FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
01-12-11 19:15  [Relacja] Raumer-S - projekt własny
Wrona 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam,

po modelu kosmicznym pora zejść na ziemię. Postanowiłem wrócić do projektu, który swój początek ma w 2010 roku. Będzie to Raumer-S - prototyp trału minowego z okresu II wojny światowej. Po rocznej przerwie, spojrzałem na projekt świeżym okiem i wprowadziłem kilka poprawek.

Na początek historia pojazdu:
W 1944 roku firma Krupp zbudowała prototyp super ciężkiego pojazdu rozminowania nazwanego roboczo Raumer-S. Pojazd o łącznej masie 130 ton składał się z dwóch członów (każdy napędzany przez własny silnik Maybach HL90) połączonych przegubem. Oba człony posiadały parę stalowych kół o średnicy 2,7 m. Koła każdego z członów miały inny rozstaw, co pozwalało oczyścić z min większą powierzchnię. Jedyny zbudowany egzemplarz pojazdu został zdobyty pod koniec wojny przez armię amerykańską i przetransportowany do USA.

Dane techniczne:
- długość: 15,2 m,
- wysokość: 3 m,
- szerokość: 2,56 m,
- masa: 130 ton,
- silnik: Maybach HL90,
- prędkość maksymalna: 30 km/h



Ponieważ obecnie dostępnych jest zaledwie kilka zdjęć i rysunków tego pojazdu, niektóre fragmenty opracowanego modelu będą miały wygląd hipotetyczny.
Model robię w typowej skali 1:25. Model będzie dość dużych rozmiarów - długości nieco ponad 60cm.

Na dobry początek kilka zdjęć sklejonego szkieletu jednego z członów Raumera-S, drugi będzie bliźniaczy:





Pozdrawiam.

Post zmieniony (01-12-11 20:19)

 
01-12-11 19:24  Odp: [Relacja] Raumer-S - projekt własny
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Prawdziwy kolos - ciekawy temat.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
09-12-11 13:11  Odp: [Relacja] Raumer-S - projekt własny
Wrona 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam,

po szkielecie przyszła kolej na właściwe poszycie modelu:





Następne do przyklejenia będą wszelakiego typu włazy oraz układ wydechowy w tylnej części pojazdu.

Pozdrawiam.

--

 
09-12-11 13:55  Odp: [Relacja] Raumer-S - projekt własny
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Wrona brawo za temat-bardzo ciekawa konstrukcja! A swoją drogą, to po co oni projektowali w 1944 roku pojazd do rozminowania, skoro praktycznie cofali się już na wszystkich frontach?:)

 
24-12-11 15:57  Odp: [Relacja] Raumer-S - projekt własny
Wrona 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam,

dla wszystkich którzy tęsknili za Raumerem mam prezent gwiazdkowy w postaci nowych zdjęć:



Jeden z kadłubów pojazdu został wyposażony w różnego rodzaju włazy, klapy, osłony itp. elementy. Pozostały do zrobienia zawiasy, światła w przedniej części kadłuba, osłona wizjera i rura wydechowa.

W międzyczasie wziąłem się za drugi kadłub:


Stopień zaawansowania jest nieco mniejszy w stosunku do pierwszego kadłuba, ale myślę że do końca roku ulegnie to wyrównaniu. A w roku 2012 pozostanie do zrobienia zawieszenie z kołami i przegub łączący „bliźniaki”.

Życzę wesołych świąt i pozdrawiam.

 
17-01-12 19:20  Odp: [Relacja] Raumer-S - projekt własny
Wrona 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam w kolejnej odsłonie relacji z budowy Raumera-S. Tym razem prezentuję zdjęcia wykończonych kadłubów wraz z zawieszeniem kół i częścią przegubu łączącego oba kadłuby:




Stan zaawansowania obu kadłubów jest identyczny i w tej chwili różnią się one jedynie szerokością zawieszenia.
Do zrobienia pozostały różniące się od siebie elementy przegubu dla obu członów oraz lampy, które przykleję na końcu.
Ostatnie zdjęcie przedstawia koła, którym brakuje tylko gumowych nakładek na obwodzie.

Pozdrawiam.

--

 
04-02-12 18:09  Odp: [Relacja] Raumer-S - projekt własny
Wrona 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Potworek już prawie gotowy:




Właściwie pozostało dokleić koła do kadłubów i siłowniki do przegubu, ale zanim to zrobię mam zamiar potraktować model delikatnym wash-em. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Pozdrawiam.

 
04-02-12 19:23  Odp: [Relacja] Raumer-S - projekt własny
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Super wygląda, cieniowanie dużo dało. Nawet w kawałkach model robi wrażenie, nie mogę się doczekać aż go poskładasz.

 
04-02-12 20:01  Odp: [Relacja] Raumer-S - projekt własny
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Już na tem etapie malowanie daje świetny efekt. Szykuje się bardzo ciekawa galeria końcowa tego także ciekawego pojazdu.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
05-02-12 10:52  Odp: [Relacja] Raumer-S - projekt własny
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Potworek potworny ale robótka pierwsza klasa.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024