FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
21-04-20 21:24  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

„po dwie na skrzydłach pomostu dziobowego [czyli 2 na lewym i 2 na prawym skrzydle, razem 4] oraz cztery na pomoście nadbudówki rufowej”.

Jakby nie liczyć, wychodzi osiem, a nie sześć.

 
21-04-20 21:48  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No skoro to krążownik to bez kozery powiem pincet.

--
Rock Honor Ojczyzna

 
21-04-20 22:41  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 



--
Rock Honor Ojczyzna

 
21-04-20 22:59  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

O, i to jest konkret, dzięki!
W opisie w opracowaniu jest więc błąd, powinno być "dwie na skrzydłach pomostu dziobowego".
A nie "po dwie".

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
21-04-20 23:10  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Twój model to błąd.
Tabeli stoi napisane ze 6.

--
Rock Honor Ojczyzna

 
21-04-20 23:12  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Twój model to błąd.
W tabeli stoi napisane ze 6.

--
Rock Honor Ojczyzna

 
21-04-20 23:59  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

W której tabeli?

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
22-04-20 07:29  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

@Ramm "@Ryszard "trochę" to i dużo lepiej niż to co było. Na kolana i uwielbiać mnie, dziekuję."
A co było ? Normalna dyskusja z prowadzącym relację dotycząca prawidłowego wyglądu szalup, wioseł i opis jak szalupy są mocowane, wodowane.
Nie znam się na żartach i po co ta ironia
Ja też dziękuję.

Post zmieniony (22-04-20 07:30)

 
22-04-20 10:29  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Mam wrażenie, że zdecydowanie lepiej jest budować okrętych innych nacji, nie wywołują one takich emocji, bo nikt ich nie traktuje tak personalnie. hehehehe.

 
22-04-20 10:44  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Coś w tym jest.

W innym wątku jest mowa o Twojej Malayi - podpowiedz gdzie, bo nie mogę znaleźć.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
22-04-20 19:55  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 18


 - 7

Batonus ,jak Ty człowieku dociągniesz do końca relacji i nie dostaniesz zawału to nie wiem . Panowie , wszystko można powiedzieć pozostaje tylko kwestia formy . Zaglądam tu często ale aż mnie boli czytając co poniektóre posty . Bawmy się a nie walczmy .


Życzę zdrowia , przede wszystkim psychicznego .



Jańcio

--

Post zmieniony (22-04-20 19:57)

 
22-04-20 21:15  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Dociągnę spokojnie :-) mam duże zasoby cierpliwości, do ludzi też.
Kończę wszystkie swoje modele, to i dokończę relację. i NIKT nie jest w stanie mi zepsuć radochy z ukończenia modelu, choćby z błędami.
Złośliwość można tolerować, obrażania już nie - a w pewnym momencie było bardzo blisko, więc przy następnym podobnym wpisie poproszę moderatora o usunięcie wszystkiego co tu zamieszcza ów uprzykrzający się osobnik.

Przed chwilą opanowałem sztukę robienia lin ze zwisem który się układa tak, jak ja chcę - z prętów polistyrenowych wyciąganych nad ogniem. Wiele jest prób, nie każda udana - najważniejsze, żeby tak wyciągnietą linkę obciążyć na minutę końcówką takiego pręta wypuszczoną z kombinerek tuż po wyciąganiu. Zwisa wtedy prosto i tak zostaje.
Do końca budowy jeszcze kilka kroków - trapy, pozostała opcjonalna artyleria - do zakłamanej wersji :-D i ostateczny retusz. Na takim etapie nie wolno się poddać. A do śladów katastrofy na pokładzie rufowym (rozlany cyjanoglut) już się przyzwyczaiłem, z pewnej odległości nawet nie bardzo to widać.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
23-04-20 10:39  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Cześć Tomek. Model wychodzi bardzo ładnie i na pewno efekt końcowy będzie super.

