FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
29-09-15 23:32  [R/G] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jak już wcześniej pisałem, Akagi musi poczekać na lepsze czasy...jeśli w ogóle. Lotniskowce to raczej nie moja bajka.
Wracam więc do tego, co lubię najbardziej, czyli do pancerników. Zgodnie z obietnicą, będzie to Nagato wydawnictwa Dom Bumagi. Prace nad modelem zacząłem już jakiś czas temu, jednak ze względu na brak czasu idą one bardzo wolno.
Model będzie wykonany w standardzie, jednak pewnie gdzieniegdzie dodam coś od siebie.

Okładka:



Szkielet z podposzyciem części podwodnej:




Oczywiście serdecznie zapraszam do uczestnictwa w relacji :)

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (30-06-20 12:34)

 
29-09-15 23:43  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
gen84 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Witam:D
No to się zaczęło :D:D:D:D
Powodzenia życzę w budowie, choć o efekt końcowy mogę być spokojny :D:D

 
30-09-15 00:13  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Cześć Radek
Melduję się z uwagą i życzę przyjemności z budowy.
Pozdrawiam
stachu

 
30-09-15 06:18  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Witaj
Tego Akagi to nie odpuszczaj, trochę jednak szkoda...
Mam prośbę, mógłbyś mi zrobić zdjęcia miejsca mocowania podstawki ??
Z czego to robisz ??
Wiem, ze sto razy było na forum .....
Pzdr

 
30-09-15 06:25  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czekałem na tą relację z nieukrywanym zainteresowaniem :-)
Wycinanka prezentuje się rewelacyjnie. Zobaczymy jak będzie się sklejała. Ilość detali w standardzie jest powalająca. Będę wiernym kibicem i życzę powodzenia i wytrwałości!

--
Pozdrawiam Darek

 
30-09-15 06:41  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Fotogrimes   

O jaaa. Będzie się działo :)
Aż żal taką wycinankę brać na matę.

 
30-09-15 07:13  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Spychacz, już zasiadłem na krzesełku i podglądam, Swój egzemplarz będę oglądał w 2D, a Twoja relacja w zupełności mi wystarczy-to istna kopalnia wiedzy. Bardzo ambitny i piękny temat. Powodzenia! Będę tutaj często zaglądał.
pozdrawiam,
Łukasz

--

 
30-09-15 07:22  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Hej Z przyjemnością będę śedził Twoją relację z budowy kolejnego bardzo ciekawego modelu.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
30-09-15 07:48  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Modelman   

Witaj Spychacz

Uprzedziłeś mnie. Powodzenia w budowie . Pisz co jest nie tak w razie czego. Gdzie jakie błędy. Będzie łatwiej potem. Ja się biorę za niego po Shinano.
Ja będę robił full zestaw z laserami, pokładami grawerowanymi itp.

 
30-09-15 09:17  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Może to by Ci się przydało?
http://shop.homepaper.com.ua/product_info.php?products_id=426&osCsid=h2v1rnnvo38ricmhc73tpik8p2

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
30-09-15 10:08  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
salmon 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witaj Spychacz

Temat wybrałeś rewelacyjny. Mam prośbę czy mógłbyś opisać krok po kroku ,,jak chłop krowie na rowie" jak wykonujesz podposzycie.

Pozdrawiam

 
30-09-15 10:48  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ehhh, widzę że będziesz miał kolejny piękny okręt do kolekcji :) Powodzenia .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
30-09-15 14:06  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

No nareszcie :D
Piękny okręt i projekt modelu, a do tego na pewno dołączy Twoja jakość wykonania. Będę regularnie zaglądał i kibicował, od kilku lat coraz bardziej jarają mnie okręty, a Nagato jest jedną z tych jednostek, która marzy mi się sklejona na półce :P (i pewnie marzeniem pozostanie :( )
Jak się ma sprawa z bąblem przeciwtorpedowym poniżej linii wodnej? Planujesz coś zmieniać?
Pozdrawiam

