FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
21-02-14 18:35  [Technika] Klej BCG.
Ados777 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Witam sklejam modele kartonowe już jakiś czas i bym chciał wiedzieć,gdzie mogę dostać klej BCG w jakim sklepie,mieszkam koło Torunia.Chciałbym wypróbować ten magiczny i prawdopodobnie najlepszy klej do modeli kartonowych?

--
Taki sobie modelarz :)

 
21-02-14 18:55  Odp: [Pytanie] klej BCG.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

W sklepach tzw. "papierniczych" z tym, że nie w każdym jest. Żaden tam najlepszy, każdy ma swój wypróbowany, a tego akurat nie darzę szacunkiem. ;-)

 
21-02-14 22:00  Odp: [Pytanie] klej BCG.
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A dla mnie to " g......y " klej ! Zwilża karton i nie łapie dobrze warstw pomalowanych wcześniej
farbami. Wolę UHU, ten poszukaj !

 
21-02-14 22:22  Odp: [Pytanie] klej BCG.
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

A dla mnie bcg to rewelka -polecam.
Tyko nie daj sie nabrać że jest jeden najlepszy. Są różne, znajdziesz własny i bedzie dobrze.
Od razu ci mówię że bez eksperymentów się nie obejdzie. Nie klej nim jako pierwszego modelu na którym ci naprawdę zależy.
Ja używam bcg firmy Hertiz(z czerwonym, rozciągniętym napisem).
Lubie go, bo jest trochę bardziej gęsty.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
21-02-14 23:10  Odp: [Pytanie] klej BCG.
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A ja się nijak nie mogę naumic lepić tym Badziewnych Chińskim Glutem.

 
21-02-14 23:54  Odp: [Pytanie] klej BCG.
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Najlepsze rozwinięcie Magicznego kleju jakie widziałem - vansen. :D


Ados777 - zajrzyj tu - jedna z licznych dyskusji o tym kleju ale za to z pierwszego i chyba najlepszego źródła.
Szkoda że się stare zdjęcia nie zachowały...

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
22-02-14 10:11  Odp: [Pytanie] klej BCG.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,wg mnie BCG ,należy mu się Nbel kartonowy ,klejenie kwestia wprawy .napewno nie wszystko nim kleimy.Na początku mnie wnerwiał ale teraz jest moim klejem podstawowym.Nalezy nim lekko zwilżyć miejsce klejenia ,czekam y do całkowitego wyschnięcia pierwszej warstwy ,następnie smarujemy dwie powierzchnie, lekko dociskamy .miejsca newralgiczne wzmacniam kropelka CA lub SG.(dotyczy to montażu elementów na modelu wewnętrzną raz).Wszystkie modele przed klejeniem impregnuję kaponem,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
22-02-14 12:17  Odp: [Pytanie] klej BCG.
Quba 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2
 

Ja też nie jestem zachwycony BCG. Mimo zastosowania wspomnianego przez Marka1 sposobu trwałe połączenie uzyskałem tyko dzięki stosunkowo dużej powierzchni (25 mm2 jak na moje potrzeby to dużo). Podczas klejenia na styk części trzymały się razem do pierwszego dotknięcia po czym się rozpadły.

--
Pozdrawiam
Quba

 
22-02-14 13:45  Odp: [Pytanie] klej BCG.
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Uwielbiam takie uwagi: "jest super", "jest do d..y". A sprawdził ktoś może dlaczego są tak różne uwagi na jego temat? Osobiście uważam, że ten klej zasługuje na obie oceny... lecz tylko zawartość danej butelki, nie nazwa.

Ten klej BCG jest jak wielki minus i nie polecam go nikomu. Nie jest w stanie skleić zwykłej kartki z zeszytu, po prostu ją nawilża i nic więcej.


Ten klej BCG jest jak wielki plus i polecam go każdemu. Po prostu rewelacja i działa prawie jak kropelka (ale tylko na papier).


Więc jak to jest z ocenami tego kleju? Pozostawiam to do samooceny i tym niezadowolonym polecam poszukać odpowiednich wersji. ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
22-02-14 23:21  Odp: [Pytanie] klej BCG.
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To może ja trafiłem na ten BCG z minusem....... Ale nie mam na tyle samozaparcia, by się pałować
i uczyć na stare lata klejenia !!! Bez żadnych wstępnych przygotowań, a potem poprawek
kleję UHU Power , w żółtej tubce, do tego mam jeszcze introligatorski klej , w takiej pomarańczowej butelce, kupiony swego czasu w Tesco
do tego dochodzą butaprenopodobne kleje Pattexu. Dlaczego mam się męczyć z BCG ??

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024