarnym”. Interweniuję, żebyś uniknął baboli. Po pierwsze, osłony pod wahaczami tu nie mają zastosowania w ogóle (w 1941 r. wyszły z praktyki). Za to pozostały otwory, które wcześniej nimi zasłaniano. Były to wcięcia w płytach dna o długości 220 mm, sięgające ok. 190 mm od lica płyty bocznej. Przy brzegach były więc odsłonięte fragmenty tej płyty. Po drugie, pod przednimi wahaczami nigdy nie było ani tego, ani tego - całe resorowanie tychże było związane z ich osiami obrotu wewnątrz. Za to przednie wahacze od 42. miały zdwojone odboje.
O "dobijaczu" sworzni mogę powiedzieć tyle, że miał grubość na garbie ok. 35 mm; może warto zrobić korektę, bo cienkawo wygląda. Zaś o tym dźwięku to jakaś fałszywa plotka, bo przecież sworznie nie miały jakiegoś musu ciągłego wysuwania się - czasem któryś, to owszem. Dźwięk kaczora w ruchu ("klepanie") brał się z rozwiązania koła napędowego i gąsienicy - rozstawy rolek na kole były zawsze niezgodne z rozstawieniem zębów grzebieni ogniw i zamiast płynnej następowała uderzeniowa zmiana kolejnych zębów pchanych przez rolki. To właśnie był słyszalny efekt ciągły.

Post zmieniony (17-08-20 17:10)

 
18-08-20 07:45  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzięki JSJ, zawsze mogę liczyć na Ciebie. Osłony wywalę, choc już je zdążyłem przykleić, co do otworów pod nimi to już chyba nie będę wycinał, bo ładnie tego nie zrobię, a widac i tak tego nie będzie.

Co do klekotania, w sumie masz rację, sworznie musiałby się wysuwać ciągle. W internetach kłamio!

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
18-08-20 08:21  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Co tu się wyprawia! Karol, jakoś umknęła mi Twoja relacja.
Ładny remont, ale co zostanie z oryginału? :)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
18-08-20 12:24  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo fajna relacja. Świetna robota. Jakoś mi wcześniej umknęła, ale teraz będę zaglądał regularnie.

Zwróciłem uwagę na wpis o demontowalnej antenie z myślą o wyjazdy na konkursy. Ja po wcześniejszych doświadczeniach z uszkodzonymi drucianymi antenami teraz robię je z włosa od szczotki. Takiej do podłogi. Jest elastyczna i nie boi się zaczepienia.

 
18-08-20 17:41  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Cześć i czołem!
Super to wygląda!! Te spawy czerwone? Znajdę gdzieś instrukcję do nich? Mam jeszcze jedno pytanko. Nie ma obaw, że szpachla zacznie się zapadać?

 
19-08-20 16:38  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Moje serce niezmiernie się raduje widząc taki wysyp komentarzy i to jeszcze tak pozytywnych. Zapraszam, zapraszam, starczy miejsca dla każego.

@Foka: Nie wracam pieniędzy za onkologa :) Co zostanie? Wspomnienie :)
@Piotreq: Cieszę się, że się podoba, będzie mi miło jak czasem tu zaglądniesz. Ja znów lubię anteny ze strun gitarowych (stalowych oczywiście) bo swoimi właściwościami całkiem fajnie udają pierwowzory. Ale czy taki włos nie złamie się przy ekstremalnym zagięciu?
@GTiStyle: Czeeść! Dziękuję. To jest przepis ukradziony koledze o nicku Borowy (wikol +farba plakatowa). Chodzi Ci o wieżę? Nie zapadnie się bo wieża jest wzięta ze starego modelu prezentowanego w pierwszym poście i już wtedy dostała wypełnienia z pianki montażowej i skorupę z sody oczyszczonej mieszanej z wikolem.


=================================================================================================================
Dzień dobry,
Trochę się zdenerwowałem że muszę odklejać te osłony z dna wanny, bo odkleić to raz ale muszę jakoś wyprowadzić ślady po przyklejeniu tychże. W ramach odstresowania porobiłem coś innego.

Wahacze:
Klejone warstwowo, następnie glutowane i szlifowane (strasznie długo mi z tym zeszło.). Wiem, że mają dość uproszczoną formę, ale pozwoliłem sobie na to z racji tego, że gdy czołg stanie na kołach to widoczny będzie tylko mały ich fragment.




