FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
21-02-14 18:35  [Technika] Klej BCG.
Ados777 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Witam sklejam modele kartonowe już jakiś czas i bym chciał wiedzieć,gdzie mogę dostać klej BCG w jakim sklepie,mieszkam koło Torunia.Chciałbym wypróbować ten magiczny i prawdopodobnie najlepszy klej do modeli kartonowych?

--
Taki sobie modelarz :)

 
21-02-14 18:55  Odp: [Pytanie] klej BCG.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

W sklepach tzw. "papierniczych" z tym, że nie w każdym jest. Żaden tam najlepszy, każdy ma swój wypróbowany, a tego akurat nie darzę szacunkiem. ;-)

 
21-02-14 22:00  Odp: [Pytanie] klej BCG.
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A dla mnie to " g......y " klej ! Zwilża karton i nie łapie dobrze warstw pomalowanych wcześniej
farbami. Wolę UHU, ten poszukaj !

 
21-02-14 22:22  Odp: [Pytanie] klej BCG.
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

A dla mnie bcg to rewelka -polecam.
Tyko nie daj sie nabrać że jest jeden najlepszy. Są różne, znajdziesz własny i bedzie dobrze.
Od razu ci mówię że bez eksperymentów się nie obejdzie. Nie klej nim jako pierwszego modelu na którym ci naprawdę zależy.
Ja używam bcg firmy Hertiz(z czerwonym, rozciągniętym napisem).
Lubie go, bo jest trochę bardziej gęsty.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
21-02-14 23:10  Odp: [Pytanie] klej BCG.
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A ja się nijak nie mogę naumic lepić tym Badziewnych Chińskim Glutem.

 
21-02-14 23:54  Odp: [Pytanie] klej BCG.
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Najlepsze rozwinięcie Magicznego kleju jakie widziałem - vansen. :D


Ados777 - zajrzyj tu - jedna z licznych dyskusji o tym kleju ale za to z pierwszego i chyba najlepszego źródła.
Szkoda że się stare zdjęcia nie zachowały...

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
22-02-14 10:11  Odp: [Pytanie] klej BCG.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,wg mnie BCG ,należy mu się Nbel kartonowy ,klejenie kwestia wprawy .napewno nie wszystko nim kleimy.Na początku mnie wnerwiał ale teraz jest moim klejem podstawowym.Nalezy nim lekko zwilżyć miejsce klejenia ,czekam y do całkowitego wyschnięcia pierwszej warstwy ,następnie smarujemy dwie powierzchnie, lekko dociskamy .miejsca newralgiczne wzmacniam kropelka CA lub SG.(dotyczy to montażu elementów na modelu wewnętrzną raz).Wszystkie modele przed klejeniem impregnuję kaponem,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
22-02-14 12:17  Odp: [Pytanie] klej BCG.
Quba 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2
 

Ja też nie jestem zachwycony BCG. Mimo zastosowania wspomnianego przez Marka1 sposobu trwałe połączenie uzyskałem tyko dzięki stosunkowo dużej powierzchni (25 mm2 jak na moje potrzeby to dużo). Podczas klejenia na styk części trzymały się razem do pierwszego dotknięcia po czym się rozpadły.

--
Pozdrawiam
Quba

 
22-02-14 13:45  Odp: [Pytanie] klej BCG.
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Uwielbiam takie uwagi: "jest super", "jest do d..y". A sprawdził ktoś może dlaczego są tak różne uwagi na jego temat? Osobiście uważam, że ten klej zasługuje na obie oceny... lecz tylko zawartość danej butelki, nie nazwa.

Ten klej BCG jest jak wielki minus i nie polecam go nikomu. Nie jest w stanie skleić zwykłej kartki z zeszytu, po prostu ją nawilża i nic więcej.


Ten klej BCG jest jak wielki plus i polecam go każdemu. Po prostu rewelacja i działa prawie jak kropelka (ale tylko na papier).


