FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
12-01-20 18:22  [G] Lokomotywa elektryczna EP09, 1:87, GPM
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Witam wszystkich uczestników forum. Przedstawiam tym razem kolejny model z mojej mikro-kolejowej kolekcji - polski elektrowóz EP09, oczywiście jak poprzednie w skali 1:87. Wykonałem go z zeszytu wydanego przez firmę GPM. Wykorzystałem również dostępny komplet blaszek fototrawionych.
Model jest malowany, aby uniknąć "mory kartonowej", tak typowej dla modeli w tej skali wykonanych w standardzie.
Miłego oglądania.







Pozdrawiam,
Zdzisław

 
12-01-20 18:45  Odp: [G] Lokomotywa elektryczna EP09, 1:87, GPM
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Faktycznie miło się oglądało ! Bardzo ładnie wykonany model. Gratuluję.

 
12-01-20 20:10  Odp: [G] Lokomotywa elektryczna EP09, 1:87, GPM
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Gratuluję świetnego modelu. Do pełni szczęścia brakuje trakcji elektrycznej.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors wz.36 plot, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8,Bofors wz.36 37mm ppanz., drezyna TK, drezyna R, wz.29, wz.34,Putiłówka
W budowie: Su 76M

 
12-01-20 20:15  Odp: [G] Lokomotywa elektryczna EP09, 1:87, GPM
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Dziewiątka jak żywa! Ileż ja się kiedyś nachodziłem dookoła niej, w niej, pod nią, a nawet pomiędzy jej bebechami 😉
Piękny model!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
12-01-20 21:07  Odp: [G] Lokomotywa elektryczna EP09, 1:87, GPM
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluj wykonania modelu. Przy tej wielkości precyzja znakomita.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
13-01-20 21:22  Odp: [G] Lokomotywa elektryczna EP09, 1:87, GPM
klint   

Powiem krótko......KLAWY MODEL.

 
13-01-20 22:58  Odp: [G] Lokomotywa elektryczna EP09, 1:87, GPM
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,elektryki mnie nie rajcują ale wykonanie Twojego miodzio,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
14-01-20 06:58  Odp: [G] Lokomotywa elektryczna EP09, 1:87, GPM
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Jak zwykle pokazałeś klasę. Idę się schować.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
14-01-20 07:08  Odp: [G] Lokomotywa elektryczna EP09, 1:87, GPM
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Piękna ciufa. Ta skala 1:87 to bardzo ciekawa na modele kolejowe jest.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
14-01-20 09:37  Odp: [G] Lokomotywa elektryczna EP09, 1:87, GPM
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Dziękuję za wszelkie pochwały.
Co do skali 1:87 - sam się czasem dziwię, dlaczego przy niej trwam. Jest to skala trudna dla kartonowych modeli kolejowych - na konkursach
modelarskich muszę walczyć, aby mnie całkowicie nie zasłonniły duże modele parowozów i wagonów 😉.
Ale jest to standard do którego można dokupić z różnych źródeł wiele modelarskich dodatków. Plusem tej skali jest łatwość opanowania ewentualnego
malowania w porównaniu do dużych powierzchni w modelach w skali 1:25. Wtedy potrzebny jest już warsztat lakiernika samochodowego !
Dodatki z GPM (fototrawy) dla niektórych modeli są dobrze zaprojektowane n.p. ramki na okna, klamki, wycieraczki, ale bardzo brakowało mi
drobnych elementów wyposażenia wózków podwozia, które musiałem dorabiać samodzielnie. Ponadto, ciągle mam nadzieję, że zbuduję dla moich
modeli jakieś dioramy, scenki na których będę mogł je poustaiwać. W skali 1:25 jest to raczej trudne i zabiera dużo miejsca.

Waldek K: Cieszę się, że mogłem swoim modelem wywołać Twoje wspomnienia. Jeśli możesz, to napisz jaką opinię "Epoki" miały wśród kolejarzy. Dzisiaj nadal pełnią służbę w PKP Intercity - choć zakłady, które je zbudowały już nie istnieją (PaFaWag - Wrocław). Łezka się w oku kręci.

Pozdrawiam,
Zdzisław

--

Post zmieniony (14-01-20 09:38)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024