FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
17-03-19 20:10  [Technika] Pytanie o mieszanie w CMYK-u
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Załóżmy że mam taki oto kolor
Color: Camelot (Violet:Pink)
#7B3B57
RGB: (123,59,87)
HSV: (333°, 52%, 48%)

- Sent from Color-Grab for Android.
Według CMYK
C =0%
M=52%
Y=29%
K=52%
W jakiej proporcji wymieszać te 3 kolory Magenta yellow i czarny skoro proporcja jest ponad 100%

 
17-03-19 20:30  Odp: [Technika] Pytanie o mieszanie w CMYK-u
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Tyle samo czerwonego co czarnego, do tego żółtego trochę więcej niż połowę tego co czarnego :)

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
17-03-19 20:38  Odp: [Technika] Pytanie o mieszanie w CMYK-u
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Już rozumiem. Dziwi mnie czemu ten zapis nie wygląda tak
M=100%
Y=75%
K=100%
Jesli wymieszam wg tego zapisu czyli te same proporcje M i K i 3/4Y to też uzyskam ten sam kolor co wyżej.

 
17-03-19 20:48  Odp: [Technika] Pytanie o mieszanie w CMYK-u
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Użyj strzykawki i szerokiej igły do dokładnego dawkowania niedużych ilości

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
17-03-19 20:55  Odp: [Technika] Pytanie o mieszanie w CMYK-u
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dobieranie mi tych kolorów potrzebne jest do retuszu więc tak super dokładnie chyba to nie musi być. Bardziej mi chodzi o dobranie każdego odcienia za pomocą 4 kolorów. Nie wiedziałem o co chodzi z tymi procentami. Teraz już wiem że to rodzaj proporcji

 
17-03-19 21:37  Odp: [Technika] Pytanie o mieszanie w CMYK-u
KayFranz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Nie tak szybko...

"Tyle samo czerwonego co czarnego, do tego żółtego trochę więcej niż połowę tego co czarnego :)".

To zdanie jest w części prawdziwe. Brakuje tylko jeszcze ilości BIAŁEJ farby do osłabienia koloru. Bo wg tego sposobu np. jedna porcja cyanu (czyli tego niebieskiego) i jedna porcja żółtego powinna dać soczysty zielony. A co jeśli chcę uzyskać delikatny zielony opisany jako 10% C + 10% Y? Też daję tyle samo cyjanu i żółtego? Trzeba dołożyć białej farby...
Jeżeli nieco uprościć składowe (do 0%C + 50%M + 25%Y + 50%K) to wtedy można rzeczywiście zmieszać 2 porcje magenty, 1 żółtego i 2 czerni. ale do tego wszystkiego trzeba dodać farby białej w ilościach: 2 (bo tyle brakuje do pełni w magencie) + 3 (w żółtym) + 2 (w czerni). Czyli razem 7 porcji białej. I to wszystko wymieszać, spluwając trzy razy przez lewe ramię.

W normalnym druku w CMYK-u białej farby się nie używa, jej rolę spełnia kolor papieru, ale już gdy papier jest inny - problem gotowy. Np. druk tylko cyjanem, ale na żółtym papierze da obiekt w kolorze? Tak - zielonym.

Pomijam kwestię, skąd wytrzaśniesz farbki w CMYK, bo to jest standard drukarski i te farby nie nadają się do modelarstwa.

--

 
17-03-19 21:45  Odp: [Technika] Pytanie o mieszanie w CMYK-u
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


KayFranz, oczywiście założyłem biały papier, reszta w zasadzie tak jak piszesz. Z tym wytrzaśnięciem farbek też jestem ciekawy ;-)

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
17-03-19 22:11  Odp: [Technika] Pytanie o mieszanie w CMYK-u
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Myślałem że pójdę do sklepu dla plastyków i proszę 5 farbek cyjan Magenta yellow black i white i stosując proporcje które mi wychodzą przez zeskanowane koloru mieszam je sobie ze sobą i mam kolor gotowy do retuszu
To może jak nie w Cmyku to może w RGB da się uzyskać każdy kolor z farbek zakupionych w sklepie?
Bo nie widzi mi się kupować do każdego modelu zestawu farbek tylko po to żeby odrobinę z nich wykorzystać do retuszu.

Post zmieniony (17-03-19 22:31)

 
17-03-19 22:40  Odp: [Technika] Pytanie o mieszanie w CMYK-u
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Pavvelek - na początek przeczytaj sobie to --> http://www.konradus.com/forum/read.php?f=30&i=75&t=75&filtr=0&page=1 Kilkanaście lat temu napisałem kilka słów na temat kolorów oraz dobierania ich w celu retuszu. To co chciałeś zrobić nie jest ani proste, ani dokładne. CMYK w druku to zupełnie co innego niż kryjące kolory farb modelarskich w jednolitych odcieniach. O wiele lepsze rezultaty otrzymasz mieszając dwa odcienie: 1. nieznacznie ciemniejszy od planowanego i 2. nieznacznie jaśniejszy. Nawet sposób podany przez KayFranz'a polegający na dodaniu białej farby jest substytutem i trochę ruletką. Wyjdzie albo i nie wyjdzie. Co do farb w CMYK to żaden problem, wystarczy poszukać w necie dystrybutora farb sitodrukowych np. firmy SICO i masz farby w CMYK, rozpuszczalnikowe, niestety jak wszystkie CMYK'i nie są kryjące, bo być nie mogą ze względu na specyfikę druku w CMYK. Jak dla mnie nie tędy droga, ale jak chcesz tracić czas i kasę no to cóż ja mogę ???

Answer - Przerażające jest to, że bądź co bądź wydawnictwo, czyli firma będąca blisko druku offsetowego jest w stanie napisać takie BZDURY !!! Świadczy to tylko i wyłącznie o braku profesjonalizmu i ogromnej niewiedzy w zakresie druku. Jak dla mnie dyskwalifikujące.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
17-03-19 22:43  Odp: [Technika] Pytanie o mieszanie w CMYK-u
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Oj teoretycy procesów drukarskich :-D Przede wszystkim mylicie pojęcia. Druk CMYK to druk rastrowy, składający się z siatki punktów ułożonych pod odpowiednim kątem względem siebie. Daje to możliwość uzyskania dość sporego spektrum barw. Mieszanie wagowe, czyli bezrastrowe ogranicza się tylko do kolorów dopełniających i podstawowych: 100% C +100 Y = Zielony; 100% Y + 100% M = pomarańczowy; 100% C + 100% M + 100% Y = czarny itd. Tak jak ktoś wcześniej wspomniał ma jeszcze znaczenie podłoże na którym się to drukuje, ale to wyrównują profile barwne stosowane w trakcie separacji na kolory podstawowe w procesach poligraficznych. Więc w takim mieszaniu farb jak tu opisujecie ma się to jak pięść do nosa. Fakt, z czterech kolorów podstawowych mieszanych wagowo można uzyskać bogata paletę barw. Ale nie "oblicza się tego na podstawie palety CMYK. Bo to fizycznie się nie uda. Nawet dodając magicznej białej.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024