FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
22-01-20 11:45  [R/G] Grosse Jacht - WAK
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dawno nie robiłem żadnej relacji, choć modele były klejone. No to dodam od razu dwie. Pierwszą z nich jest jak w tytule:



Nie będę oczywiście malował, bo modele Tomka graficznie są świetne. Na razie walczę z kadłubem. Nie jest źle, aczkolwiek mogło być lepiej. Przy czym nauczony doświadczeniem wiem, że jak przyjdą listwyi wszystkie duperele, kadłub nabierze rumieńców.

Za ornamenty Kolega Seahorse powinien dostać bana :P Więcej niż dwóch takich elementów przy jednym podejściu nie jestem w stanie wydzioać :P




--

Post zmieniony (24-05-20 11:34)

 
26-01-20 22:20  Odp: [R] Grosse Jacht - WAK
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Cieszę się, że będzie widownia, to zawsze motywuje. Starzy znajomi cieszą nie mniej niż nowi obserwatorzy :)
Tak tak, zdecydowanie najwyższy czas był na żaglowiec. Dzisiaj niewiele, ale... Jedna strona bez, druga z. Wydaje mi się, że warto się pomęczyć.



--
54323031

 
01-02-20 10:14  Odp: [R] Grosse Jacht - WAK
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Cieszą oglądacze! Witam starych znajomych, cieszą nowi... Dzięki!!!

--
54323031

 
18-02-20 11:59  Odp: [R] Grosse Jacht - WAK
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Niestety pogoda nie sprzyja robieniu zdjęć, ale chciałem pokazać postępy w budowie. Doszło trochę ozdób, muszę przyznać, że Tomek wybrał piękny temat. Klejenie cóż... Idzie jak idzie :P Ulepiłem ponętne kobitki, trochę ozdóbek - a to jeszcze nie wszystkie złocenia! Tak myślę sobie, że na sam koniec przelecę jeszcze gdzieniegdzie "jaśniejszym" złotym, choć nie chciałbym, żeby był to taki złoty złoty, a lekko "postarzały".



--
54323031

 
19-02-20 21:24  Odp: [R] Grosse Jacht - WAK
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dzięki Tomku za słowo uznania! Na każdym niemal kroku podglądam Twoją surówkę tego modelu...

Siwy - wiesz, rzecz gustu też :P Ponadto żona kazała mi sobie tam za dużo nie wyobrażać podczas "rzeźbienia" to już wolałem zostawić jak jest :P

--
54323031

 
15-03-20 13:38  Odp: [R] Grosse Jacht - WAK
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Witam zacne Grono!
Udało się zrobić trochę bambetli na pokładzie oraz wyrobić prawie wszystkie zdobienia - a trochę ich jest. Czasami pospieszyłem się zbytnio z wklejaniem rzeź na swoje miejsce, wikol nie zdążył w pełni zastygnąć - jednak warto poczekać z jeden dzień. Ale tragedii nie ma chyba. Nie ukrywam, łatwo nie było. Tyle, zdjęcia:



Teraz czas przyszedł na lawety... Miałem cichą nadzieję, że zrobią się same, ale chyba nic z tego...

--
54323031

 
15-03-20 21:33  Odp: [R] Grosse Jacht - WAK
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Tak mnie w ryzach widzisz trzyma 🤪

--
54323031

 
22-03-20 13:21  Odp: [R] Grosse Jacht - WAK
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Zaczął się robić bałagan na pokładzie.
Jeszcze nigdy takich małych bloczków nie robiłem... Ale myślałem że będzie gorzej. Niewielkość elementów wymusiła nieco inny system instalacji lawet, mianowicie najpierw powiązałem wszystkie bloczki i tak przygotowaną lawetę mocowałem na miejsce, następnie w przygotowane miejsca wklejałem oczka z powiązanymi już bloczkami, na końcu "naciąganie" sznureczków i gotowe. Zazwyczaj bloczki i lawety najpierw wklejałem na miejsca i dopiero potem przewdziewałem nitki.

Samych harmatek jeszcze nie ma, myślę nad zakupem gotowych, bo samemu raczej nie dam rady zmontować takich porządnych...






--
54323031

 
05-04-20 13:17  Odp: [R] Grosse Jacht - WAK
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Postanowiłem jednak stanąć naprzeciwko strachom i lękom i zrobić pukawki samodzielnie. Mimo nieprawidłowości historycznych, jestem z efektu nawet zadowolony. Przede wszystkim jednak mam satysfakcję z samodzielnie wykonanego elementu :)



--
54323031

 
06-04-20 13:48  Odp: [R] Grosse Jacht - WAK
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dzięki!
@Hastur - może i słoneczka byłyby łądniejsze, tylko że nie umiem ich robić :P
@TLB - malowane najpierw czarnym X-18 (semi gloss black), a potem X-10 (gun metal). Obydwie Tamiya

--
54323031

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024