Co do tego gluta, to pewnie jest już za późno, ale można go trochę przykryć. Miałem kilka razy podobnie :)
Samą warstwę gluta można wstępnie zeszlifować papierkiem (600, lub 1200) naklejonym na patyczek do lodów, ale tylko tak żeby nie uszkodzić druku. Na to dajemy lakier błyszczący, lub np. Sidoluks na cały element (nie tylko na plamę), a na koniec lakier mat. Tutaj chyba lepiej sprawdzi się nałożenie pędzlem jednego i drugiego lakieru, bo glut, nawet zeszlifowany, ma swoją grubość.
Jeśli chcesz przetestuj na jakimś neutralnym druku. Może chociaż na przyszłość się przyda.

Trzymam kciuki i wyglądam galerii :)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
23-04-20 10:42  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Dzięki! Te czynności wykonałem zaraz po awarii - nie było łatwo, bo glut wlał się między dwie zejściówki z filigranową konstrukcją z drutu.
potem było mazanie dobraną farbką, dorysowywanie desek, lakierowanie.
Wobec zżerającej ciekawości oglądających - zrobię w galerii zbliżenie na to miejsce :-)

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
23-04-20 11:06  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Tomek, gratuluję spokoju w "dyskusjach" i chęci "dogodzenia" krytykom. Przy okazji też mi się dostało ale słusznie i się poprawię , bo Twój okręt inspiruje i zachęca do kończenia niedokończonego.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
23-04-20 16:56  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@Batonus , ja swoje relacje prowadze tylko na "pampersach". Choć niewykluczone, że kiedyś i tu zagoszczę, szczególnie że publika wydaje się mocniej ożywiona: ]

Post zmieniony (23-04-20 16:57)

 
23-04-20 20:11  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

I są jawne gluty bez piców i innych takich ściemek :] Tutaj napięcie sięga zenitu i wszyscy czekają jak na szpilkach na końcową galerię :)

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki
IJN Haguro

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN I

 
24-04-20 14:20  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Podziwiam pracę i cierpliwość, nie tylko tę czysto modelarską.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
26-04-20 21:59  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Weekendowe postępy.

Nazwa, pominięta w opracowaniu (dlaczego? - nie mam pomysłu): literki po wydrukowaniu wycięte i pomazane pastą mosiężną oraz umieszczone na miejscu:



Do wykonania trapów zbudowałem z tektury tymczasowy stelażyk:



i zamocowany trap lewoburtowy:



--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
27-04-20 08:16  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Cudeńko nie model wykonujesz. Podziwiam.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
27-04-20 08:17  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Tomek, IMIĘ!
;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
27-04-20 11:28  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Tomek, zwodujesz Chanzy ?

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
27-04-20 11:38  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Myślałem o tym wczoraj :-) Mam spory wybór takich starych dziwacznych pierników, więc nie będzie łatwo się zdecydować.
Najpierw po drodze jakiś samolocik albo dwa.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
27-04-20 16:38  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 


Podczas drogi do Polski na początku sierpnia przed wejściem okrętu do Kanału Kilońskiego nadeszła depesza z Kierownictwa Marynarki Wojennej w Warszawie, która nakazywała zmianę nazwy okrętu. Nadano mu neutralne imię Bałtyk, spowodowane to było sporami politycznymi dotyczącym imienia okrętu. Chodziło o nie podtrzymywanie w kraju skłonności monarchistycznych i o podkreślenie związków kraju i jego morskich aspiracji z morzem Bałtyckim. Wykorzystując postój okrętu zlikwidowano cały, wykonany przez francuzów napis – niestety nie po polsku: Karl Wladislaw IV, nie zakładając nowego z braku odpowiednich liter.
Dlatego

--
Rock Honor Ojczyzna

 
27-04-20 20:29  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

ORP Bałtyk, Gdynia 1927
Prawa i lewa burta.


