FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
27-01-18 22:27  [Galeria] Mirage F1CT - Answer
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam,

Chciałbym zaprezentować galerię modelu Mirage F1CT z wydawnictwa Answer. Sam model kupiłem można powiedzieć, że wbrew sobie. Jedno, że nie widziałem relacji z jego budowy i nie wiedziałem czego się spodziewać, drugie to mój pierwszy model z tego wydawnictwa a trzecie, że nie lubię rzeczy pochodzących i związanych z Francją…
Odnośnie modelu jak każdy ma plusy i minusy. Postaram się wszystko dokładnie opisać.
Może najpierw plusy :
- jest bardzo dobrze opracowany, wszystko pasuje – ciężko się do czegoś przyczepić. To duży plus, który może przyćmić minusy,
- model po sklejeniu wygląda efektownie. Jeśli ktoś sklei go czysto na pewno będzie cieszyć oko,
- dużo rysunków na których praktycznie wszystko widać.
To teraz minusy:
- instrukcja jest dość uboga, w zasadzie to taki bardzo uproszczony opis budowy, warto przeanalizować rysunki. Ale spokojnie było gorzej i chwalili :)
- niektóre elementy są źle opisane, jest pomylona strona prawa z lewą,
- brakuje oznaczeń czy dany element ma być podklejony tekturą, można tego się domyśleć po kolorze elementu (żółty), grubości kół można się tylko domyślać,
- moim skromnym zdaniem mógłby być trochę bardziej zdetalizowany, jest kilka elementów, które można było bardziej dopieścić, dysza wylotowa, wnętrze podwozia itp.
- grafika… to można się przyczepić to wielu rzeczy:
* na niektórych łączeniach poszycia widać przesunięcia koloru, może to wyglądać jak przetarcie ale to błąd wydruku,
* bardzo nie podobają mi się nity, taki czarne kropki – jakoś do mnie nie przemawiają, nity w F-104G z KK są o wiele lepsze,
* linie podziału blach też mi się nie podobają, mogłyby być bardziej subtelne,
* różnica koloru, bardzo słaba ale jest. Nie mam pojęcia co jest przyczyną. Model był w porządku, polakierowałem go caponem, kleje sobie a tu zonk… Najlepsze jest to, że mowa o różnicy w kolorze dwóch sąsiadujących obok siebie elementów. Widać to na skrzydłach i lotkach,
- wnęka hamulca aerodynamicznego nie pasowała do szkieletu, wkleiłem ją na styk do poszycia - banalnie się to naprawiało,
- brak rzutów do wykonania kabinki,
- brak dostępności kabinki i kół,
- cena, moim zdaniem powinien być trochę tańszy.

Jak już pisałem model ma plusy i minusy. Tych drugich jest więcej ale moim zdaniem to ciekawy model. Gdyby został nieco bardziej dopieszczony nie miałbym do niego żadnego zarzutu. Modelarzom którzy planują go skleić mogę podpowiedzieć żeby przemyśleli wzmocnienie poszycia skrzydła. Mi się minimalnie zapadało.
Za kabinkę serdecznie dziękuję koledze Robertowi bez niego nie ukończyłbym tak szybko tego modelu :) Dodam, że jestem średnio zadowolony z efektu mojego wykonania.
Zapraszam do oglądania i komentowania.






Żeby moje galerię lepiej wyglądały może ktoś mi polecić dobry hosting oraz podpowiedzieć jak robić dobre zdjęcia? Tak żeby było więcej widać.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
27-01-18 22:46  Odp: [Galeria] Mirage F1CT - Answer
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2
 
27-01-18 23:13  Odp: [Galeria] Mirage F1CT - Answer
skarczew   

@Windus:
- Z tego co wiem autorem modelu jest Marcin Straszewski, a jego modele są całkiem dobrze spasowane; niestety Answer nie ma zbyt dobrej drukarni, i stąd przesunięcia, różnice kolorów, etc.
- postimages.org, flickr.com; zdjęcia imho nie są złe :) .

 
27-01-18 23:39  Odp: [Galeria] Mirage F1CT - Answer
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5
 
28-01-18 01:57  Odp: [Galeria] Mirage F1CT - Answer
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Model ładny. Co do hostingu- grzebałem ostatnio w Fotosiku i są kody na fora, jest kod bezpośredni bez reklam.

--

 
28-01-18 08:30  Odp: [Galeria] Mirage F1CT - Answer
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ładny model. Co więcej pisać.

 
28-01-18 09:12  Odp: [Galeria] Mirage F1CT - Answer
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Fajnie Ci wyszedł. Modele tego autora są bardzo dobre, szkoda tylko że wydawnictwo potrafi je spieprzyć w druku. Jak się ma takiego projektanta to trzeba zadbać o porządne wydanie i wtedy wszyscy będziemy zadowoleni.

--
Pozdrawiam!

 
28-01-18 12:00  Odp: [Galeria] Mirage F1CT - Answer
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Pięknie wykonany model. Co do hostingu to polecam flickr. Wady na szczęście z cyklu tych z którymi modelarz sobie bez większych problemów poradzi. Poza opracowaniem graficznym i drukiem oczywiście. Mi na szczęście trafiła się wycinanka bez przesunięć kolorów.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
28-01-18 12:30  Odp: [Galeria] Mirage F1CT - Answer
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

O! kolejny model z moich klimatów;)
Gratuluję wykonania. Całkiem fajnie się prezentuje.

Pozdrawiam Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
28-01-18 13:48  Odp: [Galeria] Mirage F1CT - Answer
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, pięknie wykonany model,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024