FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 23 z 27Strony:  <=  <-  21  22  23  24  25  ->  => 
28-12-19 16:17  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Radzio65 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jak ktoś nie lubi zapachu zepsutej ryby, to polecam ten o zapachu amoniaku czyli też dobrze.... ;-)
Zużyłem już trzecią butelkę tylko że na "plastikach" a nie kartonie. Działa dobrze.

 
31-12-19 13:32  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@MARIUSZ: Dziękuję. Pocieszające, że nie tylko ja zmagam się z tym smrodem :)

@Radzio65: Brałem go pod uwagę, ale pojemność i cena skłoniły mnie od kupna maskolu od Renesansu.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzień dobry. Witam zaglądających tutaj z sylwestrowej odsłonie mojej relacji.
Udało mi się wziąć za malowanko kamuflażu. Zamaskowałem co nieco i zacząłem nanosić piaskowy (Pactra A118) i znany już brąz (Pactra A21). Wyżej zapomniałem nadmienić że kolor bazowy to Pactra A32.



Przymierzyłem płozę i okazało się, że pomyliłem się troszkę w projekcie i brakło 1mm:


No to szybka korekta detali i już powinno być dobrze:



Koniec malowania. Nie mogłem się powstrzymać by zacząć demaskować model.


Jak widać w niektórych miejscach prysło mi się za bardzo trzeba będzie trochę przyretuszować


Dwa ostatnie zdjęcia to koła i wspomniane wyżej korpusy przekładni. Zostały pokryte Sidolixem i wstępnie pobrudzone, a tym samym przygotowane do montażu.



I na koniec chciałbym życzyć wszystkim forumowiczom wszystkiego co najlepsze na ten 2020 rok. Masę pięknie sklejonych modeli oraz żeby klej nigdy nie zasechł :)

Pozdrowienia.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
31-12-19 14:56  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Karol,

co tu pisać. Jak zwykle super precyzyjna robota!
Wszystkiego modelowego w tym nadchodzącym 2020 roku ;)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
31-12-19 15:19  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Sławko   

Pomalowany model wygląda trochę tak sztucznie ale... patrząc na efekt brudzenia na kilku częściach można być spokojnym o efekt końcowy :)
Te pobrudzone elementy nabrały bardzo realistycznego wyglądu.
Będzie na co popatrzeć jak prace dobiegną końca :)
A na 2020 roczek życzę by sił i pomysłów na równie udane modele nie zabrakło :)

 
31-12-19 15:44  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jest diabelnie dobrze, a wiem że nie powiedziałeś jeszcze ostatniego słowa. Wszystkiego najlepszego z okazji Nowego Roku!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
02-01-20 13:08  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@Wojtas: Dziękuję, fajnie, że się podoba. Dzięki i nawzajem.
@Sławko: No generalnie modele po malowaniu wyglądają jak zabawki, dopiero wash pomaga je trochę "ożywić". Dzięki za życzenia!
@Mucha: Twoja wiara w ten projekt i moje umiejętności mocno mnie ciągnie w górę, ale jednocześnie czuje presję :) Dzięki i wzajemnie.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Witam wszystkich w nowym 2020 roku.
Gdy inni trzeźwieją, ja po cichu sobie pracuję. Z grubsza skończyłem malowanie. Oczywiście gdzieniegdzie trzeba będzie poprawić ale to wyjdzie w praniu. Jak widać na pierwszej fotce, jedno z mocowań skrzynki skapitulowało całkowicie :) A ile razy było przyklejane na miejsce to straciłem rachubę.









Wyposażyłem sprężyny w "obsadki" i pomalowałem


W następnym odcinku wykończę malowanie ogonka oraz będę próbował zakładać koła napinające. A także namalujemy jakieś fajne znaczki. Pozdrawiam.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
03-01-20 18:41  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Powolutku, powolutku i powstaje bardzo fajny model.

 
04-01-20 22:31  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzięki GTiStyle :)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dzień dobry wieczór.
Tak jak obiecałem, dziś zaprezentuję co się podziało z ogonem jeśli chodzi i malowanie oraz proces powstania oznaczeń. I tutaj pewnie ten post wzbudzi kontrowersje. A dlaczego to zaraz zobaczycie.

Na pierwszy ogień lecimy z ogonem. Jaki jest każdy widzi. Błysk jest spowodowany warstwami sidoluxu. Na sporym przybliżeniu widać jakby farba była za gęsta. Proszę mi wierzyć, ale gołym okiem tego nie widać, wydaje mi się, że aparat w telefonie sztucznie podbija detale i stąd takie kwiatki...





Za górze zamontowane koło napinające, a na dole próba brudzenia pastelowymi pigmentami (mieszanka KOH - I - NOOR 50 i 54).



No i przechodzimy do oznaczeń.... Na szybko narysowałem sobie w Cadzie szablony i wydrukowałem:


I tak... to są francuskie oznaczenia. Teraz jęk zawodu przechodzi po patriotycznej części podglądaczy tej relacji. Proszę mi nie mieć tego za złe :) Po prostu lubię gdy pojazd jest w swoich ojczystych barwach. Tak, wiem, że w Polsce powstawały FT, ale wywodzi się on z Francji. A co to to "LE TIGRE" ktoś zapyta. No to ja wyjaśnię. Le tigre znaczy tygrys i nie jest to nazwa własna tego czołgu. Taki drapieżny przydomek nosił premier Francji z tego okresu - Georges Clémenceau. Był bardzo popularny i dlatego często malowano taki napis na pancerzach (może i nie tylko, ale tego nie wiem).


I cyk... słit focia:


A tu szybkie washowanie i do spania :)



Chciałbym już kończyć tą relację, ale dziś sobie uświadomiłem ile jeszcze dłubaniny mam przy składanie gąsek do kupy... ehh, no cóż... Bywajcie zdrowi i niech moc będzie z Wami!

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
04-01-20 23:25  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dobrze, ja jestem ZA! Co prawda nie jest to może 100% zgodne historycznie, aczkolwiek prawdopodobne! Ja biję brawo.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
05-01-20 08:59  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jęk zawodu to może być wtedy jeżeli okaże się, że sklejasz model z bardzo dużą wiernością jeżeli chodzi o wygląd części, względem oryginałów których część może być finalnie nawet i niewidoczna, ale pal sześć, a następnie malujesz model nie na podstawie historycznych zdjęć, czy udokumentowanych schematów malowań, a w malowaniu fikcyjnym, które jak najbardziej będzie widać - możesz mnie wyprowadzić z błędu i napisać jak jest ?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 23 z 27Strony:  <=  <-  21  22  23  24  25  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024