FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
09-12-19 15:52  Odp: [R] SS-27 TOPOL-M2/ 1:25 / Model-Kom.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć,
Dzisiaj dość duża aktualizacja, bo udało mi się podziałać sporo. Skończyłem silnik i osadzilem go w ramie, skleilem chłodnice oraz zrobiłem cała drutologie, uff jakoś poszło. Zrobiłem cała klatkę nad silnikiem wraz z " maską" a także zacząłem kabinę. Co do problemów to w chlodnicach brakowało połowy części 123c, brakuje dwoch łopat wirnikow oraz lopaty są za długie. Podłoga kabiny, element 145, jest wydrukowana jako odbicie lustrzane i skosy powinny być w drugą stronę. Na zdjęciach całego modelu widać, że płyta silnikowa jest zwycrowana. niestety zaliczyłem spory błąd z mojej strony i bedę ją robił jeszcze raz.




--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
09-12-19 17:15  Odp: [R] SS-27 TOPOL-M2/ 1:25 / Model-Kom.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Tutaj nie da rady fotka z jednym groszem, dla porównania trzeba szafki!

Pięknie to się toczy.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
09-12-19 17:21  Odp: [R] SS-27 TOPOL-M2/ 1:25 / Model-Kom.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Mucha, następnym razem jako skali porównawczej mogę użyć TKS-a, przynajmniej będzie go widać :D

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
10-12-19 09:39  Odp: [R] SS-27 TOPOL-M2/ 1:25 / Model-Kom.
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

jak to klasyk Precyzyjny miał? "metr szczęścia"? ;)

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
03-01-20 19:32  Odp: [R] SS-27 TOPOL-M2/ 1:25 / Model-Kom.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć,
Skończyłem kolejny eta modelu, czyli skleiłem zderzak, i obie kabiny w wersji bez detali. Zdecydowałem się na taką kolejność, ponieważ chciałem, żeby model w miarę szybko nabrał wyglądu, a potem moge znowu dłubać dłuższy czas detalozę. Generalnie wszystko pasowało a niedociągnięcia to moja wina. Jedyny babol opracowania to element 145, czyli podłoga kabiny kierowcy jest wydrukowana jako odbicie lustrzane. ja odciąłem tył elementu, czyli fragment kluczowy, odwróciłem go i pomalowałem. Nie pykło także kamo na tylnych drzwiach lewej kabiny.



P.s. Tak dalej nie zrobiłem nowej płyty silnikowej.
P.s.2. Tak dalej nie kupiłem śrub na felgi.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
03-01-20 21:39  Odp: [R] SS-27 TOPOL-M2/ 1:25 / Model-Kom.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ty to masz spust, jeszcze Toczka w robocie... No i czekam na obiecanego Iskandera! Pozdrawiam i podziwiam za te kilka solidnych projektów w toku.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
06-01-20 16:03  Odp: [R] SS-27 TOPOL-M2/ 1:25 / Model-Kom.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć, dzisiaj mała aktualizacja pokazująca co jeszcze udało mi się skleić zanim skończy mi się wolne. Na pierwszy rzut poszedł zderzak, więc przeszkliłem reflektory zrobiłem hak holowniczy, oraz przystapiłem do najtrudniejszego etapu, czyli drutologii. Z modyfikacji w stosunku do wycinanki to dodałem czwartą lampę podwieszoną na zderzaku, ponieważ w wycinance były trzy a na każdym oryginale i nawet na surówce są cztery. W ruch poszło ksero. Myslałem, że na tym skończę ale udało mi sie jeszcze zrobić wieszaki na gaśnice, oraz parę innych detali.



Oraz skleiłem sobie silos na razie bez detali i tu fotka pokazująca wieklość tej rury. mój brat określił to jako Krasnal z rakietą.



Mam jakieś 165 cm wzrostu a rakieta ma jakiś metr długości.

P.s. W ostatnim poście zapomniałem dodać, że w kabinie kierowcy brakowało podstawy kierownicy oraz pedałów

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
06-01-20 20:50  Odp: [R] SS-27 TOPOL-M2/ 1:25 / Model-Kom.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jak na pojazd, to ten model będzie robił wrażenie na półce!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
19-01-20 20:22  Odp: [R] SS-27 TOPOL-M2/ 1:25 / Model-Kom.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć,
Kolejny weekend minął i pora na nową aktualizacje. Skończyłem detale kabin oprócz drzwi, na których erratę ciągle czekam i wtedy zrobię detale drzwi. Po skończeniu kabin wziąłem się za element będący za prawą kabiną, niestety nie wiem co to. Element ten obejmował w teorii numery od 200 do 214. W teorii bo zamiast 200 był 202. Niestety projekt tego elementu wyglądał jakby projektant przy jego rysowaniu miał kryzys. Numeracja jest bardzo pomieszana i brakuje dwóch elementów oznaczonych na planach jako 200c i 206 ( to dłuższe ). Na rysunku są dwa elementy 206 a brakuje tej długiej pionowej rury.



Na szczęscie udało się skleić element i prezentuje się on następująco.



Następnie wziąłem się za błotniki nad pierwszymi kołami. Tutaj bez niespodzianek.



--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
25-01-20 17:11  Odp: [R] SS-27 TOPOL-M2/ 1:25 / Model-Kom.
kedlaw0   

Ha ha, być może nie ma rysunków bo samo urządzenie w realu tajne i bardzo ważne dla systemu

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024