FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
04-11-15 22:33  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Na zdjęciach Svena widać że moja teoria jest najbliżej faktycznego stanu, jeśli uda Ci się tak to zrobić, to jesteś gość :) Muszę Sławka zapytać co o tym myśli.

A Daracki i Janisz zaraz dostaną po łapach, znowu swoje!

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
04-11-15 23:12  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Sven, to co napisałeś potwierdza moje przypuszczenia. Dzięki.
Pytałem, bo w tej relacji z rosyjskiego forum widać, że oklejki dna też mają dwa odcienie i w związku z tym myślę o wykorzystaniu barwionki. Jeśli z niej skorzystam, to pewnie pokuszę się o jakieś odwzorowanie tego bąbla i blach poszycia w części dziobowej i rufowej.

Adam, jeżeli znajdę wystarczającą ilość szarego w takim samym odcieniu, spróbuję coś z tym zrobić.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
05-11-15 00:20  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
SAW 

 

Witam polecam ten filmik burta pokazana jest od 1:53 minuty.

https://www.youtube.com/watch?v=90l4P-N0-lk

Również i ja dodam kilka zdjęć. Takie same co koledzy wcześniej ale inaczej wykadrowane. Pokazujące jak ten pancerz wygląda na dziobie i rufie.



Pozdrawiam i oglądam. Mariusz

--

Post zmieniony (05-11-15 00:36)

 
05-11-15 07:37  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
rysiu62   

Zaczyna się nasza durna polska dyskusja czyja prawda jest bliższa prawdy.

 
05-11-15 10:16  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Mogę się mylić, bo to tylko takie moje przypuszczenia, ale myślę, że w kwestii tych blach poszycia na kadłubie i bąblach to było tak: kadłub był nitowany więc musiały być zakłady poszczególnych bach na siebie co jest widoczne na zdjęciach. Bąble były dorabiane później i może przy nich już zastosowano spawanie i dlatego nie widać łączenia blach bo były w jednej płaszczyźnie.
Tak jak wspominałem to jest tylko moje przypuszczenie, tutaj pomocny by był dobry przekrój poprzeczny jeśli taki istnieje.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
05-11-15 10:49  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
mardru   

Witam Może ja dodam swoje trzy grosze i mam cichą nadzieje że zakończę wszelakie tematy podnoszące CIŚNIENIE . Każdy co skleja powinien informować to jest dobre to mi nie wyszło z tym miałem problem itd. Ocena modelu powinna być miarą jego własnych skojarzeń. Ten co ma zamiar kupić dany model i tak go kupi i zrobi na miarę swoich możliwości , lepiej lub gorzej. Najważniejsze aby przyniosła mu frajdę. Pokazywanie prac na tym forum przybliża nam trudności i pokazuje skale postępu w rozwoju modelarstwa kartonowego. Pomaga nam w pokonywaniu trudności jakie napotykamy ,uczymy się na błędach innych. Kadzenie na projektantów jest GŁUPIE I NIEMĄDRE . Rynek sam weryfikuje ich prace. Nikt nas nie zmusza do kupienia danego modelu. Jak kupie to go sklejam lub nie. Jak mam problem to go rozwiązuje albo klnę jak szewc i do pieca . Moderatorzy powinni usuwać lub zmieniać posty które sugerują bitwę na słowa, i nic nie wnoszą do meritum sprawy. Znając życie będzie jak będzie ale przynajmniej mi ulżyło. Jak są jakieś błędy to tak miało być i proszę bez komentarzy. wystarczy że moderator to zastosuje i będzie dobrze dla dobra wszystkich.

 
05-11-15 11:07  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ci co podnoszą "ciśnienie" to już tak mają od urodzenia i nic się na to nie poradzi. Jedyna rada to "olać ciepłym moczem" czyli nie reagować. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
05-11-15 16:03  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dzięki Mariusz. Wszystko na pewno się przyda.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
05-11-15 16:31  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Hiszpan 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wysłałem Ci coś szybko z pracy na @ Spychacz :)
zobacz, może to pomoze

 
06-11-15 09:37  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
XYZ    

Wg mnie zdjęcia historyczne są poprawne.

Post zmieniony (06-11-15 09:38)

 
19-11-15 19:43  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Cieszę się że robisz pancernika )) Poszukam materiałów jak coś znajdę dam znać na maila.
Jak zawsze pięknie to wychodzi )

--
http://hobby.webwavecms.com/

 
25-11-15 12:56  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Podposzycie skończone. Pozostało jeszcze wyciąć kluzy kotwiczne i ewentualnie gdzieniegdzie doszlifować, jakby coś nie pasowało:



--

Post zmieniony (09-10-18 21:54)

 
25-11-15 13:36  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wygląda imponująco.
Powodzenia w dalszej budowie.