Więc jak to jest z ocenami tego kleju? Pozostawiam to do samooceny i tym niezadowolonym polecam poszukać odpowiednich wersji. ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
22-02-14 23:21  Odp: [Pytanie] klej BCG.
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To może ja trafiłem na ten BCG z minusem....... Ale nie mam na tyle samozaparcia, by się pałować
i uczyć na stare lata klejenia !!! Bez żadnych wstępnych przygotowań, a potem poprawek
kleję UHU Power , w żółtej tubce, do tego mam jeszcze introligatorski klej , w takiej pomarańczowej butelce, kupiony swego czasu w Tesco
do tego dochodzą butaprenopodobne kleje Pattexu. Dlaczego mam się męczyć z BCG ??

 
22-02-14 23:37  Odp: [Pytanie] klej BCG.
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Oryginalny chiński BCG możesz kupić w hipermarketach na stoiskach papierniczych. Ja kupuję w Kauflandzie. Był tez w netto.

Moje spostrzeżenia:
- Nie nadaje się do dużych powierzchni, bo zdeformuje karton.
- Nie najlepiej łapie elementy zaglutowane CA, mocno lakierowane, lub pomalowane grubą warstwą emalii (np. Humbrol)
- Przy rozsądnym stosowaniu jest super do małych elementów (np. pudełeczka).
- Po zaschnięciu "pamięta" nadany kształt, i przede wszystkim nie brudzi, czyli można nim nasączyć element, nadać pożądany kształt (np. wyoblić) i poczekać aż wyschnie
- Po wyschnięciu praktycznie nie zostawia śladów, jest przezroczysty.
- Wymaga niestety cierpliwości, bo rzeczywiście zaraz po zetknięciu elementów jest wrażenie jak by nie kleił. Ale spróbuj rozerwać spoinę po np. 10 minutach.
- Dzięki temu że nie chwyta od razu masz sporo czasu na poprawki, jeśli źle przyłożysz element.
- Do pewnego stopnia utwardza karton (po wyschnięciu) i pozwala na delikatne szlifowanie, np. krawędzi
- Jest tani.

--

Post zmieniony (23-02-14 02:00)

 
23-02-14 13:10  Odp: [Pytanie] klej BCG.
Ados777 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Witam obecnie używam takiego kleju http://sklep.dynamic-pigna.pl/klej-winylowy-90-gram.html jest bardzo dobry,można nim kleić wszystkie części.Ale też chciałem teraz wypróbować ten klej BCG do małych elementów, bo nie lubię używać superglue raz użyje i już wysycha i klej do wyrzucenia.

--

Post zmieniony (23-02-14 13:11)

 
23-02-14 13:30  Odp: [Pytanie] klej BCG.
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wypróbowałem nowy klej , zauważyłem go w Empiku w Kaskadzie. Klej porcjowany w plastikowych butelkach
, trzy pojemności. Ta średniej wielkości kosztuje cos około 9 zł. A klej nazywa się Anita's
Tacky PVA Glue. Butelka z dozownikiem. Wygląda ten klej na typ wikolowy, ale mi nie zwilża kartonu przy klejeniu, nie
wichrują się i nie skręcają części o dużej powierzchni klejenia.

 
26-02-14 15:52  Odp: [Pytanie] klej BCG.
darekb 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 5

U mnie jest klejem używanym na drugim miejscu, ale do drobnicy niezastąpiony, w tym do drutologii!
Hastur bardzo dobrze opisał jego zalety i wady. BeBe też dobrze zwrócił uwagę, który BCG jest właściwy.

--
Pozdrawiam, darekb
https://darek.net

 
18-06-18 11:02  Odp: [Pytanie] klej BCG.
blindmarten 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Odświeżę może nieco wątek.

Czy może ktoś wie gdzie w Warszawie kupić BCG? Byłem w kilku kioskach, sklepach plastycznych, Tesco, Auchan, Leclerc i Kaufland - nigdzie tego kleju nie znalazłem. Mam pecha czy może klej jest już niedostępny?

Nabyłem coś takiego - również made in China. Czytałem opisy na forach i po pierwszych próbach stwierdzam, że ten klej może mieć podobne właściwości. Niestety prawdziwego BCG nie udało mi się do tej pory dorwać więc nie mam porównania. Czy ktoś miał z tym do czynienia?

