FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
20-12-10 19:45  [G] Lekki krążownik HMS Sheffield 1942
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Przedstawiam kilka fotek modelu wykonanego przeze mnie kilka lat temu, kiedy to wydawnictwo JSC jeszcze nie wypuszczało modeli z kamuflażem. Zrobiłem więc kamuflaż sam. Malowanie HMS Sheffield z drugiej połowy 1942 roku przedstawione jest m.in. w wydawnictwie - Alan Raven "Warship Perspectives" vol 2. Co skłoniło mnie do prezentacji w zasadzie "odgrzewanego" tematu. Otóż całkiem niedawno zakupiłem w JSC, moim zdaniem fantastyczne, elementy laserowe kratownic dźwigów pokładowych. Wymieniłem je - bo poprzednie były "pietą Achillesową" tego modelu. Jak wyszło oceńcie sami.





Model dzielnie walczył na konkursach w klasie modeli do linii wodnej:


Wybierając atrakcyjny kamuflaż z końca 1942 roku musiałem dodać kilka anten radarowych, w które okręt wyposażono w tym czasie. Miały one wpływ na sylwetkę okrętu.


Pozdrawiam,
Zdzisław

Post zmieniony (19-11-18 09:04)

 
20-12-10 20:23  Odp: [G] Lekki krążownik HMS "Sheffield" 1:400 z kamuflażem
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Wyszło świetnie.
Ładne malowanie, ładne sklejenie,efektownie się prezentuje. Gratulacje.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
20-12-10 21:52  Odp: [G] Lekki krążownik HMS
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Bardzo ładne maleństwo,naklejone płyty pancerne ,Jak zrobiłeś wodę ?pozdrawiam marek

Post zmieniony (20-12-10 21:59)

 
20-12-10 21:58  Odp: [G] Lekki krążownik HMS "Sheffield" 1:400 z kamuflażem
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Świetnie wygląda !!
Chodzi za mną ten okręta w kamuflażu, lecz jedyne materiały jakie mam to stare Plany Modelarskie i obawiam się że mogą mijać się z rzeczywistością.
Ale chyba Twój okręt zdopinguje mnie
Gratulacje

 
21-12-10 07:41  Odp: [G] Lekki krążownik HMS "Sheffield" 1:400 z kamuflażem
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Dziękuję za słowa uznania.
Wodę zrobiłem wykorzystując folię firmy "Faller" - do kupienia w sklepach z akcesoriami do modeli kolejowych (dioramy). Od spodu należy tylko zabarwić na odpowiedni kolor - i już.

Pozdrawiam, Zdzisław

 
21-12-10 12:11  Odp: [G] Lekki krążownik HMS "Sheffield" 1:400 z kamuflażem
Toff 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 3

Fajne wykonanie. Jakoś do tej pory nie byłem przekonany do laserowo wycinanych dodatków JSC, ale na twoim modelu wyglądają dobrze. Może więc i sam się w końcu skuszę.

--
Pozdrawiam
___________________________

 
21-12-10 13:50  Odp: [G] Lekki krążownik HMS "Sheffield" 1:400 z kamuflażem
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Co do laserowych elementów z JSC ....
Te z którymi miałem do czynienia są bardzo delikatne - jak blaszki fototrawione, tylko bardziej podatne na uszkodzenie. Jeśli mogę poradzć - to malować wyłącznie aerografem. Pomalowałem je również wstępnie przed wycięciem farbką GUNZE - aby je wzmocnić.
Jest też problem klejenia. Na tak delikatnych elementach nie można zostawić pogrubionych spoin z kleju. Ja kleiłem klejem wodnym "Brand Clear Glue" ! Nie zostawia spoin, ale trzeba zagruntować wtępnie elementy !

Pozdrawiam

 
22-12-10 07:51  Odp: [G] Lekki krążownik HMS
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Jeszcze fotki dla porównania kamuflażu i sylwetki okrętu - modelu i oryginału:



http://www.steelnavy.com/images/WEMShef/Sheffield%20late%2042%20IWM%20photo.jpg

Pozdrawiam,

Post zmieniony (31-10-18 14:01)

 
13-11-19 14:20  Odp: [G] Lekki krążownik HMS Sheffield 1942
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,Zdzisław wychyliłeś się to dobrze ja od dawna mam tę wycinankę i kumam jak tu się nie narobić i zrobić go w kamuflażu,moja jest bez,czy Twoja była z kamuflażem ,choć wygląda ,że takczy malowałeś ?,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
14-11-19 13:08  Odp: [G] Lekki krążownik HMS Sheffield 1942
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Witaj Marku,
Nie spodziewałem się, że mój stary temat odżyje. Model nr JSC-001 był oczywiście bez kamuflażu. Szary kolor był za badzo biały. Oglądając zdjęcia tej jednostki chciałem go nieco ożywić dodając kamuflaż. Efekty widać na zdjęciach. Model budowałem bardzo dawno. Ale nawet jeszcze w zeszłym roku zgarnąłem za niego puchar JSC na MPM w Bielsku-Białej.
Wzór kamuflażu dla HMS Sheffield wziąłem z wydawnictwa - Alan Raven "Warship Perspectives" vol 2. Kolory chyba mają być podobne jak dla HMS Belfast wydanego znacznie później przez JSC. Tylko jego sylwetka już nie jest tak zgrabna jak "Sheffield-a".

Pozdrawiam, Zdzisław

--

Pozdrawiam, Zdzisław

Ostatnio ukończone:
Żubr A-80, PZL-101 Gawron, Nieuport 11c.1, DH-82 Tiger Moth, Bartel Bm-6a, ORP Smok, parowóz OKl27, wagon typu BCi,
parowóz TKp30, parowóz Ol49, lokomotywa EP05, diorama kolejowa - Baranowice Śl..

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024