--
Pozdrawiam Darek

 
03-12-15 22:07  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zacząłem oklejać burty. Część dziobowa podzielona jest na 4 elementy na burtę. Ten czwarty, oddzielny element to rant pokładu. Wszystko ładnie pasowało, ale niestety po raz kolejny nie spisała się drukarnia. Dwa elementy stewy dziobowej są wyraźnie ciemniejsze, pomimo tego, że wszystko było na tym samym arkuszu. Jak tak dalej pójdzie, model będzie cały w ciapkach :( Szkoda, bo bardzo się na niego czaiłem, a tu taki zawód. Mam nadzieję, że z Rodneyem będzie lepiej.
Ne wyciąłem dwóch dolnych rzędów bulajów, bo w 1944 były one już zaślepione.



Pozdrawiam

--

Post zmieniony (09-10-18 21:58)

 
04-12-15 06:00  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wygląda super. Inny odcień rzeczywiście jest widoczny ale nie jest źle.

--
Pozdrawiam Darek

 
04-12-15 07:36  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zupełnie nie pojmuję jak można drukować na jednym arkuszu z jednego podajnika różne odcienie. Nie dosyć, że modele są coraz droższe to mam wrażenie, że coraz bardziej niedbałe.
Spychacz głowa do góry

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki
IJN Haguro

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN I

 
05-12-15 16:18  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dla mnie sklejenie elementów dziobowych w standardzie na takim poziomie jest i chyba nigdy nie będzie osiągalne na takim poziomie jak u ciebie, szkoda rzeczywiście że drukarnia się nie popisała jestem ciekaw powodu tak rożnych odcieni na jednym arkuszu, być może podczas projektowania autor zawalił i dał minimalny inny odcień.

Post zmieniony (05-12-15 16:18)

 
05-12-15 18:21  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Czasem zastosowany kolor jest ten sam a odcień wychodzi inny jeśli np duże fragmenty burt były rozłożone na arkuszu wzdłuż włókien w papierze a te małe dziobowe w poprzek włókien.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
10-12-15 16:39  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Luzik, Łukasz. Daję radę, ciął się z tego powodu nie będę.

Tymczasem, przykleiłem kolejne elementy. Niestety, przy okazji upaprałem czubek bąbla klejem :(



Jak już wcześniej pisałem, postanowiłem poprawić, a właściwie zlikwidować ten skos nad bąblem, którego nie powinno być. W związku z tym, musiałem dorobić fragmenty burt na pokładzie kazamatowym. Niestety, z powodu zbyt dużych różnic odcieni na poszczególnych arkuszach nie udało się tego zrobić tak, jak pierwotnie chciałem. Dlatego postanowiłem dokupić jeszcze jeden egzemplarz i wykorzystać elementy z tego samego arkusza. W razie "w", drugi model zawsze się przyda.



Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (09-10-18 22:03)

 
10-12-15 17:17  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pewnie decyzja o zakupie przyszła później niż poklejenie dziobka? Bo dałoby się go dociąć nawet jako jeden wyoblony fragment L i P strony.
Ale brawo za decyzję o pokładzie kazamatowym. Zupełnie nie widać łączeń. Retuszowałeś krawędzie styku?

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki
IJN Haguro

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN I

 
10-12-15 17:32  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Tak ,decyzja zapadła później. Czy dałoby się go tak wyciąć - ciężko powiedzieć. Krawędzi nie retuszowałem.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
10-12-15 17:38  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To jest dobry sposób na docinki. Jednak retusz zdaje się być bardziej widoczny na styku niż jego brak.

Z innej beczki ciekawi mnie co zrobisz z osłonami dział kazamatowych? Bo jednak ich miejsca montażu chyba się powiększyły.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki
IJN Haguro

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN I

 
10-12-15 17:48  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Te szersze otwory, to otwory na barbety dział. One wg projektu będą montowane bezpośrednio na pokładzie, więc problemu nie ma.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
11-12-15 09:31  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Ale ładnie Panie, ale ładnie.
A nie boisz się, że te poręcze się pourywają, gdy będziesz dalej poszycie montował?
Chociaż Ty robisz wszystko tak starannie, że pewnie podobny wypadek nie ma szans się zdarzyć.

Pozdrawiam

 
13-12-15 12:10  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dzięki Mariaszek :) Tak samo robiłem drabinki w Fuso i Akagi i się nie poniszczyły, więc mam nadzieję, że tu będzie podobnie. Pourywać się nie powinny, bo są zaglutowane od lewej strony. Mogą się ewentualnie lekko powyginać, ale latwo je wyprostować.

