FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
21-11-18 13:51  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Super! Trzeba trochę poczekać na aktualizacje w tym wątku, ale naprawdę warto.

Seahorse - Ty w Bieszczady? Chyba żartujesz. Ale jeśli naprawdę się zdecydujesz, to już tam na Ciebie czekam:).

Pozdrawiam

 
21-11-18 18:03  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

No ooo....genialnie:-)

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
04-12-18 10:03  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witajcie,witajcie!
Znalazłem "lukę" w moich obowiązkach codziennych i od razu wziąłem się do roboty przy łódencji :)
Dokończyłem daszek nad galeryjką rufową i przy okazji "poprawiłem" górną część balustrady.
Tzn. wywaliłem starą i zastąpiłem ją ciut delikatniejszą. Chyba jest lepiej :)

No i przyszedł czas na mocowanie pozostałych jufersów i pierwsze próby zabawy z linami....
Przyznam,że tego typu zabawę wykonuję po raz pierwszy w życiu
(poprzednia wersja tegoż galeonu miała jedynie imitację talrepów)
To co widać na zdjęciach to czwarta wersja wiązań (po solidnej porcji innych "wiązanek' jakie towarzyszyły mi w pracy)
i wydaje się być całkiem znośna. Co o tym myślicie? Może tak zostać?


--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
04-12-18 11:20  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Lepic, Twój model jest bajkowy. Wygląda jak z bajki a wykonanie bajkowe dla mnie nieosiągalne. Śledzę Twoje zmagania z niebywałym zainteresowaniem. Chodzi mi po głowie żeby kiedyś skleić żaglowiec i ten byłby jednym z poważnych kandydatów.

Wybacz więc moje uwagi laika, bo na żaglowcach znam się niewiele ale ściągacz talrepowy służył do naciągania want więc linki w ściągaczu powinny być według mnie bardziej napięte. U Ciebie wyglądają na luźne. Nie wiem czy to się da w ogóle zrobić, ale wygląda to nieco nienaturalnie. A może ściągacz talrepowy (razem z jufersami) powinno się montować na macie ? Przewlec linkę przez jufersy, naciągnąć i wzmocnić CA żeby linka ściągacza zachowała kształt a potem dopiero wkleić na miejsce. Nie wiem czy to w ogóle wykonalne. Ot takie pomysły laika. Co do samej linki to nie wiem czy dobrze widzę na zdjęciach i czy ten element jest już skończony ale z tyłu ściągacza brakuje chyba po jednej lince i gdzieś te linki muszą się kończyć i też tego nie widać.
Czekam z niecierpliwością na dalszy ciąg relacji z budowy tego pięknego modelu.

--

Post zmieniony (04-12-18 11:21)

 
04-12-18 11:53  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

W mojej ocenie wiązanie jest ok. Mogłeś ewentualnie pokusić się o bardziej fantazyjne zakończenie talrepu, owijając go wokół wanty, tuż powyżej górnego jufersa, tak ja na rysunku, który załączyłem na poprzedniej stronie. Choć z drugiej strony, tak jak już wcześniej pisałem, w epoce galeonów mogło to być układane odmiennie niż za czasów Nelsona. Ostateczna decyzja – jestem na tak:):) Ładnie to sobie budujesz i malujesz, bardzo ładnie.

--
Mało casu, kruca bomba, mało casu.

 
04-12-18 12:28  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Endrju, to jest mocowanie jedynie prawej strony, kiedy zamocuję lewą pociągnie ona w swoim kierunku całość i linki powinny się napiąć mocniej
To na razie teoria, zobaczymy w praktyce. Zbytni luz może wynikać też z grubości zastosowanej liny.
Nie układa się ona tak ładnie na krawędzi otworu jufersa jak cieńsza,ale za to wypełnia otwór lepiej niż cieńsza.
Robiłem kilka prób i to rozwiązanie wydaje mi się najbardziej optymalne.
Próba mocniejszego naciągnięcia lin wiązała się z rozginaniem okuć,które przeca nie są jednolitą opaską i mimo sklejenia nie wytrzymywały naporu.
Zrobię jeszcze kilka z drugiej strony i się okaże czy będzie lepiej. Może słabo to widać,ale ilość linek w naciągu się zgadza :)
Muszę też zwracać uwagę na to,że cały grotmaszt zostanie jeszcze "pociągnięty" w stronę dziobu co też spowoduje naprężenia :/
Co do finezyjnego oplatania wanty linką to wydaje mi się,że jednak to proste rozwiązanie lepiej oddaje ducha epoki :)
ale dzięki za sugestie Kolego Paragraf :) żeby nie było - robiłem też próby z oplataniem....
Widziałem gdzieś zdjęcie jufersów z takimi "rynienkami" pod otworami, wtedy nawet lekko napięte liny układają się idealnie...
ale chyba nie chce mi się już takich kombinacji robić...

