FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
05-01-04 08:47  [Relacja/Galeria] ORP Grom wyd. MKF – cz.II ostatnia.
Hanys 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


 - 1
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Witam wszystkich!
To już druga i ostatnia część opisu moich zmagań z modelem ORP Grom z wydawnictwa Modele Kartonowego Fana autorstwa Grześka Nowaka.
Jak już wcześniej opisywałem model nie należy do najtrudniejszych. Średnio doświadczony modelarz poradzi sobie z nim bez większych trudności. Niestety jest pracochłonny, jak większość modeli okrętów ;-))))))). Jego budowa zajęła mi około 8 miesięcy, odliczając przerwy na rzeczy ważniejsze oraz brak weny do sklejania.
Generalnie model jest dobrze wydany, druk jest znakomity, jedyne do czego można się przyczepić to to, że karton rozdwaja się podczas zwijania w ciasne rurki oraz kilka elementów powinno być wydrukowane na papierze offsetowym a nie na kartonie (np. relingi z imitacją brezentu). Chciałbym też dodać, że jest to mój pierwszy model po 5 letniej przerwie w zabawę kartonem. Wiele rzeczy i pomysłów zaczerpnąłem z forum i pozwoliło mi to od razu dokonać przełomu w sposobie mojego sklejania. Ale do rzeczy….
Jak wcześniej pisałem sklejanie kadłuba jest bezproblemowe i idzie naprawdę gładko. Gdyby nie moje błędy podczas sklejania kadłuba wyglądałby on o niebo lepiej.

----------------------------------------------------------------------------------
Robert Nowak "Hanys" - okręty PMW, IJN i Koninklijke Marine II wojna światowa
----------------------------------------------------------------------------------

Post zmieniony (10-03-09 23:10)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [Relacja/Galeria] ORP Grom wyd. MKF – cz.II ostatnia.  nowe
Hanys 3319 05-01-04 08:47
 Re: [relacja z budowy] ORP Grom wyd. MKF – cz.II ostatnia.  nowe
Hanys 654 05-01-04 08:49
 Re: [relacja z budowy] ORP Grom wyd. MKF – cz.II ostatnia.  nowe
Hanys 629 05-01-04 08:50
 Re: [relacja z budowy] ORP Grom wyd. MKF – cz.II ostatnia.  nowe
Hanys 507 05-01-04 08:50
 Re: [relacja z budowy] ORP Grom wyd. MKF – cz.II ostatnia.  nowe
Hanys 604 05-01-04 08:51
 Re: [relacja z budowy] ORP Grom wyd. MKF – cz.II ostatnia.  nowe
Hanys 536 05-01-04 08:53
 Re: [relacja z budowy] ORP Grom wyd. MKF – cz.II ostatnia.  nowe
Hanys 512 05-01-04 08:53
 Re: [relacja z budowy] ORP Grom wyd. MKF – cz.II ostatnia.  nowe
Hanys 667 05-01-04 08:54
 Re: [relacja z budowy] ORP Grom wyd. MKF – cz.II ostatnia.  nowe
Hanys 531 05-01-04 08:55
 Re: [relacja z budowy] ORP Grom wyd. MKF – cz.II ostatnia.  nowe
Michał 507 05-01-04 09:00

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024