FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
22-01-20 13:58  Odp: [R] Sturmpanzer I BISON Answer +
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam w kolejnej aktualizacji.

Przed instalacją "budy" postanowiłem najpierw przymierzyć działo.
Koło pochodzi z wycinanki Bisona zostało jednak przeze mnie trochę uplastycznione. Łoże to wcześniejsza wycinanka Answer.

Przymiarka wypadła raczej pozytywnie.

Bardzo dobrze, że wcześniej ściąłem i pochyliłem płytę, która biegła pod działem, bo inaczej koła wisiałyby w powietrzu.

Nie mogłem się powstrzymać, żeby nie przymierzyć na sucho.


Pozdrawiam

 
23-01-20 07:27  Odp: [R] Sturmpanzer I BISON Answer +
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Fajnie to zaczyna wszystko wyglądać. Taka jedna uwaga jednak. Przesunąłeś w tył całą nabudówkę, spowodowało to również przesunięcie w tył miejsca ułożenia SiGa. Zdaję sobie sprawę, że to dopiero przymiarki na sucho, ale czy łoże nie wystaje za bardzo do tyłu w stosunku do kadłuba?

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
23-01-20 16:31  Odp: [R] Sturmpanzer I BISON Answer +
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Demon ma trochę racji. Trochę bo ogon siga wystawał w niewielkim kawałeczku za tylną ściankę kadłuba ale na tym zdjęciu rzeczywiście ogon o parę milimetrów mógłby mniej wystawać.
El_paw, popatrz do jakiejś monografii lub na blueprinty w necie na rzuty bisona z boku i porównaj z tym co masz. W razie czego masz szansę dokonać poprawek. Np. przesunąć skrzynki na koła nieco do przodu.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
27-01-20 08:37  Odp: [R] Sturmpanzer I BISON Answer +
Piter16 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Bardzo fajnie to wychodzi el_paw, dajesz radę z tym "brzydalem". ;)
Zapytam się tylko, czy nie szkoda Ci transferu z fotosika na takie duże zdjęcia? Nie wiem jaki masz pakiet ale przy lite oraz dużej ilości wyświetleń miesięczny transfer potrafi się szybko wyczerpać. :)

 
29-01-20 12:16  Odp: [R] Sturmpanzer I BISON Answer +
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam

Piter16 mam pakiet premium i nigdy mi nie brakowało transferu.

Prace trwają.
Działo ma już lufę, chociaż na razie jest jeszcze nieprzyklejona

Ustawione na podwoziu

Z osłoną


Wydaje mi się, że mam kilka mm możliwości manewru i mogę ewentualnie przesunąć działo do przodu lub do tyłu.

Pozdrawiam

--

 
29-01-20 12:39  Odp: [R] Sturmpanzer I BISON Answer +
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17
 

Oj, ta lufa to raczej do wymiany...

 
29-01-20 15:20  Odp: [R] Sturmpanzer I BISON Answer +
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Co z lufą jest nie tak?
Sklejona jest w 100% z wycinanki Answera.

Pozdrawiam

Post zmieniony (29-01-20 15:45)

 
29-01-20 16:28  Odp: [R] Sturmpanzer I BISON Answer +
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17
 

Porównaj ją ze zdjęciami oryginału - ta wygląda na sporo za chudą i zbyt zwężoną w środkowej części (i chyba krzywą).

 
29-01-20 16:51  Odp: [R] Sturmpanzer I BISON Answer +
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Krzywa na pewno nie jest. Użyłem zalecanych średnic. Grubsza nie zmieści się w mocowanie.
Dzięki za zwrócenie uwagi. Popatrzę na fotkach jak to wyglądało.
Pozdrawiam

 
29-01-20 18:03  Odp: [R] Sturmpanzer I BISON Answer +
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Wygląda, że nie będzie problemu z wystawaniem ogona. Nie mam wycinanki Answera więc nie wiem czy jest a powinna być na tylnej ściance kadłuba przyspawana belka w rodzaju katownika, o który opierał się ogon siga. Do belki na jej obu końcach były przyspawane dwie inne belki idące pod lekkim kątem z obu stron kadłuba aż do pudełek na koła
haubicy co by odrzut jej nie wyrwał. Na tym kątowniku(belce) jakby wydłużającym tył pojazdu był dodatkowo bolec na ktory nachodziło koluszko do holowania haubicy. Zrób te elementy i dobrze przymierz by potem nie było problemu.
A lufa ewidentnie za cienka. I to mocno za cienka. To jest do zmiany obowiazkowej bo wygląda źle.

--

Post zmieniony (29-01-20 20:53)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024