Przykleiłem burty w części rufowej. Nie wyszło mi łączenie oklejek na rufie. Prawdopodobnie szlifując podposzycie nadałem jej nieco zły kształt i musiałem w tym miejscu lekko dociąć oklejki:



Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (09-10-18 22:09)

 
16-12-15 13:47  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Bąbel w części nadwodnej skończony:



Post zmieniony (09-10-18 22:13)

 
16-12-15 15:41  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Naprawdę fajnie wychodzi. Kibicuję dalej.

--
Pozdrawiam Darek

 
16-12-15 16:37  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wygląda świetnie.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki
IJN Haguro

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN I

 
16-12-15 19:46  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Cześć Radek ,ostrzysz mi mocno apetyt na niego,niezle to już wygląda ,
Pozdrawiam
stachu

 
16-12-15 20:11  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,brawo Ty, ,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
17-12-15 21:51  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dzięki za wsparcie :)
Staszek, odpuść sobie. Nie warto. California czeka ;)

A że bez zdjęć się nie liczy, to zamknąłem otwory w prawym bąblu:



Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
17-12-15 23:54  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Cześć Radek,co Ty mówisz że nie warto,zobaczysz pójdziesz w nadbudówki i wieże to dopiero będzie power że aż strach się bać
A Californię na razie sobie odpuszczam ,już miałem ją ciąć kiedy wypatrzyłem jak dla mnie poważny mankament ,otóż nie ma wnęk kluz kotwicznych na dziobie ,w szkielecie nie jest uwzględniona taka opcja ,po wycięciu otworów w pokładzie prawdopodobnie byłaby widoczna wręga. Jakoś nie chce mi się borykać na razie z takimi problemami już w początkowej fazie budowy,
Powodzenia w dalszych pracach
Pozdrawiam
stachu

 
17-01-16 20:04  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Właściwie, to ze względu na jakość zdjęć ten wpis nie powinien się pojawić, ale mam nadzieję, że mi wybaczycie. Niestety, padł mi aparat, a że kupno nowego to wcale nie taka łatwa sprawa, więc zdjęcia zrobione są telefonem.

Zacząłem prace nad poszyciem dna. Chcąc uniknąć różnic w odcieniach, postanowiłem skorzystać z kartonu barwionego. A skoro poszycie nie będzie z wycinanki, to stwierdziłem, że można zabawić się w odwzorowanie bąbla oraz blach poszycia. Tak to wygląda w części dziobowej:



Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (09-10-18 22:17)

 
18-01-16 06:12  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo dobrze to wygląda. Zawsze taki zabieg "uplastycznia" :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
18-01-16 10:06  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jestem ciekaw Twoich odczuć co do barwionki. Impregnowałeś ją?

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki
IJN Haguro

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN I

 
18-01-16 11:44  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,to nie moja liga,pytanie tęż,ja barwionkę impregnuję jak każdy karton,tyle ,że nawet jak wygląda to dobrze jeszcze szlifuję ,uzupełniam akwarelą łączenia i lakieruję aby mieć więcej roboty ,



Tu jest to bardziej widoczne z przodu jest barwionka ,z tyłu kadłuba oryginalna wycinanka,tęż szlifowane ale nie podbarwiane.Szkoda ,że to tak mało rude ,jaśniejsze pola.,pozdrawiam Marek



--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
18-01-16 22:01  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Jestem pod ogromnym wrażeniem czystości klejenia burt, ja jestem teraz właśnie na tym etapie i przechodzę pierwsze zmęczenie tym modelem. A tak swoją drogą dobrze że robisz imitację blach będę miał od kogo zgapić ich ułożenie ;)

Post zmieniony (18-01-16 22:02)

 
19-01-16 13:20  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dzięki za zainteresowanie :)
Odpowiadając na Wasze komentarze:

Łukasz, świetna sprawa. Najważniejsze, to brak konieczności retuszu, a szczególnie problemów z jego odpowiednim doborem oraz brak różnic odcieni poszycia. Dochodzi do tego możliwość kombinacji, czyli np. odwzorowania blach poszycia, co byłoby o wiele trudniejsze, gdybym korzystał z wycinanki. Na minus - problem ze znalezieniem odpowiedniego koloru, gramatury i faktury. Zakupiłem 8 różnych rodzajów i wydałem prawie 100 zł. a i tak nie znalazłem koloru, który bym chciał. Większość było zbyt czerwonych i żarówiastych. Choć na zdjęciach tego nie widać (aparat w moim telefonie nienaturalnie nasyca kolory), w rzeczywistości ten kolor jest ciemniejszy i bardziej bordowy. Wg mnie najbardziej odpowiedni. Ponadto, ma idealną fakturę i gramaturę - wygląda jak z wycinanki.
Barwionki i modelu nie impregnowałem.