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
04-12-18 13:55  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Lepic, no przyznam szczerze, że nie pomyślałem, że tak jak na prawdziwym żaglowcu musi to być naciągnięte równo z obu stron i wtedy na pewno będzie dobrze. Modelarstwo to czasami sztuka wyboru różnych dróg rozwiązania pewnych problemów. Wygląda na to że dobrze Ci to wychodzi. A moich uwag za bardzo do serca nie bierz sobie. Ze mnie żaden szkutnik. I żeby wszystko było jasne. Ja jestem również na TAK

--

Post zmieniony (04-12-18 17:30)

 
04-12-18 19:39  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Wypas... Jakim sposobem wiążesz że jufersy są w jednej linii? Mnie to sie jeszcze nigdy nie udało 😋

--
54323031

 
04-12-18 20:29  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Istne cudeńko !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
05-12-18 00:11  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Ktoś, gdzieś, kiedyś napisał, że te jufersy równe były tylko gdy okręt wychodził ze stoczni i w zasadzie po pierwszych naciągnięciach już równe nie były. ALE tak równe jufersy idealnie pasują do tego co robisz z tą żaglówką:-)

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
05-12-18 09:28  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam ponownie!
Jak mawiają "lepsze jest wrogiem dobrego" postanowiłem nieco "pogłębić" jufersy w miejscu gdzie lina wchodzi w otwór.
Wymagało to jednak wymontowania całego okucia wraz z odciągiem z ławy wantowej i.... rozleciał się na kawałki!!!
Wiązanki opuszczającej mój narząd mowy w tym momencie nie powstydziłby się żaden szewc :/
Postanowiłem więc zostawić naciągi w takiej formie jak są i po naprawie uszkodzeń dorobiłem kilka na lewej ławie.
Wcale tak równo to nie wychodzi, kolego Petrov,choć "na żywo" wygląda o wiele lepiej.


--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
07-12-18 08:26  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2
 

Pięknie to Kolega robi. Zazdroszczę efektów.
Naciągnięcie tarlepów wygląda OK. Jeśli te zamocowane są już zabezpieczone "na amen", to czy naciąganie kolejnych nie poluzuje tych gotowych? Ja zawsze naciągam symetrycznie obie w burty i dopiero po ustawieniu całości obwiązuję i zabezpieczam klejem. Oby wszystkie wanty naciągnęły się podobnie.
Z tym obwiązywaniem końcówki liny ponad jufersem nie ma co dywagować, tylko zerknąć na repliki:
Batavia


Duyfken


A jak zrobiłeś te okucia, że przy naciąganiu rozeszły się?

Pozdrawiam

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
08-12-18 09:53  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Obie strony robione są symetrycznie,więc nic się nie luzuje... tzn. nie luzowało się do tej pory bo właśnie...
jakby to powiedzieć.... hm.... wywaliłem wszystko!
Wzmocniłem okucia jufersów w miejscu gdzie łączą się z ławą i zrobiłem "hurtem" wszystkie wanty stosując odpowiedni szablon
(zdjęcia wrzucę wieczorkiem)

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
09-12-18 15:38  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

No dobra mała obsuwa w aktualizacji,ale już jestem...
Wanty i wiązania zrobione od nowa. Miało być równiej,a wyszło....jak zwykle...eech...
Lepiej czy gorzej,sami oceńcie...tak już musi zostać.
Dorobiłem wiązanie grotmasztu w stronę dziobu,a to wymusiło wykonanie tego masztu z przodu
(chyba fokmaszt?) i jakiegoś takiego prawie poziomego nad koszem dziobowym. Kto zna nazwę nie napisze.

Muszę zrobić jeszcze kilka zdjęć przy dziennym świetle bo sztuczne zniekształca kolorystykę...
Na razie pozdrawiam i wracam do wiązania sznurków - Lepic

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
09-12-18 16:46  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2
 

Ten maszt z przodu do fokmaszt, a ten pochylony na dziobie to bukszpryt:-)))
Nie masz na co narzekać, bo wyszło bardzo ładnie.

