FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
10-01-19 07:56  JSC - ogłoszenie
JSC 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Zbliża się powoli kolejny sezon konkursów modelarskich. Jak może wiecie, coraz częściej organizatorzy tworzą nową kategorię „modele do linii wodnej”, aby docenić modelarzy sklejających takie właśnie okręty. Już w lutym odbędą się dwa konkursy uwzględniające tą kategorię - Nowy Tomyśl (16,17 luty) i Konstantynów Łódzki (23,24 luty). Bardzo byśmy chcieli, aby ta kategoria była standardem na wszystkich konkursach. Aby tak się stało, potrzebujemy Waszej pomocy. Te modele muszą po prostu BYĆ OBECNE na konkursach. WY musicie je przynosić. Wiemy, że je sklejacie, teraz czas na to, aby świat modelarski je zobaczył. Zmieńmy razem konkursy modelarskie w Polsce, aby było w nich miejsce również na okręty do linii wodnej. Powtórzę się - naszym marzeniem jako JSC jest, aby ta klasa, jedyna, która jest pomijana na konkursach, była na nich obecna co roku. Bez Waszej pomocy nie damy rady. Przynoście wasze piękne modele do linii wodnej na konkursy! W niedługiej przyszłości zrobię mapkę, tak jak w zeszłym roku z konkursami, na które przyjedziemy i na których organizatorzy zadeklarowali dodanie nowej kategorii. Muszę jeszcze to ustalić i dam Wam znać. Jeśli chcecie o tym porozmawiać, albo macie jakieś pytania/sugestie, proszę o komentarz. Pozdrawiam Was serdecznie i dziękuję, Kasia, JSC.

--
https://jsc.pl/
https://www.facebook.com/jscpl-1199869870079320/?fref=ts
https://www.youtube.com/channel/UCLqn4z3wNzR0JPoWysV0klg/videos

 
10-01-19 10:19  Odp: JSC - ogłoszenie
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Myślę, że wersja Waszych modeli w skali 1:400 z opcjonalnym dnem do wykonania przełamie ten impas. Taka skala pełnego kadłuba to ogromna korzyść pod względem miejsca zajmowanego w małych mieszkaniach i czasu sklejenia, a także ogromna różnica kosztowa modelu, oraz mniejszy kłopot w transporcie. Osiągnęliście doskonałą jakość w projektowaniu, detalizacji, dając pełny kadłub moglibyście pójść jeszcze dalej i dać dużą konkurencję tego samego nie tylko w skali 1:200 ale nawet tego co jest teraz w skali 1:300.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
10-01-19 13:37  Odp: JSC - ogłoszenie
JSC 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Opty1972 i Sven - Dziękuję za udział w dyskusji. Odniosę się do obu odpowiedzi w jednym wpisie:

- Model w skali 1:400 z częścią podwodną - w większości przypadków taki model konkurując z modelami w skali 200 czy 250 nie będzie miał większych szans i wrócimy do punktu wyjścia. Siłą rzeczy czterysetki mają mniej detali i są mniejsze, mniej też czasu potrzeba na ich sklejenie. Mówię ogólnie, inaczej jest np. z naszym Shinano, który ma milliony części. Wyobraźcie sobie dwusetkę z cz. podwodną 120 cm długości i obok czterysetkę z dnem 30 cm. Na który model zwrócicie większą uwagę? tak z ręką na sercu. Podkreślam - generalizuję, bo tak do tego należy podejść. Myślę, że czterysetki z dnem i dwusetki z dnem, to zupełnie inna bajka i zupełnie inny odbiorca jednych i drugich.

- jednym z założeń JSC od początku istnienia, czyli prawie 30 lat jest prostota konstrukcji, dużo naszych modeli można skleić w dużo szybszym czasie niż ich odpowiedniki z częścią podwodną.

- poprawiliśmy dla Was kreskę, detalizację, modele mają więcej szczegółów i sporo części laserowych, ogólny wygląd modeli też jest lepszy niż był. I w tym kierunku dalej chcemy się rozwijać, szukać dla Was tematów, których nikt inny nie wydał przed nami, a część podwodną będziemy robić okazjonalnie, jak np. Chevron albo teraz Eendracht.

