FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
12-04-20 15:49  Potrzebna pomoc z doborze farb do Ił-76m z GPM
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Cześć,

Czy ktoś z Was kto jest obeznany w farbach akrylowych Pactra/Agama jest w stanie pomóc mi w doborze kolorów do retuszu według kolorów modelu lub barw Aerofllotu?

Potrzebuje głównie odpowiednik koloru niebieskiego używanego w barwach aeroflot, koloru wnętrza przedziału transportowego (coś w rodzaju zieleni ale nie wiem jaki to odcień) i kolor wnętrza kabiny pilotów.

Chodzi mi o odcienie zbliżone, resztę sobie rozjaśnię/przyciemnie w miarę potrzeby

Nie będę zamieszczał zdjęć arkuszy bo i tak co wyświetlacz to inny odcień.

Nie mogę w necie znaleźć żadnej strony modelarskiej, która pomaga w doborze odpowiednich kolorów albo charakteryzuje barwy przewoznika.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
12-04-20 15:51  Odp: Potrzebna pomoc z doborze farb do Ił-76m z GPM
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ups, sorki, poszło 2 razy.

Prośbą do admina o usunięcie jednego wątku.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
12-04-20 16:38  Odp: Potrzebna pomoc z doborze farb do Ił-76m z GPM
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Nie rozumiem w czym problem - bierzesz farby i mieszasz tak by uzyskać jak najbardziej podobny kolor. Próby robisz na kartonie z wycinanki.
Powodzenia życzę.

 
12-04-20 16:55  Odp: Potrzebna pomoc z doborze farb do Ił-76m z GPM
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dzięki Ryszard za radę. Biorę się za ten model po ponad roku niebytu w modelarskie.

Z farb zostały mi tylko jeden słoiczek szarej, dwa czarnej matowej i 2 białej matowej, bo były fabrycznie zamknięte. Pozostałe 14 słoiczków wczoraj wyrzuciłem. Farba zaschła na kamień. Zresztą i tak tam niewiele było.

Jesteś w stanie z tych trzech kolorów uzyskać potrzebne do modelu? Ja nie.

Chciałbym kupić coś podobnego, żeby nie inwestować w kilka/kilkanaście kolorów które później znowu wyrzucę bo pozasychają.

Po tych wszystkich zawirowaniach z pandemią raczej ponownie zawieszę modelarstwo.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
12-04-20 17:15  Odp: Potrzebna pomoc z doborze farb do Ił-76m z GPM
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jak ze zrobienia kolorów retuszerskich robisz zagadnienie które powoduje u ciebie chęc zawieszenia modelarstwa, to faktycznie to zawieszenie będzie konieczne. Farby da się piękne zmieszać z plaktówek Astry do nabycia np. w Empikach. O zarazie to mowa jakiś czas , pierwsze co zrobiłem to zrobiłem zapasy Butaprenu i plakatówek Astry. Prawdę mówiąc nie byłem od tego czasu w galeriach , ale podobno sklepy z prasą nie podlegają zamknięciu.

 
12-04-20 17:30  Odp: Potrzebna pomoc z doborze farb do Ił-76m z GPM
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Po pierwsze jie napisałem że zawieszę modelarstwo że względu na problem z farbami. Wziąłem się za model bo siedzę w domu i mam kupę wolnego czasu. Po pandemia już nie będę miał.

Po drugie jak napisałem wyżej, nie wychodzę z domu. Więc jeśli mam w necie kupić jakieś farby to dlaczego mam nie kupować gotowca lub czegoś podobnego żeby nie bawić się w mieszanie?

Po trzecie, bedw trochę brutalny :-) jeśli nie masz chęci pomóc to po prostu nie pisz nic. Szkoda Twojego czasu. Tego typu komentarze jak powyżej, wynikające z niedoczytania czegoś lub interpretacji na podstawie czegoś, czego nie napisałem są zbędne.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
12-04-20 20:22  Odp: Potrzebna pomoc z doborze farb do Ił-76m z GPM
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jest coś takiego jak barwy podstawowe, z których można uzyskać pozostałe - nie trzeba kupować od razu całego zestawu.
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=barwy+podstawowe
@Raziel_3 "... to dlaczego mam nie kupować gotowca lub czegoś podobnego żeby nie bawić się w mieszanie?"
A dlatego, że łatwiej jest dorobić farbę do retuszu niż natrafić na odpowiednią już gotową.

 
12-04-20 23:35  Odp: Potrzebna pomoc z doborze farb do Ił-76m z GPM
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Szczerze polecam!!!
https://www.google.com/search?q=tempera+koh+i+noor&sxsrf=ALeKk00KxAnZ0rZrV6TCXeV3xd3vCpXK1w:1586727252492&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwj3xPXR6-PoAhWXUBUIHTgBBv4Q_AUoAXoECA4QAw&biw=1366&bih=657#imgrc=X41POqbOaCLfWM

--
54323031

 
13-04-20 16:00  Odp: Potrzebna pomoc z doborze farb do Ił-76m z GPM
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Taniocha :) super, dzięki za porady Panowie.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024