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
09-12-18 19:44  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Ładnie. Takie czyste wiązania, że pozazdrościć.
Dla mnie jest ok.

Pozdrawiam

 
09-12-18 23:30  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Bukszpryt? Myślałem,że to ta ażurowa platforma w koszu dziobowym :)
Ale ok, niech będzie i tak, dzięki za nową wiedzę.
No to jeszcze kilka fotek z końcówki prac nad mocowaniem grotmasztu.
Lewa strona wyszła nawet równo,ale prawa...hm... powiedzmy,że prawa strona została ostrzelana i wiązali liny "na szybko"

no i gotowe, teraz wyblinki...tzn te poprzeczne sznureczki,które tworzyły swego rodzaju drabinkę do bocianiego gniazda.
Powinny być z jasnej czy czarnej liny? Widywałem jedne i drugie ,więc mam mętlik...

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
09-12-18 23:52  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Podchodzisz do sprawy jakby Ci kto chciał nie tylko lawety zabrać ale i cały model zabrać. Podziwiam i... Chwilami aż nie rozumiem XD

--
54323031

 
10-12-18 07:57  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wyblinki powinny być z jasnej nici.

--
Mało casu, kruca bomba, mało casu.

 
10-12-18 08:22  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2
 

Uważaj na tę "jasną" nić przy wyblinkach. Jakkolwiek wyblinki zalicza się do olinowania ruchomego (więc "jasne"), to na modelach i obrazach z epoki wyblinki są raczej "ciemne". Moim zdaniem prawie białe wyblinki wyglądają bardzo nienaturalnie.

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
10-12-18 10:23  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

W tzw międzyczasie poczytałem co nieco o wyblinkach na forum modelshipworld i kwestia jasnego koloru tych linek nie jest taka oczywista. Niewątpliwe te liny, podobnie jak liny tworzące olinowanie ruchome, były również impregnowane. Stosowana do impregnacji smoła, w zależności od stopnia rozcieńczenia, mogła przybierać kolor od jasnego brązu po czarny. W pełni popieram zatem przedmówcę, że ów jasny kolor nie powinien być zbyt jasny. Może zatem ciemny beż lub średni brąz? Choć wtedy musiałbyś zmieniać talrepy a pewnie jest daleki od takiego rozwiązania:)

--
Mało casu, kruca bomba, mało casu.

 
10-12-18 11:08  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2
 

Ha! No właśnie z tarlepami jest podobnie. Wszyscy robimy je jasne, co może nie być do końca poprawne. "... Some people keep their lanyards white because they are part of the running rigging, but I don’t think that is correct. I studied paintings and original models and never saw any white lanyards..." (cyt. A. Hoving)

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
10-12-18 11:13  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Zmienić talrepy???! Hm.... czemu nie :)
A tak poważnie to mam plan nieco "ubrudzić" wyblinki, jeśli efekt będzie zadowalający to i talrepy pobrudzę.

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
10-12-18 12:01  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

@ Paragraf
Ja to jestem skłonny stwierdzić, że jakby ktoś zauważył błąd na poszyciu, to Lepic byłby w stanie rozmontować model i poprawić kadłub XD

--
54323031

 
10-12-18 12:36  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2
 

Eee... nie! Tarlepów nie demontuj:-)))) To była tylko taka refleksja na temat modeli szkutniczych. Każdy z nas ma trochę inną wizję, jak wyglądały stare żaglowce:-)

Czekam na dalsze postępy.

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
10-12-18 14:16  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Petrov. I ja go w pełni rozumiem, też tak mam, co kilkukrotnie wykazałem już w swojej relacji hehe

--

Post zmieniony (10-12-18 14:40)

 
16-12-18 00:06  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witajcie.Ja tylko na chwilkę bo pewnikiem macie mnie dość...
Powstało pierwsze bocianie gniazdo, nie wyszło zbyt równo,ale mi tam się podoba :)
Jeszcze nie przyklejone tylko tak przymierzone na sucho....

a na trzeciej fotce za tło robi sufit mojej "pracowni" i trochę się zlewa :/
Pozdrawiam.