 
20-06-18 22:36  Odp: [Pytanie] klej BCG.
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Ja kupuję w Kauflandzie.

 
22-06-18 12:46  Odp: [Pytanie] klej BCG.
blindmarten 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Rzecz w tym, że w Kauflandzie również nie było BCG. Ten klej ze zdjęcia jest właśnie z K. Śmiać mi się już chcę bo chodzę po tych kioskach i papierniczych jak za jakimś białym krukiem ;) No nic trzeba będzie kupić na necie klej za 1 zł z przesyłką za 10 zł i przetestować.

 
22-06-18 15:09  Odp: [Pytanie] klej BCG.
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Od paru lat używam tego i chyba to jest naprawdę prawdziwy BCG ;-)
Już kiedyś zapodawałem tę fotkę, ale chyba wcięło.



--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
23-06-18 15:09  Odp: [Pytanie] klej BCG.
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Powiedz gdzie nabywa się takie cóś i ile piniędzy kosztyje?

 
24-06-18 09:16  Odp: [Pytanie] klej BCG.
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Nie wiem, czy jest gdzieś "z półki". Pewnie tak, ale ja go tu kiedyś znalazłem przy okazji innych zakupów i tu nadal kupuję:
https://abis.pl/index.php?marka=&kod1=74209&kodkat=6&kodkat2=60i&kodkat3=60i04

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
26-06-18 09:50  Odp: [Pytanie] klej BCG.
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

dzięki

 
14-10-18 12:08  Odp: [Technika] Klej BCG.
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Raczej nie specjalnie drogi. Ktoś chyba ostatnio na fb pisał że jest tak samo dobry jak oryginalny BCG.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
14-10-18 12:27  Odp: [Technika] Klej BCG.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Możesz sobie kupić mniejszą pojemność https://arena.pl/astra-klej-w-plynie-50ml-401117001,p40241234.html?gclid=EAIaIQobChMI-IvOudyF3gIVgcCyCh30vg_UEAYYASABEgLDsPD_BwE to jest klej przeznaczony do klejenia papieru, kartonu, tektury podobnie jak CR klej introligatorski m.in. konfekcjonowany jako klej Magic - robienie z kleju BCG jakiegoś bukwiczego jest śmieszne, ale jak ktoś się z tym lepiej czuje to włala ; )

Post zmieniony (14-10-18 12:29)

 
14-10-18 12:43  Odp: [Technika] Klej BCG.
Sławko   

Gdybym miał wydać 10 zł w pobliskim markecie albo 3,90+13 zł (koszty wysyłki) to do testowania i tak raczej wybrałbym opcję za 10 zł ;)
Chyba, że mieszkałbym gdzieś w pobliżu i odebrałbym osobiście.
Niemniej jednak ze względu na duże opakowanie zaintrygował mnie ten produkt.
W którym markecie był dostępny ?

 
14-10-18 14:20  Odp: [Technika] Klej BCG.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ciężko jest niestety ze zrozumieniem pewnych spraw - przecież ja nikomu nie każę kupować tego kleju w sprzedaży wysyłkowej - pokazałem po prostu, że TEN klej można kupić w MNIEJSZYCH pojemnościach, a to, że zdjęcie i opis pochodzi ze strony sklepu wysyłkowego to całkowity przypadek, czy jasne to już jest, czy muszę jeszcze coś tłumaczyć ?

 
14-10-18 15:25  Odp: [Technika] Klej BCG.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Przecież nie chodzi o sapanie, nakręcanie,pretensje, czy jak to tam nazwałeś tylko wydaje mi, że jeżeli 2 osoby po moim wpisie zaczynają pisać o kosztach wysyłki i cyber-życiu to chyba mają na myśli internet i sprzedaż wysyłkową - nieprawdaż ?
Jak kupisz i przetestujesz to może wspomnij coś na temat tego kleju.

