FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-04-11 12:20  [R/G] Japoński niszczyciel Nagatsuki (Na podstawie modelu Mutsuki - Answer 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam,

Za namową Jorzika postanowiłem założyć relację z budowy Mutsuki z wydawnictwa (Answer). Zdecydowałem się przerobić go na stan z 1938 roku (w wycinance jest z 1926) głównie dlatego bo bardziej mnie pasjonują okręty japońskie z II Wojny Światowej. Innym "mało znaczącym powodem";-) był okropny papier na którym tą wycinankę wydrukowano.

Główne różnice obejmują:
1. kształt kominów
2. kształt głównej nadbudówki
3. typ wyrzutni torped
4. trochę inaczej rozmieszczone i nowocześniejsze osprzętowanie pokładu
5. kamuflaż (ciemno-szary)

Muszę na wstępie zaznaczyć że mój aparat nie daje rady robić pięknych zbliżeń więc większość zdjęć będzie musiała być sztucznie powiększana a co za tym idzie zdjęcia stracą trochę na jakości. Ale zrobię co tylko się da żeby można było coś z tych zdjęć zobaczyć:-)

Budowę modelu rozpocząłem w lutym tego roku.
Na początek kilka fotek szkieletu:



Moją własną metodą budowania kadłuba jest oklejanie go paskami w pozycji poziomej. Dzięki temu jest sztywniejszy no i dużo łatwiej jest równo spasować części bez widocznych wybrzuszeń w miejscach wręg. Po oklejeniu paski szlifuję (co będzie widoczne na zdjęciach) żeby osunąć wszelkie zgrubienia i nierówności.



Kadłub w trakcie oklejania.


Grawerka pokładu.



Część wyposażenia. (postaram się zrobić jak najwięcej drobnicy na pokładzie przed pomalowaniem żeby ograniczyć do minimum zużycie farby).



--

Post zmieniony (02-10-18 13:30)

 
13-04-11 13:27  Odp: [Relacja] IJN MUTSUKI (Answer)
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Wychodzi super, fajnie, ze założyłeś relację. Ciekaw jestem zmian, które masz zamiar wprowadzić. Można wiedzieć, na podstawie jakich planów robisz przeróbki?

 
13-04-11 13:31  Odp: [Relacja] IJN MUTSUKI (Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Opieram się na zebranych fragmentach różnych planów i zdjęciach archiwalnych. Nie wiem jakie to plany. Ściągnąłem je z jakiegoś forum. Nie są dość dokładne ale pokazują wszystko co mi jest potrzebne:-).

Post zmieniony (13-04-11 13:33)

 
13-04-11 13:54  Odp: [Relacja] IJN MUTSUKI (Answer)
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.
Dobry pomysł z paskami na kadłubie - sam tak zrobiłem w moim Hiei. Jednak farba za bardzo się świeci - potraktuj ją lakierem matowym.
Nie bardzo rozumiem to zdanie:
"postaram się zrobić jak najwięcej drobnicy na pokładzie przed pomalowaniem żeby ograniczyć do minimum warstwy farby"

Ilość warstw farby zależy od rodzaju farby, jej konsystencji i tego jak dokładnie został wykonany element, więc nie bardzo wiem o co ci chodziło w tym zdaniu

 
13-04-11 13:59  Odp: [Relacja] IJN MUTSUKI (Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Lakieruję model na samym końcu lakierem matowym. Przykrywa wszelkie połyski i świecenia. A pomysł z malowaniem drobnych elementów zaczerpnąłem od kilku osób które to próbowały z dobrym skutkiem. Mniej zużyję farby jak wszystko pomaluję za jednym razem.

Pozdrawiam.

 
13-04-11 17:58  Odp: [Relacja] IJN MUTSUKI (Answer)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

No i brawo za relację Kuba.
Bardzo dobrze że zdecydowałeś się na walorkę i przedstawienie modelu na rok 38.
W stosunku do tej z 26 jest trochę zmian, no i oczywiście kamuflaż.
Jak na razie surowo to wszystko wygląda, ale po pomalowaniu zmieni się.
Będę tu często zaglądał.
Życzę powodzenia

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
13-04-11 20:09  Odp: [Relacja] IJN MUTSUKI (Answer)
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Dobrze że wrzucasz kolejną relację.

