FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 13Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
17-11-19 19:31  Odp: [Z] Zgaduj zgaducha co klei Mucha...
Sławko   

Historii pilotów nie znam więc pozostaje mi strzelać ;)
DO-215 ? :)

 
17-11-19 19:35  Odp: [Z] Zgaduj zgaducha co klei Mucha...
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Do 17.

--
serwusik

 
17-11-19 19:46  Odp: [Z] Zgaduj zgaducha co klei Mucha...
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Lelum Polelum wygrał!

Tak, jest to zlicytowany Dornier Do 17 z Małego Modelarza, który to wpadł mi w ręce na licytacji u Vansena! Już wtedy zapowiedziałem, że zacznę relację i miałem nadzieję, że ktoś również pójdzie w moje ślady. Pomiędzy Bogiem a prawdą, kleję go już od 06-10-2019 ku uciesze Vansena, LuZaK-a i mojego serdecznego przyjaciela Kamila. Czas jednak pokazać go na forum, bo już nieco skleiłem. Do jutra pokażę zdjęcia.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
17-11-19 20:59  Odp: [R] Cień swastyki nad Europą. Dornier Do 17-Z1 Mały Modelarz
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Chętnie popatrzę. Mam już swojego Do 17 Z z GPM, ale chyba pierwszej edycji -jeszcze w torebce foliowej...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
17-11-19 21:12  [R] Cień swastyki nad Europą. Dornier Do 17-Z1 Mały Modelarz
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A zatem zaczynamy, ze specjalną dedykacją dla kolegi Vansena!

Od razu powiem, że to najnowszy z dotychczasowych modeli z wydawnictwa MM, jaki kleiłem. Pierwsze co mnie zdziwiło, to poziom detalizacji. W latach '90 raczej nie spotykany. Podkleiłem to co powinno być podklejone i tu pierwsze zdziwienie. Połowa zawartości zeszytu bez mała...



Podkleić jedno, ale dokładnie to wyciąć, to drugie...





Dopiero po tym, uświadomiłem sobie, że w modelu nie ma żadnej podłogi, która to wszystko usztywni. Jedynie cztery elementy, usztywniające to od góry i dołu. Wszystko klejone w powietrzu. Zaczęło mi się robić słabo.



Mimo, że opracowanie nowe, to projekt przewidziany na dwie wręgi. Wszystko obłe, załamane. Obawiałem się o zachowanie symetrii. Z każdym wzięciem tego szkieletu do rąk, pięknie pracował i się odkształcał. Tu zrodziło się pytanie. Wyposażać, czy kleić poszycie. Wybrałem to drugie, gdyby okazało się, że wnętrze nie siądzie do poszycia. Drugie pytanie - butapren czy BCG. W pierwszym wypadku jest możliwość rozklejenia, ale ryzyko zabrudzenia. W drugim będzie czysto, ale ryzyko zniszczenia w przypadku błędu (brak możliwości rozklejenia) i ryzyko wystąpienia krowich żeber. Padło na opcję z BCG, ma być czysto...





Najpierw złapałem w punktach krańcowych, później doklejałem fragmentami. Dało efekt. Pierwsza oklejka, jest nieźle. Zachęcony poszedłem do przodu. A tu niespodzianka. Szklić teraz czy po uformowaniu? Spora część z Was będzie w szoku - po.





Doklejając fragmentami i powoli, udało się.





Na ostatnim zdjęciu nie są jeszcze wklejone usztywnienia na krawędzi kabiny załogi. To jeszcze będzie doklejane, jak siądzie ostatni fragment poszycia. Powiem tak, lekko nie jest.



Ciąg dalszy nastąpi.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
17-11-19 21:26  Odp: [R] Cień swastyki nad Europą. Dornier Do 17-Z1 Mały Modelarz
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Są podklejone wręgi i jest diabeł, jestem i ja. :-))))

Czy poszycie kabiny składa się z warstwy zewnętrznej i wewnętrznej, czy zewnętrzna oklejka ma tylko druk dwustronny?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
17-11-19 21:44  Odp: [R] Cień swastyki nad Europą. Dornier Do 17-Z1 Mały Modelarz
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Niestety, to ten drugi przypadek.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
18-11-19 19:19  Odp: [R] Cień swastyki nad Europą. Dornier Do 17-Z1 Mały Modelarz
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Kto projektował?

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
18-11-19 19:56  Odp: [R] Cień swastyki nad Europą. Dornier Do 17-Z1 Mały Modelarz
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pan Roman Staszałek

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
18-11-19 19:56  Odp: [R] Cień swastyki nad Europą. Dornier Do 17-Z1 Mały Modelarz
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Zasiadam na widowni.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 13Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024