 
14-10-18 16:13  Odp: [Technika] Klej BCG.
Sławko   

Też wolę zakupy w realu jak coś można wziąć do ręki, podotykać i dobrze oglądnąć.
Niestety coraz częściej łatwiej coś znaleźć w sklepach internetowych niż stacjonarnych, stąd też me myśli powędrowały w tym kierunku.
W żadnym wypadku nikogo nie chciałem urazić i jeśli napisałem coś nie tak to przepraszam.
Dobrze wiedzieć, że klej jest i w 250 ml i w 50 ml opakowaniu, każdemu według potrzeb.

Post zmieniony (14-10-18 19:01)

 
16-10-18 20:08  Odp: [Technika] Klej BCG.
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Dla fanów i przeciwników BCG . Wylewam klej do zbiorniczka na ..... i tam powoli odparowuje . Jeden mam zamknięty częściej, drugi częściej otwarty, dzięki temu różnią się konsystencją . A oto prezentacja mocy spoiny BCG po całkowitym wyschnięciu w pojemniku. NIE dałem rady rozerwać .
https://youtu.be/ik82etL3Nf4

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
16-10-18 20:25  Odp: [Technika] Klej BCG.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ciekawe czy taki wyschnięty klej po zalaniu wodą rozpuści się i będzie płynny bo wyschniętego wikolu nie da się ponownie "upłynnić".

Post zmieniony (17-10-18 19:52)

 
16-10-18 22:04  Odp: [Technika] Klej BCG.
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Tak, zbyt gęsty BCG rozcieńczony zwykłą wodą nie traci swoich własności klejących.

--

Post zmieniony (16-10-18 22:05)

 
17-10-18 08:58  Odp: [Technika] Klej BCG.
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Gęsty klej niejednokrotnie rozpuszczałem, w powyższym przypadku nie próbowałem ale spróbuje jak znajdę jakis stary kubeczek. Niesamowite jakie to było mocne.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
17-10-18 19:06  Odp: [Technika] Klej BCG.
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Już się bałem, że się z prezerwatywą mocujesz.... ;-)

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
17-10-18 19:07  Odp: [Technika] Klej BCG.
yak   

Tak przy okazji, to czym najlepiej nakładać ten klej? Wykałaczką, wacikiem? Może macie inne metody?

 
17-10-18 19:44  Odp: [Technika] Klej BCG.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Wybieram ostatnią opcję "inne metody".

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
18-10-18 07:39  Odp: [Technika] Klej BCG.
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@yak ja zamiast tej siateczki wstawiłem na kleju na gorąco przyciętą igłę lekarską i mam świetny dozownik punktowy.

 
18-10-18 07:58  Odp: [Technika] Klej BCG.
yak   

Dzięki. Wypróbuję przy następnej okazji.

 
18-10-18 08:04  Odp: [Technika] Klej BCG.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Mój sposób na dozowniki do klejów BCG i SG.

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=206795&t=206795&filtr=0&page=1

Post zmieniony (18-10-18 08:07)

 
24-10-18 16:31  Odp: [Technika] Klej BCG.
Paolo vanKossi 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Witam, stosuję ten klej z powodzeniem do klejenia modeli kartonowych. Ma on właściwości zagęszczonego(odparowanego) BCG, dobrze chwyta a spoina jest trwała.
Pozdrawiam
Paolo

 
24-10-18 21:10  Odp: [Technika] Klej BCG.
yak   

Uff, raz jeszcze moja podziękować Waszej :-)

 
13-02-21 09:43  Odp: [Technika] Klej BCG.
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Witam po wielu wielu latach:)

Nie wracam na forum bo i też nie wracam do modelarstwa kartonowego, ale chciałbym się z Wami podzielić moimi spostrzeżeniami odnośnie do kleju BCG. Wydawał się cudowny, wspaniały, doskonały. Dla tych którzy nie kojarzą, kleiłem modele kartonowe już ponad 30 lat temu i używałem butaprenu. Modele klejone starym (wywietrzałym) butaprenem czasem potrafiły się w kilku miejscach porozklejać. Wszystkie te, które kleiłem świeżym butaprenem, trzymają się do dziś świetnie - mają ponad 20 lat i nic się nie odkleja. No i do meritum. Jakieś 15 lat temu zacząłem NIESTETY używać BCG. Po kilku latach modele zaczęły się w kilku miejscach rozklejać. Ostatnio obejrzałem te, które mam schowane w pudłach. Niektóre wyglądają tak, jak bym w ogóle nie użył kleju! Części porozklejane, modele dosłownie w rozsypce! Masakra! Szczerze odradzam BCG. Polecam stary (ale świeży:) ) sprawdzony Butapren.

