FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
25-05-20 13:35  "Sklep" modelarski na Facebook'u
skarczew   

Ostatnio natknąłem się na taką stronę na FB:

https://www.facebook.com/KG-Models-440116756144936/

Użytkownik KG Models sprzedaje sobie modele zakupione wcześniej u rodzimych wydawców, za odpowiednio wyższą cenę.
Nie było by może nic w tym złego (każdy może sobie kupić model od takiego GPM'a, i sprzedawać go niezorientowanym 10 razy drożej), gdyby nie to że do sprzedaży wykorzystuje zdjęcia modeli wykonane przez użytkowników m.in. tego forum.

Jakby ktoś nie chciał by jego prywatne zdjęcia służyły komuś innemu do zarobku, to proponuję kontakt z w/w użytkownikiem, albo lepiej - z administracją Facebook'a (poprzez formularz służący do raportowania naruszeń praw intelektualnych):
https://www.facebook.com/help/contact/634636770043106

 
25-05-20 13:58  Odp: "Sklep" modelarski na Facebook'u
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Ooooo nawet załapałem się z MiGiem i Tzefą :) Mógł jakieś żagle wybrać, jednak są w mojej kolekcji bardziej reprezentatywne niż latadła XD
Cóż, nie mam fejsbuka, więc muszę się pogodzić z tym nadużyciem :P

--
54323031

 
25-05-20 14:19  Odp: "Sklep" modelarski na Facebook'u
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Jest trochę "naszych" modeli. Między innymi Karaś Piotreq, Mig-29 Arta i wiele, wiele innych....

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
25-05-20 14:22  Odp: "Sklep" modelarski na Facebook'u
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Mógł zapytać o zdanie, a tak poszło zgłoszenie.

 
25-05-20 15:07  Odp: "Sklep" modelarski na Facebook'u
skarczew   

@Petrov:
Wydaje mi się że formularz do którego dałem link działa w trybie prywatnym / incognito przeglądarki, co oznacza że nie trzeba się logować czy też posiadać konto na FB by go użyć.

 
25-05-20 17:08  Odp: "Sklep" modelarski na Facebook'u
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Chyba nic z tego, bo forum to domena publiczna, a człowiek zarządzający stroną FB zachował wszystkie wymagane procedury.

Oto przykład:

This paper model French floatplane fighter Hanriot HD.2 - 1:33 scale, was built by modeler “Batonus” from a booklet published Modelik 15/2004 on www.konradus.com forum. To find out more: http://www.konradus.com/forum/read.php…

You can buy this model from me for € 8.00 + shipping costs depending on the destination country according to the An Post price list. Shipping from Ireland worldwide. On request I can send a full price list of over 1500 models available for sale. You can also find them on my eBay under nickname krzysztogole0.


Więc nie bardzo jest o co kopie kruszyć.

Nie powiem, taktownie było by pierwej zapytać o pozwolenie...

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
25-05-20 17:23  Odp: "Sklep" modelarski na Facebook'u
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Łoooooo... moje papranie klejem też się załapało :-)

 
25-05-20 20:01  Odp: "Sklep" modelarski na Facebook'u
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Chopin ma chyba racje. Nie ukradł zdjęć, nie umieścił jako swoje, wręcz można powiedzieć że zareklamował nasze forum ;-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
26-05-20 11:54  Odp:
skarczew   

@Chopin:
Nie do końca. Oto co sam FB pisze o własności intelektualnej:

https://www.facebook.com/help/1020633957973118?helpref=about_content
As the copyright owner, you have certain rights under the law to stop others from copying or distributing your work, or creating new works based on your work. Copyright infringement generally occurs when a person engages in one of these activities without the copyright owner’s permission.
For example, when someone else uploads your photo or video, they made a copy of that photo or video. The same is true if someone uses a song in the soundtrack to a video, even if they paid for a copy of that song on another service.
If you own a copyright, you have the right to grant permission to use your copyrighted work as well as prevent other people from using your copyrighted work without permission.


Podsumowując:
- właściciel (praw intelektualnych do zdjęć) ma prawo żadać zaprzestania ich kopiowania, dystrybucji, czy też przetwarzania;
- naruszenie ma miejsce gdy powyższe (kopiowanie/dystrybucja/przetwarzanie) zachodzi, bez zgody właściciela tychże zdjęć;
- jeśli ktoś posiada prawa do własności intelektualnej, to ma możliwość udzielić (i też zabrać) zgodę na używanie tejże własności.

To dobrze że ta osoba napisała o modelarzach, którzy wykonali te modele.
Szkoda tylko że "zapomniała" zapytać właścicieli o zgodę na to, by mogła zarabiać na tych zdjęciach.

@Łosiu:
Tłumaczenie o reklamie jest na poziomie "To dobrze że na ruskich portalach są pirackie skany modeli, bo to reklama dla producentów tych modeli."

Post zmieniony (26-05-20 11:57)

 
26-05-20 12:35  Odp: "Sklep" modelarski na Facebook'u
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

@skarczew - nie do końca. To co piszesz na 100% zadziała, gdy sami hostujemy zdjęcia na własnym serwerze. Wrzucając je na hosty, zbywamy cześć praw do zdjęć (oczywiście nie autorskich) na korzyść serwisów (regulaminy serwisów ostudzających) i stają się one w pewnym sensie publiczne

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024