--
Rock Honor Ojczyzna

 
27-04-20 20:52  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

30.07.1927 r. - wypłyniecie z Cherbourga (bez nazwy)
17.09.1927 r. - nadanie nazwy "Bałtyk"
Jak dla mnie co najmniej dziwne by opracować model bez nazwy tzn. wg stanu w jakim był zaledwie przez 1,5 m-ca.
Na okładce GPM widnieje nazwa "ORP Bałtyk" a skoro okręt jeszcze nie miał nazwy i elementy wycinanki są też bez nazwy to i nie powinno jej być na okładce :-)

Post zmieniony (27-04-20 21:05)

 
27-04-20 21:13  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Model został opracowany na moment przypłynięcia do Gdyni - sierpień 1927

--
Rock Honor Ojczyzna

 
28-04-20 22:29  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Posiłkując się poniższymi zdjęciami, zrobiłem pominięty w opracowaniu tzw. tent - zadaszenie z brezentu z tyczkami do rozpinania po obu burtach. Na pierwszym zdjęciu widać ORP Bałtyk z rozpostartym tentem, tuż po przyholowaniu do Gdyni. Dwa kolejne to oczywiście d'Entrecasteaux, z tentem zwiniętym jaki chciałem odwzorować. Ten francuski jest znacznie dłuższy - sięga aż do masztu i uznałem, że tak będzie ciekawiej.



Wygląda to teraz tak:



Na drugim zdjęciu jest najazd na miejsce cyjanoglutowej katastrofy na pokładzie z początkowej fazy budowy - to ta ciemna żółta plama. "Uroku" dodaje jeszcze światło, które wzmacnia efekt.

A tu 110 sztuk mosiężnych obramowań do bulajów, następnie wepchniętych w pokrywy włazów i oszklonych. Klejone Clearfixem wraz z obramowaniem. Najpierw kleiłem samą ramkę do kartonu cyjanoglutem, ale podwójna operacja okazała się bez sensu - sam Clearfix wystarczająco mocno wiąże zarówno ramkę jak i oszklenie z kartonem.



Nazwa: wg książki Witolda Koszeli pt. "Krążowniki Polskiej Marynarki Wojennej" którą przeczytałem bardzo wnikliwie, zwłaszcza rozdział poświęcony Bałtykowi - jest mowa o tym, że okręt przyholowano 11 sierpnia 1927 r. do Gdyni już pod nazwą "Bałtyk", ale oczywiście bez liter na kadłubie, co potwierdzają zdjęcia z krótkiego okresu (kilku dni) zanim został skierowany do Danziger Werft na "prace rozbiórkowe". Nie znalazłem żadnej wiarygodnej informacji, również w internecie - kiedy przymocowano litery. Założyłem więc, że mogło się to stać jeszcze przed rozpoczęciem prac. Po ich ukończeniu, a więc po zubożeniu okrętu o wiele ciekawych cech wyglądu litery już są. Ja nie buduję modelu na konkretny dzień bo to po prostu niemożliwe, tylko na okres tuż po sprowadzeniu do Polski, ale przed demolką. Co wielokrotnie podkreśliłem w tej relacji. I nazwa zostanie, niezależnie od innych nowych informacji gdyby się tu pojawiły ;-)

--

Post zmieniony (30-04-20 11:15)

 
29-04-20 08:17  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wiem, że to dręczy człowieka ale gdybyś nie wskazał gdzie ta "straszna" cyjanoglutowa katastrofa to bym jej nie znalazł :-)
Całość robi wrażenie ! Bardzo mi się podoba !

 
29-04-20 10:27  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Zgadzam się z Ryszardem, gdyby nie "samobiczowanie" nikt by nie zauważył "problemu". A zdjęcia raczej wyolbrzymiają niedoskonałości niż je maskują. Dla mnie jedynym małym mankamentem, który zauważyłem jest nierówna poręcz na balustradzie co jest efektem nieidealnej wysokości koronkarskiej balustrady. Nie zmienia to oceny 6 w pięciopunktowej skali.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
29-04-20 10:28  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Postaw tam majtka z mopem w ręce, to będzie wyglądało jakby szorował mokry pokład :-)

Te wszystkie detale, o które wzbogacasz Bałtyk wyglądają świetnie. Jak cały model zresztą!

