FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
05-04-20 13:29  [G] Mirage F1CT Angraf
archangel 



Na Forum:
Galerie - 4
 

Witam.
Na początku chciałbym zaznaczyć, iż tej galerii miało nie być bo wstyd, ale ze względu na to, że nigdzie nie znalazłem zdjęć modelu,(oprócz relacji na forum niemieckim - nie skończonej- co mnie dziś nie dziwi), oraz chęci podzielenia się uwagami postanowiłem ją umieścić. Z góry informuję, że nie jestem wirtuozem modelarstwa, jednak umiem zauważyć jeśli coś jest nie halo z opracowaniem, ale zacznijmy od początku. Przedni segment - wręgi za duże, szlifowanko, jakoś to dopasowałem i zabrałem się za cześć środkową. Szkielet typu okrętowego, stanowczo za duży, zacząłem szlifować, jednak wnęki na podwozie i hamulce zaczęły się rozjeżdżać, więc przestałem, myśląc, iż górny garb to zakryje niestety nie zakrył. Część ogonowa - bajka, tu myślałem, że problemy się skończyły, aż dotarłem do skrzydeł. Skrzydła - dla mnie koszmar, w żaden sposób nie mogłem ich spasować, ani do szkieletu ani samych do siebie - bardzo trudny element. Samolot prawie wylądował w koszu, ale zacisnąłem zęby i go skończyłem. Nie był to koniec problemów niestety, podczas pokrywania go sidoluksem karton zaczął się falować, co widać w części dziobowej, nigdy mi się jeszcze to nie zdarzyło, zaznaczam, że kaponowałem wcześniej. Kabinka z answer za to pasuje super, to ona sprawiła mi najwięcej radości.
No, przepraszam za te żale i zapraszam do galeri:

 
05-04-20 13:43  Odp: [G] Mirage F1CT Angraf
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Uwagi o których piszesz nie rzucają się aż tak bardzo w oczy. Mimo wszystko prezentuje się on sympatycznie.

--
54323031

 
06-04-20 12:23  Odp: [G] Mirage F1CT Angraf
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Cześć.

Po pierwsze gratuluję ukończenia modelu. Jest dobrze :)

Po drugie coś słabo szukałeś galerii tego modelu:
Klik ;)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
06-04-20 14:27  Odp: [G] Mirage F1CT Angraf
Tomek 

 - 2

Mimo narzekań na opracowanie model wygląda fajnie. Narzekałeś na skrzydła, więc zadam pytanie, czy aby skrzydła nie mają za dużego kąta. Nie jestem specjalistą od Miragy, ale wydaje misię, że powinny mieć kąt ujemny zaklinowania w większym stopniu niż na zdjęciach, Może stąd ten problem.
Pozdrawiam!

 
06-04-20 17:48  Odp: [G] Mirage F1CT Angraf
archangel 



Na Forum:
Galerie - 4
 

Windus, faktycznie słabo szukałem bo jak bym wcześniej zobaczył Twoją galerię to w życiu nie wyskoczyłbym ze swoją. Tak patrzę na Twoje wykonanie i czytam co jest napisane i zaczynam wątpić czy to jest to samo opracowanie - ale nie, wróć, pamiętam wszystko doskonale, potrzeba w takim razie trzeciego osobnika wraz ze swoją opinią ;). Naprawdę podziwiam to co Ci wyszło.
Tomek, na rysunkach faktycznie są trochę w dół ale tylko tak chciały mi się sensownie i bez szpar przykleić.

 
06-04-20 22:32  Odp: [G] Mirage F1CT Angraf
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

archangel Ty zobaczyłeś jedno, ja drugie i gdyby to zsumować pewnie wyszedłby rzetelny opis. Zdjęcia zamieściłem dość długo po sklejeniu tego modelu także mogło mi coś umknąć. Swoją drogą to jak patrzę na swoje zdjęcia to mi wstyd za ich jakość.
Tu masz zdjęcie sklejonego modelu przez osobę trzecią, moim zdaniem o wiele lepiej sklejony niż mój:
Klik

Mirage wyszedł Ci dobrze, nie ma co narzekać. Niestety opracowanie nie jest wolne od wad ale przecież ideałów nie ma :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
06-04-20 22:35  Odp: [G] Mirage F1CT Angraf
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Fajnie wyszedł :-)

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024