--
https://jsc.pl/
https://www.facebook.com/jscpl-1199869870079320/?fref=ts
https://www.youtube.com/channel/UCLqn4z3wNzR0JPoWysV0klg/videos

 
10-01-19 13:53  Odp: JSC - ogłoszenie
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Ale tutaj chodzi o konkurencję nie tyle na konkursach ale o ilość kupujących i sklejających co zresztą powinno sie odbić po czasie i na konkursy. W przypadku szans na konkursach nie tyle chodzi o miejsca medalowe ile o ilość i jakość. A poza tym: osobna kategoria 1:400 połączona ze zwiększoną ilością kupujących/sklejających, wystawiajacych z większą łatwością przewozu da i tak wartośc dodaną. W natłoku codzienności i miejsca w domu, oraz kosztów być może "200" za jakiś czas stanie się bardzo niszowa i marginalna.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
10-01-19 15:54  Odp: JSC - ogłoszenie
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Facet pisze o modelach do lini wodnej. A wy dajecie wnioski o dodanie czerwonego. Mnie najbardziej w modelach statków się nie podoba robienie nie takiej zawsze prostej w wykonaniu tej pociętej bagietki. A w modelach JSC najbardziej podoba mi się że wyrobi się trochę kadluba owijkami burt na lekkiej niepodklejanej konstrukcji i już jedziemy z ładną graficznie i nie zbyt przesadnie rozdrobnioną górą .

 
10-01-19 16:26  Odp: JSC - ogłoszenie
Piterkowiec 

Na Forum:
Galerie - 12
 

Czekam na mapkę konkursów, gdyż być może uda mi się wybrać na jeden bądź dwa z nich.
------------
Co do omawianej linii podwodnej uważam, że powinna ona być opcjonalna (nawet za dopłatą) w modelach większych jednostek, gdyż nie czarujmy się nie każdy ma miejsce w domu na kolejny pancernik czy lotniskowiec w skali 1:200.
Natomiast z przyjemnością podjąłbym się próby sklejenia Yamato, Iowa czy North Carolina w skali 1:400, w standardowej dla tej skali detalizacji lecz wraz z częścią podwodną. Długość takie okrętu to nie więcej niż ok. 65 cm.
Dla mnie w zupełności wystarczy.
-------------
Pani Katarzyno, wg mnie modele we wskazanych skalach 1:400 i 1:200, nie po to są tworzone aby konkurować ze sobą.
Bardziej uświadomieni modelarze wiedzą dobrze, że duży współcześnie wydawany okręt w skali 1:200, jest przeznaczony dla b. zaawansowanych i doświadczonych modelarzy.
Podczas gdyż ten sam model w skali 1:400, z adekwatnie pomniejszoną detalizacją i bardzo dokładną instrukcją i rysunkami (brawa dla Was), będzie odzwierciedlał średni poziom trudności w budowie.

W każdym razie kibicuję Wam i życzę wszystkiego dobrego.

--
Pozdrawiam

Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku" Lao-tzu, chiński filozof

 
10-01-19 16:44  Odp: JSC - ogłoszenie
JSC 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


--

Post zmieniony (10-01-19 17:36)

 
10-01-19 17:06  Odp: JSC - ogłoszenie
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Piterkowiec jeżeli uważasz że w 400 setkach do linii nie ma wypasów to widocznie nie widziałeś Tegethoffa z gpmu. Tylko że to naprawdę trzeba być świetnym modelarzem żeby się za to zabrać.

 
10-01-19 18:38  Odp: JSC - ogłoszenie
Seweryn 

 

Start w kategorii do lini wodnej jest możliwy modelem w każdej skali?

--
Seweryn

 
10-01-19 18:41  Odp: JSC - ogłoszenie
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Przecież na Zachodzie kartonowy waterline mamy w skalach: 1:250, 1:350 przykładowo. Jeśli dają pełny kadłub to też jako opcjonalny (np wyd. niemieckie). Ale nikt chyba nie ma "400" z opcjonalnym pełnym kadłubem. Aha, mamy też rodzimy waterline w skali 1:300 z WIRa.

--

Post zmieniony (10-01-19 18:42)

 
10-01-19 18:44  Odp: JSC - ogłoszenie
jmx62   

A może by tak stworzyć kategorię okrętów ale "od linii wodnej" czyli samo czerwone bez tej skomplikowanej części górnej z milionem nadbudówek albo np. kategoria okręty podwodne w zanurzeniu albo samoloty tylko do linii wodnej!!!!!!!
Ludzie, po co te wynaturzenia, ktoś wymyślił sobie kategorię "do linii" to niech sobie klei, wydawnictwo chce to wydaje modele w takiej konfiguracji w jakiej mu pasuje, przecież nie każdy model trzeba mieć, skleić go i od razu gnać na konkurs.
Ja kiedyś kupiłem B-17 z plastyku w CSH(kto to pamięta co to?) i w domu okazało się że nie ma jednej połówki kadłuba, reklamacja w sklepie nie powiodła się-takie były czasy. I co zrobił młody zrozpaczony modelarz? Kupił u szklarza kawałek lustra, ramkę i skleił 17-kę do połowy, druga połowa odbijała się w lustrze, czyli był to model "połówkowy", do linii symetrii czy jak go zwał tak go zwał, wymyśliłem sobie taką kategorię konfiguracji modelu
a było git ale nikogo do tego nie zmuszałem.
To po co te całe apele o klejenie modeli do linii czy od linii.
Demokracja więc "klejta co chceta" jak mówi J.O.
Ale to tylko moja opinia.
pozdrowionka