--
pzdr
Kemot

 
09-05-20 17:50  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Prace wykończeniowe w toku - artyleria małego kalibru. To już ostatnie elementy okrętu, zastał ostateczny retusz, podstawka i powieszenie bandery przy dźwiękach hymnu ;-)

Znalazłem w necie takie oto zdjęcia działek Hotchkiss 47mm. Kierowałem się bardziej zdjęciami niż grafikami, więc niektóre elementy są mosiężne. Nie mam za bardzo motywacji, żeby je aż tak uszczegółowić - bo te działka to przecież historyczne kłamstwo, więc mocno uprościłem (ale i tak szczegółów jest więcej niż w opracowaniu)



Tu kolejne fazy powstawania działek Hotchkiss 37mm - do nich mam tylko grafiki, ale wyglądają dość wiarygodnie i szczegółowo.



W tej chwili wszystkie działka są już na miejscu - ich mocowanie było mordęgą (wciskanie między linki, relingi i inne drobne elementy). Moim zamysłem był demontaż do celów pokazu modelu zbliżonego do prawdy, ale ostatecznie zdecydowałem zostawić, jak jest. Jak przyjdzie mi do głowy udział w jakimś konkursie, to umieszczę odpowiedni komentarz, np. UWAGA, kłamstwo! działek nie oceniać! itp. ;-)

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
09-05-20 18:55  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Świetna drobnica. Szacun za cierpliwość i gratulacje dla wzroku.Nawet przy sprzęcie wspomagającym to i tak takie maleństwa są wyzwaniem. Ile czasu zajmuje Ci jedno działko ?

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
09-05-20 19:12  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26


 - 46

Świetnie Ci wychodzi to kłamanie, czekam zatem na finał.

 
10-05-20 22:41  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Nadszedł czas na galerię. A właściwie na dwie galerie:
- błękitne tło - galeria BEZZĘBNY TYGRYS, czyli próba rekonstrukcji historycznego wyglądu okrętu w okresie między sprowadzeniem do Polski a rozpoczęciem prac rozbiórkowych w 1927 roku; na działka Hotchkiss 47 mm i 37 mm zamykamy oczy, bo jak wspomniałem wyżej - ich demontaż do tej wersji powodowałby zniszczenia niewarte zachodu,
- białe tło - galeria MARZENIA POLAKÓW O SILNEJ FLOCIE, czyli fikcyjny wygląd uzbrojonego okrętu z czasów służby pod nazwą d'Entrecasteaux.

Trzy łyki statystyki: model powstawał w dniach 9 października 2019 - 10 maja 2020, budowa trwała 180 dni netto (czyli takie dni, w które coś konkretnego zrobiłem przez min 1 godzinę).
Dziękuję wszystkim którzy mnie wspierali, miłego oglądania!


















--

Post zmieniony (03-02-22 21:04)

 
10-05-20 23:12  Odp: [R/G] Krążownik BAŁTYK z GPM
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Gratulacje, świetny model ciekawego okrętu. Model wygląda na fajnie opracowany, ale to co dodałeś od siebie jest niesamowite :-) Gratulacje :-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
10-05-20 23:28  Odp: [R/G] Krążownik BAŁTYK z GPM
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Gratuluję, podpatrywałem sobie cicho od początku i nie sądziłem, że wyjdzie aż tak dobrze. To że pokazuje dwie wersje, jak dla mnie jest wyczynem. Plama na rufie, gdybyś o tym nie wspomniał, nawet bym tego nie zauważył. Obłęd i szacunek za nerwy na wodzy, wykonanie i efekt końcowy.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
10-05-20 23:43  Odp: [R/G] Krążownik BAŁTYK z GPM
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Kapitalne wykonanie!
Masa szczegółów, dorobionych i tych zwaloryzowanych, poraża. Genialnie się to wszystko prezentuje.
Jedyne co mi tu nie gra to podstawka... jakoś bardziej mi pasuje opcja na dwóch tulejach. Te cztery elementy podstawki trochę zasłaniają bryłę części podwodnej okrętu.
Jeszcze raz gratuluję - efektu i tempa budowy:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
10-05-20 23:52  Odp: [R/G] Krążownik BAŁTYK z GPM
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Dzięki! A ja dotąd nie mam przekonania do dziurawienia kadłuba i nabijania na kołki. Dlatego póki co wymyślam konstrukcje podobne do stoczniowych legarów, które bardziej przemawiają do mojej wyobraźni. Ale nic nie jest na tyle trwałe, żeby nie można było tego zmienić, zwłaszcza upodobania. Może któryś z kolejnych okrętów będzie nadziany na jakieś bolce, zobaczymy.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
11-05-20 06:24  Odp: [R/G] Krążownik BAŁTYK z GPM
yogi 

