FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
28-10-19 14:13  Odp: [R]_MiG-21F13 od Inwalda repaint ZSRR
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

Pociski kierowane - również było dużo pracy. Ogólnie rzecz biorąc, wersja autora jest poprawna, ale brakowało niektórych szczegółów.
I chciałem podkreślić osobliwość tego „radzieckiego Sidewinder`a” - przezroczystego nosika główki.
Nie lubię czynić podobne detale dętymi rurkami. To i ciężko, i niedogodnie potem z nimi pracować. Żeby nie męczyć się z poszukiwaniem odpowiednich plastikowych rurek, prętów, czynię ciało rakiety sam. Dla tego na cienki patyczek (pałeczka z bambusu) nakręcam SZCZELNIE cienki papier, aż średnica nie stanie się taką, jak należy. Kleić papier, żeby nie popaczyło od wilgoci, lepiej "suchym" klejem, na przykład - klej w sztyfcie (w Ukrainie jego nazywają "sklejający ołówek").
Długość gotowego pręta powinna być trochę mniej "skórki" - to miejsce dla dyszy.




W koniuszek główki ustalił czarne krążki i stanął nanosić kilka warstw rozczynu Kristal Clear . Po pełnym wysychaniu naniósł jedną warstwę Futura.
Ustalił dyszę (stożek z cienkiego papieru, przepojony СА).




--
Pieniądze to nie wszystko

 
05-11-19 19:18  Odp: [R]_MiG-21F13 od Inwalda repaint ZSRR
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

Koledzy, oto takie pytanie. Kiedy pracowałem nad B-17 scan-copy repainted, to mi GPM pozwoliły, jak wyjątek, pokazać tę pracę tu.
A następną moją pracą planuję zrobić konwersję MiG-23MLD z MiG-23MF od Angraf w zabarwieniu ZSRR.
Mogę jakoś związać się z kimś w wydawnictwie, kto potrafi, jeśli to możliwe, pozwolić podobne?
Przy warunku, zwyczajnie, że oryginał modelu u mnie jest.

--
Pieniądze to nie wszystko

 
06-11-19 09:30  Odp: [R]_MiG-21F13 od Inwalda repaint ZSRR
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

Demon, aha, dziękuje! Myślę, jeśli prosto napisać, oni nie zrozumieją, kto ja i jak. A tu, w relacji, im od razu zrozumiale, z kim mają sprawa.

Grisha, dziękuje za dobre słowa! Model nieskomplikowany, praca przynosi dużo zadowolenia, rekomenduję dla "montażu na odpoczynek" i dla początkujących.
--

Post zmieniony (06-11-19 10:32)

 
06-11-19 17:07  Odp: [R]_MiG-21F13 od Inwalda repaint ZSRR
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

Seweryn F., nie myślę, że moja skromna persona jest na tyle znana.
Chociaż propagandą kartonu zajmuję się dużo lat, są kilku publikacji w czasopismach byłego ZSRR.

--
Pieniądze to nie wszystko

 
06-11-19 18:11  Odp: [R]_MiG-21F13 od Inwalda repaint ZSRR
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

Greg77,
О, dziękuje za dokładną odpowiedź.
U nas w Ukrainie prawa są takie same. Prosto nie byłem pewny, że to nie poruszy tradycji naszego forum.
Jeszcze raz dziękuje!

--
Pieniądze to nie wszystko

 
14-11-19 14:29  Odp: [R]_MiG-21F13 od Inwalda repaint ZSRR
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

Po trochę praca dobiega końca. Zrobił kabinę, opowiadać niczego, wszystko widać po foto.







--
Pieniądze to nie wszystko

 
25-11-19 09:56  Odp: [R]_MiG-21F13 od Inwalda repaint ZSRR
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

żółte rury - to elementy armatury paliwowej, tam nic ciekawego. Tamże torują kable paliwowej automatyki i anteny.
A oto co do szklenia - ciekawiej. Na pierwszych modyfikacjach były okna w tylnej ściance kabiny - wtedy uważały, że lotnik będzie miał możliwość "kręcić głową" przy manewrowaniu w boju. Lecz okazało się, że w kasku to prawie niemożliwie i ściankę zrobiły jednolitą. To okazało się prosto, a oto zmienić konstrukcję obszywki nie pośpieszały i oni długi czas szli z przejrzystą częścią.
A do momentu przekazania licencji do innych krajów to pytanie zdecydowało się i w czeskich przejrzystą część nie widzimy.



Dziękuje za ocenę modelu! Mi i samemu podoba się ten klasyczny "gwizdawka". Szybko już ukończę.



--
Pieniądze to nie wszystko

 
30-11-19 00:37  Odp: [R]_MiG-21F13 od Inwalda repaint ZSRR
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

Kilku zdjęć przed finałem.
Pylony baka i rakiet zazwyczaj czynię nie pustymi, a wypełnionymi grubym kartonem. To czyni ich mocniej i oni lepiej trzymają zawieszenie. Dla zachowania płaskiej formy przy wysychaniu kleju ich należy zacisnąć zaciskami.


Dysza zdarzyła się w całości przerobić. Zwłaszcza tu opowiadać niczego, wszystko widać po foto.



Tymże płynnym szkłem, co i główki rakiet czynił, naniósł trochę na "szkła" reflektorów. Po tym dobrze jeszcze nanieść trochę Futury.
Mi kategorycznie nie podobają się anteny i czujniki powietrza, jak ich zazwyczaj czynią koledzy. Tu pożytecznie odejść od zasady "tylko papier" i zrobić trochę owak. Antena i opora czujnika czynię z brystola i gęsto impregnuję CA, a potem pokrywają się klejem do plastikowych modeli, dla stworzenia płynnych form. Potem można trochę dodać parę warstw lakieru.
Do owiewki statecznika pion. samolotu dobrał odpowiednią rakietę z “modelowego śmiecia”.





--
Pieniądze to nie wszystko

 
06-12-19 12:12  Odp: [R]_MiG-21F13 od Inwalda repaint ZSRR
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

Już po wszystkim.
Samolot jest skończony, przyniósł dużo zadowolenia.
Model, zwyczajnie, uproszczony. Natomiast jej można śmiało rekomendować modelarzom średniej kwalifikacji, czy tamtym, u kogo nie ma dużo czasu na pracę z skomplikowanymi modelami. Albo takim, jak ja- zaczęły się problemy z rękami i wzrokiem i super detalizowanie już nie pokonam.






--
Pieniądze to nie wszystko

 
13-04-20 19:37  Odp: [R]_MiG-21F13 od Inwalda repaint ZSRR
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

alenka, tak wszystko już skończono, ten projekt już w przeszłości. Pracuję nad МиГ- 23 - http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=374678&t=374678&page=1
Rozdawać FREE МиГ-21 nie będę - to decydować nie mi, a Inwaldu.

--
Pieniądze to nie wszystko

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024