FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 30 z 121Strony:  <=  <-  28  29  30  31  32  ->  => 
11-04-20 07:02  Odp: Nowości i zapowiedzi 2020 - wątek informacyjny
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Już było w tym wątku.
Pikowanie kołderki poszycia zostało złagodzone

Która właściwa ?

 
11-04-20 08:49  Odp: Nowości i zapowiedzi 2020 - wątek informacyjny
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Patrząc na te surówki. Projektant powinien zlecić sklejenie go modelarzowi który ma większe doświadczenie w klejeniu niż on.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
11-04-20 11:29  Odp: Nowości i zapowiedzi 2020 - wątek informacyjny
skarczew   

@Ryszard:
Dyskutowałem już o tym z ludźmi na stronie GPM na FB, i nadal się upieram przy tym, że tak naprawdę to nie wiadomo która jest właściwa.
Regulamin to jedna rzecz, własne widzimisię to druga, i obie wersje szachownicy występowały na Wellingtonach.

Przykłady "nieregulaminowe":



Znane są zdjęcia maszyny z modelu, ale nie widać na niej tego fragmentu:


Jeśli jest gdzieś zdjęcie tej maszyny z tym fragmentem, to wyjaśniło by ono wszelkie wątpliwości.

W tym momencie najlepiej było by jakby projektant / wydawca udostępnił ten fragment modelu w dwóch wersjach, i modelarz wybrałby sobie sam, którą chce wykonać.

Post zmieniony (11-04-20 11:31)

 
12-04-20 10:24  Odp: Nowości i zapowiedzi 2020 - wątek informacyjny
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

@skarczew
W 301 DB w listopadzie 1940 r. były Wellingtony IC oznakowane : GR-P, S, H, R, M,O, N, D, L, A, K, G, B.
Sadzę, że może kluczem do rozwiązania zagadki malowania szachownicy na nosie byłoby poszukanie oryginalnych zdjęć samolotów o w/w oznakowaniu ?
W ramach jednego dywizjonu, ten sam typ (IC) w tym samym okresie prawdopodobnie wszystkie samoloty były tak samo pomalowane.
Np. są zdjęcia GR-R i GR-O i brak jest szachownicy na prawej burcie !

 
12-04-20 18:12  Odp: Nowości i zapowiedzi 2020 - wątek informacyjny
Pan Samochodzik 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6


 - 1

Witam, zakupiłem owego Wellingtona. Na gorąco to wg mnie druk jest bardzo dobry nie widzę jakiś różnic kolorów czy przesunięć, opracowanie typowe dla pana Sałapy, brak wewnętrznego kolorowego poszycia,klejenie na jedną wręgę bez oklejek czy koła z "pasków". Opracowanie podobne do B-17 z MM za którego będę chciał się niedługo wziąć.

Parę zdjęć arkuszy, jakby ktoś chciał to mogę zrobić zdjęcie konkretnej części z bliska bo arkusz A3 ciężko złapać aby było wszystko widoczne i wyraźne.



--
Pozdrawiam.


 
12-04-20 18:28  Odp: Nowości i zapowiedzi 2020 - wątek informacyjny
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ok to ja mam kilka pytań. Czy środkowa część kadłuba da radę oszklić tak aby nie było widać wręg? Co jest w środku w tej części? Czy konstrukcja będzie wg Ciebie wystarczająco sztywna? Czy komora bombowa będzie jako otwarta czy projekt tego nie przewiduje?

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
12-04-20 18:45  Odp: Nowości i zapowiedzi 2020 - wątek informacyjny
Pan Samochodzik 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6


 - 1

Pan Sałapa nie przewiduje otwartego luku bombowego, niestety w oszkleniu będzie widać wręgi, zdjęcie instrukcji chyba dużo wyjaśni, tam jest taki "pudełkowy" dźwigar i w drugim przedziale za kabiną jest taki stolik, czy kadłub będzie sztywny ciężko powiedzieć ale wg mnie nie obędzie się bez podposzycia kolorowego żeby białe ściany nie "straszyły"




--
Pozdrawiam.


 
12-04-20 19:51  Odp: Nowości i zapowiedzi 2020 - wątek informacyjny
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

Tak off topic - Są jakieś fajne opracowania Wellingtona ? rysunki wnętrza, wyposażenia ?

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
12-04-20 19:53  Odp: Nowości i zapowiedzi 2020 - wątek informacyjny
sztukmistrz 

Na Forum:
Galerie - 9
 

Napiszę tak (jestem "szczęśliwym"posiadaczem egzemplarz), to jest dobry model do MM za powiedzmy 50 pln (dużo papieru) ale 100 pln to trochę za wiele, przerabiać kadłub dorabiać części to sobie mogę w MM, tu raczej powinien być wyższy poziom, którego oczekuje chyba większość wydając dość konkretne pieniadze. Swój wydatek rozgrzesze wtedy jak go skleje i nie bedzie jakiegoś mega sztukowania, docinanania a efekt końcowy nie spowoduje u mnie koszmarów, co do łączenia na 1/2 wregi to Łoś z KK jest tak zaprojektowany i jeżeli spasowanie części jest ok to problemu nie ma.

--
uwielbiam zapach butaprenu o poranku

 
12-04-20 21:34  Odp: Nowości i zapowiedzi 2020 - wątek informacyjny
Seweryn 

 

Ziemniakiem te zdjęcia robiłeś ;) wyblakłe jakieś. Brak komory bombowej trochę niewytłumaczalny.

--

Post zmieniony (12-04-20 21:36)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 30 z 121Strony:  <=  <-  28  29  30  31  32  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024