--

 
30-09-15 16:04  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Widzę, że już miejsce na podstawkę masz. W pewnym lotniskowcu nie mogłem się u Ciebie jej domęczyć i owa decha Cię wymęczyła.
Tutaj jest od początku inaczej :))
Życzę powodzenia w budowie i efektownego zakończenia tego projektu.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
30-09-15 18:18  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

NAGATO z DB ma jedną wadę, różnice w kolorze poszycia i pokładów. Czy myślałeś jak sobie z tym poradzić??? Powodzenia w budowie.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
30-09-15 19:25  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dzięki za wsparcie już na starcie :) Przyda się na pewno bo model skomplikowany, a budowa zajmie sporo czasu.
Odpowiadając na Wasze pytania.

1. @Dokker:



Nakrętki są ułożone na wodnicy, oklejone kartonowymi ściankami. Przestrzeń pomiędzy nakrętkami i ściankami zalewam niewielką ilością wikolu i dodatkowo wciskam w nią cienkie paski tektury. Pewnie niepotrzebnie, ale mocowanie jest na pewno mocne :)

2. @Syjek.
Jeszcze nie wiem. Wybór jest dość spory. Są elementy od Model Hobby i GPM-u. Mam z tym dylemat, bo o ile bardzo drobne elementy oraz siatki wolę fototrawione, ale te większe, jak np. katapulta, dźwig czy tory lepsze są laserowe, bo łatwiej się je klei. Muszę to jeszcze przemyśleć. Czy można te blachy u nas dostać i ile kosztują? Czy są gładkie, czy trójwymiarowe, tak jak na przykład u Halińskiego? Do tego widzę, że radar typu 21 jest bardzo uproszczony, podobnie jak w Model Hobby. Z tego, co widzę jest od przodu zamknięty i nie ma całego tego wnętrza.

3. @Salmon.
W skrócie. Wewnątrz wręg należy przykleić tzw. podwręgi, krótsze o 1 mm, na których będzie opierało się podposzycie. Następnie trzeba odrysować kształt oklejek, np. na kalce technicznej, wyciąć wewnątrz linii i odrysować kształt na tekturze piwnej. Wyciąć najlepiej wewnątrz linii i uformować przymierzając. Pewnie trzeba będzie jeszcze nieraz dociąć, bo oklejka musi wejść między wręgi. Ważne aby oklejki odrysować w taki sposób, żeby zaginać wzdłuż włókien kartonu. W przeciwnym razie, karton będzie się załamywał.
Na Papermodels Ceva opisał świetnie tę metodę:
http://www.papermodels.pl/index.php?topic=3960.40
Nie wiem tylko, czy uda Ci się otworzyć tego linka, bo ja od wczoraj nie mogę wejść na ich stronę ani z kompa ani z komórki.

4. @ Cordel.
Też jeszcze nie wiem. Problem w tym, że nie wiem czy poszycie przechodziło w bąbel gładko, czy było jakieś łączenie. Zakładam, że było, bo bąbel dorabiany podczas jednej z modernizacji. W modelu takiego łączenia nie ma. Później będę nad tym myślał. Tym bardziej, że na jednym z rosyjskich for jest relacja, w której widać delikatne różnice w odcieniach oklejek dna. Ja na razie u siebie ich nie widzę, ale oklejki są jeszcze na arkuszach i trudniej je porównać. Czasami różnice widoczne są dopiero po wycięciu. Jeśli będą, pomyślę nad barwionką zgodnie z radą IJN Łukasza i wtedy będę zastanawiał się nad bąblami. Możliwe, że spróbuję zrobić poszycie z imitacji blach.