A tutaj elementy płyty silnika. Postanowiłem wykonać je jako osobne elementy, a nie jak to było w wycinance MM. Nie umiem rozrysować pudełek, które mają zaokrąglone krawędzie i narożniki, więc posunąłem się do dość prymitywnej metody. Skleiłem kanciastą wersję detalu, a następnie od spody wypełniłem go tekturą oraz szpachlą samochodową.
Tak wygląda wstępnie uformowany element:


A tu widok do spodu:


I ostatecznie (próba koloru bazowego - Pactra A112)


Podobna historia w przypadku bocznych paneli:





A tutaj proces powstania górnych kratek wentylacujnych:




Pozdrawiam serdecznie!

--

Post zmieniony (24-08-20 07:29)

 
20-08-20 20:11  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Szpachla od strony niewidocznej. Potem papier ścierny. Dobrze zrozumiałem?

 
24-08-20 13:04  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@GTiStyle: Bardzo dobrze. Dodatkowo podczas szlifowania pomagam sobie SG.
==================================================================================================================
Dzień dobry,
Udało mi się coś pokleić na L4.
Przerobiłem dno wanny - lepiej nie będzie


No i przyklejone osłony transmisji:


Wyciąłem i skleiłem także ostatnią pokrywę silnika (musze teraz poczekać, aż przyjdzie do mnie odpowiednia siatka:


A tu całość na sucho:



Pierwszy prototypowy odbojnik do oceny:


A także od kilku dni pracowałem nad procesem technologicznym dla ogniw gąsienicy:


I najgorsza sprawa - ostrogi... Nie mam siły by to wycinać ręcznie z kartonu, więc muszę się poratować stalą. Paradoksalnie łatwiej w pracy wyciąć mi to ze stali niż w domu ręcznie z kartonu - mam dostęp do lasera światłowodowego :). Stal nierdzewna grubości 0,2mm:


Miłego oglądania, pozdrawiam.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
24-08-20 13:54  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

łoooo paaanie :D
nie dość, że inwencja własna, od podstaw to jeszcze stalowe i jeżdżące będzie

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
27-08-20 10:23  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Postęp prac jak najbardziej zacny 👍😀👍
Oczywiście zaintrygowała mnie bardzo sprawa metalowych gąsienic... będą całe ogniwa grawerowane, czy tylko same żeberka?

 
27-08-20 10:32  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@97: jeżdżące może nie, ale trochę złomu tam napakuje :)
@Tommy: metalowe będą jedynie grzebienie (czyli dwa elementy na ogniwo). Tak jak wspomniałem, zawaliłbym się jakbym miał wycinać 300 takich ślaczków.
====================================================================================================================================================================

Zdrastwujtie :)
Dziś mały przeskok tematyczny. Powróciłem na moment do wieży. Dorobiłem brakujący zarys znaków poodlewniczych z przodu wiezy oraz delikatnie ją podniosłem na pierścieniu oporowym:




Wykończyłem jarzmo KMu:


Jak już wspomniałem kilka postów temu jest to element z starego czołgu. Jednak nie obyło się bez interwencji. nowy pierścień dociskowy oraz wyszpachlowana (w celu delikatnego wyoblenia) część w której znajduje się sam karabin.

No i boczne kratki pokrywy silnika:


Myślę, że teraz chwile siądę nad gąskami. wiadomo, nie zrobię ich na 100% ale chce przynajmniej powycinać i uformować większość ogniw.
Pozdrawiam serdecznie.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
28-08-20 00:44  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15

Fantastyczna i bardzo dokładna praca.

Czy jarzma KMu kadłubowego w T-34/85 roznily sie w jakis znaczacy sposob zewnętrznie pomiędzy wyrobami różnych zakładów czy były one w miarę identyczne?

 
28-08-20 07:24  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
Piter16 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Super to wszystko wygląda. To chyba będzie najlepsza wieża jaka widziałem w T-34/85. Czekam na więcej! :)

 
01-09-20 09:36  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@Karol: Cóż, nie odpowiem Ci, bo nie wiem. Mam fotki "wzroca" i na nich bazuje, ale jak znam starożytnych sowietów to wersji było kilka. Z tego co się orientuje to występowało wersja bez tego "grzybka" z którego wychodzi lufa KM. Dzięki za pochwałę :)

@Piter16: Nie przesadzasz aby to zanadto? Dzięki za doping :*
============================================================================================================
Dzień dobry w to deszczowe pierwszowrześniowe przedpołudnie. Nowy miesiąc pora zainaugurować.

Zrobiłem sobie peryskop. Jeśli koledzy go zaakceptują i pokochają jak swoje to robię kolejne dwa. A tak owo ustrojstwo się prezentuje:




Skończyłem wahacze:


no i pogrubiony dobijacz:



Może odsłona niezabogata, ale równolegle pracuję nag ogniwkami. No to do następnego zobaczenia.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024