FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
05-10-18 22:03  [Relacja] Hawker Hurricane Mk.I 1:33 Kartonowy Arsenał
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Czas rozpocząć nową relację - tym razem model wydany 16 lat temu w Kartonowym Arsenale - Hawker Hurricane Mk.I w barwach 303 dywizjonu, z okresu Bitwy o Anglię. Powiedzmy, że ta relacja jest pokłosiem wizyt w kinie na dwóch filmach poświęconych wspomnianemu dywizjonowi i jego pilotom. Model zamierzam skleić w zasadzie w standardzie, bez większych przeróbek - być może skuszę się na oddzielenie powierzchni sterowych. Poniżej zdjęcia z początku budowy - kabina pilota przed oklejeniem jej pokryciem.



--
http://messer.cba.pl

 
06-10-18 07:51  Odp: [Relacja] Hawker Hurricane Mk.I 1:33 Kartonowy Arsenał
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fajnie. Chętnie popatrzę. Mam też ten model w kolejce do sklejenia...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
06-10-18 09:07  Odp: [Relacja] Hawker Hurricane Mk.I 1:33 Kartonowy Arsenał
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Michał żyje!
I skleja!
Czas dać na mszę w podzięce za magiczne uzdrowienia i powroty:-)!

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
06-10-18 13:09  Odp: [Relacja] Hawker Hurricane Mk.I 1:33 Kartonowy Arsenał
MarioTechNet 

 

Z miłą chęcią popatrzę na twoje zmagania z tym modelem bo mam go u siebie do sklejenia, mam nadzieje że ta relacja będzie w miarę szczegółowa - Pozdrawiam Mariusz

 
06-10-18 13:31  Odp: [Relacja] Hawker Hurricane Mk.I 1:33 Kartonowy Arsenał
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Miałem kiedyś sklejony. Powodzenia, będę tu zaglądał.

 
06-10-18 22:17  Odp: [Relacja] Hawker Hurricane Mk.I 1:33 Kartonowy Arsenał
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Ale Grzesiu, ja cały czas kleje, tylko czasami po cichu.

--
http://messer.cba.pl

 
07-10-18 15:07  Odp: [Relacja] Hawker Hurricane Mk.I 1:33 Kartonowy Arsenał
Konrad224 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

O ten model czeka u mnie w kolejce :) nie ukrywam że Twoja relacja bardzo mi pomoże podczas budowy pozdrawiam i trzymam kciuki za efekt końcowy!

 
09-11-18 19:21  Odp: [Relacja] Hawker Hurricane Mk.I 1:33 Kartonowy Arsenał
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Wracam do relacji - niestety, poległem z kadłubem, dokładnie z garbem. Wykonywałem model zgodnie z opisem w instrukcji i tutaj w jakimś stopniu upatruję swoją porażkę. Mianowicie, wg instrukcji najpierw należy skleić ze sobą oba segmenty za kabiną pilota i dopiero tak gotowy zespół dokleić do segmentu z kabiną. W tym momencie praktycznie bardzo ciężko jest prawidłowo skleić oba segmenty, a przede wszystkim prawidłowo ustawić to podcięcie pod owiewkę kabiny. Wyszło tragicznie:



Swoją drogą, przeglądając inne, starsze relacje z budowy tego modelu widziałem mniejsze lub większe problemy modelarzy na tym etapie budowy.
Tak więc miałem dwie opcje: albo koniec sklejania, albo plan ratunkowy. Wybrałem drugą opcję - wydrukowałem model z wykonanych wcześniej skanów. Dodatkowo zmieniłem mu oznakowanie na RF- B, numer V7242. Na tym samolocie swój ostatni lot, 11 września 1940 roku, odbył sierżant Stefan Wójtowicz. Postać dla mnie o tyle ważna, że urodził się i mieszkał we wsi Wypnicha - miejscowość ta leży na terenie gminy Michów, z którego ja pochodzę. Mam jeszcze w zanadrzu dwóch pilotów z samego Michowa ( czasy współczesne - akrobacyjna Iskra i F-16) - ale to za jakiś czas. Można to nazwać przejawem lokalnego patriotyzmu - chociaż już tam nie mieszkam.
Wracając do modelu - wydrukowałem i zacząłem sklejać, tym razem mniej kierując się instrukcją, a więcej własnym rozsądkiem. Wyszło jak widać poniżej:






Jak widać kolorystyka segmentów jest niestety różna - to już wina mojego zabytkowego skanera. Co prawda wszystkie skany obrabiałem na raz w jednym pliku, żeby uzyskać jednolitą kolorystykę - ale się nie udało. No cóż, nie będzie to model konkursowy - może jakimś lekkim wash'em uda mi się na koniec wyrównać odcienie poszczególnych segmentów.
Na koniec pochwalę się jeszcze światłem podkładubowym. Dzięki relacji Laszlika zakupiłem farby transparentne Tamiya i coś zaczyna mi nawet wychodzić :



--
http://messer.cba.pl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024