FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
28-12-19 19:13  [G] HMS Roberts 1:400 wyd.JSC
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Witam

Model ukończony prawie przed chwilą :-) budowę zacząłem na przełomie czerwiec/lipiec . Model waloryzowany na podstawie planów modelarskich "Profile morskie " oraz zdjęć :-) Sama wycinanka dość dobrze spasowana nie sprawiała większych problemów.
Zapraszam do oglądania i dzielenia się uwagami które zastosuję przy innch projektach.













 
28-12-19 19:40  Odp: [G] HMS Roberts 1:400 wyd.JSC
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Napisz proszę coś o drobnicy: relingi, lufy, wyposażenie łodzi - chodzi o materiały, sposoby ich wykonania...

Detalizacja godna podziwu! Bardzo mi się podoba Twoja praca.
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
28-12-19 19:49  Odp: [G] HMS Roberts 1:400 wyd.JSC
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Hmm reling to fototrawiony produkt Abera , pasował mi najbardziej przy odległościach między słupkami.
Lufy , no tutaj to miałem trochę problemów . Na poczatku kupiłem lufy zestaw z GPM ale no właśnie ale okazało się że 380mm nie mają otworów wylotowych które sam nawiercałem , artyleria średnia to dramat bo zestawowa to nie brytyjskie 102 mm Mark XVIII tylko niemieckie 105mm. Musiałem dokupić osobno tym razem wybór padł na produkt Abera. 40mm pompomy i 20mm Orlikony to chyba też Aber nie jestem pewien bo znalazłem je u siebie bez opakowania.
Reszta to typowy złom modelarski , ja sobie najbardziej cenię plastikowe profile i papier nasączony SG :-)
Wiosła to drut 0,2mm i papier. Środek łodzi to częściowo elementy cięte laserem , a częściowo wykonane samemu z brystolu nasączonego SG.

Pozdrawiam

 
28-12-19 21:11  Odp: [G] HMS Roberts 1:400 wyd.JSC
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,piękny modelik,jednak relingi fototrawione wyglądają najlepiej w tej skali,gratuluję,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
28-12-19 23:55  Odp: [G] HMS Roberts 1:400 wyd.JSC
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Świetna woda. Tylko z taką modele "bez dna" maja sens. Reszta- co tu dużo pisać, czysta, precyzyjna i estetyczna robota.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
29-12-19 10:52  Odp: [G] HMS Roberts 1:400 wyd.JSC
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17
 

Super. Sam się podobnie bawię z modelami z JSC, więc bardzo mi się takie wykonanie podoba. Do pełni zachwytu brakuje mi tylko jakiejś załogi na pokładzie :)

 
29-12-19 11:46  Odp: [G] HMS Roberts 1:400 wyd.JSC
ja.seba 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Świetny model. Bardzo lubię modele JSC, tego też planuję kiedyś popełnić, więc Twoja praca będzie moją inspiracją. :) Bardzo podoba mi się Twoje wykonanie. Chciałbym do moich modeli robić podstawki z wodą, ale mam wrażenie, że na razie mnie to przerasta. Twoja mi się podoba. :)

 
29-12-19 11:50  Odp: [G] HMS Roberts 1:400 wyd.JSC
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Ogromne gratulacje!
Widziałem niedokończony model i już wtedy wyglądał wspaniale.
Bardzo fachowa praca, efekt świetny.
Powodzenia w kolejnych projektach, a na wystawach wielu wyróżnień.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
29-12-19 17:19  Odp: [G] HMS Roberts 1:400 wyd.JSC
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Seba, dzięki za odpowiedź. Nie wiedziałem, że istnieją takie dodatki dla tej skali... Chyba tylko raz, dawno temu, zmierzyłem się z 1:400 z JSC.
Pozdrawiam,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
29-12-19 21:07  Odp: [G] HMS Roberts 1:400 wyd.JSC
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dzięki koledzy za dobre słowa :-)
RannyPantofel - poćwicz na kawałku deseczki . Maluj ją na kolor niebieski , szaro niebieski lub zielonkawo niebieski. Zakup specyfiki AK lub Vallejo żele w kolorach oceanów ( wiem że to nie jest tanie ) bezbarwny żel i maziaj ćwicz , najlepiej jak byz miał jakiś kadłub modelu plastikowego 1:400 lub 1:700 . Podglądaj zdjęcia plynących jednostek i ćwicz ,ćwicz...... Ja ciągle staram sie ćwiczyć , a i tak jak przychodzi ulokowanie gotowego kadłuba na podstawce ma obawy czy nie dam ciała :-)

Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024