5. @Art.
W Akagi też miałem takie miejsca :) Tym razem podstawka już zamówiona. Możliwe, że nawet już się robi. Dla Akagi też :)

6. @Konradoo
Faktycznie. Pierwszy model, który dostałem miał bardzo wyraźne różnice odcieni, ale udało mi się go wymienić. W tym, który mam, różnice wydają się delikatne. Najbardziej martwię się o poszycie dna, choć tu, jak pisałem wcześniej, można poradzić sobie barwionką, i pokład. Pokład niestety nieznacznie różni odcieniem. Burty są w jednym odcieniu, więc problemu nie ma. Nadbudówki raczej też. Najważniejsze, żeby elementy poszczególnych struktur miały taki sam odcień. Tak raczej jest, z wyjątkiem pokładu :( Zobaczymy w "praniu". Co z tym zrobię? Niestety nic :(

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (09-10-18 21:37)

 
30-09-15 21:19  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No jedno się już klei, zainteresowani widzieli, tylko oba z przeciwnych stron zaczęte i można się dzięki temu uzupełniać.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
30-09-15 21:59  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jestem stalym zagladaczem w tej relacji. To do prawdy piekna jednostka. Mam nadzieje, ze Lombardo nada odpowiedni rytm budowie.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
01-10-15 10:29  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Spychacz: Nie mam jeszcze tych blach w ręku, bo właśnie dopiero się trawią. Na pewno są 3D, jak wszystkie blachy :)
Jak będę miał w ręku, zrobię fotki i powiem co, jak i za ile.

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
01-10-15 11:47  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zastanawiam się czy nie narysować kompletu blach fototrawionych do tego modelu, tak jak kiedyś do Yamato. Roboty jest od groma ale model zacny i może kiedyś bym się o niego pokusił a wtedy blach używałbym na pewno. Musiałbym jednak najpierw zakupić model i wykonać skany 1:1 interesujących części. Ile kosztuje wycinanka?

Już znalazłem około 180 zł.
A co do pokładu proponuję wykleić deseczki. Roboty trochę jest ale satysfakcja duża :-)

--

Post zmieniony (01-10-15 13:44)

 
01-10-15 13:39  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

@ Spychacz - poszukaj pokładów z forniru, kilka wydawnictw je oferuje. Rozwiążą ci problem pokładu a do tego dodadzą smaczku dla całości modelu.

@ ADAM 12 - nie wiem dlaczego jeszcze nie ma tutaj relacji Vercyna :)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
01-10-15 19:24  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
SOWA 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

To ja też zasiadam do kibicowania.

Pzdr.

--
W budowie: AKAGI / BISMARCK / ET22

 
01-10-15 20:07  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Zasiadam na widowni i kibicuje :).

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
02-10-15 17:38  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Konradoo, wiem, że Model Hobby ma takie w ofercie. Wyglądają dość ciekawie, choć ten kolor wydaje się zbyt jaskrawy, ale może to wina zdjęcia. W ogóle, przydałoby się większe zdjęcie, bo na tym na ich stronie niewiele widać. Poza tym, nie jestem zwolennikiem zbytniego mieszania materiałów. Wolałbym, żeby model kartonowy pozostał w jak największym stopniu kartonowym. Z kolei, na arkuszach różnice kolorów nie wydają się aż tak bardzo widoczne. Zobaczę gdy je wytnę i bezpośrednio do siebie przyłożę. Wtedy pomyślę nad tymi fornirami. Nie wiesz przypadkiem, czy te pokłady należy jeszcze podkleić kartonem, czy są takiej grubości, że same wystarczą?

Syjek, będę czekał na info.

Doody, jakby udało Ci się zrobić ten radar tak jak u Halińskiego, to ja chętnie bym go od Ciebie kupił.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
06-10-15 17:11  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Spychacz - specjalnie nie sugerowałem ci akurat tego sklepu ale sam powinnieneś się przekonać bo to dobra opcja dla tego modelu :) I nie ograniczaj się tak bo to nic złego a model tylko zyska :)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
01-11-15 20:36  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Miesiąc minął, a prace niewiele posunęły się do przodu. Jednak coś tam zrobiłem, więc jakiś powód do aktualizacji jest.
Najpierw oszlifowałem podposzycie, następnie przykleiłem pokład w części rufowej. Jak widać na zdjęciu, są różnice odcieni pokładu pomimo tego, że oba elementy znajdowały się na tym samym arkuszu. Wprawdzie zdjęcie trochę wyostrzyło te różnice, w rzeczywistości nie są one aż tak wyraźne, ale jednak są. Pomimo tego nie zdecydowałem się na pokład z forniru, bo jak już pisałem wolę karton, ale też prawdopodobnie nie poradziłbym sobie z równym pomalowaniem tych fragmentów pokładu, które powinny być szare, np. jego brzegów.
Następnie wkleiłem elementy podposzycia w części nadwodnej, oszlifowałem, ubytki uzupełniłem szpachlą i ponownie oszlifowałem.
Rufa po tych wszystkich zabiegach:



Jednocześnie zastanawiam się jak podejść do błędu w projekcie. Chodzi o pokład kazamatowy, który w modelu jest pod kątem i unosi się w stronę pancerza kazamat:



W rzeczywistości pokład ten był poziomy:



Wydawałoby się, że poprawka będzie bardzo prosta - wystarczy odciąć te skośne fragmenty i przykleić pokład na płasko. Niestety uniemożliwia to kształt oklejek kazamat.

Jedynym chyba wyjściem byłby zakup drugiej wycinanki i próba dorobienia tych fragmentów z jakichś innych elementów poszycia burt. Nie wiem, czy warto. Więc chyba musi zostać tak, jak jest :(

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (09-10-18 21:48)

 
01-11-15 20:54  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Spychacz na Twoje kolejne odsłony w relacjach czeka się z niecierpliwością.
Jeśli chodzi o podposzycie z piwnej jesteś dla mnie niekwestionowanym maestro.
Błąd w opracowaniu, którego pewnie bym nawet nie zauważył a i decyzja moim zdaniem rozsądna.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
01-11-15 21:38  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja bym zostawił jak w wycinance .






Na zdjęciu które dałeś także widać że jest skos .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
01-11-15 21:39  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Spychaczu nic nie kombinuj jest dobrze. Aż musiałem wygrzebać moje materiały z Nagato, oczywiście w modelu Grzegorza to miejsce jest płaskie, ale pokład jest płaski dopiero kawałek za tą rynną. Zdjęcie nie oddaje tego skosu przy kazamatach, ale trzeba dobrze się przyjrzeć. Na potwierdzenie jeszcze dodam to:


Co do pokładu, jest on opracowany na zasadzie nałożenia podziału desek na bitmapę.
Chodzi o to, że bitmapa z jednej strony ma jaśniejsze kolory a z drugiej ciemniejsze. Zauważ, że przez środek pokładu biegnie bardzo cienka biała kreska, nawet na zdjęciach to widać, bo każda połowa pokładu ma swoje lusterko bitmapy i stąd te różnice nie wina drukarni, jest to jeden z niewielu błędów wycinanki, którą dość mocno studiowałem i można go spokojnie kleić bez szukania szczegółów na zdjęciach z epoki.


EDIT: Andrzej mnie uprzedził :D


PZDR

--

Post zmieniony (01-11-15 21:43)

 
01-11-15 22:07  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Hiszpan 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Podposzycie wyszło fenomenalnie. Formowanie na zagięciach i wyobleniach musiało być wyzwaniem, a tutaj równiutko.
Uważnie podglądam i kibicuję i czekam na więcej :)

 
01-11-15 22:16  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No nie wiem. Ja tam żadnego skosu na tym zdjęciu nie widzę. Na pewno nie tak dużego jak w wycinance. Porównajcie sobie oklejki z mojego zdjęcia ze zdjęciem oryginału. Gdyby pokład był skośny burty na tym pokładzie wyglądałyby mniej więcej tak jak te oklejki. Wynika to z faktu różnej odległości od krawędzi burty. Im dalej od burty, tym wyżej sięgałby skos:



--

Post zmieniony (01-11-15 22:23)

 
01-11-15 22:26  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Może być to wina perspektywy, że widzisz różnice, a na rysunku widać, że skos ma wznios 35cm, więc w modelu powinno być dobre 1,5 mm i jeszcze jeden rysunek ukazujący gdzie jest płasko, a gdzie skos:



A co myślisz o tym pokładzie?