Wydaje mi się,że malujesz ręcznie (opieram się na zdjęciach Matsu). Nie traktuj w żadnym wypadku poniższego wywodu jako wyroczni ani pewnika, gdyż nie mam gigantycznego doświadczenia i w sumie opieram się tylko na swoich spostrzeżeniach:

Malowanie za jednym razem daje duże korzyści, szczególnie wtedy gdy sami dobieramy farbę (pozwala na uniknięcie kilku odcieni), jednak ma też pewne wady.
Jednym z zarzutów jakie są wysuwane przez niektórych miłośników standardu jest "zalewanie farbą" w ekstremalnych przypadkach "zlewanie się bryły". O ile czasem zjawisko takie jest pożądane np gdy chcemy uzyskać element jednolity, odlew itp, to czasem dużo lepsze efekty daje malowanie oddzielne poszczególnych elementów.
Przykład: Na rufie masz pojemnik (na bomby głębinowe?) jeżeli pomalujesz go pędzlem w całości to:
- masz szansę na niedokładne pomalowanie i problemy z dotarciem do zakamarków
- elementy połączą się w całość - co da nierealny wygląd.
Znacznie lepiej będzie najpierw wykonać stojak, pomalować go i dopiero wtedy wsadzić doń pomalowane bomby.
Oczywiście sprawa może mieć się całkiem inaczej przy używaniu aerografu - nie mam pojęcia o tej technice.

Model zapowiada się bardzo ciekawie.

 
14-04-11 10:41  Odp: [Relacja] IJN MUTSUKI (Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

To prawda Matsu był malowany ręcznie. Ale w tym przypadku zamierzam użyć aerografu. Będę robił to pierwszy raz ale myślę że sobie poradzę. Zobaczymy dopiero jak to zrobię czy rzeczywiście sobie poradziłem.:-)

Pozdrawiam, Kuba

 
15-04-11 11:47  Odp: [Relacja] IJN MUTSUKI (Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 



Post zmieniony (02-10-18 13:42)

 
15-04-11 12:44  Odp: [Relacja] IJN MUTSUKI (Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czy ma ktoś może dokładną rycinę albo dobre zdjęcie śródokręcia? są tam pewne zmiany przy drugim kominie ale na moich zdjęciach mało widać niestety.

 
15-04-11 14:24  Odp: [Relacja] IJN MUTSUKI (Answer)
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Model będzie wyglądał super ale pod kilkoma warunkami:
-powierzchnie bedą zagruntowane i wyszlifowane papierem ściernym min. 1200
-powinieneś przed przyklejeniem elementu do pokładu pomalować go przynajmniej podkładem aby sprawdzić jakość powierzchni kartonowej
- lakierować całość jak już koniecznie chcesz po przyklejeniu, pamiętaj jednak że możesz mieć problemy z dojściem farbą do wszystkich zakamarków a gdy będziesz chciał "wcisnąć" w szparki farbę to więcej będzie się jej zbierało na powierzchniach wystających.
-użyjesz do odrutowania modelu drucika max o grubości 0,2 mm,
Życzę Ci powodzenia w budowie i na pewno będę tu zaglądał.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
17-08-11 18:45  Odp: [Relacja] IJN MUTSUKI (Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam po bardzo bardzo długiej przerwie;-) Długo się wahałem nad tym uaktualnieniem bo nie mam nadal za bardzo czego pokazać. Ale nie chciałem żeby relacja poszła do kosza.

Prace nad modelem nadal trwają.

Pierwsza przyczyna tak długiej nieobecności wynikła niestety przez ciągłe problemy z moją sprężarką (na którą czekałem zresztą prawie półtora miesiąca od mojego ostatniego wpisu w kwietniu). Jedyne co udało mi się do tej pory zrobić w kwestii malunku to pomalowanie go szarym podkładem.

Drugą przyczyną było to że poważnie podszedłem do rad Witka i postanowiłem model zagruntować. Było to dość trudne ponieważ na kadłubie było już sporo części (a to dlatego ponieważ z mojego pierwszego założenia model miał być robiony w standardzie wg wycinanki). Doprowadzenie go do przyzwoitego stanu zajęło mi dobry miesiąc a i tak wyszłoby mi to dużo lepiej gdybym planował to na początku budowy kadłuba. Ale i tak wyszło wg mnie znośnie;-)

Dlatego przez jakiś czas dopóki nie uporam się z moją sprężarką będę pokazywał zdjęcia modelu w stanie surowym albo już po nałożeniu podkładu. Mam nadzieję że w ciągu kolejnego miesiąca zobaczycie model w kolorach;-) (Ja też mam taką nadzieję z resztą).