Na Forum:
Galerie - 10
 

Piękny model, świetne zdjęcia.

 
11-05-20 06:42  Odp: [R/G] Krążownik BAŁTYK z GPM
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Gratulacje! Model znakomity! Robi ogromne wrażenie! Brawo!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
11-05-20 08:03  Odp: [R/G] Krążownik BAŁTYK z GPM
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Taką właśnie "zabawę" w modelarstwo lubię i cenię najbardziej ! Szukanie w źródłach, wzbogacanie o szczegóły konstrukcyjne i wkład pracy by model był jak najwierniejszą kopią oryginału !
Piękne wykonanie a wielce ciekawa sylwetka okrętu (że nie wspominam o dwóch jego wersjach) i ogrom szczegółów wyposażenia przyciąga wzrok i budzi zachwyt !
Jedno tylko ale... podciągnij banderę na rufie, bo teraz to wygląda jak opuszczona do połowy flagsztoku a to wiadomo co oznacza... :-)

 
11-05-20 08:27  Odp: [R/G] Krążownik BAŁTYK z GPM
REMIK   

Podglądałem tą relację od samego początku. Świetny warsztat i ciekawy temat. Efekt końcowy rewelacyjny!

 
11-05-20 09:11  Odp: [R/G] Krążownik BAŁTYK z GPM
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Kolejny pięknie wykonany przez Ciebie model. Gratulacje !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-05-20 09:49  Odp: [R/G] Krążownik BAŁTYK z GPM
kari   

... efekt końcowy powala; gratulacje dla wykonawcy oraz autora projektu.
----------------------------------------------------------------------------------------------------

 
11-05-20 09:55  Odp: [R/G] Krążownik BAŁTYK z GPM
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

nie no, chapeau bas!
na taki "bautyk" to można patrzeć :D

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
11-05-20 10:04  Odp: [R/G] Krążownik BAŁTYK z GPM
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Obrzydliwa bryła krypy. Ale model wykonany rewelacyjnie, Bardzo podoba mi się styl wykonania.

 
11-05-20 10:08  Odp: [R/G] Krążownik BAŁTYK z GPM
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

JHradca: -nie wiem, ile zajęło pojedyncze działko bo robiłem je wszystkie hurtem, przez tydzień.
Ryszard - z tą banderą masz trochę racji, ale to zależy od kąta spojrzenia na konkretne zdjęcia ;-) Moim zdaniem do połowy masztu daleko. Trochę się boję odrywać od linki, bo mogę wyrwać banderę razem z flagsztokiem i pokładem :-D

--

Post zmieniony (11-05-20 10:18)

 
11-05-20 10:19  Odp: [R/G] Krążownik BAŁTYK z GPM
greg   

Również nie mogę się napatrzeć i "napodziwiać" na efekt Twojej pracy.
Coś pięknego w swej konstrukcyjnej "brzydocie" ;)
Jedyne co -faktycznie trochę "przeszkadza" w ogólnym odbiorze/oglądaniu i podziwianiu całości sylwetki- to ta "monstrualna" w/g mnie podstawka. Może gdyby zrezygnować z jej pierwszego i ostatniego segmentu (tj. najwyższych i najbardziej przeszkadzających/zasłaniających elementów), to polepszyło by to oglądalność całej sylwetki tego "brzydala".
Pozdrawiam serdecznie !

 
11-05-20 11:05  Odp: [R/G] Krążownik BAŁTYK z GPM
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,pięknie wykonany model,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024