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
01-11-15 22:37  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

To jeszcze jedno porównanie:



Jakoś rysunki mnie nie przekonują, gdy na zdjęciu (zdjęciach, bo na innych też jest płasko) widzę coś innego.

Pokład prezentuje się dość ładnie. Cienka kreska, deski też. Nie wiem tylko, czy nie jest zbyt pomarańczowy.

--

Post zmieniony (01-11-15 23:01)

 
01-11-15 23:13  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Teraz już rozumiem, przy samych kazamatach powinno być płasko, a potem dopiero skos.



Niestety tego już nie przeskoczysz, lepiej zostawić jak jest, ale dziwie się projektantowi, tak by było łatwiej.

O pokład chodzi mi co sądzisz o mojej teorii nt koloru.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
01-11-15 23:19  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Z pokładem już się poprawiłem. Nie zajarzyłem na początku :) A na druku się nie znam, więc pewnie jest tak jak piszesz.

--

Post zmieniony (01-11-15 23:21)

 
01-11-15 23:31  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Mam kilka kawałków Teakowego drewna, mogę wrzucić foto jak to wygląda, ale po nie długim czasie nawet nie od słonej wody, kolor robi się szaro-brązowy, kolor w Fuso jest najbardziej zbliżony.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
01-11-15 23:33  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No właśnie. Ten z Fuso też mi wygląda na najbardziej naturalny.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
02-11-15 09:01  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Spychacz , a zobacz na to zdjęcie
http://livedoor.blogimg.jp/irootoko_jr/imgs/3/a/3a4f9507.jpg
Patrząc na zdjęcie Mutsu wychodzi że ma być prosto


Możliwe ze było to przerabiane .
--

Post zmieniony (02-11-15 09:06)

 
02-11-15 18:39  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Raczej nie było. Spójrz jeszcze na to zdjęcie. Nagato z tego samego okresu, co Twoje zdjęcie, tyle że w większej rozdzielczości:

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/ef/Japanese_Battleship_Nagato_1946.jpg

Nagato w 1944:



Skos był na początku tego pokładu. W miejscu, gdzie zaczynały się kazamaty było już płasko, ewentualnie tak, jak pisał Adam. Z tym, że jeżeli był tam jakikolwiek skos, to bardzo delikatny. Na pewno nie taki jak w wycinance. Dla zobrazowania zdjęcie modelu z rosyjskiego forum:


Link do relacji:
http://only-paper.ru/forum/36-18046-1

Tak to na pewno nie wyglądało. Zwróć uwagę na barbety (chyba można tak je nazwać) kazamat. W modelu prawie całkowicie giną pod tym skosem.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
02-11-15 19:03  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Warship Pictorial nr 38 potwierdza: ani pokazany na początku przez Spychacza Mutsu, zdjęcie z 20 lutego 1936 w Yokosuce, ani inne doskonałe zdjęcia tego okrętu, oraz szczególnie zdemolowanego w 1945 r. Nagato pokazują, że żadnych skosów przy kazamatach nie było, ani też na dziobie. Bąbel przeciwtorpedowy zachodził pod kazamatami prosto. Jedyne skosy, to te jakie tworzył schodząc na rufie i dziobie poniżej łukami do kadłuba.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
02-11-15 19:07  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dzięki Sven :)

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
02-11-15 20:10  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

A ja mam pytanie odnośnie podziału blach na poszyciu i burtach czy Nagato miał coś takiego jak model plastikowy hasegawa, bo wygląda to troszkę dziwnie.
http://www.hasegawausa.com/product-images/hsgs4024bs01l-lg.jpg

 
02-11-15 20:34  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Ani Nagato, ani Mutsu nie miały poszycie kadłuba "w kratkę jak na tym modelu :)) Na zdjęciach widać poziome pasy blach na które są nałożone wąskie zakładki. Najlepiej to widać na Mutsu w suchym doku, podczas budowy okrętu. Takie pasy były na całym kadłubie, jeszcze przed dobudowaniem bąbli przeciwtorpedowych.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
02-11-15 20:42  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

A czy posiadacie takie zdjęcia?