Marek, bardzo fajnie to wygląda, jednak u Ciebie w grę wchodzi malowanie, a ja staram się tego unikać.

Tomo, z imitacją blach w części dziobowej problemu nie ma. Jest w sieci zdjęcie kadłuba Mutsu w trakcie budowy ( wrzucił je zresztą Sven do Twojej relacji) i tam wszystko dobrze widać. Gorzej z bąblem. To co jest u mnie nie jest podparte żadnymi zdjęciami, a tylko domysłami. W części nadwodnej nie ma wyraźnego podziału na blachy (jak się przyjrzeć to jest, ale tak delikatny, że nie ma sensu go odwzorowywać w tej skali. Wynika to z faktu, że bąbel był spawany), więc uznałem, że pod wodą jest tak samo. Jeśli chodzi o kształt bąbla, to po prostu zrobiłem jego najbardziej prawdopodobny przebieg, taki jak na większości jednostek.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
19-01-16 17:28  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Spychacz jeżeli już piszesz o tym najbardziej odpowiednim barwionym w masie kartonie to może zdradź nam nazwę producenta, czy to był karton w luźnych arkuszach A4, A3... czy może z bloku i pytanie dodatkowe, gdzie go ewentualnie poszukiwać- w empiku, sklepach papierniczych czy może z artykułami dla plastyków ?

Post zmieniony (19-01-16 17:30)

 
19-01-16 19:15  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Halogen proszę bardzo:

http://www.paperconcept.pl/papiery-barwione-w-masie/750-papier-sirio-color-210-g-a4-cherry-20-ark-psc210cha4.html

Oprócz tego kupiłem też:

http://www.paperconcept.pl/papiery-barwione-w-masie/749-papier-sirio-color-210-g-a4-lampone-20-ark-psc210laa4.html

http://www.szal-art.pl/karton-everbal-a4-25-arkuszy_1666_5441/06-czerwony/

http://www.szal-art.pl/karton-everbal-a4-25-arkuszy_1666_5441/82-bordowy/

http://www.szal-art.pl/papier-canson-iris-a3-185g_631_1798/218-czerwony/

http://www.szal-art.pl/papier-canson-iris-a3-185g_631_1798/229-burgund/

Oraz 2 w Penatapie (to taki pilski sklep z artykułami papierniczymi) i 1 w Empiku. Czyli w sumie wychodzi 9, a nie jak napisałem wcześniej 8.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
19-01-16 19:52  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Wielkie dzięki Spychacz.

 
21-01-16 18:34  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Jak to mówi ADAM 12 - Barwionka rządzi:).

Spychacz - sklejasz czysto do obrzydliwości:).

Pozdrawiam

 
22-01-16 16:38  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Mam do ciebie pytanie odnośnie burt nie bardzo wiem jak zrobić ten fragment mniej więcej w połowie okrętu po stronie gdzie jest ten bąbel na burtach, czy masz może już go zrobiony?

 
22-01-16 17:36  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Możesz wrzucić zdjęcie tego miejsca?

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
22-01-16 17:56  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Chodzi o ten fragment zaznaczony.

 
22-01-16 18:13  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Faktycznie, pominąłem tę część przy ostatniej aktualizacji.



Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
22-01-16 18:14  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

A miałeś ten element sporo za długi?

 
22-01-16 18:18  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Rzeczywiście, przypomniałeś mi. Trzeba było go przyciąć.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
22-01-16 19:32  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dzięki tobie jestem w domu ;) Dobrze kleić model równocześnie z tak doświadczoną osobą jak ty.

 
04-04-16 22:18  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witajcie po dłuższej przerwie. Przez cały ten czas bardzo powoli dłubałem sobie przy modelu.
Skończyłem oklejanie poszycia dna. Niestety, nigdzie nie znalazłem schematu układu blach poszycia w części rufowej, więc to co zrobiłem to moje własne fantazje na ten temat. Okleiłem burty kazamatowe i dorobiłem pas demagnetyzacyjny, który o dziwo nie był uwzględniony w wycinance. Pokusiłem się również o wykonanie klamer na tymże:





Ponownie przepraszam za jakość zdjęć, ale wybór aparatu to wcale nie taka łatwa sprawa, więc nadal korzystam z komórki.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (09-10-18 22:31)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024