FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 
18-02-20 23:37  Odp: [R/G] Sturmpanzer I BISON Answer +
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Dziękuję Panowie za wszystkie rady i materiały bardzo się przydały.
Z osłon nad kołami działa dałem sobie spokój, bo doszedłem do tych samych wniosków co kolega jhradca .

Oto co udało mi się uzyskać:














Niestety nie był to model, który sklejał się sam, a na pewno bez przeróbek niewiele przypominałby to działo. W sumie z oryginalnej wycinanki Answera pozostała wanna kadłuba, koło napędowe oraz ogólny kształt nadbudówki reszta to przeróbki lub zapożyczenia z innych modeli.

Największym minusem wg mnie jest to, że w standardzie łoże haubicy oparłoby się zbyt wysoko nad stanowiskiem kierowcy i koła nie doszłyby do błotników tylko zostały w powietrzu.

Dziękuję za rady i uwagę.

Pozdrawiam

--

 
19-02-20 07:18  Odp: [R] Sturmpanzer I BISON Answer +
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Uznanie za ukończenie. Temat nie jest niestety łatwy, lekki i przyjemny...z drugiej strony nikt nie obiecywał, że taki będzie ;)
Z czego zrobiłeś te słomkowe osłony pocisków na błotnikach?

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
19-02-20 07:26  Odp: [R] Sturmpanzer I BISON Answer +
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Gratuluję ukończenia modelu. Szybko Ci to poszło...

Chyba trochę za gęsta farbą malowałeś

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
19-02-20 14:39  Odp: [R/G] Sturmpanzer I BISON Answer +
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Jednak dało się zmienić kształt rantów osłon - brawo! :-)

Ciekawy pojazd, wykonanie nie najgorsze.
Szkoda, że malowany, ale skoro jest niezbyt dobrze zaprojektowany, to nie było sensu kopać się z koniem. Faktycznie chyba użyłeś zbyt gęstej farby. Dodatkowo niektóre powierzchnie, łączenia elementów nie były idealnie przygotowane i malowanie to niestety uwypukliło.
Brudzenie lepsze, ale też takie sobie.
O ile "wnętrze" ujdzie, to na zewnątrz do mnie nie przemawia, szczególnie osłona działa. Może to wina zdjęć, oświetlenia, ale wygląda trochę przypadkowo popaćkana miksturą o nieokreślonej barwie:-) Ale o gustach się nie dyskutuje:-)
Zwracam uwagę na szczegóły i razi mnie położona byle jak lina holownicza. Żadnych zaczepów - niechybnie spadłaby na pierwszym wyboju:-)

Mimo uwag gratuluję ukończenia. Nie było łatwo, ale zmiany i poprawki, które wprowadziłeś na pewno dodają smaczku całości:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
19-02-20 15:24  Odp: [R/G] Sturmpanzer I BISON Answer +
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się jak wykonałeś ten model. Brawo !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
19-02-20 17:05  Odp: [R/G] Sturmpanzer I BISON Answer +
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Gratuluję ukończenia. Napracowałeś się ale doprowadziłeś model do wyglądu zdecydowanie bliższego rzeczywistości niż założył to projektant. Cieszę się, że skorzystałeś z moich uwag. Świetnie wypatrzyłeś ciekawy szczegół, który źle wykonano w wielu plastikach czyli belki wzmacniające mocowanie łoża siga. Płaskowniki z których je wykonano przy tylnym wzmocnieniu zostały skręcone(wygięte) aby większą powierzchnią połączyć je z tym wzmocnieniem. Fajne kosze na pociski.
Uwagi Stuga co do malowania są zasadne ale ten niepowalający efekt malowania , moim zdaniem wynika w duże mierze z faktu, że farba się po prostu błyszczy. Chyba można to poprawić przez pryśnięcie bezbarwnym matowym.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
19-02-20 18:33  Odp: [R/G] Sturmpanzer I BISON Answer +
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Model ciekawy, nietuzinkowy i niełatwy.

Wygląda całkiem przyzwoicie.

W chwili obecnej mógłbyś poprawić jakość wycinania części i przyłożyć się do właściwej impregnacji powierzchni i krawędzi.

Model w standardzie wykonuje się nieco inaczej niż malowany i sporo czasu trzeba poświęcić na przygotowanie go do malowania.

Trochę ćwiczeń i nie będzie przyzwoicie a pięknie ;-)

Gratuluję samozaparcia i konsekwencji w klejeniu.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
20-02-20 22:40  Odp: [R/G] Sturmpanzer I BISON Answer +
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Dziękuję za słowa uznania=motywację do dalszej pracy.

Malować modeli nie umiem. Jest to mój trzeci malowany model w życiu.

Demon osłony na pociski to zwykle walce oklejone kordonkiem i pomalowane.

Pozdrawiam

Post zmieniony (20-02-20 22:46)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024