FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 28Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
03-11-19 17:10  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Batonus po raz kolejny się niepotrzebnie unosisz - nie wiem, czy masz złą wolę, czy po prostu nie rozumiesz co czytasz, więc może ci jeszcze raz wytłumaczę.
Twoim "zbójeckim prawem" jest sklejać sobie ten model według własnych wyobrażeń, a normalnym prawem oglądających relację jest zwrócenie ci uwagi jeżeli coś się nie zgadza.
Jakbyś nie był tak zacietrzewiony w głoszeniu swoich wizji to być może raczył byś zauważyć, że zwracam ci uwagę na błąd w wymiarach tych pasów jaki podałeś w relacji - napisałeś cytuję "1,5 na 5mm" co oznacza, że mają 1,5 mm na 5 mm w modelu, a według mojej wiedzy mają one wymiary 15 mm długość, 5 mmm szerokość - zrozumiałeś już i o poprawienie tego zapisu prosiłem.
Nikt ciebie nie zaczepia tylko prosi o trzymanie się faktów i zwrócenie uwagi na pewne sprawy typu dodanie skrótu ORP - wszak tym co robisz i jak podchodzisz do sprawy wystawiasz sobie świadectwo.

 
03-11-19 17:31  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Wolę się skupić na relacji, więc nie będę kontynuował tej wymiany zdań. Nie rozumiemy się i trudno, szkoda czasu.
Pasy poszycia dna mają dokładnie 1,5 x 5 mm i już tego nie zmienię. Jeżeli masz wiarygodne źródło innych wymiarów to podaj je, może po fakcie zweryfikuję swoją wiedzę. Ale najpierw popatrz na opracowania krążowników budowanych we Francji na przełomie XIX i XX wieku: D`Estrées, Swietłana (dla Rosji), a także budowanych w Rosji - Admirał Nachimow, gdzie dno było kryte blachami miedzianymi. W każdym z nich pasy blachy w modelu mają wymiary 1,5 x 5mm.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
16-11-19 16:04  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Aktualizacja - prace mkną powoli do przodu. Zaczął się etap wkurzającej drobnicy, ale mającej ogromny wpływ na końcową estetykę modelu.



Sponsony na śródokręciu wymagają głębokiej ingerencji w kształt części - zostały opracowane jako prosta ściana bez załamań i krzywizn, podczas gdy w oryginale miały wyraźne poziome załamanie i podcień - widać to wyraźnie na drugim zdjęciu.
W ramach uplastycznienia zrobiłem też reflektor - miałem do dyspozycji tylko rzut stoczniowy z boku, więc musiałem włożyć trochę własnej wiedzy i fantazji.



Starałem się odwzorować przewłoki z wałkami z przewężeniem na środku (ostatnie zdjęcie).


Wykonanie galeryjki admiralskiej trochę mnie przeraża, gdy patrzę na rysunek stoczniowy - ale tę przyjemność zostawię sobie na później. Na razie zrobiłem na rufie drzwi z zawiasami. Środkowe znacznie szersze, z zapasu koloru bo wycinankowe były takie same jak boczne, a tam jest taki sam reflektor jak na dziobie (nie będę go robił) więc w wąskie by się nie zmieścił.



Została mi część nr 56 - wyglądająca jak poler (6 szt). Na żadnym rysunku ani na pokładzie nie zaznaczono gdzie ją przykleić - ktoś ma jakiś pomysł? Może jest na sali projektant?


--

Post zmieniony (18-11-19 10:06)

 
16-11-19 16:22  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Genialne detale Tomek.
Niby wiadomo, czego się po Tobie spodziewać, ale patrząc na dbałość o szczegóły i wykonanie tych wszystkich drobnych elementów, nieustannie gały wychodzą z orbit. Te stare okrętowe brzydale mają w sobie coś:)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
16-11-19 16:31  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Piękna robota Tomku. Podgląd, bo sam w przyszłości chciałbym go ulepić :)
Jakoś umknął mi ten temat... Bardzo ładnie wykonałeś miedziane poszycie. Chapeau bas :)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
16-11-19 20:38  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Detale „robią robotę. Zawsze robią na widzach wrażenie. W przypadku okrętów mam zdanie, że powinno się usiąść przy takim modelu i oglądać go centymetr po centymetrze. Dopiero to pozwoli na osiągniecie pełnego wrażenia...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
16-11-19 21:09  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

O ile się nie mylę to części 56 mają być wokół tylnej wieży.


--
Pozdrawiam.
-----------------

 
16-11-19 23:08  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Batonus, do oddania skali drobiazgów, powinieneś -moim zdaniem - użyć czegoś mniejszego: główki szpilki albo łebka zapałki...
Groszówka przytłacza swoim rozmiarem Twoją misterną robotę ;-))
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
17-11-19 00:23  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Pomyślę o tym ;-)

RomanC - dzięki, na to wygląda. Już są na miejscu.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
17-11-19 22:53  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Kolejne fazy powstawania kabestanu:



Powstał na podstawie tego rysunku szczegółowego. Nie udało mi się zachować dokładnie wszystkich proporcji, ale z odległości oglądacza modelu - może być ;-)


I magazynki pokładowe (chyba). W wydaniu zostały wydrukowane w sposób sugerujący że są oszklone, co wydaje się dziwne jak na okręt wojenny. Nie mając innego pomysłu ani wiarygodnych zdjęć , oszkliłem je więc.
Prawidłowo powinny być uniesione na podstawie o mniejszej powierzchni, więc to też odwzorowałem.



--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 28Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024