FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
28-12-20 13:55  [G] Reggiane RE.2000 Falco, Bumażnoje Modelirowanie, skala 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

To trochę taki powrót do sklejania spowodowany przerwą odpoczynkową po Junkersie... Model włoskiego samolotu Reggiane RE.2000 Falco. Samolot, wzorowany na amerykańskim Seversky Republic P-35 został oblatany w maju 1939 roku i skierowany "do pracy" we włoskiej marynarce wojennej na pancernikach "Roma", "Littorio" i "Vittorio Veneto", z pokładów których startował przy pomocy specjalnie skonstruowanej katapulty. Mimo dobrych właściwości lotniczych samolot nie spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony marynarki w związku z czym kolejne produkowane partie samolotu zostały sprzedane do Szwecji (60 sztuk) oraz na Węgry(70 sztuk), który to kraj zakupił również licencję na produkcję tych maszyn. Ogółem wyprodukowano 170 sztuk samolotów we Włoszech i blisko 200 na Węgrzech i z tego zestawienia widać, że maszyna nie miała wielkiego wpływu na przebieg działań bojowych. Model pochodzi z wydawnictwa Bumażnoje Modelirowanie. Jest fantastycznie spasowany, naprawdę, klejenie jest czystą przyjemnością. Nie jest specjalnie zdetalizowany, ale podwójna "gwiazda" i trochę detali w kabinie wymagają odrobinę cierpliwości. Dość dużym wyzwaniem (przynajmniej dla mnie) była osłona silnika, ale przynajmniej można potrenować precyzyjne klejenie i wyoblanie wąskich pierścieni, z których osłona się składa. W modelu wykorzystałem laserowe wręgi, koła wykonane standardowo z krążków tektury, oszklenie na własnym kopycie, ale nie jestem do końca zadowolony z efektu (mimo to, gdyby ktoś był chętny to jest do odstąpienia)...


--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
28-12-20 14:16  Odp: [G] Reggiane RE.2000 Falco, Bumażnoje Modelirowanie, skala 1:33
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Piękna robota, osłona silnika i śmigło to mistrzostwo.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
28-12-20 15:29  Odp: [G] Reggiane RE.2000 Falco, Bumażnoje Modelirowanie, skala 1:33
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Brawo!
Bardzo mi się podoba i temat i sam model.

--
Pozdrawiam!
Tuco

 
28-12-20 16:20  Odp: [G] Reggiane RE.2000 Falco, Bumażnoje Modelirowanie, skala 1:33
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Bardzo dobrze to wygląda. Gratuluję.
Te wycinanki są coraz lepsze. Na pewno warto się wśród nich rozejrzeć.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
28-12-20 17:17  Odp: [G] Reggiane RE.2000 Falco, Bumażnoje Modelirowanie, skala 1:33
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam, ładna robótka w standardzie.

 
28-12-20 17:25  Odp: [G] Reggiane RE.2000 Falco, Bumażnoje Modelirowanie, skala 1:33
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Świetnie! Kawał dobrej roboty! Osłona silnika jest pięknie "wygłaskana", podobnie jak kołpak i osłony wnęk podwozia - mistrzowsko. Do tego wszystko bardzo czyste.

Łopaty śmigieł mogłyby być lepiej uformowane, patrzę się na nie i mam wrażenie, że odstają od reszty. Co mi się nie podoba to koła - zdecydowanie za mocno się błyszczą. Warstwa matowego lakieru załatwi sprawę :)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
28-12-20 17:53  Odp: [G] Reggiane RE.2000 Falco, Bumażnoje Modelirowanie, skala 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jest na czym oko zawiesić !
Wykonanie SUPER !

 
28-12-20 18:21  Odp: [G] Reggiane RE.2000 Falco, Bumażnoje Modelirowanie, skala 1:33
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Przyjemny samolocik i do tego pięknie sklejony.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
28-12-20 18:42  Odp: [G] Reggiane RE.2000 Falco, Bumażnoje Modelirowanie, skala 1:33
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Rewelacja! Bardzo ładnie wykonany, czyściutko.

 
28-12-20 18:49  Odp: [G] Reggiane RE.2000 Falco, Bumażnoje Modelirowanie, skala 1:33
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Model jak zwykle pięknie wykonany. Osłona silnika czysta poezja standardu 👍. I ogromny minus bo brak relacji. Dobrze, że chociaż jest info o spasowaniu 😉.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024