Pozdrawiam Starą Brać Kartonową:)

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 
13-02-21 10:00  Odp: [Technika] Klej BCG.
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Nie potwierdzam. Na podstawie oczywiście własnych obserwacji.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
13-02-21 11:03  Odp: [Technika] Klej BCG.
KayFranz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Obejrzałem resztki moich modeli. Część, jako że są zniszczone, spróbowałem rozedrzeć. Modele klejone w latach 2005 - 12.
Musiałem użyć pewnie jakiejś podróbki BCG, bo łatwiej darł się karton niż puściła spoina.

 
13-02-21 13:27  Odp: [Technika] Klej BCG.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Zarzutów odnośnie wpływu czasu na spoinę BCG nie potwierdzam. Wszystkie spoiny, nawet w tych modelach mających ponad 15 lat, wyglądają jakby były wczoraj klejone. Jedynie elementy jednego modelu klejone "firmowym" (bodajże Herliz) klejem bcg-podobnym się porozklejały.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
13-02-21 18:02  Odp: [Technika] Klej BCG.
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

ten pseudoklej BCG szczepinka na gruzlice to jest wieksze G owo niz supercement z napisami cyrilica za PRL

 
13-02-21 18:11  Odp: [Technika] Klej BCG.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Przerzuciłem się z butaprenu na BCG. Wiąże bardzo dobrze, nie cuchnie, spoina jest trudna do rozerwania. Butapren po czasie kilku lat pęka i się na spojeniu rozłazi. Niestety BCG wymaga 3 razy więcej uwagi i spoiny w większości przypadków, nie da się rozkleić bez użycia piękna męskiej siły...

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
13-02-21 18:29  Odp: [Technika] Klej BCG.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

modellot1 prawdopodobnie próbowałeś kleić jakąś podróbą kleju BCG.

Oryginalny klej BCG



Post zmieniony (13-02-21 18:40)

 
13-02-21 18:46  Odp: [Technika] Klej BCG.
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Szczepinka? Co to za bełkot?

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
14-02-21 21:39  Odp: [Technika] Klej BCG.
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mi się jeszcze nie zdarzyło by spoina BCG się rozlazła a używałem przeróżnych podróbek chińskich podróbek. Jak się ich używa zgodnie z przeznaczeniem to nie ma lepszych klejów. Teraz mam taki :
https://jask.pl/files/fotob/product-5978.jpg i też klei bez zarzutu zwłaszcza delikatne elementy na styk.

--
GG 6801515

 
14-02-21 23:13  Odp: [Technika] Klej BCG.
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

"Firmowy" klej Herlitza nie ma nic wspólnego z BCG, nie miesza się z nim (z wodą też!), tworzy twarde kryształy a spoina się rozłazi bardzo szybko, klej się wykrusza. Prawdopodobnie zupełnie inny skład chemiczny, UNIKAĆ! To pułapka, bo wygląda tak samo. Nadaje się do prac plastycznych w nauczaniu początkowym, ale nie do modelarstwa.
Ja używam kleju PVA dostępnego wszędzie. W Warszawie nikt nie słyszał o BCG w żadnym sklepie, więc to jedyne wyjście, już sprawdzone - skład chemiczny podejrzewam ten sam, tylko inna nazwa handlowa.

--

Post zmieniony (15-02-21 00:03)

 
14-02-21 23:23  Odp: [Technika] Klej BCG.
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

stary,
Bacillus Calmette-Guérin
Czyli: BCG
Szczepionka przeciw gruźlicy ;)

Mój najstarszy model ma więcej niż 15 lat i bcg trzyma go w kupie, że hej!!!

Pzdr,

--

Post zmieniony (14-02-21 23:58)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024