FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
11-12-20 10:13  Odp: [R] TAKAO 1945/1:200/GPM
marcco.life   

Miałem zamiar na gwiazdkę sprawić sobie prezent i kupić IJN Maya. Z tego co ktoś wcześniej napisał to Maya obarczona jest tym samym problemem. Aż się prosi o erratę od GPMu. Wstrzymam się z zakupem do czasu wydania erraty lub drugiego poprawionego wydania. No szkoda bo oba modele i Takao i Maya są naprawdę dobre.

 
11-12-20 11:02  Odp: [R] TAKAO 1945/1:200/GPM
JAPS 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A do mnie śmiga już gwiazdkowa Maya w pełnym zestawie a budowie Takao od Hala i DB

--

Post zmieniony (11-12-20 11:02)

 
11-12-20 15:59  Odp: [R] TAKAO 1945/1:200/GPM
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Nie przesadzajcie Panowie! Kolega z Rosji, czyli lexa210 skleja Mayę z GPM i całkiem nieźle mu to idzie:
https://karton-samurai.ru/viewtopic.php?f=4&t=1232&sid=9a4da3019e96fc8d8eabb33dfdcbf404#p17577

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
11-12-20 17:10  Odp: [R] TAKAO 1945/1:200/GPM
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

@marcco
Spokojnie. Model Maya jest bez kamuflażu wiec obejście tego jest w miarę proste. Mi się udało w w Takao i wygląda to nawet jako tako :) Powoli kończę oklejać dno i zrobię aktualizacje.

 
13-12-20 18:01  Odp: [R] TAKAO 1945/1:200/GPM
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

witam
Wreszcie wymęczone poszycie dna. Oklejki miały być oryginalne, ale po naklejeniu chyba 5 efekt był bardzo daleki od zadowalającego więc postanowiłem ze zrobię je z barwionki. Została tylko cała kadłubowa galanteria i idę na pokład.



 
06-01-21 19:21  Odp: [R] TAKAO 1945/1:200/GPM
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

witam
Ostatnio udało się trochę podłubać przy modelu. Wykonałem pasy demagnetyzacyjne, okapniki oraz wały napędowe. Ster i śruby zamontuje pod koniec żeby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia. Pierwszy raz w życiu spróbowałem wykorzystać foto trawione listwy mocujące. Miałem trochę strachu o to jak to zrobić żeby nie wyszedł jakiś koszmar, ale po próbach na zwłokach z pierwszego podejścia do Takao wyszło nawet zadowalająco.




 
09-01-21 19:03  Odp: [R] TAKAO 1945/1:200/GPM
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

witam
Prace na pokładzie "torpedowym" można uznać za zakończone. To już ostatni raz jak widzę elementy, które kosztowały dużo pracy i czasu, a nie będą za chwilę widoczne. Przy okazji zauważyłem, że zgubiłem gdzieś jedno pokrętło przy wyrzutni torped. Trzeba będzie to uzupełnić przed naklejeniem pokładu.


 
24-01-21 18:30  Odp: [R] TAKAO 1945/1:200/GPM
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

witam
Drobna aktualizacja. Prace postępują powoli, ale cały czas do przodu. Czasem sobie myślę, że chyba pobije czas budowy naszego Gawrona.




 
27-01-21 11:27  Odp: [R] TAKAO 1945/1:200/GPM
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Kratki chyba powinny być podmalowane w kolor kamo.
Poprosiłbym następnym razem duże zdjęcia jak z postu powyżej, na tych ostatnich mało co widać, a pewnie jest na co popatrzeć.

pozdr

 
27-01-21 12:41  Odp: [R] TAKAO 1945/1:200/GPM
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Noo Takao w porównaniu do "szarych" kajaków, w tych w zielonych barwach prezentuje się ciekawie!

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024