FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 28Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
12-10-19 18:45  [R/G] Krążownik BAŁTYK z GPM
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Phönix D.I jeszcze ciepły a delirium rąk już tak silne, że nie mogłem wypuścić z nich nożyczek. No i masz! Powrót do okrętów.
"Krążownik" to określenie mocno na wyrost w tym przypadku, bo po lekturze dość żałosnej historii sprowadzenia tego hulku do Polski mam mieszane uczucia i silne skojarzenia z dzisiejszą rzeczywistością polskiej armii - wszyscy skłóceni, nietrafione kosztowne decyzje ku uciesze tzw. sojuszników, propaganda sukcesu itd. Ale nie miało być o tym.

Postanowiłem zadziałać w duchu patriotycznym i mając do wyboru Dragona, Bałtyka i kilka niszczycieli wybrałem Bałtyka, z kilku powodów: moja ulubiona linia kadłuba (przełom XIX i XX wieku), właściwa kolejność historyczna i .... liczba kominów (to najbardziej abstrakcyjne kryterium, wiem - jak przyjdzie czas na obce okręty, skleję Joannę d'Arc albo Askolda i to już będzie spełnienie).
Model będzie tym razem w standardzie - oczywiście waloryzowanym lekko, bo ascetą ani ortodoksem nigdy nie byłem i nie będę.
Będzie też w pełni uzbrojony, a nazwę Bałtyk świadomie, wbrew prawdzie historycznej zostawię. Nie kręci mnie po prostu wizja bezzębnego tygrysa.
Może jak uznam, że chcę wziąć udział w jakimś konkursie - lufy będą demontowane.

Na razie nie ma wiele do pokazania, model na etapie szkieletu się raczej pomija więc ta wrzutka raczej dla mnie samego, żeby czuć presję i motywację ;-)
Nie będzie piankowania, wstawię trochę dodatkowych wzmocnień. Póki co - wszystko idealnie, model "skleja się sam".



--

Post zmieniony (10-05-20 22:41)

 
12-10-19 19:52  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Postanowiłem zadziałać w duchu patriotycznym (...) właściwa kolejność historyczna (...)
Będzie też w pełni uzbrojony, a nazwę Bałtyk świadomie, wbrew prawdzie historycznej zostawię. (...)

Rany Boskie nie bluźnij, błagam nie popełniaj tej głupoty!

Zamontuj artylerię od Bismarcka do Takao a tu w ciula nie graj.

--
Rock Honor Ojczyzna

 
12-10-19 19:54  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Może popraw z łaski swojej tego Bałtyka na "Bałtyk", bo troszkę szczypie w oczy.
Przy okazji 3 zdjęcia :
http://www.2wojna.pl/okret-pl-okr-022-0001.html
https://www.graptolite.net/ship/Baltyk-kotwica.html
http://www.muzeummw.pl/?438,30-lipca-1927-podniesienie-bandery-na-orp-baltyk-,1

 
12-10-19 20:08  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Ramm: a właśnie że będę bluźnił, skoro chcesz to tak nazywać. Albo buduję okręt pełnowartościowy, z uzbrojeniem, albo wcale.
Halogen: nie poprawię, bo tak właśnie się odmienia nazwa własna okrętu w odróżnieniu od odmiany nazwy Morza Bałtyckiego. Dzięki za zdjęcia!

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
12-10-19 20:42  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

To był ORP "Bałtyk" nie Bałtyk, podobnie jak ORP "Dragon" nie Dragon - to są prawidłowe nazwy tych okrętów i od takiej nazwy powinna być odmiana.

 
12-10-19 20:48  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Chyba się dzisiaj nudzisz... ;-)
Musiałbyś poprawić wszystkich, którzy tu używają zwyczajowych nazw ograniczonych do tego co najważniejsze. Zgoda, że razem z "ORP" odmiana wygląda źle, a bez tego skrótu - jak najbardziej jest poprawna. Używanie nazw bez "ORP" jest dopuszczalne.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
12-10-19 21:08  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
kari   

Batonus, świetny temat, ale jeżeli budujesz ORP Bałtyk to powinieneś wykonać go takim jaki
służył w latach 1927-1939; pozbawionym częściowo uzbrojenia (w tym wież artylerii głównej w 1928r.).
... jeżeli zaś chcesz wykonać jednostkę kompletnie uzbrojoną; wykonaj go jako D’Entrecasteaux.
Ostatecznie wybór należy do Ciebie.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
12-10-19 21:18  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Napisałem, że rozważę demontowalne lufy - dla zaspokojenia wszystkich prawomyślnych, ortodoksyjnych wyznawców prawdy historycznej (na moment tuż po sprowadzeniu do Polski, kiedy miał wieże). I takim też pewnie go sfotografuję i zabiorę kiedyś na konkurs. Dla siebie buduję model pełnowartościowego krążownika, pod wpływem lektury o tym okręcie - jako wizualizacja marzeń Polaków z okresu międzywojennego o wzmocnieniu polskiej floty.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
12-10-19 21:33  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Nie nudzę się tylko dziwi mnie, że jako osoba tak intensywnie udzielająca się i wytykająca błędy w temacie "Językowy miszmasz" sam robisz błędy i dodatkowo próbujesz pisać historię na nowo - nazywając okręt nazwą jakiej w takiej konfiguracji nigdy nie miał.
Może, gdybyś takie dywagacje przeprowadzał u przysłowiowej cioci na imieninach to może by to uszło, ale tu jednak jest forum na którym nie powinno się w tak obcesowy sposób podchodzić do historii.
Przy okazji okładka, której chyba brakuje i która wszystko wyjaśnia jeżeli chodzi o to co może być sklejane :
https://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/okrety/1/200/orp-baltyk-1/200-dentrecasteuax

Przepraszam jeszcze słowo - może zrób sobie przerwę z używaniem określeń których do końca nie rozumiesz - nikt tu nie jest żadnym ortodoksem ani standardu, ani jak to nazywasz pokracznie "prawomyślnym, ortodoksyjnym wyznawcą prawdy historycznej " - po prosty nie zmieniaj faktów i historii, a na pewno nikt nie zwróci ci uwagi, że piszesz głupoty.

Post zmieniony (12-10-19 21:42)

 
12-10-19 21:41  Odp: [R] Krążownik BAŁTYK z GPM
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Rozważałeś przeproszenie wszystkich i zwinięcie się z relacją? ;-)

Dajcie spokój, chce mieć z dzialami to niech robi.
Mi się bardzo podoba wizja Bałtyka z uzbrojeniem. Chcieliśmy krążowników, ale wciśnięto nam ten złom. Ale mimo to, mając pełne uzbrojenie może sprawdziłby się chociaż jako pływająca bateria...

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 28Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024