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
17-12-18 11:35  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Lepic, dość to Ty za mało pokazujesz. Jak możesz tak pisać? Relacje z budowy żaglowców ja mogę oglądać bez końca a nie jestem jakimś wielkim fanem żaglowców. Więc dawaj ile możesz. Wszystko obejrzymy i pozazdrościmy. Gdzie Ty widzisz jakieś nierówności na tym bocianim gnieździe. Z 15 minut oglądam te zdjęcia i nic nie widzę. Chyba sobie założyłeś okulary nagłowne i zbyt duże powiększenie zastosowałeś.
A tak poważnie to pięknie kleisz ten model, tak trzymaj i pokazuj jak najwięcej. Więcej fotek jeśli można prosić.

Z czego zrobiłeś maszt i te podpórki pod bocianie gniazdo?

--

Post zmieniony (18-12-18 10:18)

 
24-04-19 21:53  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Kriswalo   

Witam!
Wy jeszcze nie wiecie, że wprowadzono nowy stopień dokładności :
niedokładnie, dokładnie, bardzo dokładnie, po Lepicku.

 
12-03-20 10:07  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam zacne grono forumowiczów! Wiem,wiem....długo mnie nie było-wybaczcie.
Od kilku dni walczę ze sznurkami co by jakoś szybciej tą moja łajbę do galerii końcowej dopchnąć.
Raz wygram, dwa razy przegram,potem znów dwa razy wygram i jakoś to idzie.
Wszystkie maszty na swoich miejscach,zaopatrzone w bocianie gniazda (niektóre jeszcze nie przyklejone,ale są),
naciągi fokmasztu wraz z wyblinkami -zrobione, grotmaszt.... hmmm....
tu miałem mały problem bo nie bardzo wiedziałem jak zamocować podwantki
(czy jak to się zwie te dodatkowe sznureczki wiodące do gniazda) i na skutek eksperymentów zniszczyłem wanty :(
Nic to, jak się czegoś nie zrobi dwa razy to nie wygląda to dobrze ...he,he...
Zrobiłem od nowa i jest!
Zrobiłem też odciąg fokżagla (?!) na takim śmiesznym potrójnym bloczku, był mały problem z zamocowaniem go pod pokładem ale jakoś się dało.
Oceńcie sami czy może być,czy e-tam!
Pozdrawiam- Lepic




--

Post zmieniony (12-03-20 12:12)

 
12-03-20 18:32  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Ważne że do przodu!!! Byle konsekwentnie, kiedyś skończysz :) Za każdym razem jestem pod wrażeniem koloru "drewnianego" w Twoim wykonaniu.

--
54323031

 
12-03-20 19:01  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pięknie wyszło. Jeżeli chcesz, żeby wyblinki pięknie się ułożyły łukiem do dołu, to posmaruj je leciutko rozwodnionym BCG i obciąż je do wyschnięcia, np. podkładkami do śrub (może 10 mm) na małych haczykach w kształcie litery "S".

--
Siwy

 
12-03-20 22:02  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Z wyblinkami jest mały problem. Aby nie zsuwały się z want w miejscu węzłów zalane są SG,
a ten trochę usztywnia brzegi i łuk wyblinki już nie wychodzi taki ładny :(
Nic to, tragedii nie ma,a co się da to jeszcze po prostuję.
"drewniany kolor" -Kolego Petrov- i Ty możesz zrobić zamiast "zazdraszczać" :) pisałem jak to się robi, a jak masz pytania-dzwoń!
Dziękuję za zainteresowanie tematem i pozdrawiam - Lepic

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
13-03-20 21:33  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No faktycznie jak zalałeś CA, to już po jabłkach.

--
Siwy

 
26-03-20 10:08  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witajcie. Im dłużej bawię się z tą łódencją tym częściej dochodzę do wniosku,
że "sznurkologia" to nie jest to co lubię :( Nic to, trzeba brnąć dalej...
Od bocianich gniazd wzwyż- kolejne części masztów (kto zna nazwy fachowe niech mnie oświeci)
znów jufersy,linki,bloczki i wiązanina... wychodzi to jakoś tak właśnie...

zdjęcia robione "na szybko" więc średnio wyraźne. Postaram się w weekend zrobić lepsze.
Pozdrawiam - Lepic

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
26-03-20 12:15  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

A tam panie gadasz. Jest ekstra!

--
54323031

 
26-03-20 16:29  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Jest pięknie.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
27-03-20 09:35  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Potwierdzam, bardzo ładnie :)

--
Siwy

 
27-03-20 12:16  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Nie narzekaj, to jeszcze nawet nie połowa linek.
Jest bardzo ładnie, wykonałeś ładne stengi.