Kadłub gotowy do malowania.


W międzyczasie wykonałem jeden komin.


Obecnie pracuję na zmianę nad trzema nadbudówkami. Dzisiaj prezentuję kilka zdjęć z budowy wierzy dowodzenia którą w 60% przeprojektowuję (wszelkie szparki będą zaszpachlowane).



--

Post zmieniony (02-10-18 13:36)

 
17-08-11 19:38  Odp: [Relacja] IJN MUTSUKI (Answer)
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Na trzecim zdjęciu widać, że kadłub wymaga delikatnego potraktowania go papierem (krawędź przejścia pokładu w burtę)
Przy kominie jednak nie zastosowałeś się do rady Witka, za gruby drut, za dużo kleju na łączeniach, za gęsta farba lub zbyt gruba warstwa na raz (widać jak zaschła ściekając na górnych wewnętrznych krawędziach osłony nadbudówki).

Drobiazgi, bo kadłub w całości prezentuje się ciekawie, po naniesieniu końcowego koloru będzie jeszcze lepiej.

Szybkiej naprawy sprężarki i powodzenia w budowie.

Pozdrawiam
Tomek

 
17-08-11 22:51  Odp: [Relacja] IJN MUTSUKI (Answer)
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Ciesze się że wziąłeś sobie moje rady do serca. Nie napisałem Ci jeszcze że elementy które ja sklejam z kartonu nasączam klejem, szpachluje, nakładam podkład i gdy jest wszystko ok to wtedy montuje resztę detali i druty. Gdy jest to gotowe wtedy maluje na gotowo kolorem.
Tomek zauważył niedoróbkę ale nie wiem czy sam papier coś tam da, powinieneś troszkę po szpachlować ubytki na tym łączeniu i dopiero przejechać papierem.
Jak będziesz miał jakieś pytania to wal na priv witekw@wp.pl.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
18-08-11 09:58  Odp: [Relacja] IJN MUTSUKI (Answer)
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

kubeksus - MUTSUKI jakiego wykonujesz to chyba wygląd na lata II wojny, po 1941 roku, a nie na 1938 rok, jak podawałeś. Opracowanie pokazuje okręt według wyglądu pierwotnego. Pamiętaj, że w 1938 roku (a nawet w 1941 roku, kiedy MUTSUKI miał charakterystyczny kamuflaż) okręt NIE POSIADAŁ jeszcze nowszego typu, zaokrąglonej nadbudówki dziobowej. Nie wiem, czemu pokutuje pogląd, że kiedy MUTSUKI był poalowany już w 1941 roku w dwukolorowy kamuflaż, nadbudówka była niby okrągła. Zachowało się jedno zdjęcie w tym kamuflażu datowane na 1941 rok i na nim niestety widac wyraźnie starą, kanciastą wieżę dowodzenia, taka samą, jaka jest w wycinance. Do tego w 1938 roku okręt nie posiadał jeszcze kabli demagnetyzacyjnych, które montowano dopiero w 1941 roku.

Pozdrawiam!
Grzegorz Nowak

--
MacGregor

 
18-08-11 15:18  Odp: [Relacja] IJN MUTSUKI (Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Sam nad tym rozmyślałem chociaż ryciny i materiały które posiadam wskazują że jednak Mutsuki miał zaokrągloną nadbudówkę w 1941r. Zresztą chyba nawet ściągnąłem te ryciny które sam udostępniłeś na innym forum. Jeszcze poszperam. Najwyżej zamiast okrętu z 1938r zrobię z 1941 albo jeśli nie będę miał wystarczająco dobrych materiałów to zrobię inny typ tej klasy okrętu. Na szczęście model jest jeszcze w dość mocno roboczej fazie więc zdążę nanieść poprawki.

Co do komina to sprawa została już naprawiona. nadmiar kleju ściąłem żyletką i potraktowałem nierówności papierem (co do drutu to został zastosowany taki jaki powinien; jedyne wątpliwości mam do grubości okapników ale to już zostanie jak jest).

Co do kadłuba to wciąż nad nim pracuję żeby wyglądał lepiej.

