FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 28Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
19-11-19 00:09  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Zapasowe (chyba, bo główne jest na pomoście dowodzenia) potrójne koło sterowe, które powstawało całe popołudnie wśród strasznych klątw.
Elementy podstawy skorygowane według rysunku stoczniowego. Widać, że jest ono również bardzo filigranowe ale możliwości techniczne grubych paluchów trafiły na niewidzialną barierę wykonalności. I tak w stosunku do elementów z wycinanki to pajęcza finezja ;-)
Nie jestem też pewien, czy powinno być całe mosiężne - kolor wydruku tak sugeruje, więc tak przyjąłem.
Nie wiem, czy to miało sens bo prawie go nie będzie widać.



--

Post zmieniony (19-11-19 00:11)

 
19-11-19 00:45  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zawsze jest sens! Nawet jak tylko trochę widać, to takie detale się zapamiętuje.

W moim odczuciu, podstawa koła powinna być biała lub czarna, rączki raczej w kolorze drewna. Ale to tylko moje widzimisię. Nie poprawiaj, lepsze jest wrogiem dobrego.

Pozdrawiam Marek

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
02-12-19 23:24  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Jedziemy z koksem.

Kominy postanowiłem trochę wzbogacić na podstawie dostępnych zdjęć o elementy nieprzewidziane w opracowaniu - drabinki i perty (na żaglowcach to takie linki przymocowane pod rejami po których się chodzi, na okrętach wojennych - nie wiem, czy to się tak nazywa).
Poprawiłem też układ dodatkowych rur. Zdjęcia są niestety sprzeczne ze sobą, bo d'Entrecasteaux był najwyraźniej przerabiany podczas swojej służby, a Bałtyk stopniowo rozbrajany z takiego wyposażenia. Przyjąłem więc wersję najbardziej prawdopodobną na moment po sprowadzeniu do Polski.

Zrobiłem sobie przyrząd do precyzyjnego mocowania poprzeczek drabinek, o taki. Dzięki temu miejsce klejenia jest idealnie w powietrzu i cyjanoglut nie lepi całej drabinki do podłoża.


Tu rury wstępnie przygotowane do przyklejenia. Pręty polistyrenowe, rozwiercone od góry żeby wyglądały jak pusta rura. Jedna jest grubsza, taka była na ostatnim kominie i wystawała nad niego.


Kominy z okapami już podziurawionymi pod rury - każda z nich wystawała trochę nad okap, a ta gruba mocno nad ostatni komin, do poziomu ożebrowania.


I kominy gotowe, w międzyczasie tez zacząłem dłubać nadbudówkę rufową.


Nie mogłem się oprzeć przymiarce na pokładzie:


--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
03-12-19 08:04  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Super to wygląda! Bardzo podoba mi się patent na klejenie drabinek.
Czekam na więcej :)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
03-12-19 14:51  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,przepiękna robota,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
03-12-19 16:31  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Czyszściutko ! Widać doświadczenie okrętowca.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
03-12-19 20:38  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

"Kominy postanowiłem trochę wzbogacić na podstawie dostępnych zdjęć o elementy nieprzewidziane w opracowaniu"

Proszę o identyfikację roku wykonania zdjęć.

Na początku relacji pisałeś....

"Postanowiłem zadziałać w duchu patriotycznym i mając do wyboru Dragona, Bałtyka i kilka niszczycieli wybrałem Bałtyka, z kilku powodów: moja ulubiona linia kadłuba (przełom XIX i XX wieku),"

A teraz hipokrytycznie powołujesz się na nieznany sobie okres.

Może podesłać Ci zdjęcia z 1940 roku na które bezmyślnie będziesz się powoływał, że to zdjęcia na który budujesz model.... przełom XIX i XX wieku.... żal......

--
Rock Honor Ojczyzna

 
03-12-19 21:01  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Daj sobie spokój, nie będę na to odpisywał. Żegnam.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
03-12-19 21:38  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Yarpen Zirgin 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tia... Obraź się za to, że ktoś krytykuje Twoją pracę, kiedy zaczynasz tworzyć S-F, a nie model. Na pewno to sprawi, że inni przestaną patrzeć krytycznie na to, co wyprawiasz.

 
03-12-19 22:02  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Krytykuje? ja tu widzę moment frustracji, z którą trudno dyskutować. To trzeba przeżyć w zaciszu.
Krytyką byłoby udowodnienie, że coś zrobiłem źle. Najlepiej z sugestią źródeł, gdzie można znaleźć poprawne rozwiązanie.

Co do merytoryki: przeanalizowałem m.in. te zdjęcia.
Były podpisane jako d'Entrecasteaux, niektóre gołym okiem widać, że dotyczą już Bałtyka. Wszystkie zdjęcia więc pochodzą z okresu służby w marynarce francuskiej (przełom XIX i XX w.) i na początku służby w PMW (1928, niektóre później, ale tam już prawie nic nie ma).



Jeżeli chodzi o rury przy kominach, mamy widoki z obu burt - wyszło mi, że najbardziej prawdopodobny układ tych rur jest właśnie taki, jak zrobiłem. Jak ktoś ma inny pomysł, chętnie poczytam.

Nie obrażam się, ale nie widzę sensu dyskutować z określeniami typu "hipokrytycznie", "bezmyślnie" czy "żal". Od tego są gabinety z wygodnymi kozetkami, a nie jestem w tym specjalistą. Wolę poczytać o prawidłowej wersji którą ktoś zaproponuje.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 28Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024