W kwestii oświecenia, bardzo proszę:
Stenga – drugi licząc od pokładu segment wieloczłonowego masztu na żaglowcu.
Stenga jest przymocowana do końcowej części kolumny masztu, do niej może być przymocowana w taki sam sposób bramstenga.

Dana stenga nosi nazwę od żagla noszonego na maszcie np. dla grotmasztu – grotstenga, ew. grotbramstenga.
W przypadku bukszprytu, jego przedłużenie nosi nazwę bomstenga.

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
27-03-20 12:59  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

No i właśnie o to chodzi :)
Dzięki Kolego Hastur za podzielenie się wiedzą
(już nie będę segregował elementów masztu na zasadzie "przedłużka grotmasztu" czy jakoś tak) :)
A jaką nazwę nosi stenga bezanmasztu? "Bezanstenga"? Czyli następna będzie "bezanbramstenga"?
Kurcze, język sobie można połamać :/
A-ha, jeszcze jedno, jeśli mogę, jak się nazywa ten ostatni maszt (pierwszy od końca...od rufy, na rufie, jak jest poprawnie???)
Z góry dziękuję- Lepic

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
27-03-20 14:00  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Ostatni jest zawsze bezan, o ile mi wiadomo, a jego stenga to bezanstenga. :)

Poszukałem w necie:
Na jednostce o czterech masztach i więcej: wszystkie maszty prócz pierwszego (fokmaszt) i ostatniego (bezanmaszt) to numerowane grotmaszty: pierwszy grotmaszt, drugi grotmaszt itd. Jeżeli jednostka jest co najmniej dwumasztowa, a ostatni maszt nosi ożaglowanie rejowe i jest niewiele krótszy od pozostałych, nazywany jest wtedy stermasztem.

Na Revenge'u mamy na ostatnim maszcie ożaglowanie skośne, a więc jednak bezan.
Co to będzie jak dojdzie nazewnictwo lin wszelakich.... :)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
27-03-20 15:08  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

"...nazewnictwo lin wszelakich..."
Hm... Będę pytał- już wiem Kogo :)
Pozdrawiam -Lepic

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
28-03-20 10:53  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2
 

A moim zdaniem ostatni maszt na Revenge'u to "BONAWENTURA". Tak nazywano czwarty maszt na galeonach, gdzie nierzadko się pojawiał.
Tu i tu.

Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
28-03-20 18:32  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Wszystkich sklejających modele żaglowców podziwiam za ,,sznurkologię". A tak świetnie sklejających to szczególnie !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
13-03-23 16:16  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam zacne grono. Wiem,wiem, długo mnie nie było, przepraszam.
Zajęty byłem spełnianiem marzeń (swoich:) ) ale do sedna:
Stateczek ma już komplet olinowania stałego i zdecydowaną większość artylerii głównej.
Pozostało kilka armatek na pokładzie i falkonety. Cały czas głowię się nad żaglami....
Czy robić z pojedynczych pasków czy z płata (papieru lub materiału) hmmm.... popróbuję i dam znak.
Kilka fotek stanu na dziś:


--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
14-03-23 09:41  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Lepic, mam prośbę, możesz przypomnieć pokazanie technologii malowania deseczek tymi specyfikami?
Gdzieś o tym pisałeś i pokazywałeś, ale trudno mi znaleźć.
Super efekt, zamierzam się w to wcisnąć w jednej z łódeczek.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
14-03-23 09:53  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 


I dwie foteczki z procesu tworzenia armatek i rufa.
Kolego Art, Jest opis malowania w tej relacji (strona 6) 03.02.2016 . Pozdrawiam.
(jakbyś potrzebował więcej informacji, pisz śmiało) :)

--

Post zmieniony (14-03-23 10:03)

 
14-03-23 11:25  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Super, dziękuję, wszystko jasne. Pamiętam, że tą technologią wykonywałeś inne żaglówki, jakie? Są relacje/galerie na forach?

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
14-03-23 11:45  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ha ha ha..... Kolego Art, to jedyna moja żaglówka (owszem trzeci egzemplarz ,ale jeden temat)
Robię ją już kolejny raz bo bardzo mi się podoba,a poprzednie wersje nie oddawały jej uroku.

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
14-03-23 13:27  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Pamiętam zdjęcie z pociętymi, pomalowanymi paskami wg technologii wyżej zapodanej. Potem mieszanko i losowy wybór do plankowania. Ale to pewnie w innym wcieleniu HMS Revenge :)

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024