Dzięki za wszelkie rady:-)

Post zmieniony (18-08-11 15:24)

 
18-08-11 20:59  Odp: [Relacja] IJN MUTSUKI (Answer)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witaj
Ciesz,ę się że nadal pracujesz nad tym modelem. No cóż w temacie zmian konstrukcyjnych podzielam zdanie MacGregora.
Będziesz więc musiał się okreslić co do stanu i roku któremu Twój model będzie odpowiadał.
Inna sprawa to całkowita walorka modelu, tutaj musisz uważać z całą chemią, dobierać ją proporcjonalnie, aby np szpachla nie wyciekała, szlif był odpowiedni itp. Farba wszystko pokryje ale nie zamaskuje zgrubień od kleju czy szpachli, nierówności -chropowatości kartonu.
Witek w tym temcie udzielił bardzo cennych wskazówek.
Trzymam kciuki i nie zniechęcaj się bo to nasz okrutny wróg.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
18-08-11 21:31  Odp: [Relacja] IJN MUTSUKI (Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Przejrzałem swoje materiały. Najbezpieczniejszym i najbardziej odpowiednim rozwiązaniem na tym etapie prac będzie chyba przemianowanie okrętu na Nagatsuki z roku 1941 który ma już nadbudówkę nowego typu a poza tym nie ma za wiele różnic w stosunku do Mutsuki.

 
19-08-11 19:29  Odp: [Relacja] IJN MUTSUKI (Answer)
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

kubeksus - właśnie miałem Ci zasugerować NAGATSUKI na 1941-42 rok. To najlepszy pomysł, bo te "ryciny" o jakich wspominasz przedstawiają dokładnie NAGATSUKI po modernizacji, a więc po podniesieniu kap kominów i wymianie nadbudówki na zaokrąglony mostek. Powodzenia!

--
MacGregor

 
28-08-11 16:04  Odp: [Relacja] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam,

Dzisiaj przedstawiam kilka zdjęć z budowy głównej nadbudówki.

Tuż przed malowaniem jeszcze ją w kilku miejscach dotrę papierem bo na zdjęciach zauważyłem że nadal są pewne nierówności.



Na tym etapie budowa się chwilowo zatrzyma bo zanim cokolwiek zrobię dalej muszą ją pomalować.
Pozdrawiam, Kuba

--

Post zmieniony (02-10-18 13:36)

 
28-08-11 17:24  Odp: [Relacja] IJN MUTSUKI (Answer)
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Model super Ci wychodzi. Mam jedno pytanie od nośnie opracowania modelu . Czy wszystkie części pasują? Bo mam nie przyjemne doświadczenia z modelami answera .Wiele części nie pasuje

 
29-08-11 15:54  Odp: [Relacja] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Jako tako pasują chociaż miałem mały problem z burtami bo były za krótkie. Za bardzo mi to nie przeszkadzało bo i tak model maluję więc zrobiłem sobie nowe dłuższe burty. Ale Jorzik też kleił Mutsuki i sądząc po jego zdjęciach nie miał chyba tego problemu więc to mógł być po prostu jakiś mój błąd w robieniu szkieletu.

 
30-08-11 07:52  Odp: [Relacja] IJN MUTSUKI (Answer)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Hej.
Model jest dobrze spasowany i ja nie miałem podczas klejenia problemów natury coś za krótkie czy długie. Miałem jedynie problemy z ukształtowaniem burt na specyficznym dziobie.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
08-09-11 07:20  Odp: [Relacja] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam,

Kadłub został już pomalowany ale zanim go tu przedstawię chciałbym się dowiedzieć czy Nagatsuki miał jakieś oznaczenie na burtach bo nie mogę jak na razie znaleźć żadnego potwierdzenia. Jeśli ktoś posiada namiary na jakieś zdjęcie albo grafikę to byłbym wdzięczny.

Dzięki z góry,
Kuba

 
23-09-11 21:02  Odp: Odp: [Relacja] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam,

Przedstawiam wam dzisiaj pomalowany kadłub. Wykonałem też imitację linoleum.
W niektórych miejscach widać jeszcze połysk ale na koniec jak już model będzie gotowy to pokryję go matowym lakierem.

Zbliżenie dziobu.




I na koniec cały kadłub.