 
10-01-19 18:51  Odp: JSC - ogłoszenie
JSC 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Seweryn, trzeba sprawdzać regulaminy, organizatorzy konkursów mają różne zasady

--
https://jsc.pl/
https://www.facebook.com/jscpl-1199869870079320/?fref=ts
https://www.youtube.com/channel/UCLqn4z3wNzR0JPoWysV0klg/videos

 
10-01-19 19:52  Odp: JSC - ogłoszenie
JSC 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


@michal84, w tym wpisie nie chodziło o to, żeby ktoś, kto klei modele na półkę nagle zaczął kleić dla medali, bo nie każdego to bawi, Chodziło nam o to, żeby osoby, które i tak przyjeżdżają na konkursy zabierały ze sobą sklejone czterysetki. Konkurs to nie tylko medale, ale też wymiana doświadczeń między modelarzami i pokazanie swoich prac.

Celem tego wpisu była również prośba do modelarzy o pomoc w powstaniu kategorii "do linii wodnej". Jeśli odebrałeś to jako "kup model kup model", to nie o to chodziło. Przez 30 lat sprzedaliśmy -dziesiąt tysięcy modeli JSC, może nawet ponad sto tysięcy. I nie widać ich na konkursach, bo nie ma sensu ich przynosić skoro przegrywają w przedbiegach z dwusetkami z pełnym kadłubem. Czterysetki do linii wodnej powinny mieć osobną kategorię, tak jak mają ją np. śmigłowce, które są osobno oceniane, nie razem z pozostałymi samolotami.
Dzisiejszy wpis jest stricte o konkursach i do osób, którym odpowiada ten sposób spędzania czasu. Nikt tu nie mówi o kupowaniu modeli, tylko o wyniesieniu ich z domu na światło dzienne. Niestety siedząc cicho w kąciku nie damy rady uprosić czy uzgodnić z organizatorami "linii wodnej". Chcemy, aby ta kategoria stała się faktem i wiemy, że modelarzom lubiącym tego typu współzawodnictwo też brakuje takiej kategorii.
Jeśli ktoś nie chce sklejać bez dna, lub nie chce uczestniczyć w konkursach, nie ma sprawy.

--

Post zmieniony (10-01-19 19:53)

 
10-01-19 19:55  Odp: JSC - ogłoszenie
Blackbear 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Musze zgodzić się z kolegami. JSC, świetna marka, ale trochę podupadło tempo. Mniej marketingu, więcej projektów, wznowień, nowych kamuflaży, wersji etc, a modele do linii wodnej będą pojawiać się dużo częściej na konkursach. Bez zachęcania.
Powtórzę co napisał opty1972: JSC, WSZYSTKO W WASZYCH RĘKACH.

 
10-01-19 23:54  Odp: JSC - ogłoszenie
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam.

Zgadzam się z apelem w całej rozciągłości, jako zatwardziały frajdolarz waterline od zawsze. To czy będą takie kategorie, zależy wyłącznie od tego ile będzie takich modeli będzie zgłoszonych, owe ogłoszenie, oczywiście ma podłoże marketingowe jak kogoś to dziwi, to chyba z kosmosu się urwał.
Zadaniem for modelarskich jest własnie min dawanie okazji do reklamy dla wydawców, bo na nich to nasze całe hobby się opiera .
Mam nadzieję, że ogłoszenie zrobi robotę i w tym roku zachęci więcej modelarzy "waterline" do aktywności, bo nie ukrywam, że ostatnimi laty byłem trochę osamotniony w tej kwestii, jednocześnie jestem zaprzeczeniem na to, że pół modelu nie ma szans z "pełnym" :)
Co do dorabiania dna do już wydanych modeli, raczej bym się nie nastawiał, roboty jest masa, ponad 90 samych 1/400. Wydawnictwo odżyło bardzo i liczy sie z opiniami modelarzy, wystarczy spokojnie wyczekiwać nowości, jednocześnie pamiętajcie, że opracowanie czterysetki tez zajmuje, wiem bo juz coś wymodziłem.
No i żeby nie było że tylko piszę:


Jeszcze roboczo, ale na Rypin już raczej będzie :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
11-01-19 01:24  Odp: JSC - ogłoszenie
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Większość modelarzy ma stosy modeli a moce przerobowe nie adekwatne do tych stosów. I nikt mi nie powie że te osoby które jeżdżą po konkursach i festiwalach modelarskich to jednak nie kalkulują z wyborem obiektu klejenia pod dostępne kategorie konkursowe. Oczywiście nie wszystkie modele robi się jako potencjalnych medalistów. Niemniej jednak nikt nie chce wyjść na idiotę i wstawiac na listę nawet bezpłatnie modelu gdzie konkurenci nie dają najmniejszych szans nawiązania walki na punkty .

 
11-01-19 09:52  Odp: JSC - ogłoszenie
Seweryn 

 

Adam 12 napisz coś więcej o tym modelu.

--
Seweryn

 
11-01-19 11:09  Odp: JSC - ogłoszenie
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Renown z JSC, nie mogłem znaleźć zdjęć sklejonego, to sam skleiłem :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
11-01-19 20:43  Odp: JSC - ogłoszenie
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Super ten Renown! Możesz opublikować więcej fotek albo coś przesłać na priv?
Mam sporo czterysetek zaczętych - i brakuje mi czasu na skończenie. H39 skończyłem i pokazałem na kilku wystawach. Mam dość zaawansowany Renown, Weser, Scharnchorst, Admiral Hipper, Gdańsk i kadłub Z32.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
11-01-19 22:18  Odp: JSC - ogłoszenie
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Mam kilka fotek z budowy, jak znajdę chwilę, to zrobię mini relację i galerię. Model ze standardem ma mało wspólnego ;)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
12-01-19 10:24  Odp: JSC - ogłoszenie
Adam Łabędzki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Witam, jak dla mnie osobiście modele w skali 1:400 mają tę zaletę, że skleja się je szybko w porównaniu ze skalą 1:200 i zajmują znacznie mniej miejsca na półce. Co do klas modeli na konkursach modelarskich nie będę się wypowiadał, ponieważ od bardzo wielu lat już nic nie wystawiam na nich. Niemniej ja także lubię sklejać modele do linii wodnej i bardzo czekam na wydanie Romy z JSC :).

Na koniec wrzucam zdjęcie poglądowe mojego Tirpitza z tejże firmy i pozdrawiam wszystkich miłośników naszego hobby.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/e02ab7462772a49b

Post zmieniony (12-01-19 10:25)

 
17-01-19 11:01  Odp: JSC - ogłoszenie
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Ja popieram apel p. Katarzyny o tworzenie na konkursach klasy modeli "do linii wodnej". Powinny być równouprawnione z innymi modelami - jeśli modelarze oczywiście je przywiozą. Uażam, że zarzuty komercji postawione w tym wątku są bezzasadne. W przeciwnym razie inne wątki o "nowościach modelarskich" na tym forum też byłyby podejrzane.
Dzięki tej akcji firmy JSC również osobiście odważyłem się przywieźć swoje modele tej klasy na konkursy.



Pozdrawiam,
Zdzisław

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=180955&t=180955&filtr=0&page=1

--

Pozdrawiam, Zdzisław

Ostatnio ukończone:
Żubr A-80, PZL-101 Gawron, Nieuport 11c.1, DH-82 Tiger Moth, Bartel Bm-6a, ORP Smok, parowóz OKl27, wagon typu BCi,
parowóz TKp30, parowóz Ol49, lokomotywa EP05, diorama kolejowa - Baranowice Śl..

 
17-01-19 14:40  Odp: JSC - ogłoszenie
Seweryn 

 

...

Post zmieniony (17-01-19 18:00)

 
17-01-19 16:41  Odp: JSC - ogłoszenie
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Komercja jest jak najbardziej OK. Co wy ludzie chceta by Wam za darmochę ktoś robił radochę ?
Więcej zdjęć takich modeli jak Belfast czy Renown a lawina ruszy .... :-)
Pzdr

 
18-01-19 07:31  Odp: JSC - ogłoszenie
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Czy Panie Kasia będzie w Rypinie 9 marca?? Ja ze swojej strony serdecznie zapraszam! Co prawda nie buduję zasadniczo okrętów, ale wszystko przedemną!

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
18-01-19 08:00  Odp: JSC - ogłoszenie
JSC 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


@tineo, tak, będziemy w Rypinie, dziękujemy za zaproszenie :)

--

Post zmieniony (18-01-19 08:31)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024