FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
25-10-18 19:12  [N] Hurricane Mk IIC - Kartonowa Kolekcja nr 31
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości





Hawker Hurricane Mk IIC, czyli kotletomanii ciąg dalszy...


Tym modelem postanowiłem zakończyć moją modelarską trylogię polskich Hurricane'ów. Po modelach w wersji Mk I z 306-tego i Mk IIB z 318 Dywizjonu PSP przyszedł czas na uzbrojoną w 20 mm działka odmianę IIC. Dla odmiany najnowszy model jest w typowym szaro zielonym kamuflażu brytyjskich myśliwców i przedstawia samolot w oznakowaniu 309 Dywizjonu Myśliwsko Rozpoznawczego "Ziemi Czerwieńskiej". Maszyny tego typu znajdowały się na wyposażeniu dywizjonu od kwietnia do sierpnia 1944 roku.


Ci którzy mieli już do czynienia z wcześniej wydanymi w KK modelami Hurricane'a wiedzą czego się spodziewać, zwłaszcza że najnowszy model bazuje na poprzednich opracowaniach. Wyróżniają go zmiany merytoryczne (wymienione uzbrojenie, dodatkowa antena), drobna kosmetyka detali i pasowania oraz co najbardziej oczywiste nowa grafika.


Kilka informacji "technicznych" na temat nowego numeru KK. Autor opracowania: Paweł Mistewicz, skala modelu oczywiście 1:33. Objętość zeszytu to 6 arkuszy kartonu offsetowego, (426 części). Instrukcja tekstowo-rysunkowa została zawarta na 6 stronach. Uzupełnia ją rys historyczny samolotu oraz rysunek zestawieniowy. Model średniotrudny w budowie, umożliwia wykonanie dzielonych lotek oraz sterów. Posiada dość bogate wyposażenie kabiny pilota oraz wnęki komory podwozia. Opracowanie uwzględnia także wykonie skrzydłowych reflektorów. Model waloryzowany graficznie z wyraźnymi śladami eksploatacji (zabrudzenia, okopcenia, odpryski farby). Mam nadzieję, że tak przygotowana grafiku modelu przypadnie większości do gustu - mi się podoba :-)


Numer KK będzie dostępny w sprzedaży od piątku 26 października, tradycyjnie w salonach Empik, sklepach modelarskich i sprzedaży wysyłkowej bezpośrednio u wydawcy. Cena detaliczna 29 zł. Do modelu przygotowałem standardowy zestaw wycinany laserem w cenie 15 zł. Szczegóły jak zwykle na stronie internetowej KK.


Poniżej okładka, zdjęcia modelu roboczego jaki udało mi się skleić i przykładowy arkusz z częściami.






Na koniec rodzinne zdjęcie mojej huraganowej trójki: Mk I, IIB i IIC.






Mój następny model już w przyszłym roku :)


Pozdrawiam,


Paweł Mistewicz

--
http://www.kartonowa.pl

 
25-10-18 19:23  Odp: [N] Hurricane Mk IIC - Kartonowa Kolekcja nr 31
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Z tego kotleta to ja się nawet cieszę, Hurricane w malowaniu DG/OG to jest to!
Czy wśród zmian "merytorycznych" jest poprawiony styk steru kierunku ze statecznikiem pionowym? Chodzi o to że w poprzednich modelach krawędź natarcia steru kierunku nie była schowana wewnątrz statecznika pionowego, tylko dochodziła do wręgi która zamykała statecznik i kadłub na równo z poszyciem.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
25-10-18 19:29  Odp: [N] Hurricane Mk IIC - Kartonowa Kolekcja nr 31
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Gratulacje. Mi się podoba. Nie znam i nie mam wcześniejszej dwójki dlatego może się skuszę. Powodzenia dalej!

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
25-10-18 19:35  Odp: [N] Hurricane Mk IIC - Kartonowa Kolekcja nr 31
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Może i kotlet, ale wezmę. Bardzo podoba mi się ten kamuflaż. Planuję mieć kolekcję kilku maszyn w tym malowaniu, a że Hurricane to jeden z moich ulubionych samolotów to nie może go zabraknąć. Mam tylko pytanie do tego szarego. On naprawdę będzie taki jasny, czy to tylko kwestia surówki? Bo wszystkie maszyny w tym kamuflażu jakie do tej pory widziałem miały ten szary kolor bardzo ciemny. Jak ktoś dorwie wycinankę to chętnie obejrzałbym zdjęcia arkuszy.