Pozdrawiam,

Kuba

--

Post zmieniony (02-10-18 13:38)

 
23-09-11 23:27  Odp: Odp: [Relacja] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
Raven666 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 2

Witam
Fajna robota, ale mam małe zapytanie - może znawcy się wypowiedzą - na 4 (licząc od lewej ) zdjęciu z I-go rzędu przy stanowisku dziobowego działa umiejscowione są 2 nawiewniki. Wiem, że tak jest w oryginalnym projekcie wycinanki, ale czy te nawiewniki nie przeszkadzałyby w prowadzeniu ognia z dziobowego działa na obie burty?
Gratulacje dla kubeksus'a - oby tak dalej :)

--
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości - Albert Einstein

 
26-09-11 06:56  Odp: [Relacja] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witaj,

Ekspertem nie jestem ale z moich materiałów wynika że lufa działa był wyżej niż nawiewniki więc raczej nie było to przeszkodą. A oto potwierdzenie:



Chociaż akurat z tymi nawiewnikami to jest kłopot ponieważ w większości zdjęcia archiwalne (i tu muszę dodać że nie posiadam zdjęć Nagatsuki tylko innych okrętów tego typu) sugerują że mogło nie być nawiewników na prawie całym dziobie. Tylko na trzech zdjęciach widać że one jednak są. Poniżej przedstawiam jedyne zdjęcia jakie mam które pokazują nawiewniki przy samym dziale a przedstawiają one okręt Fumizuki i Minazuki z okresu międzywojennego.



Mało jest niestety materiałów na ten okręt więc ze względów czysto estetycznych (no i żeby było trochę więcej części na okręcie) zdecydowałem się zrobić tak jak było w oryginalnej wycinance czyli z nawiewnikami.

Pozdrawiam,
Kuba

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
30-09-11 15:09  Odp: [Relacja] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 



Post zmieniony (02-10-18 13:41)

 
03-10-11 11:15  Odp: [Relacja] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Hej
No całkiem całkiem to ładnie wychodzi, jednak widzę, iż dziób nie dał się tak uformować jak powinien (na dziobie przejścia pokład burta powinny być łukowato wklęsłe).
Całość dotychczasowej pracy godna podziwu.
Mogę mieć jeszcze uwagi co do grubości okapników bulai i klamer trzymających pas demagnetyzacyjny.
Czekamy na dalsze wieści ze stoczni.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
03-10-11 12:38  Odp: [Relacja] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Cześć
W nawiązaniu do oznaczeń okrętu z interesującego Cię okresu wyglądało ono jak poniżej.
Na dziobie numer 22, nazwa burtowa, na wysokości śródokręcia pisana hiraganą , a na rufie nazwa pisana katakaną (nazwy czytane od tyłu).



W powiększeniu napisy burtowe i rufowe(małe)



--

Post zmieniony (03-10-11 12:52)

 
04-10-11 06:26  Odp: [Relacja] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Dziękuję bardzo za materiały:-) A co do Twoich uwag to najprawdopodobniej masz rację ale to już poprawie przy moim kolejnym modelu.

[A tak całkiem na marginesie to bulaje i pasek demagnetyzujący robiłem pierwszy raz w życiu;-) (jak z resztą większość rozwiązań zastosowanych do budowy tego modelu) więc to jest taki mój mały eksperyment i nigdy nie wiadomo co z tego wyjdzie;-)]

Pozdrawiam,
Kuba

 
06-10-11 17:04  Odp: [Relacja] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam,

Stocznia pracuje pełną parą. Dzisiaj przedstawiam gotową jedną wyrzutnię torped. Druga jest w stanie mocno surowym co z resztą widać na pierwszym zdjęciu.



Pozdrawiam,

Kuba

--

Post zmieniony (02-10-18 13:50)

 
29-10-11 10:26  Odp: [Relacja] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Dość spory update dzisiaj.

Wykonałem już większość wyposażenia okrętu. Prawie wszystkie części wykonałem już w okresie letnim jak czekałem na sprężarkę. Do tego czasu leżały sobie w osobnych pudełkach w surowym i niedokończonym stanie. Niektóre miejsca wyszły tak sobie niestety bo wciąż eksperymentuje.

Przedstawiam zdjęcia ogólne kadłuba. Model zostanie jeszcze podretuszowany w miejscach gdzie zauważyłem że nie doszła farba i na sam koniec pokryję go lakierem matowym. Ale do tego czasu niektóre miejsca będą trochę połyskiwać. No i z góry przepraszam za jakość zdjęć ale mam nadzieję że do konkursu w Krasnystawie zdążę także będzie można go zobaczyć na żywo.



Pozdrawiam,
Kuba

--

Post zmieniony (02-10-18 13:54)

 
29-10-11 13:33  Odp: [Relacja] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Do zakończenia jeszcze trochę zostało, ale już teraz bardzo mi sie podoba (żeby jeszcze trochę lepszej jakości były zdjęcia to więcej szczególików by było widać).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
29-10-11 14:50  Odp: [Relacja] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Hej
Bardzo ładnie się to prezentuje.
Pamiętaj o zmianie nazwy na podstawce.
Będzie miło zobaczyć Twój model Nagatsuki z moim Mutsuki w Krasnymstawie.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
31-10-11 09:20  Odp: [Relacja] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

No nie wiem czy się uda...

