FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
20-03-19 18:57  [Technika-pytanie]
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

mam do zrobienie takie coś . elementy te mają być nasunięte na walec i do niego przyklejone . Próbowałem juz różnych technologii i materiałów ale żaden sposób nie zadowala mnie by wyglądało to czysto ,symetrycznie i powtarzalnie . Oczywiście problemem nie jest wykonanie równych okręgów tylko przyklejenie tyxh 0.5 mm "piprztoków" . Może już ktos sie kiedys z tym męczył i ma pomysł ?


Dodam że z tymi większymi jakoś sobie poradziłem (sposobem ) , te mniejsze dolne są na razie nie do przeskoczenia ze względu na długość "piprztoków".

--

Post zmieniony (20-03-19 19:00)

 
20-03-19 19:16  Odp: [Technika-pytanie]
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jeżeli część 52a jest wewnątrz pusta, można zrobić otwory, wkleić w nie krótkie odcinki drutu, zalać od wewnątrz superglutem, a następnie przy użyciu dystansu przyciąć na odpowiednią długość, w tym wypadku 0,5 mm. Albo już podczas wklejania, zrobić to tak, aby drut wystawał na odpowiednią długość. Potem do tych słupków przyklejasz pierścień i gotowe. Wiem, łatwo się mówi, ale trudniej to wykonać, szczególnie że te słupki są wyjątkowo krótkie.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (20-03-19 19:18)

 
20-03-19 19:28  Odp: [Technika-pytanie]
MateuszB 

Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Lepiej od razu przykleić na odpowiednią długośc. Można np przy pomocy tekturki 0,5mm mocować te "piprzotki"
W owej tekturce masz wbity drucik (z jednej strony wystaje np 2mm a z drugiej się licuje), następnie (Spychacz już podpowiedział) w przygotowane otworki wkładasz wystający drucik i zalewasz SG od wewnętrznej. Zdejmujesz tekturkę i masz wystający na 0,5mm "piprzotek"
Żmudna nudna robota - przy tej ilości tych drucików (ZIemia Szczecińska?)

Pozdrawiam

--
"jeszcze Polska nie zginęła, kiedy My żyjemy!"

 
20-03-19 19:54  Odp: [Technika-pytanie]
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

tak Ziemia

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
20-03-19 21:02  Odp: [Technika-pytanie]
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Myślałeś o fototrawionych częściach? Jedyny problem to finansowy. Druk 3-D, to chyba nie wydrukuje ładnego koła.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
20-03-19 21:52  Odp: [Technika-pytanie]
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

O fototrawce myslalem , pytalem w GPM ale nie robia

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
20-03-19 22:34  Odp: [Technika-pytanie]
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Spróbuj pod tym adresem: flagi-model@o2.pl Kiedyś robił mi kilka elementów do KGV.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
21-03-19 00:54  Odp: [Technika-pytanie]
Ponury 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Możesz też spróbować od "dupy" strony. Robisz pierścień z drucika i te krótkie dzyndzle wklejasz na styk do jego wnętrza w odpowiednich odstępach, docinasz na określoną długość i delikatnie nasadzasz na ten walec. Albo jeszcze inaczej. Na prostym, naciągniętym odcinku drutu, albo żyłki doklejasz na styk dzyndzle, docinasz na wymiar i taki gotowy element dopiero kształtujesz i przyklejasz pojedynczo, słupek po słupku na walcu. Wiem, głupie to, ale ja sam osobiście bym tak próbował. Nieraz najgłupsze pomysły są tymi najbardziej trafnymi. Mała średnica, więc zadanie trudne, ale nie niemożliwe do zrobienia.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024