FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
26-05-08 13:18  [Galeria] Cierva C.30A SP-ANN - model ćwiczebny
KayFranz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Galeria, bo budowa trwała w sumie 24 godziny.

Korzystając z faktu, że "wyjechały wszystkie moje podopieczne..." i otrzymawszy wyraźne polecenie, aby coś zrobić na działce - postanowiłem szybciutko wprowadzić w życie pomysł, który od dawna pukał mi w tyle czaszki. Wydruk zrobił zaprzyjaźniony grafk na laserowym HP, karton wziąłem z bloku technicznego, który nabyłem z rok temu ze względu na jakość papieru (gladki, zwarty, gramatura spora, tak na oko - 220 g) - mam jeszcze ze trzy zeszyty.
Oprócz normalnego "robienia na działce" - powstawał też wieczorami model wiatrakowca. Plany to przeróbka krążącego po sieci modelu w malowaniu RAF, a ponieważ polska maszyna była wcześniej produkcji brytyjskiej, więc powinno pasować. Dorobiłem na szybko oznakowanie, zamaskowałem przednią kabinę, bo na dostępnych fotografiach polskiego egzemplarza jest zakryta, domalowałem zegarki w kabinie i dałem do wydruku. Kumpel twierdził, że jest to już tak zabezpieczone, że nie trzeba niczym impregnować, pokazał nawet paluchem, że się nie ściera - i uwierzyłem. Niestety, było to tzw. "trzecia prawda wg księdza Tischnera". Podczas montażu pojawiły się pęknięcia i trzeba było trochę retuszować. Zniknęły np. miniaturowe napisy eksploatacyjne. Zacząłem po meczu finałowym LM, skończyłem w niedzielę nad ranem.




Arkusz:



Reszta galerii (mam fotki z montażu, ale robione komórką i nie za bardzo to wyszło, nie pomogło szkło powiększające itp., dopiero, gdy pożyczyłem od sąsiadów zza płota cyfraka, to coś dało się pokazać, tylko mało napstrykałem, bo to było już po obchodach sukcesu Kubicy...).









Z pomiarów wyszło, że model jest w skali między 1:71 a 1: 75 (czyli możemy przyjąć 1:72...). Ćwiczebny, bo to test przed plastikiem Azura.

Modelik bardzo weekendowy, musiałem tylko przerobić łączenie części kadłuba na "segment+2 wręgi", bo autor chyba planował łączenie segmentów "na styk", Z baboli to źle przyklejona rura wydechowa, co spowodowało konieczność przekręcenia silnika (w oryginale w pionie był najniższy cylinder), śmigło - jak zobaczyłem potem na fotografiach było lewoskrętne, nie chciało mi się już doklejać uchwytów do podnoszenia z drutu oraz przeoczyłem podpórki statecznika. Nie wiem czy był przedni wiatrochron i co się stało z przednią sterownicą, której nie widzę na późniejszych fotografiach polskiego SP-ANN, więc tych elementów nie wklejałem.
Zapomniałem o największej zagadce - autor zrobił jakąś tajemniczą szczelinę na łączeniu staeczników - za czorta nie mogę dojść po co, bo nic tam nie było. A w modelu wyszła.

--



Post zmieniony (26-05-08 13:22)

 
26-05-08 16:14  Odp: [Galeria] Cierva C.30A SP-ANN - model ćwiczebny
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

A ja myślałem że na działce to tylko marchwkę, albo "pod marchewkę" można a tu takie sympatyczne latadełko :).
Fajny pomysł - gratuluję.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
15-05-20 07:20  Odp: [Galeria] Cierva C.30A SP-ANN - model ćwiczebny
Rak71 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

O to mi chodziło,bardzo dziękuję.

--
Małe jest piękne!!!!

 
17-05-20 18:14  Odp: [Galeria] Cierva C.30A SP-ANN - model ćwiczebny
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Zacny maluch. Podoba mi się bardzo. Idealny rozmiar do żarówki ;-)

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
17-05-20 23:15  Odp: [Galeria] Cierva C.30A SP-ANN - model ćwiczebny
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

A to takie brzydkie, że aż piękne. Oryginał oczywiście, bo modelik śliczny.
Chodzą opinie, że on był niebieski, a nie khaki...

A jak się wytłumaczysz z nieobrobionej działki?😉

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
18-05-20 09:42  Odp: [Galeria] Cierva C.30A SP-ANN - model ćwiczebny
KayFranz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 



Spróbuję coś wymyślić.

Na moją korzyść działa to, że sprzedaliśmy tę działeczkę jakieś pięć lat temu...


KF

Post zmieniony (18-05-20 09:42)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024