Coraz mniej jest to prawdopodobne na dzień dzisiejszy, 4 dni przed wystawą. Za dużo mi zostało pracochłonnych elementów (drucianki na kominie i pierwsza wyrzutnia torped też ze sporą ilością drucianki, łodzie z żurawiami, maszty i olinowanie). Jakby wystawa była tydzień później to bym pewnie zdążył a tak to go pewnie nie wystawię chyba że poza konkursem.

Pozdrawiam

 
31-10-11 11:08  Odp: [Relacja] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

hej
Pośpiech nie jest wskazany, bo to mści się podwójnie, ale jesli możesz to przywiez model, to sobie przy nim pogdybamy.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
31-10-11 14:43  Odp: [Relacja] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Może przyniosę. Na szczęście nie muszę jechać za bardzo;-)

 
01-12-11 09:11  Odp: [Relacja] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam,

Mały update dzisiaj. Bardzo niedługo będzie update dość spory.

Przez prawie 3 tygodnie brak internetu spowodował że opóźniłem się sporo z relacją. Czas więc ją pogonić. Dzisiaj pokażę kilka fotek z budowy nadbudówki, budowy szalup, trapów i wyrzutni torped.

Najpierw nadbudówka. (nadmiar kleju został przed ostatecznym pomalowaniem odcięty i doszlifowany).


Wyrzutnia torped.



Szalupy. (wykonałem imitacje desek na burtach - niestety na zdjęciach słabo to widać)


Pozdrawiam, Kuba

--

Post zmieniony (02-10-18 13:52)

 
02-01-12 10:13  Odp: [Relacja] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam.

Przedstawiam dzisiaj fotki ogólne mojego okrętu. Od wystawy w Gołębiu na której pokazałem go po raz pierwszy doszło dodatkowe olinowanie. Wykonałem je z gumki modelarskiej. Jest jeszcze białe ale będzie ono pomalowane jak reszta linek. Brakuje jeszcze tylko paru drobiazgów które w większości leżą już zrobione w pudełku i czekają na pomalowanie.




Pozdrawiam.

Kuba

Post zmieniony (02-10-18 13:48)

 
03-01-12 20:32  Odp: [Relacja] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam i gratuluję wykonania świetnego modelu. Nic tylko podziwiać.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
05-01-12 14:28  Odp: [Relacja] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 



Post zmieniony (02-10-18 13:49)

 
05-01-12 17:49  Odp: [Relacja] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Bardzo ładnie Kuba.
Widziałem w Gołębiu i gratuluję włożonej pracy oraz uzyskanego efektu. Czekamy na galerię koncową.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
06-01-12 16:37  Odp: [Relacja] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Już niedługo:-) Nie mam obecnie farbki żeby gotowe już części pomalować i je potem przykleić. Dlatego będę miał małe opóźnienie z galerią końcową. Ale pomimo tego stocznia dalej działa pełną parą. Inne okręty japońskie się produkują. A że jestem na etapie gdzie jeszcze farb nie potrzebuję to mam co robić.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
19-02-12 13:27  Odp: [Relacja/Galeria] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam,

Nadeszła chwila na galerię końcową. Nie wszystko wyszło tak jak zamierzałem. jeszcze wielu rzeczy muszę się nauczyć. Z innymi muszę poćwiczyć przy kolejnych modelach. Ale ogólnie model w moim mniemaniu nie wyszedł najgorzej. (Zdjęcia musiałem wykonać z lampą dlatego wszelkie zacieki wyglądają na bardzo wyraźne. W rzeczywistości tak się nie odznaczają.)

A oto zdjęcia.


Do następnego modelu,

Pozdrawiam,
Kuba

--

Post zmieniony (02-10-18 14:09)

 
19-02-12 19:03  S
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Fajnie ci wyszedł, w moim klimacie.
Mój Mutsuki czeka swoją kolej.

 
20-02-12 17:20  Odp: [Relacja/Galeria] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

I na koniec relacji moja mała artystyczna wizja okrętu Nagatsuki.



Pozdrawiam,

Kuba

--

Post zmieniony (02-10-18 13:56)

 
21-02-12 17:32  Odp: [Relacja/Galeria] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ładna robota,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024