Nieśmiało zasugeruję odgrzanie kotleta pt. AH-64 Apache.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
25-10-18 19:47  Odp: [N] Hurricane Mk IIC - Kartonowa Kolekcja nr 31
RAVEN6   

Panie Pawle, tradycyjnie poproszę o informację o nazwisku choćby jednego pilota, który latał na tej konkretnie maszynue i kupuję. Poprzednie wydanie (pustynne) skleiłem - bardzo miło wspominam. Wszystko ładnie pasowało.

 
25-10-18 20:38  Odp: [N] Hurricane Mk IIC - Kartonowa Kolekcja nr 31
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Takie kotlety to ja lubię - trzeba będzie zakupić.

--
http://messer.cba.pl

 
25-10-18 21:20  Odp: [N] Hurricane Mk IIC - Kartonowa Kolekcja nr 31
lubię placki   

Brawo , fajne malowanie i udane zwieńczenie kolekcji tej ładnej maszyny.Model kupię aby zamknąć całą serię (poprzednie wydania posiadam i obowiązkowo skleję.Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszych projektach.

--
modele to moja pasja.

 
26-10-18 06:32  Odp: [N] Hurricane Mk IIC - Kartonowa Kolekcja nr 31
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Czytam drugi wers " i tym modelem postanowiłem zakończyć ..." , i już myślałem że... modelarską karierę. Na szczęscie dalej było tylko o nie rozwijaniu tematu Huricanów.

 
26-10-18 08:56  Odp: [N] Hurricane Mk IIC - Kartonowa Kolekcja nr 31
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

A ja myslalem, ze jeszcze jakiegos Sea Hurricane'a zrobisz. Trudno, bede musial sobie sam poradzic ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
26-10-18 09:59  Odp: [N] Hurricane Mk IIC - Kartonowa Kolekcja nr 31
kari   

... jeszcze ze śmigłem dwułopatowym i Mk. IV z 40-mi Vickersa ;-)
--------------------------------------------------------------------------------------------

 
26-10-18 10:10  Odp: [N] Hurricane Mk IIC - Kartonowa Kolekcja nr 31
moskit   

Paweł napisał,że zakończył trylogię polskich Hurricane'ów. Nie wyklucza to chyba kolejnych wersji (w tym morskiej), w innych niż polskie malowaniach.

 
26-10-18 10:24  Odp: [N] Hurricane Mk IIC - Kartonowa Kolekcja nr 31
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Może się pojawi inny hurricane. Paweł M napisał że koniec dotyczy tylko polskich hurricane 😉

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
26-10-18 10:54  Odp: [N] Hurricane Mk IIC - Kartonowa Kolekcja nr 31
piotr.karton 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
 

Nie było jeszcze Sea Hurricane ;)

 
26-10-18 12:08  Odp: [N] Hurricane Mk IIC - Kartonowa Kolekcja nr 31
Piterkowiec 

Na Forum:
Galerie - 12
 

A ja tam czuję niedosyt i pewne negatywne zaskoczenie. Kolejny, już trzeci Hurricane ( ... ) ?
Wydaje mi się, że przy okazji rocznicy 100 lecia odzyskania niepodległości można było coś bardziej odpowiedniego i wyszukanego zaoferować.

--
Pozdrawiam

Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku" Lao-tzu, chiński filozof

 
26-10-18 14:06  Odp: [N] Hurricane Mk IIC - Kartonowa Kolekcja nr 31
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Przeciez miales Camela ostatnio z tej okazji, to co bys jeszcze chcial?

