FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
06-02-20 13:04  Odp: [R] Sturmpanzer I BISON Answer +
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Zabiliście mi ćwieka z tą lufą.
Relacje Enzo znam i dużo mi pomogła przy budowie, tym bardziej, że jest to ta sama wycinanka.

Udało mi się dotrzeć do takiego zdjęcia w monografii


Pomierzyłem zdjęcie i z proporcji obliczyłem grubość lufy. Wyszło mi, że w skali 1:25 powinna mieć 10,5 mm moja miała 7,2mm.

Stosując metodę znaną z "Czterech pancernych" lufę odpiłowałem i oto mam nową. UWAGA: Świeżo malowane!!!



Wydaje mi się, że teraz jest lepiej, ale oceńcie sami.

Muszę jeszcze wymienić ten kapsel na lufę bo teraz jest za mały i może wreszcie ta budowa się zakończy.

Pozdrawiam

Post zmieniony (06-02-20 13:06)

 
06-02-20 13:18  Odp: [R] Sturmpanzer I BISON Answer +
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Teraz wygląda znacznie lepiej.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
10-02-20 09:25  Odp: [R] Sturmpanzer I BISON Answer +
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Walka z modelem trwa. Podstawy kół na miejscu.


Nadbudówka - na razie przymiarka. Od siebie dodałem ruchome zawiasy oraz sztaby blokujące otwierane elementy. Zmieniłem też nieznacznie układ nitów z przodu pod działem.




Pozdrawiam

--

 
10-02-20 10:23  Odp: [R] Sturmpanzer I BISON Answer +
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Poprzednie zdjęcia z pogrubioną lufą jakoś nie specjalnie mnie przekonały, ale teraz widzę, że jest zdecydowanie lepiej:-)
Dodatkowo przednia osłona nadaje w końcu oczekiwany efekt charakterystycznej bryły tego pojazdu:-)
Wygląda naprawdę nieźle.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
10-02-20 10:35  Odp: [R] Sturmpanzer I BISON Answer +
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Nieźle pod względem modelarskim bo jako pojazd paskudne toto jak mało co :)))

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
12-02-20 07:25  Odp: [R] Sturmpanzer I BISON Answer +
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Wygląda to bardzo ciekawie...klei się już mniej.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
14-02-20 01:08  Odp: [R] Sturmpanzer I BISON Answer +
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Cały czas coś mi nie pasowało w kształcie osłony haubicy. Dopiero przeglądnięcie świeżo otrzymanej wycinanki wskazało mi o co chodzi. Otóż górny róg odchylanych w tylnej części zabudowy osłon haubicy był zaokrąglony a nie kanciasty (a tak go rysują w niektórych monografiach). Sprawdziłem swoje materiały i na zdjęciach jest okrągły.


Post zmieniony (14-02-20 01:25)

 
14-02-20 12:24  Odp: [R] Sturmpanzer I BISON Answer +
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Z tym już niestety nic nie zrobię bo bym musiał całą budę tworzyć od nowa, a trochę już mam dosyć tej budowy i dociekania co gdzie i jak.

W tej chwili próbuję "rozkminić" czy we wszystkich pojazdach były obejmy na koła armaty.


Może macie jakieś sugestie.

Pozdrawiam j

--

 
14-02-20 15:50  Odp: [R] Sturmpanzer I BISON Answer +
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Moim z daniem nie było żadnych obejm na koła w przypadku kół metalowych siga. Na niektórych rysunkach taka obręcz jest pokazana jako część bocznych osłon. Ale to chyba błąd bo pudełka na błotnikach bisona, do których wsadzano koła uniemożliwiałyby wsunięcie osłony z obręczą na koła. Możliwe, że na obręcze haubicy zakładano dodatkowe obręcze z dwiema klamrami do trzymania się ich przez obsługę. Założenie samych klamr na metalowe koła było chyba jednak możliwe bez takiej dodatkowej obręczy stąd uważam, że raczej dodatkowej obręczy przy kołach metalowych nie było. Jedyny sensowny powód założenia takiej obręczy z klamrami byłby wtedy gdy wsadzany na bisona sig miałby koła drewniane. Niewykluczonym wydawało mi sie, że to co widać na zdjęciu to obręcz z klamrą pozostała po spaleniu się drewnianego koła siga. Znalazłem jednak zdjęcie tego zniszczonego bisona i za nim stoi rozbita haubica z metalowymi kołami. Więc jest to raczej rozwarstwiona obręcz z metalowego koła. Na wszystkich zdjęciach jakie znalazłem nie widać aby do bocznych osłon haubicy były przymocowane osłony nachodzące na obręcze kół. Po prostu widać przerwy/szpary pomiędzy kołami siga a osłoną. Po za tym taka półkolista osłona byłaby pewnie nitowana do osłony co byłoby widać od zewnętrznej strony. Mam też zdjęcie innego rozbitego bisona gdzie osłona boczna spadła na ziemię. Nie ma tam obręczy/osłony. Żaden widziany przeze mnie model plastikowy nie ma takiej osłony/obręczy. I jeszcze jedno, te klamry na obręczy zachodzą na obie strony obręczy co jest pewnie wynikiem mocowania do brzegów obręczy koła. Taki sposób mocowania wyklucza osłonę.
Jestem pewien, że projektant bisona korzystał jedynie z monografii Tank Power nr 445 bo tam jest taka osłona i kanciasta góra tylnych osłon w innych czegoś takiego nie ma.

Sprawa zaznaczonych na zdjęciu błotników jest jasna. Bisony miały te półokrągłe błotniki po wyjściu z fabryk tak jak każdy panzer I. Ponieważ były one na specjalnych klamrach, często były gubione czy uszkadzane w warunkach bojowych. Na niektórych zdjęciach bison ma tylko jeden z tych błotników.

Post zmieniony (15-02-20 18:23)

 
15-02-20 14:09  Odp: [R] Sturmpanzer I BISON Answer +
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Wysłałem trochę materiałów - może się przydadzą.

A jeśli chodzi o krawędź osłony - nowa żyletka i da radę poprawić.

--

Post zmieniony (15-02-20 14:10)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024