FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
17-04-19 18:32  Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vb (AH) - słynny Donald Janka Zumbacha
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam w odcinku przedświątecznym

Dzisiaj chciałbym przedstawić jak wygląda poszycie środkowej i tylnej części kadłuba wraz ze statecznikiem pionowym. Elementy poszycia nie były retuszowane na łączeniach, a jedynie tam gdzie karton ma swoje zakończenie, czyli przy stateczniku pionowym, drzwiczkach wejściowych do kabiny itd.

Ze zmian widocznych na zdjęciach warto odnotować, że postanowiłem pokrywę zbiornika przed kabiną odciąć. Następnie podkleję ją miejscami cienkim papierem i wróci na swoje miejsce. Ten zabieg ma na celu uwidocznienie pokrywy, która we wszystkich wersjach Spita niezbyt dokładnie była spasowana z pozostałą częścią poszycia. Mam nadzieję, że spowoduje to ciekawy akcent w bryle modelu.

Również wyciąłem kawałek prowadnicy po której odsuwana była owiewka. Zrobiłem to tylko w miejscu które będzie widoczne, pozostałą część zasłoni limuzyna, która finalnie będzie w pozycji otwartej.

Od spodu kabiny pilota zostało usunięte miejsce na klosz światła pozycyjnego. Zostanie od przyklejony do poszycia centropłatu, od jego wewnętrznej strony i pomalowany na kolor kabiny.







W przeciwieństwie do propozycji wycinanki użyłem fotela w kolorze bakelitu. Oczywiście zapożyczonego z PR.IXc. Pasy użyte w modelu to wyrób HGW, jednak zmodyfikowany. Przy przeróbkach sugerowałem się zdjęciami z książki o której wspominałem w pierwszym poście.






To w sumie chyba tyle na dzisiaj. W następnej odsłonie pokażę skrzydła i stateczniki poziome.

Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w Święta Wielkanocne.

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R/G] Supermarine Spitfire mk.Vb (AH) - słynny Donald Janka Zumbacha  nowe
rowin 14712 13-04-19 23:47
 Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vb (AH) - słynny Donald Janka Zumbacha  nowe
rowin 531 17-04-19 18:32
 Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vb (AH) - słynny Donald Janka Zumbacha  nowe
Batonus 1794 17-04-19 18:53
 Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vb (AH) - słynny Donald Janka Zumbacha  nowe
szebi 427 17-04-19 22:36
 Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vb (AH) - słynny Donald Janka Zumbacha  nowe
rowin 396 18-04-19 08:21
 Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vb (AH) - słynny Donald Janka Zumbacha  nowe
Batonus 434 18-04-19 09:20
 Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vb (AH) - słynny Donald Janka Zumbacha  nowe
Alski 412 18-04-19 12:50
 Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vb (AH) - słynny Donald Janka Zumbacha  nowe
Windus 397 19-04-19 14:31
 Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vb (AH) - słynny Donald Janka Zumbacha  nowe
rowin 365 23-04-19 22:08
 Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vb (AH) - słynny Donald Janka Zumbacha  nowe
Windus 518 24-04-19 08:33

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024