Mi sie podoba, mam tylko jedna uwage. Wiadomo ze to surowka wiec moze to tylko przebarwienie, ale mam wrazenie ze przy walorce otarcia metaliczne zrobione sa na drewnianych elementach. Dotyczy to drzwi awaryjnego wysiadania z kabiny, ktore byly ze sklejki, oraz okolic kabiny, ktora miedzy metalowym okapotowaniem silnika, a plociennym ogonem rowniez byla drewniana.
Widze Pawle ze rozpedzasz sie z walorka, co uwazam za duzy plus, pamietaj tylko zeby nie przedobrzyc jak naprzyklad bylo w AH gdzie byl brud na nieistniejacych laczeniach.

Tak czy inaczej na pewno zakupie i to juz dzisiaj :)

Pozdrawiam

 
26-10-18 15:00  Odp: [N] Hurricane Mk IIC - Kartonowa Kolekcja nr 31
rajsky   

Ja osobiście bardzo się cieszę z tej wersji. Jak dla mnie im więcej polskich wersji tym lepiej. Nie koniecznie Hurricany, wszystko z szachownicą. Może być np. Mosquito :) . Jak do tej pory mam dwa Hurricany z KK i w ten weekend wybiorę się na polowanie kolejnego :) :)

 
26-10-18 16:07  Odp: [N] Hurricane Mk IIC - Kartonowa Kolekcja nr 31
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja również jestem zawiedziony. :-( takiego kotleta nie spodziewałem się. Na plus świetny waloryzowany druk.

--

Post zmieniony (26-10-18 22:44)

 
26-10-18 16:37  Odp: [N] Hurricane Mk IIC - Kartonowa Kolekcja nr 31
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

mam i ja :D
w ogóle nie mam jeszcze huraganu w kolekcji, mimo wielkiego wysypu ich, więc może być i ten ;)

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
26-10-18 22:03  Odp: [N] Hurricane Mk IIC - Kartonowa Kolekcja nr 31
AWOT   

Ciekawym wariantem jest jeszcze dwupłatowy Hurricane. Ciekawe czy ktoś odważy się wydać taki model?

--

AWOT

 
27-10-18 11:19  Odp: [N] Hurricane Mk IIC - Kartonowa Kolekcja nr 31
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Na jednym z for, no dobra na szarym ; ) mamy już rzeczywiste wyniki jak to wyszło w druku - otóż tak to wygląda, czyli bardzo dobrze :
https://papermodels.pl/showthread.php?tid=10426

 
06-11-18 10:59  Odp: [N] Hurricane Mk IIC - Kartonowa Kolekcja nr 31
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Panie Pawle dziękuje za ten model. Na pewno go skleję jak dwa poprzednie opracowania. Z każdym projektem widać postępy w grafice - mi to bardzo się podoba. Oby tak dalej.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
06-11-18 14:51  Odp: [N] Hurricane Mk IIC - Kartonowa Kolekcja nr 31
Jarpen   

Zakupiłem i zobaczyłem. Świetna grafika.Ślady eksploatacji jednak dużo dają,jest to dobry kierunek w kartonówkach. Model wygląda bardziej naturalnie.

 
07-11-18 16:04  Odp: [N] Hurricane Mk IIC - Kartonowa Kolekcja nr 31
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Za takie pieniądze to grzech nie kupić. Świetna grafika i sklejalność też zapewniona.

--
Pozdrawiam!

 
07-11-18 18:36  Odp: [N] Hurricane Mk IIC - Kartonowa Kolekcja nr 31
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Jestem za a nawet przeciw, żartuje, kupiłem ten model bo świetna grafika, i opracowanie jak dla mnie i za śmieszne pieniądze. panie Mistewicz, dzięki.
Sławomir J.

 
08-11-18 14:12  Odp: [N] Hurricane Mk IIC - Kartonowa Kolekcja nr 31
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Jasiek jestem pewny, że Ci się spodoba ;)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
10-11-18 16:28  Odp: [N] Hurricane Mk IIC - Kartonowa Kolekcja nr 31
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Super, przy najbliższej okazji na pewno kupię.
Teraz nic tylko wypatrywać Apache w jakimś ciekawym malowaniu ;-)))))

 
10-11-18 21:06  Odp: [N] Hurricane Mk IIC - Kartonowa Kolekcja nr 31
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Ja tam F-16tki wypatruję od Pana Pawła :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024