FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
29-12-19 23:40  Odp: [R] - Gwizdek LOT'u - Jak-40 od MPModel w skali 1:33
Martini Lublin 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Podobnie jest w Boeingu 737 "Piłsudski" MPM. Brak wnęk, brak wnętrza, sama skorupa, do tego przesunięcia druku elementów i brak szczegółów. Na forum jest moja relacja z budowy w 1:50.

 
30-12-19 08:24  Odp: [R] - Gwizdek LOT'u - Jak-40 od MPModel w skali 1:33
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

@Martini Lublin - akurat w tym modelu problemów z przesunięciami kolorów nie zauważyłem - wszystko raczej pasuje. Co do spasowania części to już miejscami bywa gorzej, ale da się to przeżyć i skleić w miarę poprawnie.

 
30-12-19 13:40  Odp: [R] - Gwizdek LOT'u - Jak-40 od MPModel w skali 1:33
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Poniżej wrzucam trochę zdjęć gotowego modelu (na razie model bez antenek na dole kadłuba - o czym wspominałem wcześniej)


















Ogólnie model sklejało się całkiem nieźle. Poza kilkoma miejscami spasowanie elementów jest dobre. Jednak wszystko da się tak skleić by wyszło nie najgorzej. Mnie pewne problemy sprawiło odpowiednie ukształtowanie przodu oklejki oprofilowania skrzydło-kadłub - nie bardzo wiem, co autor miał na myśli, a instrukcja do modelu jest tak pomocna, że jak dla Mnie to tylko marnowanie toneru i miejsca na kartce. Ogólnie pomysł dobry, tylko chyba kształty części już nie bardzo pasują do tej koncepcji. Albo ja coś spartoliłem nie potrafiąc się wczuć w myśl autora :). Kolejny problem to sumaryczny obwód segmentu z kokpitem, który wychodzi trochę za duży. Ale prostym cięciem na czarnym polu "wnęki" podwozia przedniego można łatwo to naprawić i dopasować obwód. Przy takim podejściu polecam jednak przed cięciem dokleić kolejny segment nosa, by nie przesadzić z nacinaniem i nie zrobić "efektu domina" i konieczności przycinania pozostałych elementów nosa. Ja najpierw posklejałem wszystkie segmenty nosa włącznie z kokpitem (tak jak wychodzi), a dopiero potem dopasowywałem go do reszty kadłuba. Widać to z resztą na zdjęciach w relacji z budowy.

Swoją drogą, szkoda, że nie ma za wiele modeli tego typu maszyn w skali 1:33, a tylko w 1:48 lub 1:50. Co prawda wyszło kilka modeli samolotów pasażerskich w skali 1:33 z wydawnictwa GELI np. 737, DC-9, Fokker F-50, Caravelle czy Falcon 20, ale ich dostępność jest słaba, a ceny często zaporowe (tak wiem, "na Zachodzie" 40~60€; to nie jest dużo ;), ale 200zł za "wydmuszkę" w tej skali to już jednak trochę słabo się kalkuluje).

No nic, to by było na tyle
Cześć.

 
30-12-19 20:27  Odp: [R/G] - Gwizdek LOT'u - Jak-40 od MPModel ale w skali 1:33
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo ładnie sklejony model,gratuluję kolejnej perełki,pozdrawia Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
31-12-19 10:11  Odp: [R/G] - Gwizdek LOT'u - Jak-40 od MPModel ale w skali 1:33
henrykk   

walkiria napisał;
>
Swoją drogą, szkoda, że nie ma za wiele modeli tego typu maszyn w skali 1:33, a tylko w 1:48 lub 1:50. Co prawda wyszło kilka modeli samolotów pasażerskich w skali 1:33 z wydawnictwa GELI np. 737, DC-9, Fokker F-50, Caravelle czy Falcon 20, ale ich dostępność jest słaba, a ceny często zaporowe…
>
Podzielam to zdanie; by mieć modele (w moim przypadku „polskich“) samolotów pasażerskich w 1:33 muszę (bardzo żmudnie) przeskalowywać; ale w ten sposób mam już Ił-18 i B-767. Dalsze są w planach…

--
Pozdrawiam
Henryk

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024