 
02-11-15 20:48  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Piszę o zdjęciach które są w WP nr 38.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
02-11-15 22:33  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Oglądam zdjęcia, na tamtym linku i rzeczywiście słabo to wygląda, ale przecież nie wstawisz tam teraz takich klinów. Nie ma tam zapasu koloru? Może wystarczy, żeby zrobić chociaż tak jak proponowałem.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
04-11-15 14:12  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Adam, zapasu jest sporo, niestety w całkiem innym odcieniu niż burty :( Niektóre arkusze mają druk dwustronny, ale tam odcień też jest inny, choć bardziej zbliżony. Jest jeszcze trochę koloru na różnych elementach, które są dwustronne i które trzeba zagiąć i skleić, jak np. zastrzały. Ich tzw. lewa strona to pole w całości pokryte szarym drukiem. Na tym polu można znaleźć trochę koloru. Jeszcze nie wiem jak, ale prawdopodobnie będę musiał coś z tym pokładem zrobić, bo to, co jest w modelu bardzo mi się nie podoba.

Sven, a masz może jakieś zdjęcia na których widać podwodną część bąbla? Jak on przebiega, czy widać łączenie z kadłubem i czy jego poszycie składa się z podobnych pasów jak reszta kadłuba, czy też łączenia blach są prawie niewidoczne tak jak w części nadwodnej tego bąbla?
Na zdjęciu Mutsu z moich poprzednich wpisów widać fragment bąbla w części podwodnej i widać tam też pewne łączenie. Ciekawe, czy niżej też tak było i jeżeli tak, to jak ten bąbel wyglądał. Czy szedł prawie do samego dziobu, jak w tym modelu z Hasegawy (raczej mało prawdopodobne, bo w tej części nie ma co chronić, a szczególnie na stępce dziobowej), czy też tak jak na innych japońskich (i nie tylko) okrętach, zawijał się w odległości kilkunastu metrów od dziobu?
Znalazłem takie zdjęcie Kongo z suchego doku, na którym widać wyraźnie łączenie bąbla z kadłubem i widać też, że blachy poszycia tego bąbla nie mają tak wyraźnych łączeń jak na dziobie:



Na razie to już wszystkie dylematy związane z tym modelem. Mam nadzieję, że więcej nie będzie.
Tymczasem, dokończyłem wklejanie wzmocnień pokładu i go przykleiłem. Jak widać znów są różnice w odcieniach, również szarości, pomimo tego, że wszystkie te elementy znajdowały się na tym samym arkuszu. Masakra jakaś:(



P.S. Przepraszam za jakość zdjęć, ale dzień ponury i szary, to zdjęcia też takie wyszły.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (09-10-18 21:52)

 
04-11-15 17:24  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Na doskonałym zdjęciu Mutsu w suchym doku, po zwodowaniu gdy kadłub jeszcze nie miał bąbli widać podłużne pasy blach biegnące od dziobu do rufy. Dopiero później na taki kadłub dobudowano bąble. Na najlepszych zbliżeniach burt obu okrętów, Nagato i Mutsu nie widać żadnych wzdłużnych pasów na bąblu, na wskutek tego jak budowano kadłub: pasy blach poszycia kadłuba chowają się pod bąblem. Po prosto gdy okręt wszedł do służby w 1920 tych bąbli nie miał. Dopiero kompletna rekonstrukcja i modernizacja w 1934 wyposażyła go w nie. Sam bąbel jest tak jakby gładki na wszystkich zbliżeniach, ale nie widziałem zdjęcia żadnego z tych okrętów w suchym doku po modernizacji w 1934.

--

Post zmieniony (04-11-15 17:27)

 
04-11-15 17:34  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
pawelecd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4


 - 1

nieaktualne, do kasacji.

;-)

Post zmieniony (05-11-15 08:09)

 
04-11-15 17:51  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Jedno ze zdjęć już się pojawiło, ale może i z tego coś się skorzysta








--

Post zmieniony (04-11-15 20:22)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024