FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
06-11-19 09:30  Odp: [R]_MiG-21F13 od Inwalda repaint ZSRR
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

Demon, aha, dziękuje! Myślę, jeśli prosto napisać, oni nie zrozumieją, kto ja i jak. A tu, w relacji, im od razu zrozumiale, z kim mają sprawa.

Grisha, dziękuje za dobre słowa! Model nieskomplikowany, praca przynosi dużo zadowolenia, rekomenduję dla "montażu na odpoczynek" i dla początkujących.
--

Post zmieniony (06-11-19 10:32)

 
06-11-19 15:18  Odp: [R]_MiG-21F13 od Inwalda repaint ZSRR
Seweryn F.   

Zrozumieją. Czytają to forum i śledzą Twoją pracę ;)

 
06-11-19 17:07  Odp: [R]_MiG-21F13 od Inwalda repaint ZSRR
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

Seweryn F., nie myślę, że moja skromna persona jest na tyle znana.
Chociaż propagandą kartonu zajmuję się dużo lat, są kilku publikacji w czasopismach byłego ZSRR.

--
Pieniądze to nie wszystko

 
06-11-19 17:32  Odp: [R]_MiG-21F13 od Inwalda repaint ZSRR
Greg77   

Balu109 - jeżeli posiadasz oryginalną wycinankę wolno Ci z nie korzystać w ramach "dozwolonego użytku osobistego" . Możesz model przemalować, pozmieniać jego elementy do czasu kiedy nie korzystasz z tego w celach komercyjnych i podajesz źródło pozyskania- czyli autora i wydawnictwo. Do tego nie jest potrzebna Ci zgoda - kupiłeś to robisz w swoim zakresie co chcesz. Publikowanie zdjęć na forach wchodzi w ten zakres do czasu kiedy jest to nieodpłatne.
Nie możesz tego udostępniać - tak generalnie poza gronem kolegów czy najbliższych. W żadnym wypadku nie wolno na tym zarabiać.
Do czasu kiedy spełniasz te warunki możesz nie pytać o zgodę wydawcy czy też autora.
Wszystko ponad to takiej zgody wymaga.

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
06-11-19 18:11  Odp: [R]_MiG-21F13 od Inwalda repaint ZSRR
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

Greg77,
О, dziękuje za dokładną odpowiedź.
U nas w Ukrainie prawa są takie same. Prosto nie byłem pewny, że to nie poruszy tradycji naszego forum.
Jeszcze raz dziękuje!

--
Pieniądze to nie wszystko

 
14-11-19 14:29  Odp: [R]_MiG-21F13 od Inwalda repaint ZSRR
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

Po trochę praca dobiega końca. Zrobił kabinę, opowiadać niczego, wszystko widać po foto.







--
Pieniądze to nie wszystko

 
25-11-19 02:37  Odp: [R]_MiG-21F13 od Inwalda repaint ZSRR
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15

Zolte kable zaraz za fotelem pilota-co to bylo?Fragment jakiejs instalacji elektrycznej czy jakies rury? Czesc oszklona owiewki zaraz na tymi przewodami na niektorych zdjeciach ma inny ksztalt,czasem jest zaslepiona blacha,w Chinskich maszynach ma chyba troche inny ksztalt.Szczegol ale moze byc wazny.

Super budowa.Bardzo mi sie twoje modele podobaja.Powodzenia.

 
25-11-19 09:56  Odp: [R]_MiG-21F13 od Inwalda repaint ZSRR
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

żółte rury - to elementy armatury paliwowej, tam nic ciekawego. Tamże torują kable paliwowej automatyki i anteny.
A oto co do szklenia - ciekawiej. Na pierwszych modyfikacjach były okna w tylnej ściance kabiny - wtedy uważały, że lotnik będzie miał możliwość "kręcić głową" przy manewrowaniu w boju. Lecz okazało się, że w kasku to prawie niemożliwie i ściankę zrobiły jednolitą. To okazało się prosto, a oto zmienić konstrukcję obszywki nie pośpieszały i oni długi czas szli z przejrzystą częścią.
A do momentu przekazania licencji do innych krajów to pytanie zdecydowało się i w czeskich przejrzystą część nie widzimy.



Dziękuje za ocenę modelu! Mi i samemu podoba się ten klasyczny "gwizdawka". Szybko już ukończę.



--
Pieniądze to nie wszystko

 
26-11-19 06:12  Odp: [R]_MiG-21F13 od Inwalda repaint ZSRR
Anubis 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

W skrócie, warsztat. Ten sam przypadek, gdy zarówno model, jak i podejście do niego są idealne)

 
26-11-19 08:36  Odp: [R]_MiG-21F13 od Inwalda repaint ZSRR
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

balu109, rób zdjęcia na jednolitym tle. Na Twoich zdjęciach nie widać modelu, widać jeden balszoj musor. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024